Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα ότι δε θα ναι λειτουργικό. Απλά επειδή ξέρεις ότι υποστηρίζει μεταγενέστερες εκδόσεις Android, θα μπεις σε πειρασμό για custom rom. Εγώ κάπως έτσι θα κάνω. Το ίδιο έκανα όταν είχα το Galaxy Nexus. Μια χρονιά πήρα επίσημο update καιετα φουλ custom rom

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Για κάποιον που έχει άποψη... Έχω το p10 plus από αντικατάσταση του nexus 6p λόγο βλάβης που είχε. . Αξίζει να πάρω το xl ? Με ενδιαφέρει η κάμερα.. και η απλότητα που είχε το nexus. Αλλά κυρίως οι φωτό σε όλες τις συνθήκες... Δεν ξέρω αλλά το p10 + καλό χρυσό και άγιο... Αλλά δεν μου έχει κάτσει καλά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στην αντιπερα οχθη τως διλληματων σου λολ, κοιτα αν δεν σε ενοχλουν τα 32 γιγα δισκου τοτε αξιζει να αλλαξεις. Ειχα το Ρ10 και απο προχθες το πιξελ XL και βγαζει καλυτερες φωτο, πιο καθαρες, επισης τραβαει καλυτερο βιντεο και ειναι πιο smooth. Καλυτερη οθονη, μπαταρια παλι νομιζω ειναι καλυτερο το πιξελ, εχει ομως μικρο αποθηκευτικο χωρο και αυτο ειναι ενα θεμα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται το widget του καιρου να δινει πληροφοριες στα ελληνικα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαιρετώ τα μέλη του forum και μπαίνω απευθείας στο ψητό. Σήμερα έγινα κάτοχος του τρομερού αυτού τηλεφώνου. Το αγόρασα σε τιμή super δελεαστική(290Ε), από μέλος ενός πασίγνωστου τεχνολογικού site, σφραγισμένο, με την απόδειξή του.

Ανοίγω λοιπόν την όντως σφραγισμένη συσκευασία και βλέπω τα εξής:

1/ Το κινητό δεν έχει τις ζελατίνες του. Φαίνεται ανέπαφο μεν, αλλά δεν έχει ζελατίνες.

2/ Δεν περιέχεται μέσα στο κουτί το καλώδιο usb type c to type c.

3/ Δεν περιέχεται στο κουτί ο ταχυφορτιστής της google.

Tί υπήρχε μέσα οέο;;;

Το καλώδιο usb type c to type a, το ανταπτοράκι και...

ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΒΡΕΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΚΛΗΣΗ

Μέσα στο κουτί υπήρχε ένας φορτιστής τύπου apple και ένας φορτιστής αυτοκινήτου belkin.

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ.

Επικοινωνώ κατευθείαν με τον άνθρωπο που μου το έστειλε και του εξηγώ τί συμβαίνει. Πέφτει απο τα σύννεφα. Μιας και βρίσκεται κοντά στο κατάστημα (1 από τα 3 καταστήματα της αλυσίδας) από όπου έκανε την παραγγελία, πηγαίνει να δει τί συμβαίνει.

Του απαντάνε λοιπόν πως δεν έχουν καμία ευθύνη αφού το κινητό έφυγε από αυτούς σφραγισμένο - η αγορά του έγινε πριν από 18 μέρες - και πως αυτές τις μέρες που μεσολάβησαν μπορεί ο ίδιος να είχε επέμβει στη συσκευασία! Επιπρόσθετα του πετάνε και το γελοίο ψέμμα πως το κινητό φορτίζει γρήγορα με όλους του φορτιστές!!!

Παίρνω τηλέφωνο στο κατάστημα, μιλάω με μια ευγενέστατη υπάλληλο που μου λέει πως ο υπεύθυνος του καταστήματος δεν ευκαιρεί και με παραπέμπει στα κεντρικά για να τους μιλήσω αύριο σχετικά με το πρόβλημα.

