Jump to content

χρέωση καρτας απο πενταψήφιο νούμερο


kostasw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρνητικο υπολοιπο στη wind δεν υπάρχει.Οταν ξαναβάλεις κάρτα και συνεχίσουν να έρχονται θα σε χρεώνουν.
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν έχω υπόλοιπο επειδή πρόκειται για καρτοκινητο τι θα γίνει;

θα πάρεις τηέφωνο στο support της wind 13800 (με 0,25€/ κλήση με ΦΠΑ) (στην q είναι 1222 χρέωση 0,25 άπαξ όσο μιλήσεις) και θα ζητήσεις ολική φραγή πενταψήφιων (δωρεάν γίνεται). Αλλη σωτηρία δεν υπάρχει.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

θα πάρεις τηέφωνο στο support της wind 13800 (με 0,25€/ κλήση με ΦΠΑ) (στην q είναι 1222 χρέωση 0,25 άπαξ όσο μιλήσεις) και θα ζητήσεις ολική φραγή πενταψήφιων (δωρεάν γίνεται). Αλλη σωτηρία δεν υπάρχει.

 

Ολική φραγή; Και με τα πενταψηφιο της Q που ενεργοποιούν προγράμματα, τι θα γίνει;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ολική φραγή; Και με τα πενταψηφιο της Q που ενεργοποιούν προγράμματα, τι θα γίνει;

 

Εννοεί φραγή ΧΡΕΩΣΙΜΩΝ μηνυμάτων.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

κάπου έβαλες το νούμερο σου και θα σου έρχονται 3 μνμ/εβδομάδα στα 6€===> 24€ το μήνα.

Εκει που έβαλες το τηλέφωνο αποδέχτηκες και κάποιους όρους.

 

Δε χρειάζεται να κάνει τίποτα από τα παραπάνω.

 

Αν χρησιμοποιείε δεδομένα και πατήσεις σε κάποιο link στο facebook, ακόμα κι αν ξέρεις ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το link, σε πηγαίνει πολλές φορές σε σελίδα που, μέσω της url σου παίρνει όλα τα στοιχεία σου (αριθμό και μέσω αυτού όνομα, επώνυμο κλπ), σε εγγράφει στη "συνδρομητική υπηρεσία", εμφανίζοντας πάρα πολύ γρήγορα ένα παράθυρο με "OK", το οποίο επιλέγει μόνο του το πρόγραμμά τους, για να παρακάμψουν τη νομοθεσία και να πουν ότι το OK το επέλεξες εσύ, ο χρήστης, κάτι που δε γίνεται ποτέ.

 

Έτσι την έχω πατήσει μια φορά.

 

Αν στείλει το μήνυμα για διακοπή της υπηρεσίας, θα σταματήσουν να του αφαιρούν χρήματα.

 

Προσοχή λοιπόν στα links, όταν είστε με δεδομένα στο facebook.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνει τίποτα από τα παραπάνω.

 

Αν χρησιμοποιείε δεδομένα και πατήσεις σε κάποιο link στο facebook, ακόμα κι αν ξέρεις ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το link, σε πηγαίνει πολλές φορές σε σελίδα που, μέσω της url σου παίρνει όλα τα στοιχεία σου (αριθμό και μέσω αυτού όνομα, επώνυμο κλπ), σε εγγράφει στη "συνδρομητική υπηρεσία", εμφανίζοντας πάρα πολύ γρήγορα ένα παράθυρο με "OK", το οποίο επιλέγει μόνο του το πρόγραμμά τους, για να παρακάμψουν τη νομοθεσία και να πουν ότι το OK το επέλεξες εσύ, ο χρήστης, κάτι που δε γίνεται ποτέ.

 

Έτσι την έχω πατήσει μια φορά.

 

Αν στείλει το μήνυμα για διακοπή της υπηρεσίας, θα σταματήσουν να του αφαιρούν χρήματα.

 

Προσοχή λοιπόν στα links, όταν είστε με δεδομένα στο facebook.

