Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φρέσκια ενημέρωση.....d4725bbedf3f054683ea4343d6c04e46.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Ναι αυτό έχω.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Εγώ γιατί δεν το βρίσκω;

Θέλω η ειδοποίηση για κλήσεις να έχει δόνηση και όλες οι άλλες αθόρυβες (μου αρκεί να εμφανίζεται η πορτοκαλί τελεία, όποτε τη δω). Γίνεται αυτό; Το έχεις βρει;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν το S3 δείχνει όλα όσα δείχνει και το fit 2 pro;

Δηλαδή το ρολόι είναι σα να έχεις ένα πλήρες smartband συν όλα τα έξτρα του ρολογιού;

 

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Εγώ γιατί δεν το βρίσκω;

Θέλω η ειδοποίηση για κλήσεις να έχει δόνηση και όλες οι άλλες αθόρυβες (μου αρκεί να εμφανίζεται η πορτοκαλί τελεία, όποτε τη δω). Γίνεται αυτό; Το έχεις βρει;

Αν έχεις επιλέξει δόνηση τότε θα έχουν όλα δόνηση, νομίζω. Μόνο ήχο μπορείς να απενεργοποιήσεις επιλεκτικά.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το καινούριο update R760XXU2CRC3 που βελτιώνει bluetooth και μπαταρία. Μόλις την πέρασα...αντε να δούμε τι ψάρια πιάνει.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω το gear s3 frontier αν εχω συνδεμένο το ρολόι με WiFi δεν ειναι εφικτό με κάποια εφαρμογή να απαντάω και να στελνω μηνύματα στο viber η messenger?

Το να απαραίτητη η χρήση Bluetooth με το κινητο για να πάρει μηνύματα viber τοτε δώρον αδωρον , θα πρεπει να εχεις παλι μαζι σου το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο επειδή και εγώ έχει λιγες μερες που το εχω. Μόνο όταν λαμβάνεις μνματα απο fb kai viber προσωπικά μπορείς να απαντήσεις από το ρολόι?? Δηλ αν το μνμ ειναι σε ομάδα νομίζω δεν σου δινει την επιλογή ε?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζει και δεν συνδέεται από μόνο του αν τυχόν αποσυνδεθεί. Το σταμάτησε για κάποια στιγμή αλλά δυστυχώς το ξανακάνει. Η εφαρμογή gear δεν είναι στην εξοικονόμηση, μήπως έφταιγε αυτό και εξακολουθώ και ψάχνομαι...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχουν εφαρμογή ξεχωριστή viber και mwssenger. Μπορείς να απαντάς μόνο στις ειδοποιήσεις, και εφόσον είναι μόνο μια. Αν σου στείλουν πάνω από 2 μηνύματα , απλά δεν απαντάς.

Παλιά με το κάτω κουμπί , αν το πατούσες μια φορά , σε πήγαινε στο κεντρικό ρολοι. Τώρα το πατάω αλλά δεν κάνει τίποτα . Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Εγώ γιατί δεν το βρίσκω;

Θέλω η ειδοποίηση για κλήσεις να έχει δόνηση και όλες οι άλλες αθόρυβες (μου αρκεί να εμφανίζεται η πορτοκαλί τελεία, όποτε τη δω). Γίνεται αυτό; Το έχεις βρει;

Καλημέρα,

για μπες στο μενού << Ήχοι και δόνηση >> - << Ένταση >> και ρύθμισε για το καθένα ξεχωριστά να δεις αν γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

για μπες στο μενού << Ήχοι και δόνηση >> - << Ένταση >> και ρύθμισε για το καθένα ξεχωριστά να δεις αν γίνεται ;

Δεν το βλέπω :(
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω :(

Πήγες :

Ρυθμίσεις - Ήχοι και δόνηση , μπαίνεις μέσα γυρίζεις τη στεφάνη δύο κλικ κάτω και δε βρήκες το << ένταση >>;

Αφού λοιπόν το βρεις, σκρολάρεις με το δάκτυλο την οθόνη και πας στο αντίστοιχο πεδίο που σε ενδιαφέρει :

Ήχος κλήσης , πολυμέσα, ειδοποιήσεις, σύστημα και ρυθμίζεις την ένταση που θες έως και καθόλου και μένει μόνο ή δόνηση, στο κάθε ένα ξεχωριστά.