Καταλαβαίνετε πως κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας!

Δώστε τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του forum και μπαίνω απευθείας στο ψητό. Σήμερα έγινα κάτοχος του τρομερού αυτού τηλεφώνου. Το αγόρασα σε τιμή super δελεαστική(290Ε), από μέλος ενός πασίγνωστου τεχνολογικού site, σφραγισμένο, με την απόδειξή του.

 

Ανοίγω λοιπόν την όντως σφραγισμένη συσκευασία και βλέπω τα εξής:

 

1/ Το κινητό δεν έχει τις ζελατίνες του. Φαίνεται ανέπαφο μεν, αλλά δεν έχει ζελατίνες.

 

2/ Δεν περιέχεται μέσα στο κουτί το καλώδιο usb type c to type c.

 

3/ Δεν περιέχεται στο κουτί ο ταχυφορτιστής της google.

 

Tί υπήρχε μέσα οέο;;;

 

Το καλώδιο usb type c to type a, το ανταπτοράκι και...

 

ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΒΡΕΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΚΛΗΣΗ

 

Μέσα στο κουτί υπήρχε ένας φορτιστής τύπου apple και ένας φορτιστής αυτοκινήτου belkin.

 

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ.

 

Επικοινωνώ κατευθείαν με τον άνθρωπο που μου το έστειλε και του εξηγώ τί συμβαίνει. Πέφτει απο τα σύννεφα. Μιας και βρίσκεται κοντά στο κατάστημα (1 από τα 3 καταστήματα της αλυσίδας) από όπου έκανε την παραγγελία, πηγαίνει να δει τί συμβαίνει.

 

Του απαντάνε λοιπόν πως δεν έχουν καμία ευθύνη αφού το κινητό έφυγε από αυτούς σφραγισμένο - η αγορά του έγινε πριν από 18 μέρες - και πως αυτές τις μέρες που μεσολάβησαν μπορεί ο ίδιος να είχε επέμβει στη συσκευασία! Επιπρόσθετα του πετάνε και το γελοίο ψέμμα πως το κινητό φορτίζει γρήγορα με όλους του φορτιστές!!!

 

Παίρνω τηλέφωνο στο κατάστημα, μιλάω με μια ευγενέστατη υπάλληλο που μου λέει πως ο υπεύθυνος του καταστήματος δεν ευκαιρεί και με παραπέμπει στα κεντρικά για να τους μιλήσω αύριο σχετικά με το πρόβλημα.

 

Καταλαβαίνετε πως κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας!

 

Δώστε τα φώτα σας!

 

 

 

Τότε που είχα ανοίξει τη συσκευή ήταν έτσι...

 

Είχε μέσα αυτά που αναφέρεις.

 

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι κάτι παίζει από αυτόν που το προμηθέυτηκες, χωρίς να τον γνωρίζω τον άνθρωπο.

Λίγο δύσκολο από κατάστημα να έφυγε έτσι όπως το περιγράφεις.

Όντως δε φέρουν ευθύνη από το κατάστημα.

Εσύ το πήρες από ιδιώτη και αυτός φέρει την ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Τότε που είχα ανοίξει τη συσκευή ήταν έτσι...

 

Είχε μέσα αυτά που αναφέρεις.

 

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι κάτι παίζει από αυτόν που το προμηθέυτηκες, χωρίς να τον γνωρίζω τον άνθρωπο.

Λίγο δύσκολο από κατάστημα να έφυγε έτσι όπως το περιγράφεις.

Όντως δε φέρουν ευθύνη από το κατάστημα.

Εσύ το πήρες από ιδιώτη και αυτός φέρει την ευθύνη.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Έχω δει το video σου στο youtube και όπως καταλαβαίνεις δεν έχει καμία σχέση με το δικό μου unboxing. Πού ακούστηκε συσκευή google να έχει σε ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ επαναλαμβάνω κουτί της, περιφερειακό της belkin και φορτιστή τύπου apple!!!

