Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην ορκίζεσαι αργά ή γρήγορα ... Είναι στην φύση της οθόνης ...το καλύτερο feature είναι κατεμε
Σωστά τα λες, απλά ίσως να το εμφανίσει ψιλομακροχρονια..

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες, απλά ίσως να το εμφανίσει ψιλομακροχρονια..

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

 

Για βάλε το Duo και πάρε κλήση κάποιον χωρίς κάμερα , τότε δες στο γκρι φόντο , εκεί φαίνονται όλα...

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε το Duo και πάρε κλήση κάποιον χωρίς κάμερα , τότε δες στο γκρι φόντο , εκεί φαίνονται όλα...
Δε δείχνει κάτι, 2 μήνες το έχω. Σου έχει εμφανίσει εσένα?

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δε δείχνει κάτι, 2 μήνες το έχω. Σου έχει εμφανίσει εσένα?

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

 

Ακόμα όχι , αλλά εκεί έχω δει πως εμφανίζεται συνήθως εύκολα για να το δεις , σε γκρι φόντα για αυτό.. έχω ψιλό απογοητεύει με το θέμα σε σημείο που με έχει κάνει να προτιμώ πλεον τις LCD , αν παρατηρήσεις το πίξελ έχει και πολύ ζεστά Λευκα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα καινούριος κάτοχος της συσκευής,το νήμα δεν είναι και πολύ ζωντανό παρόλο που η συσκευή είναι καταπληκτική

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καινούριος κάτοχος της συσκευής,το νήμα δεν είναι και πολύ ζωντανό παρόλο που η συσκευή είναι καταπληκτική

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ιδιαίτερα ακριβή συσκευή. Ίσως γι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καινούριος κάτοχος της συσκευής,το νήμα δεν είναι και πολύ ζωντανό παρόλο που η συσκευή είναι καταπληκτική

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λίγο εδώ, λίγο στο νήμα του μικρού και λίγο στο 2 XL θα παίζεις :p
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερα ακριβή συσκευή. Ίσως γι αυτό
Είναι Τάσο όντως πανάκριβη αλλά είναι επιπέδου iPhone με την καλύτερη κάμερα της αγοράς

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι Τάσο όντως πανάκριβη αλλά είναι επιπέδου iPhone με την καλύτερη κάμερα της αγοράς

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Από πού η αγορά?

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο 3 μηνών είναι από Πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί τα animation δεν δουλεύουν στο home button στην Ελληνική γλώσσα και δουλεύουν μόνο στη αγγλική θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος κανένα καλό τζαμακι από skroutz; Γενικά κάθονται καλά τα τζαμακια;

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ για δοκιμή,και μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο Android κινητό που είχα.

Τρομερή οθόνη, ταχύτατο,και η κάμερα φυσάει....

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με το Google Photos που εμφανίζεται μόνο όταν πάω να κάνω upload κάποιες photo από το Pixel 2. Πιο συγκεκριμένα, οι photo είναι τραβηγμένες είτε με άλλα κινητά είτε με μηχανή και τα exif metadata είναι σωστά. Οι φωτο είναι exported από Lightroom και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα το πεδίο IFD0 Modify Date να είναι πρόσφατο - στην ημερομηνία που έγινε το export. Παρ' όλα αυτά, τα ExifIFD πεδία είναι σωστά (συγκεκριμένα, τα πεδία CreateDate και DateTimeOriginal) και έχουν την ημ/νία που έγινε η λήψη των φωτογραφιών.

 

Το περίεργο είναι ότι όταν πάω να ρίξω σε άλλες συσκευές τα αρχεία (π.χ. Samsung Galaxy S2 Tab, Nexus 5, Pixel XL) με το backup ρυθμισμένο στο original quality, τα αρχεία γίνονται sort κανονικά (τόσο στη συσκευή όσο και online)! Στην περίπτωση του Pixel 2, ακόμα και στο web interface τα αρχεία έχουν πάρει την ημερομηνία του export (δηλαδή την Modify Date).

 

Έχω την τελευταία έκδοση του Google Photos app (3.11.0.1.178912478) και έχω δοκιμάσει τα πάντα: clear την cache του app, διαγραφή δεδομένων του app, link/unlink τον google λογαριασμό στο app, επαναφορά εργοστασιακής έκδοσης του app, σε όλες τις περιπτώσεις οι φωτογραφίες παίρνουν σαν ημερομηνία το πεδίο Modify Date.

