Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα. Εβγαλαν τα media markt προσφορα την συσκευη στα 199.

Θα ηθελα οι κατοχοι να μου απαντησουν στα εξης:

- Εχει παρει επισημα την 7.0;; Για 8.0 υπαρει καποια επισημη τοποθετηση;

Ναι έχει πάρει κανονικά την 7 και νομίζω πως έχει ανακοινωθεί πως θα πάρει και 8.

 

- Κολληματα στο UI;; Ανταποκρινεται καλα; Γενικα, επειδη δεν εχω δουλεψει ποτε huawei, ο launcher της ειναι βαρυς; Εχει πολλα huawei made apps;;

Γενικά πάει καλά. Μερικά κολλήματα που και που μπορεί να εμφανιστούν, αλλά αν κλείσεις ότι έχεις ανοιχτό πάει σφαίρα. Γενικά αν έχεις συνηθίσει σε καθαρό Android, απλά καμία σχέση. Συνηθίζεται πάντως.

 

- Αισθητηρας δακτυλικου αποτυπωματος αξιοπιστος;

Δουλεύει εντελώς απροβλημάτιστα και ταχύτατα. Μόνο μια φορά δεν μου διάβαζε τον δείκτη του αριστερού χεριού, αλλά μάλλον ήταν φυσιολογικό γιατί έπαιζα μπουζούκι κανένα 3ωρο και είχε ελαφρώς παραμορφωθεί προσωρινά...

 

- Αποδοση εξωτερικου ηχειου δυνατο σε ανοιχτη συνομιλια και γενικοτερα σε βιντεο/ραδιοφωνο;

Εδώ θα πράγματα είναι κάπως μέτρια. Σε ήσυχο περιβάλλον δεν έχεις κάποιο θέμα. Αλλά καθώς δεν είναι ότι πιο δυνατό, σε πιο θορυβώδη μέρη δεν ακούγεται καλά.

- Υποστηριζει chromecast μεσα απο διαφορες εφαρμογες;

Κανονικά. YouTube, Netflix, και screen mirror που έχω δοκιμάσει, δεν έχω κανένα θέμα με Chromecast 2ης γενιάς.

 

- Αποδοση μπαταριας;;

Αυτό είναι ίσως το καλύτερο χαρακτηριστικό του τηλεφώνου. Η 1,5 μέρα με σκληρή χρήση που υπόσχεται δεν είναι και τόσο υπερβολή. Έχω πετύχει μέχρι 9+ ώρες sot, ενώ όταν το βάζω γύρω στα 30-40% να φορτίσει έχει κοντά 7 ώρες συνήθως.

- Ποιοτητα ληψης ραδιοφωνου;;

Δυστυχώς δεν το έχω δοκιμάσει καν.

 

 

 

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έχει πάρει κανονικά την 7 και νομίζω πως έχει ανακοινωθεί πως θα πάρει και 8.

 

 

Γενικά πάει καλά. Μερικά κολλήματα που και που μπορεί να εμφανιστούν, αλλά αν κλείσεις ότι έχεις ανοιχτό πάει σφαίρα. Γενικά αν έχεις συνηθίσει σε καθαρό Android, απλά καμία σχέση. Συνηθίζεται πάντως.

 

 

Δουλεύει εντελώς απροβλημάτιστα και ταχύτατα. Μόνο μια φορά δεν μου διάβαζε τον δείκτη του αριστερού χεριού, αλλά μάλλον ήταν φυσιολογικό γιατί έπαιζα μπουζούκι κανένα 3ωρο και είχε ελαφρώς παραμορφωθεί προσωρινά...

 

καμερα? αλλοι λενε καλα σχολια αλλη οχι .........

Εδώ θα πράγματα είναι κάπως μέτρια. Σε ήσυχο περιβάλλον δεν έχεις κάποιο θέμα. Αλλά καθώς δεν είναι ότι πιο δυνατό, σε πιο θορυβώδη μέρη δεν ακούγεται καλά.

 

Κανονικά. YouTube, Netflix, και screen mirror που έχω δοκιμάσει, δεν έχω κανένα θέμα με Chromecast 2ης γενιάς.

 

 

Αυτό είναι ίσως το καλύτερο χαρακτηριστικό του τηλεφώνου. Η 1,5 μέρα με σκληρή χρήση που υπόσχεται δεν είναι και τόσο υπερβολή. Έχω πετύχει μέχρι 9+ ώρες sot, ενώ όταν το βάζω γύρω στα 30-40% να φορτίσει έχει κοντά 7 ώρες συνήθως.

 

Δυστυχώς δεν το έχω δοκιμάσει καν.

 

 

 

 

Sent from my Moto X Play

 

καμερα?αλλοι λενε καλα σχολια αλλοι οχι........

Link to comment
Share on other sites

Για την κατηγορία τιμής του είναι άριστη. Αν το συγκρίνεις με ναυαρχίδες μένει λίγο πίσω. Κυρίως η σταθεροποίηση του λείπει.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Για την κατηγορία τιμής του είναι άριστη. Αν το συγκρίνεις με ναυαρχίδες μένει λίγο πίσω. Κυρίως η σταθεροποίηση του λείπει.

