Jump to content

χρέωση καρτας απο πενταψήφιο νούμερο


kostasw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω, ολο το ποσο.

Κι εγώ. Αλλά τους έγραψα στο φβ όπου το είδε κόσμος.

Πιθανόν γι' αυτό.

Μετα απο ποσο καιρο?

Το μηνυμα "Η υποθεση σας καταγραφηκε και εχει προωθηθει στο αρμοδιο τμημα." αφορα το αιτημα για να μου επιστραφουν τα λεφτα ή το οτι ζητησα φραγη ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ποσο καιρο?

Το μηνυμα "Η υποθεση σας καταγραφηκε και εχει προωθηθει στο αρμοδιο τμημα." αφορα το αιτημα για να μου επιστραφουν τα λεφτα ή το οτι ζητησα φραγη ?

 

Το γνωρίζουν μου είπαν εμένα και θα πιστωθεί όλο το ποσό

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα καταγγελία σε ΕΕΤΤ και την προώθησαν στη VEOO. Δεν γράφω τι σκέφτομαι για τη συνέχεια γιατί τα άτομα αυτά μπορεί να σκουπιζουν το ίντερνετ για να βρουν πατήματα. ..

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ποσο καιρο?

Το μηνυμα "Η υποθεση σας καταγραφηκε και εχει προωθηθει στο αρμοδιο τμημα." αφορα το αιτημα για να μου επιστραφουν τα λεφτα ή το οτι ζητησα φραγη ?

 

Το μήνυμα που σου έστειλαν αφορά το αίτημά σου για επιστροφή των χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε φίλο μου ήρθαν αυτά από 19377 :

 

ΔΩPEAN SMS:BUKUGAMES: BAΛE TO PIN 75725 ΣTHN IΣTOΣEΛIΔA. XP.:2.08Ex3SMS= 6.24E/EBΔ. ΠAPOXOΣ: AMAZE SA. THΛ.: 211-1881777.

 

EIΣAI MEΛOΣ ΣTH YΠHPEΣIA BUKUGAMES! ΠAP:AMAZE AE THΛ:211-1881777 XPEΩΣH ΣYNΔPOMHΣ: 2.08Ex3SMS= 6.24/EBΔ. ΔIAΓPAΦH: BUKU STOP ΣTO 19366

 

Τι κάνω; Αν πάρω τηλ την cosmote, και της πω να μπλοκάρει τα 5ψηφία νούμερα, θα γίνει κάτι;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ποσο καιρο?

Το μηνυμα "Η υποθεση σας καταγραφηκε και εχει προωθηθει στο αρμοδιο τμημα." αφορα το αιτημα για να μου επιστραφουν τα λεφτα ή το οτι ζητησα φραγη ?

 

Μετα απο κανενα μηνα περιπου και 2 μηνυματα στη φορμα επικοινωνιας, εχω γραψει στις προηγουνενες σελιδες ποτε εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε φίλο μου ήρθαν αυτά από 19377 :

 

ΔΩPEAN SMS:BUKUGAMES: BAΛE TO PIN 75725 ΣTHN IΣTOΣEΛIΔA. XP.:2.08Ex3SMS= 6.24E/EBΔ. ΠAPOXOΣ: AMAZE SA. THΛ.: 211-1881777.

 

EIΣAI MEΛOΣ ΣTH YΠHPEΣIA BUKUGAMES! ΠAP:AMAZE AE THΛ:211-1881777 XPEΩΣH ΣYNΔPOMHΣ: 2.08Ex3SMS= 6.24/EBΔ. ΔIAΓPAΦH: BUKU STOP ΣTO 19366

 

Τι κάνω; Αν πάρω τηλ την cosmote, και της πω να μπλοκάρει τα 5ψηφία νούμερα, θα γίνει κάτι;

 

Μπορεί να είναι τυχερός και να μην έχει χρεωθεί, γιατί παρατηρώ στα μηνύματα πως του ζητάει να βάλει pin για να ενεργοποιήσει την υπηρεσία. Όπως και να έχει, να ζητήσει φραγή σε 5ψηφια, ώστε να μην χρεωθεί από δω και πέρα.

Edited by FKLDS
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι τυχερός και να μην έχει χρεωθεί, γιατί παρατηρώ στα μηνύματα πως του ζητάει να βάλει pin για να ενεργοποιήσει την υπηρεσία. Όπως και να έχει, να ζητήσει φραγή σε 5ψηφια, ώστε να μην χρεωθεί από δω και πέρα.