 

Ανοιγοντας τον σταθερο υπολογιστη μου ζητησε για να μπω στα windows το pass που εχω στην microsoft. Το πατησα, αλλα το πληκτρολογιο ηταν προεπιλεγμενο στα ελληνικα και το θεωρησε λαθος. Δεν το καταλαβα και ζητησα επαναφορα κωδικου. Μου ζητησε το τηλεφωνο μου, μου εστειλαν κωδικο επιβεβαιωσης τον καταχωρησα και ορισα νεο pass στην microsoft. Μετα μπηκα στα windows κανονικα. ΜΟΝΟΝ εκει καταχωρησα τον αριθμο τηλεφωνου μου. Την προηγουμενη μερα απο τη χρεωση εγινε αυτο.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοντας τον σταθερο υπολογιστη μου ζητησε για να μπω στα windows το pass που εχω στην microsoft. Το πατησα, αλλα το πληκτρολογιο ηταν προεπιλεγμενο στα ελληνικα και το θεωρησε λαθος. Δεν το καταλαβα και ζητησα επαναφορα κωδικου. Μου ζητησε το τηλεφωνο μου, μου εστειλαν κωδικο επιβεβαιωσης τον καταχωρησα και ορισα νεο pass στην microsoft. Μετα μπηκα στα windows κανονικα. ΜΟΝΟΝ εκει καταχωρησα τον αριθμο τηλεφωνου μου. Την προηγουμενη μερα απο τη χρεωση εγινε αυτο.

 

Όπως σου έγραψα και πιο πάνω, δε χρειάζεται ΚΑΝ να καταχωρήσεις τον αριθμό σου κάπου, για να τον πάρει το "κάθε" site.

 

Αν δεις κάποιο screenshot από κάποιον άλλο, που να έχει πέσει θύμα αυτής της απάτης ή καλύτερα κάποιο βίντεο, αν scrollάρει κάποιος τη url, όσο είναι ακόμα στο site, θα δει ότι είναι ΚΑΙ ο αριθμός του στην περιγραφή.

 

Έτσι παίρνουν τα στοιχεία του κόσμου, όταν χρησιμοποιούν τη συγκεκριμένη απάτη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου έγραψα και πιο πάνω, δε χρειάζεται ΚΑΝ να καταχωρήσεις τον αριθμό σου κάπου, για να τον πάρει το "κάθε" site.

 

Αν δεις κάποιο screenshot από κάποιον άλλο, που να έχει πέσει θύμα αυτής της απάτης ή καλύτερα κάποιο βίντεο, αν scrollάρει κάποιος τη url, όσο είναι ακόμα στο site, θα δει ότι είναι ΚΑΙ ο αριθμός του στην περιγραφή.

 

Έτσι παίρνουν τα στοιχεία του κόσμου, όταν χρησιμοποιούν τη συγκεκριμένη απάτη.

 

καταλαβα .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου έγραψα και πιο πάνω, δε χρειάζεται ΚΑΝ να καταχωρήσεις τον αριθμό σου κάπου, για να τον πάρει το "κάθε" site.

 

Αν δεις κάποιο screenshot από κάποιον άλλο, που να έχει πέσει θύμα αυτής της απάτης ή καλύτερα κάποιο βίντεο, αν scrollάρει κάποιος τη url, όσο είναι ακόμα στο site, θα δει ότι είναι ΚΑΙ ο αριθμός του στην περιγραφή.

 

Έτσι παίρνουν τα στοιχεία του κόσμου, όταν χρησιμοποιούν τη συγκεκριμένη απάτη.

Να μας εξηγήσεις και πως παίρνουν τα στοιχεία από τηλέφωνα που δεν έχουν συνδεθεί ποτέ σε δεδομένα γιατί δεν διαθέτουν τέτοια δυνατότητα? Γιατί έχει πέσει θύμα δικός μου άνθρωπος με τέτοια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Να μας εξηγήσεις και πως παίρνουν τα στοιχεία από τηλέφωνα που δεν έχουν συνδεθεί ποτέ σε δεδομένα γιατί δεν διαθέτουν τέτοια δυνατότητα? Γιατί έχει πέσει θύμα δικός μου άνθρωπος με τέτοια συσκευή.

 

Φαντάζομαι δεν είχε ελέγξει τα permissions στη συσκευή του.

 

Αν κάποιος διαβάσει καλά τι γράφουν (δεν "την λέω" σε 'σένα ούτε στον γνωστό σου), σε πολλές αναφέρουν ότι θα χρησιμοποιήσουν τα δεδομένα, ακόμα και με κλειστό το διακόπτη.

 

Επίσης, πολλές εφαρμογές έχουν τη δυνατότητα να ενεργοποιούν τα δεδομένα, όπως το WiFi, σε περίπτωση αργής σύνδεσης. Η επιλογή/υπηρεσία αυτή ονομάζεται WiFi+.

 

Μόνη επιλογή που λειτουργεί σε όλα τα OS, πέραν το iOS (που δεν ξέρω να το κάνω), είναι η δημιουργία ενός κενού apn και η επιλογή αυτού, όταν απενεργοποιώ τα data.