Επιπρόσθετα ανακάλυψα από τον κωδικό 2PW2100 που γράφει το κουτί, πως το συγκεκριμένο κινητό προορίζεται για την αγορά της Αμερικής.

Αυτό που έκανες εσύ unboxing σίγουρα θα έγραφε 2PW2200.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Έχω δει το video σου στο youtube και όπως καταλαβαίνεις δεν έχει καμία σχέση με το δικό μου unboxing. Πού ακούστηκε συσκευή google να έχει σε ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ επαναλαμβάνω κουτί της, περιφερειακό της belkin και φορτιστή τύπου apple!!!

Επιπρόσθετα ανακάλυψα από τον κωδικό 2PW2100 που γράφει το κουτί, πως το συγκεκριμένο κινητό προορίζεται για την αγορά της Αμερικής.

Αυτό που έκανες εσύ unboxing σίγουρα θα έγραφε 2PW2200.

Σαν κάτοχος του κινητού στο βίντεο μπορώ να στο επιβεβαιώσω είναι το 2200.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πριν λιγες μερες αγορασα ενα pixel πρωτης γενιάς για την κοπελα μου απο σκρουτζομαγαζο, μιας και ειχε πεσει η τιμη και μου φανηκε συμφερουσα περίπτωση.

 

Δεν ξαναειχα επαφή με pure android και μου άρεσε πολυ ποσο ελαφρυ και γρήγορο είναι ακομα και σε σχέση με το note 8 μου σε καποια θεματα, κι ας του λείπουν features.

 

Μια ερώτηση:

Η καμερα δεν εχει pro mode? Υποτίθεται ειναι η καλύτερη καμερα μεχρι πέρυσι, ειναι δυνατόν να μη μπορω να παίξω με κλειστρο-iso-exposure ωστε να εχω το αποτέλεσμα που θελω σε νυχτερινές? Χρειάζομαι αναγκαστικά αλλο camera app?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στη τιμη που ειναι τωρα αξιζει η μεταβαση απο s7? Δεν θελω να πεσω σε αυτονομια κ καμερα. Κατα τ αλλα καμια τρομερη απαιτηση. Τα 32 που εχει μου φτανουν
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, νομίζω δεν είναι καμία τρομερή μετάβαση.

Στο s7 παίζεις πλέον και ported gcam με hdr+, οπότε πάει κι αυτό το προνόμιο.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδες στη τιμη που ειναι τωρα αξιζει η μεταβαση απο s7? Δεν θελω να πεσω σε αυτονομια κ καμερα. Κατα τ αλλα καμια τρομερη απαιτηση. Τα 32 που εχει μου φτανουν
Μόνο το ότι θα πάρεις και P, γτ στο S7 μετά βίας πήρες Oreo.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το ότι θα πάρεις και P, γτ στο S7 μετά βίας πήρες Oreo.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Αν καίγεσαι για updates είναι super η συσκευή αν σε νοιάζουν αλλά πράγμα όχι κάτι το ιδιαίτερο

 

Φαντάσου για το Mate 9 έχει android 8.xx και εγώ είμαι με το παλιό 7.χχ βασικά είμαι πολλές εκδόσεις πίσω όχι τπτ άλλο απλά είναι άψογο έτσι

Link to comment
Share on other sites

Αν καίγεσαι για updates είναι super η συσκευή αν σε νοιάζουν αλλά πράγμα όχι κάτι το ιδιαίτερο

 

Φαντάσου για το Mate 9 έχει android 8.xx και εγώ είμαι με το παλιό 7.χχ βασικά είμαι πολλές εκδόσεις πίσω όχι τπτ άλλο απλά είναι άψογο έτσι

