Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο πιθανή αιτία πρέπει να είναι η υπερθέρμανση του σημείου αυτού που εμφανίζεται το σημάδι, από πίεση δύσκολα σχηματίζει τέτοια σημάδια ή αλλάζει απόχρωση (κιτρινίλα). Οπότε θα γίνει αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά σε όλους!!φυσικά και να απευθυνθείς στο σέρβις και να απαιτήσεις αλλαγη οθόνης.περιεργο πάντως καθώς δεν έχω διαβάσει για παρόμοιο πρόβλημα στο κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Τελικα πηρα τηλεφωνο στο σερβις της huawei και μου ειπανε οτι θα το παραλαβουνε οι ιδιοι με εταιρεια κουριερ. τους ειπα οτι θα το στειλω απο εβδομαδα γιατι θα χρειαστω το τηελφωνο λογω δουλειας. Επισης ρωτησα αν καλυπτει η εγγυηση την αλλαγη οθονης μου ειπαν ναι αλλα αν δεν δουν πρωτα το κινητο δεν μπορουν να ξερουν τι ακριβως εγινε. Οποτε βλεπουμε απο εβδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα τις προάλλες στο σπήλαιο Κάψια (Τρίπολη) και τράβηξα ορισμένες φωτο, ολες στο auto.

 

Μέσα στο σπήλαιο όπως μπορείτε να καταλάβετε, είχε πολυυυυυ σκοτάδι. Υπήρχε μόνο ελάχιστο φως.

Τα αποτελέσματα προσωπικά με άφησαν πολύ ικανοποιημένο

 

https://postimg.org/gallery/32uoxvt0k/

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας θεωρώ πως είναι πάνω από τον μέσο όρο σε όλους τους τομεις.ενταξει αν θέλαμε κορυφαίες επιδόσεις σε όλους τους τομείς θα πηγαίναμε σε ναυαρχίδα.ηδη έχω φίλους που μου το ζητανε πως και πως.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ πως είναι πολύ καλό τηλέφωνο, σε σχέση φυσικά με το κόστος κτήσης, αλλά ο ήχος και η αργή εστίαση είναι ζητήματα.

Φαντάσου το προηγούμενο κινητό μου ήταν το lumia 640 και σαφέστατα υπερτερουσε σε αυτούς τους 2 τομείς.

 

Σε σύγκριση με Samsung s3, xiaomi redmi note 4 και Samsung j5 που συνέκρινα πρόσφατα, η συσκευή μας έχει την πιο αργή εστίαση.

 

Κατά τα άλλα, η συσκευή είναι πολύ καλή, ποιοτική, με μεγάλη αυτονομία, υποστήριξη από την εταιρία με updates.

Link to comment
Share on other sites

Η υποστήριξη είναι μεγάλο θέμα για εμένα.ειδικα εάν κρατήσει τον λόγο της η εταιρία και μας δωσει oreo θα συνεχίσω να στηρίζω το brand.
Link to comment
Share on other sites

Θα το ήθελα και γω πολύ να πάρει Oreo σύντομα, διάβαζα στο topic του Νοκια 8 για light bleed στην οθόνη, είδα και ένα unboxing στο YouTube και όντως και εκεί υπήρχε κάτω δεξιά, γνωστή παθογένεια από παλιά στις ips, στο p10 lite και στο honor 6X που έχω αυτά απλά δεν υπάρχουν. Πλέον πιστεύω πως η Huawei /Honor έχει αποκτήσει την τεχνογνωσία για τέλειες οθόνες χωρίς Light bleed, πολύ σημαντικό αυτό διότι είναι μεγάλη υπόθεση να μην κοιτάς σε ένα σημείο που έχεις εντοπίσει και να ξενερώνεις.