 

P.S.: Άλλη μια περίπτωση είναι να ήταν συνδεδεμένος σε hotspot. Και το hotspot να μοίραζε data, από 4g σε WiFi.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα, δυστυχως την πατησα και εγω. Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα για μια ωρα δεν ειχα σημα για ιντερνετ στο σημειο που ημουν. Ερχεται το παρακατω μηνυμα KΩΔIKOΣ PIN: 7324 ΠAPOXOΣ: DIMOCO.THΛEΦΩNO: 2103009942.XPEΩΣH:2.08EYPΩx3SMS=6.24EYPΩ/EBΔOMAΔA ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA PLAYLAND.

Το ανοιγω και στο καπακι ερχεται και δευτερο KAΛΩΣHΛΘEΣ ΣTH PLAYLAND! DIMOCO THΛ:2103009942 XPEΩΣH:2.08EYPΩx3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ TYXON TEΛH KINHTHΣ ΔIAΓP: LAND STOP ΣTO 54003 ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA

Μετα ηρθαν και αλλα τρια και διαπιστωνω οτι χαθηκαν λ7. Σορρυ για την εκφραση αλλα κοβω τον π@υτσο μου, δεν εβαλα πουθενα το νουμερο μου ουτε αποδεχτηκα ουτε εστειλα τιποτα απολυτως. Παιρνω τηλ στο σταθερο που δινουν αλλα εργαζονται δευτερα εως παρασκευη μεχρι 19:00 και το μηνυμα ειχε ερθει αφου εκλεισαν... Εχει εμπειρια κανεις; Το απλο ειναι να στειλω το στοπ να παρω και στην frog να μην ερχονται 5ψηφια που χρεωνουν ΑΦΟΥ χρεωθω για να παρω στην εξυπηρετηση. Αλλον τροπο να παρω πισω τα λ7 που μου εκλεψαν γνωριζει καποιος; Αν στειλω stop δεν ειναι σαν να αποδεχομαι οτι γράφτηκα; Βεβαια αν δεν στειλω την Δευτερα θα φυγουν και αλλα 6+ ευρω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα ειδα οτι το νημα αφορα wind ενω εχω frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δυστυχως την πατησα και εγω. Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα για μια ωρα δεν ειχα σημα για ιντερνετ στο σημειο που ημουν. Ερχεται το παρακατω μηνυμα KΩΔIKOΣ PIN: 7324 ΠAPOXOΣ: DIMOCO.THΛEΦΩNO: 2103009942.XPEΩΣH:2.08EYPΩx3SMS=6.24EYPΩ/EBΔOMAΔA ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA PLAYLAND.

Το ανοιγω και στο καπακι ερχεται και δευτερο KAΛΩΣHΛΘEΣ ΣTH PLAYLAND! DIMOCO THΛ:2103009942 XPEΩΣH:2.08EYPΩx3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ TYXON TEΛH KINHTHΣ ΔIAΓP: LAND STOP ΣTO 54003 ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA

Μετα ηρθαν και αλλα τρια και διαπιστωνω οτι χαθηκαν λ7. Σορρυ για την εκφραση αλλα κοβω τον π@υτσο μου, δεν εβαλα πουθενα το νουμερο μου ουτε αποδεχτηκα ουτε εστειλα τιποτα απολυτως. Παιρνω τηλ στο σταθερο που δινουν αλλα εργαζονται δευτερα εως παρασκευη μεχρι 19:00 και το μηνυμα ειχε ερθει αφου εκλεισαν... Εχει εμπειρια κανεις; Το απλο ειναι να στειλω το στοπ να παρω και στην frog να μην ερχονται 5ψηφια που χρεωνουν ΑΦΟΥ χρεωθω για να παρω στην εξυπηρετηση. Αλλον τροπο να παρω πισω τα λ7 που μου εκλεψαν γνωριζει καποιος; Αν στειλω stop δεν ειναι σαν να αποδεχομαι οτι γράφτηκα; Βεβαια αν δεν στειλω την Δευτερα θα φυγουν και αλλα 6+ ευρω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα ειδα οτι το νημα αφορα wind ενω εχω frog

 

Στείλε το STOP στο πενταψήφιο, να σταματήσουν οι χρεώσεις και μετά κάνεις όλες τις κινήσεις που λες.

 

Κάποιο link άνοιξες στο fb. Έτσι την είχα πατήσει κάποτε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα και ζητήσω εξηγησεις και ότι θα απευθυνθώ στην εετ θα θορυβηθουν; **fb δεν έχω αλλά θα μου πεις θα ήταν κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα και ζητήσω εξηγησεις και ότι θα απευθυνθώ στην εετ θα θορυβηθουν; **fb δεν έχω αλλά θα μου πεις θα ήταν κάτι άλλο.

