Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρήστε επάνω δεξιά δύο σήματα δικτύου.

Αυτό γίνεται μετά από την αναβάθμιση του Ιανουαρίου. Νέο bug2fe22f905a350ab6b92774e257d5cb88.jpg

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

 

 

Αυτά είναι. Μ ένα firmware update, το κινητό έγινε dual sim!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά είναι. Μ ένα firmware update, το κινητό έγινε dual sim!!!
Νομίζω η Google ότι αρχίσε να apple ιζει :) χαχα

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι. Μ ένα firmware update, το κινητό έγινε dual sim!!!
Το πρώτο pixel με dual SIM. Είναι feature!

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη, το πήρες? :p
Νίκο είμαι κοντά σε ένα καλό deal. Οταν και αν γίνει θα ενημερώσω ;)

Αν εννοείς το βίντεο που ανέβασα, είναι του φίλου Βασίλη η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις, πολυ θετικες. Αυτο που η Google δε βαζει ακουστικα, ειναι ενοχλητικο ομως...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις, πολυ θετικες. Αυτο που η Google δε βαζει ακουστικα, ειναι ενοχλητικο ομως...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Όταν είχα πάρει το nexus 6p είχε ακουστικά γιατί το πήρα από ΑΜΑΖΟΝ Γαλλίας και είχαν κάτι με την νομοθεσία περί ακουστικών .

 

Από ΑΜΑΖΟΝ Ισπανίας που πήρα το pixel XL δε ειχε όπως βλέπουμε και στο βιντεάκι.

 

Λευτέρη η χαρά δικιά μου και σε ευχαριστώ πολύ για την αναφορά σου.

 

Έχω ένα ακόμη για unboxing :)

 

Και πρέπει να κάνουμε ένα pixel XL Vs pixel 2 XL

Αν και ξέρουμε το νικητή. Απλά ίσως βοηθήσει άτομα που έχουν το ένα και σκέφτονται να πάνε στο δύο αν αξίζει κάτι τέτοιο, γιατί είναι πολλά τα λεφτά!!! :)

 

 

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ακόμη για unboxing :)

 

Και πρέπει να κάνουμε ένα pixel XL Vs pixel 2 XL

Αν και ξέρουμε το νικητή. Απλά ίσως βοηθήσει άτομα που έχουν το ένα και σκέφτονται να πάνε στο δύο αν αξίζει κάτι τέτοιο, γιατί είναι πολλά τα λεφτά!!! :)

 

Ένας από τους λόγους που ανεβάζω βίντεο είναι για να βοηθήσω (όσο μπορώ) τους υποψήφιους αγοραστές. Γι αυτό και τα κοινοποιώ στο φόρουμ.

Το βίντεο compare είναι στα σκαριά με τις συσκευές που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση επειδή έχω φάει τον τόπο αν ξέρει κάνεις για το halo efect όταν τραβάς μια φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό ασπουμαι και το φως διαθλάτε αν γνωρίζει κάποιος πως και αν φτιαχτνετε google pixel XL 1 ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση επειδή έχω φάει τον τόπο αν ξέρει κάνεις για το halo efect όταν τραβάς μια φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό ασπουμαι και το φως διαθλάτε αν γνωρίζει κάποιος πως και αν φτιαχτνετε google pixel XL 1 ευχαριστώ

 

Δεν φτιάχνεται φίλε μου αυτό!!!καμία φορά γίνεται αυτό που λες αλλά δεν είναι κάτι τρομερό σε αυτήν την φοβερή κάμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με χαμένες κλήσεις;

 

Είμαι σε ελεγχόμενο χώρο όλη μέρα, με καλό σήμα , και μου ήρθαν 2 μυνήματα για κλήσεις που ποτέ δεν άκουσα....

 

Πήρα πθσω και μου είπαν ότι όντως μου είχαν τηλεφωνήσει 2 φορές....

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με χαμένες κλήσεις;

 

Είμαι σε ελεγχόμενο χώρο όλη μέρα, με καλό σήμα , και μου ήρθαν 2 μυνήματα για κλήσεις που ποτέ δεν άκουσα....