Το Honor 6X είναι για μένα πιο πλήρες από το 7Χ και από το Mate 10 lite κυρίως λόγω nfc και στην ανάλυση προτιμώ το 16:9. Μακάρι σύντομα να πάρουμε oreo......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναβρήκα μια ρύθμιση που είχα χάσει και μου έλειπε~

Αν πας στην αρχική οθόνη widgets-> συντόμευση ρυθμ. -> εξοικονόμηση μπαταρίας, βρίσκεις κάτι που εγώ τουλάχιστον δεν έβρισκα στις κανονικές ρυθμίσεις. Την αυτόματη ενεργοποίηση της εξοικονόμησης μπαταρίας "ποτέ/στο 5%/στο 15% της μπαταρίας"!

 

Ακόμα και στην αναζήτηση πάνω από τις ρυθμίσεις να γράψω "εξοικ" μου βγάζει 3 άλλες ρυθμίσεις και όχι αυτό!!

Επιτέλους! Το έψαχνε και κανείς άλλος ή εσείς το έχετε βρει κάπου στις ρυθμίσεις και μου ξέφυγε εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Θα το ήθελα και γω πολύ να πάρει Oreo σύντομα, διάβαζα στο topic του Νοκια 8 για light bleed στην οθόνη, είδα και ένα unboxing στο YouTube και όντως και εκεί υπήρχε κάτω δεξιά, γνωστή παθογένεια από παλιά στις ips, στο p10 lite και στο honor 6X που έχω αυτά απλά δεν υπάρχουν. Πλέον πιστεύω πως η Huawei /Honor έχει αποκτήσει την τεχνογνωσία για τέλειες οθόνες χωρίς Light bleed, πολύ σημαντικό αυτό διότι είναι μεγάλη υπόθεση να μην κοιτάς σε ένα σημείο που έχεις εντοπίσει και να ξενερώνεις.

Το Honor 6X είναι για μένα πιο πλήρες από το 7Χ και από το Mate 10 lite κυρίως λόγω nfc και στην ανάλυση προτιμώ το 16:9. Μακάρι σύντομα να πάρουμε oreo......

 

Τώρα που έπεσε απότομα η τιμή του mate 10 lite λες να αξίζει η αγορά του;μιλάμε πάντα για μεταχειρισμένο γύρω στα 220-230€.μονο και μόνο για την διαφορετική αναλογία οθονης.αλλιως το 6x σκυλί σε όλα του.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα που το είδα από κοντά σε mediamarkt δεν αξίζει η αλλαγή, ειδικά για την αναλογία 18:9 σε κάποιες εφαρμογές έχει μαύρα πλαίσια δεξιά αριστερά (ακόμα δεν το έχουν ενσωματωμένο σε όλες τις εφαρμογές να προσαρμόζει αυτόματα την αναλογία οθόνης), λείπει και το nfc που το χρησιμοποιώ τελευταία σε tags... Οπότε για μένα βλέπω να μένω με το 6Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!!!

Θέλω να κάνω μια αγορά και είμαι ανάμεσα στο honor 6x και το xiaomi redmi note 4x( 3gb/32gb snap)....

Ποια είναι η γνώμη σας για τα δύο αυτά κινητά;;δεν είμαι και πολύ γνώστης πέρα από την βασική χρήση (φωτογραφίες, ιντερνέτ κλπ)....τι θα μου προτείνατε;;;

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς χοντρικά αν σε νοιάζει κυρίως κάμερα πας σε honor. Αν σε νοιάζει υποστήριξη από custom και μπαταρία πας xiaomi. Καλυτερα να ανοίξεις θέμα στην ενότητα επιλογής κινητού.