 

Ψαξε να βρεις το email,δεν είναι δύσκολο αν το googleαρεις.

Aσε το βρήκα https://www.shoserve.com/contact.html

Κανε το ΤΩΡΑ!!!!Στείλε email ΤΩΡΑ!!!ΚΑι ζητα τα λεφτα πίσω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις στείλεις mail στην εταιρεία θα σου δώσουν τα χρήματα γρήγορα. Έχουν φάει πολλά χιλιάρικα με αυτές τις απατεωνιές και δεν βλέπω να αλλάζει τίποτα ούτε με τις καταγγελίες.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ. Έκανα φραγή του συγκεκριμένου αριθμού έστειλα stop τους έστειλα και email, φαντάζομαι από Δευτέρα θα το δούνε. Θα σας ενημερώσω για την κατάληξη.
Link to comment
Share on other sites

Όταν τους στέλνεις stop είναι σαν να αποδέχεσαι ότι πριν ενεργοποίησες ο ίδιος την υπηρεσία. Δεν είναι καλή ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν τους στέλνεις stop είναι σαν να αποδέχεσαι ότι πριν ενεργοποίησες ο ίδιος την υπηρεσία. Δεν είναι καλή ιδέα.

 

Θα δείξει...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την ίδια εταιρεία την πάτησα πριν μερικούς μήνες τους έστειλα e-mail ότι δεν έχω κάνει εγγραφή ποτέ στις υπηρεσίες τους. Μου απάντησαν ότι έχω κάνει εγγραφή στις υπηρεσίες τους τους είπα ότι θα κάνω καταγγελία στην αρμόδια επιτροπή Καταναλωτών για παράνομη χρέωση μου ζήτησαν να του στείλω IBAN Γιάννα μου πιστώσουν τα λεφτά πίσω το οποίο όντως έγινε μέσα σε ένα μήνα περίπου από την επικοινωνία μας μην τους αφήσεις κάνε καταγγελία και στυλ τους και e-mail με τις προθέσεις σου θα ταλαιπωρηθείς λίγο αλλά θα βγάλεις άκρη γιατί φοβούνται τα πρόστιμα είναι πολύ μεγάλα. Βέβαια Εννοείται ότι θα πάρεις και στην εταιρεία στο τηλέφωνο και θα το στολίσεις ανάλογα ότι επιτρέπουν να γίνονται τέτοιες παράνομες χρεώσεις Εννοείται ότι θα κάνεις και φραγή προς όλα τα πενταψήφια.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/07/06/google-play-dimofilis-efarmogi-me-ekatommyria-downloads-einai-malware/

Επειδη καποιες φορες "εμμεσα" μπορει να φταιμε κι εμεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όταν τους στέλνεις stop είναι σαν να αποδέχεσαι ότι πριν ενεργοποίησες ο ίδιος την υπηρεσία. Δεν είναι καλή ιδέα.

 

Αν τους πάρεις τηλέφωνο και τους ρωτήσεις, ΠΡΙΝ στείλεις το στοπ, θα σου πουν οι ίδιοι ότι εσύ έχεις κάνει εγγραφή στην υπηρεσία τους.

 

Δες τα posts μου πιο πίσω και θα καταλάβεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα έστελνα το stop. Είναι σαν να αποδέχομαι ότι έχω κάνει εγγραφή.

 

Έτσι όπως λειτουργεί το πρόγραμμά τους, φαίνεται ότι εσύ έχεις περάσει τα στοιχεία σου και έχεις πατήσει ok.

 

Μέχρι να κερδίσεις με την καταγγελία και να πάρεις τα χρήματά σου, θέλεις να χρεώνεσαι; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βρες το τηλέφωνο τους και απαίτησε τα χρήματα σου πίσω αλλιώς πες ότι θα κάνεις καταγγελίες σε κάθε εποπτική αρχή. Έτσι έστησα καυγά,άκουσα τις μ...... ότι εγώ έκανα εγγραφή,άκουσαν τα καντήλια τους και μου ζήτησαν PayPal όπου και επέστρεψαν τα λεφτά.

Υγ μη δεχτείς ταχυδρομική επιταγή αν σου πουν και μη δώσεις προσωπικά στοιχεία σε αυτούς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ζητήσει φραγή εισερχομένων πενταψηφίων σε όλους τους αριθμούς μου.

Επίσης φραγή πενταψηφίων μη χρεώσιμων.

Ας στείλουν και βλέπουμε με αυτόν τον καρκίνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...