Για να δούμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Πήγες :

Ρυθμίσεις - Ήχοι και δόνηση , μπαίνεις μέσα γυρίζεις τη στεφάνη δύο κλικ κάτω και δε βρήκες το << ένταση >>;

Αφού λοιπόν το βρεις, σκρολάρεις με το δάκτυλο την οθόνη και πας στο αντίστοιχο πεδίο που σε ενδιαφέρει :

Ήχος κλήσης , πολυμέσα, ειδοποιήσεις, σύστημα και ρυθμίζεις την ένταση που θες έως και καθόλου και μένει μόνο ή δόνηση, στο κάθε ένα ξεχωριστά.

Για να δούμε τώρα;

 

Αυτό έκανα, όταν κατεβάζω την ένταση της κλήσης στη δόνηση γυρίζει όλο το προφίλ σε δόνηση και αναγκαστικά δονούνται και οι ειδοποιήσεις :mad:

Έχεις βρει εσύ τρόπο να δονούνται μόνο οι κλήσεις και για τις ειδοποιήσεις να είναι στο αθόρυβο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα, όταν κατεβάζω την ένταση της κλήσης στη δόνηση γυρίζει όλο το προφίλ σε δόνηση και αναγκαστικά δονούνται και οι ειδοποιήσεις :mad:

Έχεις βρει εσύ τρόπο να δονούνται μόνο οι κλήσεις και για τις ειδοποιήσεις να είναι στο αθόρυβο;

Δε το έχω δοκιμάσει, αλλά πίστευα πως από εκεί μπορεί να γίνει αυτό που λες.

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω, αν και από ότι λες εσύ που το δοκίμασες, δε γίνεται.....

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το καινούριο update R760XXU2CRC3 που βελτιώνει bluetooth και μπαταρία. Μόλις την πέρασα...αντε να δούμε τι ψάρια πιάνει.

Εμένα δε μου έχει έρθει τίποτα ακόμα.

Έχει έρθει σε κανέναν άλλο και τι εντυπώσεις έχετε όσοι το περάσατε;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου έχει έρθει τίποτα ακόμα.

Έχει έρθει σε κανέναν άλλο και τι εντυπώσεις έχετε όσοι το περάσατε;

 

Μου έχει έρθει αλλά διαφορά δεν έχω προσέξει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου έχει έρθει τίποτα ακόμα.

Έχει έρθει σε κανέναν άλλο και τι εντυπώσεις έχετε όσοι το περάσατε;

 

Ναι είδα....τράβηξε το πρώτο του κόλλημα όταν ήρθε ειδοποίηση για SMS και δεν το είχε κάνει ποτέ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

η νέα αναβάθμιση ήρθε και σε μένα !!!! όπα λέω θα διορθωθεί το πρόβλημα με την φωνή με το '' κείμενο σε ομιλία " πάλι μούγκα ενώ από την samsung είχαν πει ότι στην επόμενη αναβάθμιση θα διορθωνόταν ...πατάτες
Link to comment
Share on other sites

η νέα αναβάθμιση ήρθε και σε μένα !!!! όπα λέω θα διορθωθεί το πρόβλημα με την φωνή με το '' κείμενο σε ομιλία " πάλι μούγκα ενώ από την samsung είχαν πει ότι στην επόμενη αναβάθμιση θα διορθωνόταν ...πατάτες

Και εγώ περιμένω πως και πως το "ομιλία σε κείμενο " στα ελληνικά όπως το iwatch αλλά δεν το βλέπω.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

η πλάκα είναι οτι 2 αναβαθμίσεις πίσω δούλευε και μάλιστα πολύ καλά !!!

ένα δεύτερο πρόβλημα που βλέπω είναι όταν αποσυνδέεται από το κινητό λόγο απόστασης αργεί να ξανά συνδεθεί...αυγά πουλάμε κότες αγοράζουμε

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι οταν περνω τηλεφωνο απο το ρολοι η κληση παει στο κοινιτο για να μιλισω?ενω οταν απανταω σε κληση απο το ρολοι μιλαω κανονικα απο αυτο!!τι δεν εχω κανει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι παρατηρώ βελτίωση. Βέβαια λόγω αναβάθμισης του κινητού σε oreo έκανα επαναφορά και στο κινητό και στο ρολόι. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...