 

Οκ, ευχαριστώ. Δηλαδή παίρνω τηλ την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote, και τους λέω τον αριθμό, και μετά τους λέω να μπλοκάρουν όλα τα 5ψηφια νούμερα;

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ. Δηλαδή παίρνω τηλ την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote, και τους λέω τον αριθμό, και μετά τους λέω να μπλοκάρουν όλα τα 5ψηφια νούμερα;

 

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν συμβόλαιο με έκδοση μηνιαίου λογαριασμού και έχουν χρεώσεις προς συνδρομητικές υπηρεσίες, τις οποίες αμφισβητούν, να αποστέλλουν γραπτό αίτημα προς τη Wind, ζητώντας να μην χρεωθούν τις επιπλέον υπηρεσίες για τις οποίες δεν ήταν ενήμεροι και ποτέ δεν συναίνεσαν. Στη συνέχεια, και αφού σας έχουν δώσει κωδικό καταγραφής της υπόθεσης, οπλιστείτε με υπομονή, καθώς θέλει 20-30 ημέρες να εξεταστεί το αίτημά σας.

 

Μόλις έγινε αναθεώρηση λογαριασμού μου (και μάλιστα ληξιπρόθεσμου και χωρίς μάλιστα η wind να κάνει φραγή, όπως ισχυριζόταν αρχικά η υπάλληλος στο υποκατάστημα) και πλέον δεν αναγράφονται οι χρεώσεις προς συνδρομητικές υπηρεσίες.

Edited by FKLDS
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα κι εγώ πριν 2 βδομάδες, είχα στείλει μειλ στη Wind και δεν έλαβα ποτέ απάντηση. Τελικά τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ από το 54254. Τελευταίους μήνες μόλις βαζω 5€ στην κάρτα, λαμβάνω 2 SMS x 2€ και μένω πάλι χωρίς υπόλοιπο.

Είχα στείλει ΣΤΟΠ με SMS που χρεώθηκε 1€ άλλα τίποτα. Αυτά συνεχίζουν.

Όσο δεν έχω υπόλοιπο μου στέλνουν αυτά τα δωρεάν SMS.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση ;

 

BLINKO.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα κι εγώ πριν 2 βδομάδες, είχα στείλει μειλ στη Wind και δεν έλαβα ποτέ απάντηση. Τελικά τι πρέπει να κάνω;

 

Στειλε ξανα, στο πρωτο μηνυμα ουτε εμενα μου ειχαν απαντησει. Θελει επιμονη το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα κι εγώ πριν 2 βδομάδες, είχα στείλει μειλ στη Wind και δεν έλαβα ποτέ απάντηση. Τελικά τι πρέπει να κάνω;

 

Ξαναπροσπάθησε, ειτε με μέιλ, ειτε με φαξ απο φυσικό καταστημα, είτε με τη φορμα επικοινωνίας.

 

Μια από τα ίδια κι εγώ από το 54254. Τελευταίους μήνες μόλις βαζω 5€ στην κάρτα, λαμβάνω 2 SMS x 2€ και μένω πάλι χωρίς υπόλοιπο.

Είχα στείλει ΣΤΟΠ με SMS που χρεώθηκε 1€ άλλα τίποτα. Αυτά συνεχίζουν.

Όσο δεν έχω υπόλοιπο μου στέλνουν αυτά τα δωρεάν SMS.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

Φραγή στα 5ψηφια.

Edited by FKLDS
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο μηνιαίος. Πέντε μηνυματάκια από 19015, 5x1.6807€ έκαστο + ΦΠΑ = 10.42€. Καλή μπάζα έτσι; Και το χειρότερο, οι δράστες της κλοπής (VEOO) έξω να αλωνίζουν ανενόχλητοι, εγώ να έχω σπαταλήσει ~1€ με τηλέφωνα στο 1260 για να πείσω τους της Wind να μου επιστρέψουν τα χρήματά μου :mad: Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο μηνιαίος. Πέντε μηνυματάκια από 19015, 5x1.6807€ έκαστο + ΦΠΑ = 10.42€. Καλή μπάζα έτσι; Και το χειρότερο, οι δράστες της κλοπής (VEOO) έξω να αλωνίζουν ανενόχλητοι, εγώ να έχω σπαταλήσει ~1€ με τηλέφωνα στο 1260 για να πείσω τους της Wind να μου επιστρέψουν τα χρήματά μου :mad:

 

Τα γραπτά μένουν, δεν χρεώνεσαι ούτε ευρώ, άσε που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν αποδεικτικό υλικό, αν δεν βρεις το δίκιο σου.

Link to comment
Share on other sites

SMS από Wind, μετά την αμφισβήτηση των χρεώσεων. Τι συμπέρασμα βγάζετε;

 

AΓAΠHTE ΣYNΔPOMHTH,ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI KATOΠIN AITHMATOΣ ΣAΣ, ΠPAΓMATOΠOIHΣAME EΛEΓXO ΣTO ΛOΓAPIAΣMO ΣAΣ KAI ΔIAΠIΣTΩΘHKE OTI OI XPEΩΣEIΣ EINAI ΣΩΣTEΣ.

