Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ήταν αναμενόμενο με τόσο καλές συσκευές να αρχίσει την άνοδο στις τιμές. Τώρα για το απέξω έτσι όπως είναι τα τελωνεία είναι ένα ρίσκο εγώ από Ελλάδα θα το πάρω πάντως.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ που φέρνω το 6g 128g κινέζικο μου πήγε 765 ευρω χωρίς φόβο τελωνείου μιας και έρχεται μέσο Ευρώπης...αλλά και πάλι πολλά τα λεφτά και χωρίς εγγύηση εκεί που το V20 dual sim μου κόστισε 630 ευρω και σαν συσκευή είναι κορυφαία και ισως καλύτερη απο το Mate 9....Ας όψεται η τρέλα μας....

 

Πάντως απο ότι διαβάζω στο xda υπάρχουν ακόμα θεματάκια με τις ειδοποιήσεις όπως ακριβώς υπήρχαν και στο mate 8 τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας του...υπάρχουν γκρίνιες με αυτο το θεμα στο xda...και δεν έχουν και άδικο

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που φέρνω το 6g 128g κινέζικο μου πήγε 765 ευρω χωρίς φόβο τελωνείου μιας και έρχεται μέσο Ευρώπης...αλλά και πάλι πολλά τα λεφτά και χωρίς εγγύηση εκεί που το V20 dual sim μου κόστισε 630 ευρω και σαν συσκευή είναι κορυφαία και ισως καλύτερη απο το Mate 9....Ας όψεται η τρέλα μας....

 

Πάντως απο ότι διαβάζω στο xda υπάρχουν ακόμα θεματάκια με τις ειδοποιήσεις όπως ακριβώς υπήρχαν και στο mate 8 τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας του...υπάρχουν γκρίνιες με αυτο το θεμα στο xda...και δεν έχουν και άδικο

V 20 είναι της lg όμως με ότι συνεπάγεται

Link to comment
Share on other sites

Λολ, κινεζική συσκευή λέει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και δίκαρτο να είναι πάλι 700 είναι πολλά

Πέρσι το mate8, όταν ήρθε ειχε 600ευρώ.

Οι περισσότεροι το παίρναν από εξωτερικό φθηνότερα.

 

Πέρσι το mate 8 4g 64g international που ειχα φέρει από έξω 1 μήνα μετά την κυκλοφορία του μου είχε κοστίσει τα ίδια λεφτά ίσως και λίγο ακριβότερο από το Mate 9 6g 128g που φέρνω τώρα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λολ, κινεζική συσκευή λέει

 

Τι εννοείς...?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες επαφές ή κάποιες ώρες χτυπάει δυνατά σαν να είναι στο τέρμα ο ήχος ενώ τον έχω τέρμα χαμηλά στην πρώτη σκάλα. Δεν έχω βρει σίγουρα τι είναι αλλά είναι σπαστικό. Κανένας με το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι η ρύθμιση με την προτεραιότητα; Που μπορούν να σε καλέσουν πάντα;

 

Δε το έχω το κινητό, δε ξέρω πως είναι οι ρυθμίσεις του

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μίλησα προ ολίγου με κοτσόβολο και η αγενέστατη δεσποινίς μου είπε ότι μόνο με παραγγελία θα είναι διαθέσιμο το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι αποφασισμένος να αποκτήσω το mate9 ή το oneplus 3T. Για τα γούστα μου κλείνω προς το mate9 το δίκαρτο. Επειδή από ότι βλέπω για αγορά μόνο από σκρουτζομάγαζο, τι παίζει με την εγγύηση? Γνωρίζετε αν καλύπτεται από το ελληνικό service?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι αποφασισμένος να αποκτήσω το mate9 ή το oneplus 3T. Για τα γούστα μου κλείνω προς το mate9 το δίκαρτο. Επειδή από ότι βλέπω για αγορά μόνο από σκρουτζομάγαζο, τι παίζει με την εγγύηση? Γνωρίζετε αν καλύπτεται από το ελληνικό service?

 

Εφοσον εχει γινει επισημα εισαγωγη του στην Ελλαδα απο την Huawei (τουλαχιστον μεσω των γνωστων πολυκαταστηματων) και διαθετεις αποδειξη αγορας-εγγυηση τοτε ναι σε καλυπτει.Ολα τα παραπανω ισχυουν εαν εχεις το ευρωπαικο μοντελο και μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν μια ωρα που επισκεφθηκα πολυκαταστημα στην ηλιουπολη με ενημερωσαν πως εχουν 2 τμχ αλλα ειναι η μονοκαρτη εκδοση της συσκευης. Φυσικα και δεν ειχαν εκθεσιακο κομματι :cry: να το χαιδεψουμε λιγο..:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες 13/12, υπήρχαν 30 κινητά διαθέσιμα στον Κωτσόβολο. Το παράγγειλα σήμερα και το περιμένω μετά από 3 εργάσιμες.