 

Επειδή το μόνο που δεν έχω κάνει είναι factory reset τη συσκευή, και έχω αρχίσει να το καίω :), υπάρχει περίπτωση κάποιος με Pixel 2 να κάνει το ίδιο τεστ, δηλαδή να δοκιμάσει να αντιγράψει την παρακάτω φωτογραφία στον φάκελο DCIM της συσκευής (π.χ. Camera) και να μου πει σε τι ημερομηνία θα την βάλει η συσκευή του; Αν δω ότι το ίδιο γίνεται και αλλού, θα ηρεμήσω φαντάζομαι, αν δω ότι αλλού δεν υπάρχει πρόβλημα μάλλον θα κάνω factory reset καθώς έχω πολύ πράμα να φορτώσω...

 

Η φωτο:

https://www.dropbox.com/s/sfikfs5i0lgvc99/20130727_150715.jpg?dl=0

 

EDIT: Βασικά τώρα είδα ότι το θέμα είναι για Google Pixel XL... Αν μπορεί κάποιος με Google Pixel 2 ή 2 XL να δοκιμάσει θα του ήμουν ευγνώμων.

Edited by konnak
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος κανένα καλό τζαμακι από skroutz; Γενικά κάθονται καλά τα τζαμακια;

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε Vag εάν θες καλό Τζαμάκι , της Intelliarmor το full είναι το υπέρτατο , κολλάει όλο πάνω ακόμα και τα μαύρα περιγράμματα , εγώ το έδωσα και πήγα σε iPhone με έπιασε η ******* και είπα να δω και αυτά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βέβαια είναι ενάντια σε τζαμακια, αλλά γούστα είναι αυτά. Τώρα το ότι είναι ακριβό το τηλέφωνο, είναι αλλα αξίζει. Μεγίστης χρησιμότητας συσκευή

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλα Χριστούγεννα!!!! Προχθές παρήγγειλα το pixel xl απο Amazon.es. σε τιμή 517 ευρώ δε ξέρω ούτε λέει αν είναι το 2100 ή το 2200 .

Λογικά θα έχω εγγύηση από την αμαζον ασκετος αν είναι Αμερικανός το μοντέλο σωστά??

 

 

Google Pixel XL 4G 32GB grey black https://www.amazon.es/dp/B01M5FA894/ref=cm_sw_r_cp_apa_ytNqAb17WWN09

 

Θήκη

 

Carcasa para Google Pixel XL (5.5") 2016, Funda completa resistente Supcase con protector de pantalla integrado, serie Unicorn Beetle PRO (NEGRO) https://www.amazon.es/dp/B01M8KBFFP/ref=cm_sw_r_cp_apa_fENqAbSPKRK1B

 

Και τζαμακι

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F152267965127

 

 

Αν έχετε να προτείνετε κάτι εδώ είμαι

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by bill1984aggelidi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλα Χριστούγεννα!!!! Προχθές παρήγγειλα το pixel xl απο Amazon.es. σε τιμή 517 ευρώ δε ξέρω ούτε λέει αν είναι το 2100 ή το 2200 .

Λογικά θα έχω εγγύηση από την αμαζον ασκετος αν είναι Αμερικανός το μοντέλο σωστά??

 

 

Google Pixel XL 4G 32GB grey black https://www.amazon.es/dp/B01M5FA894/ref=cm_sw_r_cp_apa_ytNqAb17WWN09

 

Θήκη

 

Carcasa para Google Pixel XL (5.5") 2016, Funda completa resistente Supcase con protector de pantalla integrado, serie Unicorn Beetle PRO (NEGRO) https://www.amazon.es/dp/B01M8KBFFP/ref=cm_sw_r_cp_apa_fENqAbSPKRK1B

 

Και τζαμακι

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F152267965127

 

 

Αν έχετε να προτείνετε κάτι εδώ είμαι

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Το συγκεκριμένο από ότι βλέπω το πουλάει απευθείας το Amazon, οπότε ναι θα έχεις εγγύηση από το Amazon.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο από ότι βλέπω το πουλάει απευθείας το Amazon, οπότε ναι θα έχεις εγγύηση από το Amazon.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Λοιπόν καλή χρονιά και ευτυχισμένο το νέο έτος !!!!

 

 

Τελικά είναι και international version!!!! Και εγγύηση ΑΜΑΖΟΝ σε σούπερ τιμή!!!

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονιά πολλά σε όλους παιδιά!!!

Νέος κάτοχος και μου αρέσει πολύ η συσκευή σούπερ σε όλα!!!μόνο αυτά τα μπεζελ να μην ήταν τοσο τεράστια !!! Και η κάμερα σπέσιαλ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...