Δεν με νοιάζουν οι αναβαθμίσεις. Αρκεί να πηγαίνει σφαίρα το κινητό. Αλλά αν λέτε ότι δε κερδίζω τπτ μαλλον δεν αξιζει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στη τιμη που ειναι τωρα αξιζει η μεταβαση απο s7? Δεν θελω να πεσω σε αυτονομια κ καμερα. Κατα τ αλλα καμια τρομερη απαιτηση. Τα 32 που εχει μου φτανουν

 

 

 

Θα πέσεις σε ποιότητα οθόνης αλλά από θέμα ταχύτητας θα ανέβεις δύο κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσεις σε ποιότητα οθόνης αλλά από θέμα ταχύτητας θα ανέβεις δύο κλικ.

 

Και σε θέμα φωτογραφίας, δεν νομίζω το σ7 να έγινε pixel επειδή μπορείς να βάλεις την gcam

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το S7 και βάλτου τζίντζερμπρεντ

:p

Δεν γίνεται ρε παιδιά να κρατάμε με το ζόρι παλιές εκδόσεις. Μια χαρά είναι το Oreo.

 

Από εκεί και πέρα για το ερώτημα, δεν θα δεις τεράστιες διαφορές, πλην κάμερας και updates. Ίσως και στην ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το S7 και βάλτου τζίντζερμπρεντ

:p

Δεν γίνεται ρε παιδιά να κρατάμε με το ζόρι παλιές εκδόσεις. Μια χαρά είναι το Oreo.

 

Από εκεί και πέρα για το ερώτημα, δεν θα δεις τεράστιες διαφορές, πλην κάμερας και updates. Ίσως και στην ταχύτητα.

 

oreo εχει κ το s7. απλα δεν με απασχολει αν παρει το επομενο. Εγω ηθελα να ανεβω σε αυτομια κ σε ιντσες οθονης(το ξερω οτι θα ειναι χειροτερη του pixel). Απλα δεν ηθελα να πεσω σε καμερα

Link to comment
Share on other sites

oreo εχει κ το s7. απλα δεν με απασχολει αν παρει το επομενο. Εγω ηθελα να ανεβω σε αυτομια κ σε ιντσες οθονης(το ξερω οτι θα ειναι χειροτερη του pixel). Απλα δεν ηθελα να πεσω σε καμερα

 

Επειδή πήρα το κινητό πρόσφατα μπορώ να σου πω τα εξής:

1/ H κάμερα του pixel ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Δεν έχω δει τίποτα καλύτερο σε κινητό. Το dynamic range ρίχνει σαγόνια και η επεξεργασία του hdr+ είναι απίστευτη. Το παλιό μου galaxy s6 που είναι υπέροχο σε φωτό ακόμα και σήμερα, απλά δεν μπορεί να φτάσει το pixel.

2/ Σε screen on time με full brightness, πολύ σερφάρισμα με wifi, λίγο 4g και κλήσεις, μου βγάζει 5h 30min.

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω ενος Pixel xl με παροχο cosmote και θελω να ρωτησω αν η συσκευη ειναι συμβατη με 4G+ γιατι σε μενα κλειδωνει μονο σε 4G . Η ιδια SIM με το αλλο μου κινητο moto g6 plus κλειδωνει κανονικα σε 4G+ .

 

Στις ρυθμισεις εχω επιλεξει δικτυο 4G .

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω ενος Pixel xl με παροχο cosmote και θελω να ρωτησω αν η συσκευη ειναι συμβατη με 4G+ γιατι σε μενα κλειδωνει μονο σε 4G . Η ιδια SIM με το αλλο μου κινητο moto g6 plus κλειδωνει κανονικα σε 4G+ .

 

Στις ρυθμισεις εχω επιλεξει δικτυο 4G .

Και σε μένα δε το δείχνει το 4g+, αλλά δε νομίζω ότι τρέχει και τίποτα. Την ταχύτητα την παίρνεις κανονικά, θέμα απεικόνισης είναι και μόνο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...