 

H σελίδα της Wind στο FB είναι αυτή;

 

https://web.facebook.com/WindHellas/

 

Το τσίρκο Wind συνεχίζει παραστάσεις. Είχαν ελέγξει τον λογαριασμό του προηγούμενου μήνα και όχι του μήνα που έκανα την καταγγελία! Μου λένε πως έκανα την καταγγελία πριν εκδοθεί ο λογαριασμός που με χρέωσαν. Τους απαντάω, μα στον λογαριασμό που εκδόθηκε είδα τις χρεώσεις. Εμείς δεν τις είδαμε, μου λένε. Καλά, μήπως πήρα σε άλλη εταιρία κινητής, τους ρωτάω; Όχι καλά πήρατε, μου απαντάνε, και τέλος: Α, συγνώμη, τώρα τις είδα, θα το ελέγξουμε πάλι. Το κόστος κλήσεων έχει υπερβεί το 1€ φυσικά. Ρε παιδιά, κι εγώ δεν ξέρω πως κρατιέμαι ακόμα... :X

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αξίζει να ξαναπροσπαθήσεις από το chat. Εμένα σήμερα μου τα επέστρεψαν, όπως και σε αρκετούς από εδώ μέσα απ'ότι διάβασα. Και εννοείται μπλοκάρισμα στα πενταψήφια.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την εκ νέου απάντηση από την εξυπηρέτηση πελατών. Όπως μου είπαν θα επιστραφούν, θεωρώ όμως απαράδεκτη την όλη αντιμετώπιση τους: κάναμε λάθος στον μήνα που βλέπαμε. Αυτά είναι παιδικές δικαιολογίες. Πίσω από αυτά θεωρώ ότι βρίσκεται η αποφυγή της πίστωσης αν ψαρώσεις ή τουλάχιστον η χρέωση μου με x 20c για τις κλήσεις στα 4-ψηφια τους.
Link to comment
Share on other sites

SMS από Wind, μετά την αμφισβήτηση των χρεώσεων. Τι συμπέρασμα βγάζετε;

 

AΓAΠHTE ΣYNΔPOMHTH,ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI KATOΠIN AITHMATOΣ ΣAΣ, ΠPAΓMATOΠOIHΣAME EΛEΓXO ΣTO ΛOΓAPIAΣMO ΣAΣ KAI ΔIAΠIΣTΩΘHKE OTI OI XPEΩΣEIΣ EINAI ΣΩΣTEΣ.

 

H σελίδα της Wind στο FB είναι αυτή;

 

https://web.facebook.com/WindHellas/

 

Το τσίρκο Wind συνεχίζει παραστάσεις. Είχαν ελέγξει τον λογαριασμό του προηγούμενου μήνα και όχι του μήνα που έκανα την καταγγελία! Μου λένε πως έκανα την καταγγελία πριν εκδοθεί ο λογαριασμός που με χρέωσαν. Τους απαντάω, μα στον λογαριασμό που εκδόθηκε είδα τις χρεώσεις. Εμείς δεν τις είδαμε, μου λένε. Καλά, μήπως πήρα σε άλλη εταιρία κινητής, τους ρωτάω; Όχι καλά πήρατε, μου απαντάνε, και τέλος: Α, συγνώμη, τώρα τις είδα, θα το ελέγξουμε πάλι. Το κόστος κλήσεων έχει υπερβεί το 1€ φυσικά. Ρε παιδιά, κι εγώ δεν ξέρω πως κρατιέμαι ακόμα... :X

Ξαναπροσπάθησε. Εμένα τη 2η φορά μου ρθε σχεδόν κατευθείαν η πίστωση (σε 2 εργάσιμες)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τι θα τους κάνουν; Μια εταιρία offshore είναι, με έδρα την Κύπρο, τα 5-ψηφια της φέρνουν ζεστό χρήμα στα ταμεία (και των 4 εταιριών κινητής), οι περισσότεροι λένε "δε βαριέσαι" και τα πληρώνουν, το ελληνικό κράτος δείχνει μια πολύ περίεργη αδιαφορία (ΔΗΕ, εισαγγελία). Εμείς τι άλλο να κάνουμε; Ενημερώνουμε τον κόσμο και εκτονωνόμαστε εδώ μέσα ... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τι θα τους κάνουν; Μια εταιρία offshore είναι, με έδρα την Κύπρο, τα 5-ψηφια της φέρνουν ζεστό χρήμα στα ταμεία (και των 4 εταιριών κινητής), οι περισσότεροι λένε "δε βαριέσαι" και τα πληρώνουν, το ελληνικό κράτος δείχνει μια πολύ περίεργη αδιαφορία (ΔΗΕ, εισαγγελία). Εμείς τι άλλο να κάνουμε; Ενημερώνουμε τον κόσμο και εκτονωνόμαστε εδώ μέσα ... :lol:

Λογικά όσα λες, αλλά ένα βαρβάτο πρόστιμο θα μας εκτόνωνε ακόμα περισσότερο... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...