Τώρα πρέπει να βρω μια θήκη της προκοπής. Έχω το Galaxy S6 και είχα συνηθίσει στις αγρατζούνιστες οθόνες. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες 13/12, υπήρχαν 30 κινητά διαθέσιμα στον Κωτσόβολο. Το παράγγειλα σήμερα και το περιμένω μετά από 3 εργάσιμες.

Τώρα πρέπει να βρω μια θήκη της προκοπής. Έχω το Galaxy S6 και είχα συνηθίσει στις αγρατζούνιστες οθόνες. Για να δούμε.

 

Καλησπέρα, γνωρίζεις μήπως εάν αυτό που έχει ο Κωτσόβολος είναι το δίκαρτο ή το μονόκαρτο;

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζεις μήπως εάν αυτό που έχει ο Κωτσόβολος είναι το δίκαρτο ή το μονόκαρτο;

 

Μονόκαρτα. Καμιά ιδέα για συμβατή θήκη σιλικόνης; Υπάρχει άλλο μοντέλο στην αγορά με παρόμοιο σουλούπι;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει αποκλειστικά η δίκαρτη έκδοση για άμεση αγορά, έχετε κάποιο αξιόπιστο site που να πουλάει δίκαρτο "Ευρωπαϊκό";
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρέλαβα χθες το Chinese 6g-128g.....

Πανεμορφο τηλέφωνο με πάρα πολύ καλή Κάμερα...

Το μόνο θέμα όπως στην αρχή και το Μate 8 είναι τα notifications

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρέλαβα χθες το Chinese 6g-128g.....

Πανεμορφο τηλέφωνο με πάρα πολύ καλή Κάμερα...

Το μόνο θέμα όπως στην αρχή και το Μate 8 είναι τα notifications

 

Μεγειες!

U know the drill... Θα φτιαξει. Πιστευω συντομα.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρέλαβα χθες το Chinese 6g-128g.....

Πανεμορφο τηλέφωνο με πάρα πολύ καλή Κάμερα...

Το μόνο θέμα όπως στην αρχή και το Μate 8 είναι τα notifications

 

 

Καλημέρα φίλε μου και καλομίλητο να ναι. Πάμε για την ερώτηση του ενός εκατομμυρίου ευρώ;

Την απάντηση που θα κρίνει το Χριστουγεννιάτικο δώρο μου;

Το μοντέλο που έχεις στα χέρια σου είναι dual sim full active;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου και καλομίλητο να ναι. Πάμε για την ερώτηση του ενός εκατομμυρίου ευρώ;

Την απάντηση που θα κρίνει το Χριστουγεννιάτικο δώρο μου;

Το μοντέλο που έχεις στα χέρια σου είναι dual sim full active;

 

Όχι φίλε μου και αν και ακούγεται ότι θα υπάρξουν κάποια προσωπικά εφόσον δεν είναι το κινέζικο δεν θα είναι κανένα.... Σορι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρέλαβα χθες το Chinese 6g-128g.....

Πανεμορφο τηλέφωνο με πάρα πολύ καλή Κάμερα...

Το μόνο θέμα όπως στην αρχή και το Μate 8 είναι τα notifications

Καλορίζικο φίλε. για πες μας σε σχέση με το 8αρι βλέπεις κάποιες διαφορές που να αξίζουν την μετάβαση εκτός της κάμερας?

Εγώ το έδωσα το 8αρι και αν αξίζει θα πάρω άμεσα το 9αρι αλλά να μην είναι και τα ίδια αν είναι να σκεφτώ κανένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου και αν και ακούγεται ότι θα υπάρξουν κάποια προσωπικά εφόσον δεν είναι το κινέζικο δεν θα είναι κανένα.... Σορι....

 

Τι ζητάς συγνώμη;Εκτός κι αν έδωσες εσύ την εντολή μέσα στην Huawei να μην είναι dual active..:lol:

Κρίμα γιατί το χα έτοιμο να μου το κάνω δώρο και τώρα δεν έχω όρεξη ούτε βιντεάκια του να παρακολουθήσω.Πρέπει να ναι φοβερή σαν συσκευή πάντως.Να σαι καλά να το χαίρεσαι.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. για πες μας σε σχέση με το 8αρι βλέπεις κάποιες διαφορές που να αξίζουν την μετάβαση εκτός της κάμερας?

Εγώ το έδωσα το 8αρι και αν αξίζει θα πάρω άμεσα το 9αρι αλλά να μην είναι και τα ίδια αν είναι να σκεφτώ κανένα άλλο.