 

Sent from my Lenovo K50-T5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό στα χέρια μου την Παρασκευή 12/1/18 από Κίνα μέσω ευρωπαϊκής αποθήκης -ευρωπαϊκή έκδοσηBLN-L21, έβαλα τη sim έκανα τις αναβαθμίσεις αλλά έχω σήμα κινητής μία με δύο γραμμούλες. το ίδιο συμβαίνει και με wifi αλλά και με σύνδεση δεδομένων. Δοκίμασα την κάρτα και σε άλλο κινητό 3G στον ίδιο χώρο και έχει φουλ σήμα. Το γύρισα σε 3G το ίδιο. Βέβαια οι κλήσεις γίνονται χωρίς διακοπές και χωρίς πρόβλημα να με ακούν ή να τους ακούω. Το δοκίμασα και σε 2G και το σήμα είναι πιο καλό. Ξέρετε τί φταίει και τί μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό στα χέρια μου την Παρασκευή 12/1/18 από Κίνα μέσω ευρωπαϊκής αποθήκης -ευρωπαϊκή έκδοσηBLN-L21, έβαλα τη sim έκανα τις αναβαθμίσεις αλλά έχω σήμα κινητής μία με δύο γραμμούλες. το ίδιο συμβαίνει και με wifi αλλά και με σύνδεση δεδομένων. Δοκίμασα την κάρτα και σε άλλο κινητό 3G στον ίδιο χώρο και έχει φουλ σήμα. Το γύρισα σε 3G το ίδιο. Βέβαια οι κλήσεις γίνονται χωρίς διακοπές και χωρίς πρόβλημα να με ακούν ή να τους ακούω. Το δοκίμασα και σε 2G και το σήμα είναι πιο καλό. Ξέρετε τί φταίει και τί μπορώ να κάνω;

Με κάθε επιφύλαξη ...είναι σίγουρα το ευρωπαϊκό η απλά φοράει την ρομ του ευρωπαϊκού γιατί το κινέζικο δεν εχει την 20 μπάντα μήπως οφείλεται σε αυτό! Το κουτί λέει απ'έξω BLN-L21?

Link to comment
Share on other sites

το κουτί δε λέει τίποτα απ' έξω, οι οδηγίες χρήσης όμως το λένε καθώς και το κινητό στις πληροφορίες τηλεφώνου

Της γυναίκας μου που ειναι το ευρωπαικο και το πήρα απο σκρουτζομαγαζο το έγραφε και στο κουτί .Στις πληροφορίες ειναι φυσικό να το γράφει αν έχει περασμένη την ευρωπαϊκή.NFC έχει ράδιο;

Link to comment
Share on other sites

Της γυναίκας μου που ειναι το ευρωπαικο και το πήρα απο σκρουτζομαγαζο το έγραφε και στο κουτί .Στις πληροφορίες ειναι φυσικό να το γράφει αν έχει περασμένη την ευρωπαϊκή.NFC έχει ράδιο;

 

ναι έχει ράδιο και λειτουργεί μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με κάθε επιφύλαξη ...είναι σίγουρα το ευρωπαϊκό η απλά φοράει την ρομ του ευρωπαϊκού γιατί το κινέζικο δεν εχει την 20 μπάντα μήπως οφείλεται σε αυτό! Το κουτί λέει απ'έξω BLN-L21?

 

τελικά το ξαναείδα και γράφει στο κουτί Model: BLN-L21... επίσης έβαλα μία κάρτα wind στο τηλέφωνο και έχει τέλειο σήμα και δοκίμασα και τη δικιά μου sim cosmote στο άλλο τηλέφωνο και είχε σούπερ σήμα... μόλις ξαναέβαλα την κάρτα μου στο δικό μου χάθηκε... δεν καταλαβαίνω τί γίνεται

Edited by boulkat
Link to comment
Share on other sites

ναι έχει ράδιο και λειτουργεί μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τελικά το ξαναείδα και γράφει στο κουτί Model: BLN-L21... επίσης έβαλα μία κάρτα wind στο τηλέφωνο και έχει τέλειο σήμα και δοκίμασα και τη δικιά μου sim cosmote στο άλλο τηλέφωνο και είχε σούπερ σήμα... μόλις ξαναέβαλα την κάρτα μου στο δικό μου χάθηκε... δεν καταλαβαίνω τί γίνεται

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού και δες την ισχύ του σήματος της κινητής σου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού και δες την ισχύ του σήματος της κινητής σου.

Στο σημείο που βρίσκομαι τώρα πάει από -103 έως -109 dbm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...