 

Sent from my Honor 6X

 

ενοειται παντα για 200 ευρω κινητο μιλαμε την ημερα λενε ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Στα 179€ που το πήρα είναι πιστεύω στις καλύτερες επιλογές...

Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι το touch στην οθόνη δεν ανταποκρινόταν άμεσα,όπως και όποτε γύριζα την συσκευή στα πλάγια,έκανε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να γυρίσει η οθόνη...

Το δαχτυλικο αποτύπωμα πολύ άμεσο και γρήγορο,το ραδιόφωνο πολύ καλό,το ηχείο μέτριο....

Η κάμερα του για την κατηγορία του πολύ καλή,ανώτερη από η το Redmi Note 4 Πιστεύωοτι ακόμα και στα 199€ πάλι αξίζει....

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το μεγαλύτερο μείον της συσκευής να είναι το ηχείο του, το οποίο θεωρώ πως είναι χειρότερο από το ταπεινό lumia 640 που ήταν η προηγούμενη συσκευή μου.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον vendetta, εκτός ότι δεν είναι δυνατό, βράχνιαζει ψηλά.

Κανένα πρόγραμμα να βελτιωθεί λιγάκι έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Σαν hardware είναι παρόμοιο. Το p9 lite έχει λίγο μικρότερη οθόνη, μικρότερο αποθηκευτικό χώρο, απλή κάμερα, μικρότερη μπαταρία, ενώ είναι και ελαφρύτερο. Τα ζυγίζεις όλα αυτά και αποφασίζεις.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά καλή ήταν στα 179 όταν το είχε βγάλει. Τώρα είναι απλά μια τιμή λογική. Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται για κινητό αυτήν την περίοδο, παίζει πολύ καλή προσφορά από πλαίσιο με 20% επιστροφή με κάρτες Eurobank για κινητά πάνω από 199€. Ειδικά όταν το xiaomi MI A1 με την επιστροφή σου βγαίνει 240€, δεν τίθεται καν δίλημμα

Επειδη ειναι 2 απ τις επιλογες που κοιταω , μαζι με το j7 2017 , το honor λες να παει τελευταιο αν εξαιρεσουμε το μπατζετ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι 2 απ τις επιλογες που κοιταω , μαζι με το j7 2017 , το honor λες να παει τελευταιο αν εξαιρεσουμε το μπατζετ?

 

Εάν κατάλαβα καλά δεν έχεις θέμα με το μπατζετ, δηλαδή μπορείς να διαθέσεις και πάνω από 200€. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα πάρεις το 6X διότι υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Το 6Χ ήταν τέλεια επιλογή στα 179€ και όσοι το αγόρασαν τότε έπραξαν ορθά, σχεδόν πριν ένα μήνα στα ΜΜ. Τώρα είναι μια καλή επιλογή στα 199€, πάλι στα ΜΜ, όσο το έχουν σε προσφορά.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλάδεν έχεις θέμα με το μπατζετ, δηλαδή μπορείς να διαθέσεις και πάνω από 200€. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα πάρεις το 6X διότι υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Το 6Χ ήταν τέλεια επιλογή στα 179€ και όσοι το αγόρασαν τότε έπραξαν ορθά, σχεδόν πριν ένα μήνα στα ΜΜ. Τώρα είναι μια καλή επιλογή στα 199€, πάλι στα ΜΜ, όσο το έχουν σε προσφορά.

ε μεχρι και 250 περιπου μπορω μνα τα δωσω. Αρα μαλλον καλυτερα να επιλεξω μεταξυ j7 και mi A1 ε?

Link to comment
Share on other sites

ε μεχρι και 250 περιπου μπορω μνα τα δωσω. Αρα μαλλον καλυτερα να επιλεξω μεταξυ j7 και mi A1 ε?

 

Κοίτα είναι υποκειμενική επιλογή. Αν το προσεγγίσεις καθαρά θέμα hardware θα πας σε xiaomi, δεν νοείται σύγκριση. Εάν σε απασχολεί η ποιότητα των χρωμάτων της οθόνης, 4G+, το όνομα κτλ θα πας σε j7. Σε καμία περίπτωση δεν λέω πως το 6Χ δεν αξίζει. Αξίζει απλά αλλάζει η γκάμα της honor και θα πάρεις ένα κινητό που για την αγορά θα είναι παλιό (για αυτό είναι διαθέσιμο μόνο στα ΜΜ εκτός των online μαγαζιών), αυτό είναι το μειονέκτημα. Απλά εάν έχεις την άνεση να ανέβεις λίγο από τα 199€ τότε έχεις και άλλες επιλογές στις 5.5 ιντσες.