 

Πήρα πθσω και μου είπαν ότι όντως μου είχαν τηλεφωνήσει 2 φορές....

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Μπα φίλε μου δεν υπάρχει κανένα τέτοιο πρόβλημα Συνήθως δεν χάνω ούτε μισή κλήση και δεν μου ερχεται κανένα μήνυμα απολύτως!!

Ίσως απλά έτυχε φίλε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://lifehacker.com/everything-you-need-to-know-about-the-google-pixel-clas-1822843434

 

 

Τι λέτε να κάνουμε παιδιά??

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://lifehacker.com/everything-you-need-to-know-about-the-google-pixel-clas-1822843434

 

 

Τι λέτε να κάνουμε παιδιά??

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Έχεις θέμα? Αν και το άρθρο αναφέρει μόνο Αμερική.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έχεις θέμα? Αν και το άρθρο αναφέρει μόνο Αμερική.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Δε έχω κανένα πρόβλημα αλλά έχω το κινητο δύο μήνες μόνο.

Υπάρχει κάποιος που να είχε κάτι τέτοιο σαν πρόβλημα?

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε υπάρχει τρόπος να μπαίνει το κινητό σε one hand mode όπως έχουν τα Samsung κλπ?

 

Επίσης στο multitasking να βγάζει ελεύθερη ram ?

 

Ευχαριστώ.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε υπάρχει τρόπος να μπαίνει το κινητό σε one hand mode όπως έχουν τα Samsung κλπ?

 

Επίσης στο multitasking να βγάζει ελεύθερη ram ?

 

Ευχαριστώ.

Για το one hand mode, δεν υπάρχει κάτι build-in αλλά χρειάζεσαι εφαρμογή για αυτό. Υπάρχει στο Play store μια εφαρμογή από το Xda. Οπότε στο playstore αναζήτησε one hand mode.

 

Για την ελεύθερη μνήμη στο multitasking, αν και δε καταλαβαίνω για ποιο λόγο το θες, πρέπει να βάλεις άλλον launcher. Και πάλι δεν υπάρχει κάτι build in

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Βρίσκω το κινητό μεταχειρισμένο αλλά θέλω να τσεκαρω μην είναι κλεμμένο κτλ. Ο γνωστός ισχυρίζεται πως όχι. Υπάρχει τρόπος να δω με το imei ?! Ποια θα ήταν η σωστή τιμή να το αγόραζα?! Είναι χωρίς φορτιστή .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Βρίσκω το κινητό μεταχειρισμένο αλλά θέλω να τσεκαρω μην είναι κλεμμένο κτλ. Ο γνωστός ισχυρίζεται πως όχι. Υπάρχει τρόπος να δω με το imei ?! Ποια θα ήταν η σωστή τιμή να το αγόραζα?! Είναι χωρίς φορτιστή .
Αν ήταν κλεμμένο, θεωρητικά θα ήταν κλειδωμένο και δε θα μπορούσες να μπεις το οτιδηποτε, γιατί θα ήταν ενεργοποιημένο το device administrator.

Επίσης, μπορείς να ζητήσεις απόδειξη αγοράς.

Τέλος, μπορείς επίσης να δεις αν κάποιος λογαριασμός είναι συνδεδεμένος στη συγκεκριμένη συσκευή.

Το imei μπορείς να το δεις πληκτρολογώντας *#06#

 

Τώρα από τιμή, για 32gb ίσως στα 300-350 ευρω με επιφύλαξη για το Google Pixel XL

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ απόδειξη δεν υπάρχει. Το κινητό είναι στην κατάσταση να το σεταρεις ως νέο. Υπάρχει κάπου δλδ με το imei να δω αν είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο

;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ απόδειξη δεν υπάρχει. Το κινητό είναι στην κατάσταση να το σεταρεις ως νέο. Υπάρχει κάπου δλδ με το imei να δω αν είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο

;

 

ANY IDEAS?

Link to comment
Share on other sites

ANY IDEAS?
Κάνε ένα chat με την Google

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...