 

Λοιπόν 2 μέρες με το MATE 9 και δίπλα δίπλα με το LG V20..

Η συσκευή είναι πανέμορφη(mokka gold) ... Στα επίπεδα του Note 7

Οθόνη απλά θαυμάσια ίσως καλύτερη στο μάτι (όχι στην πραγματικότητα) από του V20 όχι όμως super amoled

Τα πάντα λειτουργούν και τρέχουν τέλεια εκτός βέβαια το Θέμα με τις ειδοποιήσεις

Κάμερα απλά μια από της καλύτερες της αγοράς στην πρώτη 5αδα θα έλεγα... Νυχτερινές λήψεις σε επίπεδα S7 edge & V20

Hχος stereo δυνατός και καθαρός

GPS ακαριαιο

Ταχυτητα-lag σε επίπεδα V20... Δηλαδή σφαίρα

Θερμοκρασία παγετου

Μπαταρία 1η φόρτιση 7,30 ώρες οθόνη εκεί που το V20 μου δίνει 5,30

Στο κινέζικο Gms installer και όλα τα Google τρέχουν κανονικά

Αρνητικά...

Led ειδοποιήσεων πολύ dimαριστο ίσα που φαίνεται την ημέρα

Θέμα ΞΑΝΆ με τις ειδοποιήσεις

Δεν έχει fm radio

 

Ποιο θα κρατήσω? ΔΕΝ ξέρω ακόμα!

 

Σε σχέση με το MATE 8 θα έλεγα ότι οι διαφορές δεν είναι πολλές και μεγάλες

Πιο όμορφο καλύτερο εξωτερικό ηχείο καλύτερη κάμερα σίγουρα καλύτερη οθόνη και αν δεν έχει πάρει το τελευταίο emui τότε και καλύτερο UI

ΑΛΛΆ όλα τα παραπάνω χωρίς τρελές διαφορές μιας και το MATE 8 είναι μια πάρα πολύ καλή πρόταση ακόμα και σήμερα...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 μέρες με το MATE 9 και δίπλα δίπλα με το LG V20..

Η συσκευή είναι πανέμορφη(mokka gold) ... Στα επίπεδα του Note 7

Οθόνη απλά θαυμάσια ίσως καλύτερη στο μάτι (όχι στην πραγματικότητα) από του V20 όχι όμως super amoled

Τα πάντα λειτουργούν και τρέχουν τέλεια εκτός βέβαια το Θέμα με τις ειδοποιήσεις

Κάμερα απλά μια από της καλύτερες της αγοράς στην πρώτη 5αδα θα έλεγα... Νυχτερινές λήψεις σε επίπεδα S7 edge & V20

Hχος stereo δυνατός και καθαρός

GPS ακαριαιο

Ταχυτητα-lag σε επίπεδα V20... Δηλαδή σφαίρα

Θερμοκρασία παγετου

Μπαταρία 1η φόρτιση 7,30 ώρες οθόνη εκεί που το V20 μου δίνει 5,30

Στο κινέζικο Gms installer και όλα τα Google τρέχουν κανονικά

Αρνητικά...

Led ειδοποιήσεων πολύ dimαριστο ίσα που φαίνεται την ημέρα

Θέμα ΞΑΝΆ με τις ειδοποιήσεις

Δεν έχει fm radio

 

Ποιο θα κρατήσω? ΔΕΝ ξέρω ακόμα!

 

Σε σχέση με το MATE 8 θα έλεγα ότι οι διαφορές δεν είναι πολλές και μεγάλες

Πιο όμορφο καλύτερο εξωτερικό ηχείο καλύτερη κάμερα σίγουρα καλύτερη οθόνη και αν δεν έχει πάρει το τελευταίο emui τότε και καλύτερο UI

ΑΛΛΆ όλα τα παραπάνω χωρίς τρελές διαφορές μιας και το MATE 8 είναι μια πάρα πολύ καλή πρόταση ακόμα και σήμερα...

 

ωραίος φίλε σε ευχαριστώ. Κατι άκουσα οτι ίσως το φέρει ο Γερμανος και θα το πάρω απο εκεί θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα και θα πάω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρέλαβα χθες το Chinese 6g-128g.....

Πανεμορφο τηλέφωνο με πάρα πολύ καλή Κάμερα...

Το μόνο θέμα όπως στην αρχή και το Μate 8 είναι τα notifications

 

Ρε αδερφε, επειδη ψαχνω ακριβως αυτη την εκδοση, δωσε καμια πληροφορια απο που το πηρες και πως "γλιτωνουμε" τελωνειο γιατι δεν εχω ψωνισει ποτε απο κινεζομαγαζα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...