 

Σημαντικό μειονέκτημα για 6Χ και mi είναι οτι έχουν τον αισθητήρα δακτυλικών από πίσω άρα θα πρέπει να σηκώνεις το κινητό κάθε φορά για να το ξεκλειδώνεις. Το j7 έχει front mounted αισθητήρα άρα το ξεκλειδώνεις χωρίς να το σηκώνεις. Είναι μια πρακτική ευκολία στην καθημερινότητα.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι υποκειμενική επιλογή. Αν το προσεγγίσεις καθαρά θέμα hardware θα πας σε xiaomi, δεν νοείται σύγκριση. Εάν σε απασχολεί η ποιότητα των χρωμάτων της οθόνης, 4G+, το όνομα κτλ θα πας σε j7. Σε καμία περίπτωση δεν λέω πως το 6Χ δεν αξίζει. Αξίζει απλά αλλάζει η γκάμα της honor και θα πάρεις ένα κινητό που για την αγορά θα είναι παλιό (για αυτό είναι διαθέσιμο μόνο στα ΜΜ εκτός των online μαγαζιών), αυτό είναι το μειονέκτημα. Απλά εάν έχεις την άνεση να ανέβεις λίγο από τα 199€ τότε έχεις και άλλες επιλογές στις 5.5 ιντσες.

 

Σημαντικό μειονέκτημα για 6Χ και mi είναι οτι έχουν τον αισθητήρα δακτυλικών από πίσω άρα θα πρέπει να σηκώνεις το κινητό κάθε φορά για να το ξεκλειδώνεις. Το j7 έχει front mounted αισθητήρα άρα το ξεκλειδώνεις χωρίς να το σηκώνεις. Είναι μια πρακτική ευκολία στην καθημερινότητα.

Το δαχτυλικο αποτυπωμα πισω δε μ ενοχλει, το εχω συνηθησει καθως εχω δουλεψει p9 plus και lg g6. Τωρα ειπα να παω σε ενα πιο οικονομικο τηλεφωνο και ειμαι αναμεσα σ αυτα τα 3. Στο j7 με κολλανε λιγο τα 3 ραμ (οπως και στο honor 6x) , καθως και η μελλοντικη υποστηριξη σε θεματα αναβαθμισεων, ενω στο xiaomi το μονο που με χαλαει ειναι η ελειψη flash στην μπροστινη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή θα είμαι και εγώ στην παρέα σας.αποχωριστικα το redmi pro και με τα ίδια χρήματα πήρα το huawei σε μαύρο-γκρι.πιστευω η επιλογή μου να με δικαίωση.
Link to comment
Share on other sites

Πως βαζουμε δικα μας wallpapers παιδια για να τα εμφανιζει και αυτα στη Lock screen το 6Χ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πως βαζουμε δικα μας wallpapers παιδια για να τα εμφανιζει και αυτα στη Lock screen το 6Χ?

 

"Μπαίνεις" στην εφαρμογή Θέματα και στην κατηγορία "Εγώ" εμφανίζεται (κάτω στη μέση της οθόνης) η "Προσαρμογή". Εκεί αλλάζεις wallpaper, lock screen και εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

"Μπαίνεις" στην εφαρμογή Θέματα και στην κατηγορία "Εγώ" εμφανίζεται (κάτω στη μέση της οθόνης) η "Προσαρμογή". Εκεί αλλάζεις wallpaper, lock screen και εικονίδια.

thanks man!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά με τα προστατευτικά γυαλάκια οθόνης τι γίνεται? Βρέθηκε κανένα αξιοπρεπές?? Μου χάλασε μόλις η μεμβράνη κ θα πρέπει να πάρω. Πείτε μου τουλ αν μπορείτε ποιά να αποφύγω σας παρακαλώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Σκεφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Honor 6x, όμως σκεφτομαι για αγορα και το P9 lite 2017.

 

Επειδή θα το χρησιμοποιήσω σαν dual sim θα ήθελα να ζητησω την αποψη σας, το P9 εαν βαλω 2η sim λογικα δεν εχω χωρο για extra SD card, οπότε μενω με τα 16gb.

 

Με το Honor 6x παλι θα εχω το ιδιο θεμα αλλα εκει εχω συνολικα 32 GB χώρο.

 

Τι μου προτείνετε ;

Ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το honor. Εγώ είχα πριν το p9 lite του 2016 (2/16) και χωρίς πολλές φωτογραφίες σε 8-9 μήνες είχε γεμίσει και δεν είχα χώρο για αναβάθμιση σε Android 7. Τώρα με ίδιες εφαρμογές και τις φωτογραφίες από το p9 lite έχω αλλά 16gb ελεύθερα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το honor θα προτείνω για την έξτρα μνήμη που διαθετει.θα σου χρειαστεί αφου χρησιμοποιείς 2 κάρτες sim.επισης γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να αλλάξω το χρώμα στο led ειδοποιησης;όλο πράσινο μου βγαίνει ενώ στο προηγούμενο κινητό είχα δυνατότητα επιλογής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε emui 5.0.1 παρατήρησα ότι το κινητό δεν αναγνωρίζει κανένα usb στικάκι και γενικότερα δεν λειτουργεί το otg. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος και πως το έλυσε; Μια λύση θα ήταν ίσως να δοκιμάσω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά θέλω να αποφύγω την διαδικασία να στήνω το κινητό από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...