Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω πάρει το 7. Με το plus έπαιξα αρκετά στο i storm στο river west και σας λέω αυτό που είδα. Και με ένα search στο YouTube υπάρχουν βιντεάκια και από άλλους που έκαναν αυτό το τεστ και είχαν τα ίδια αποτελέσματα. Αποτι φαίνεται ο δεύτερος φακός δουλεύει μόνο σε "ιδανικές" συνθήκες φωτισμου. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις τη δουλειά την κάνει ο κύριος φακός ο οποίος είναι κοινός και στις 2 εκδόσεις του 7.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο δεύτερος φακός βγάζει από μονος του φωτογραφίες μονο σε καλο φωτισμό, αλλιώς χρησιμοποιείτε ο πρώτος φακός. ΑΛΛΑ ο δεύτερος φακός χρησιμεύει και σε low light γιατί δίνει extra πληροφορίες στον πρώτο φακό όταν ο πρώτος φακός κάνει digital zoom σε low light. Υπάρχουν συγκρίσεις low light digital zoom με 7 plus και 7 και αυτό του 7 plus είναι καλύτερο γιατί ναι μεν δεν βγάζει ο δεύτερος φακός την φωτογραφία λόγο f2.8 αλλα δίνει extra πληροφορίες. Οποτε όχι ο δεύτερος φακός δεν είναι ΜΟΝΟ χρήσιμος σε καταστάσεις με καλο φωτισμό.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο δεύτερος φακός βγάζει από μονος του φωτογραφίες μονο σε καλο φωτισμό, αλλιώς χρησιμοποιείτε ο πρώτος φακός. ΑΛΛΑ ο δεύτερος φακός χρησιμεύει και σε low light γιατί δίνει extra πληροφορίες στον πρώτο φακό όταν ο πρώτος φακός κάνει digital zoom σε low light. Υπάρχουν συγκρίσεις low light digital zoom με 7 plus και 7 και αυτό του 7 plus είναι καλύτερο γιατί ναι μεν δεν βγάζει ο δεύτερος φακός την φωτογραφία λόγο f2.8 αλλα δίνει extra πληροφορίες. Οποτε όχι ο δεύτερος φακός δεν είναι ΜΟΝΟ χρήσιμος σε καταστάσεις με καλο φωτισμό.

 

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο. Εαν εχεις κανενα βιντεο, πες μας

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να επιστρέψω τη συσκευή στο πλαίσο μετά από 10 μέρες και να ζητήσω μεγαλύτερη χωρητικότητα;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να επιστρέψω τη συσκευή στο πλαίσο μετά από 10 μέρες και να ζητήσω μεγαλύτερη χωρητικότητα;

 

Μάλλον πρέπει να βρεις να το ανταλλάξεις η να πουλήσεις αυτό και να πάρεις κάτι άλλο.

Φυσικά με το οποίο τίμημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το πάρει από cosmote ή γερμανό θα είναι branded;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

οχι..............

 

Branded δεν υπάρχουν σε εύρος όπως σε άλλες συσκευές με android

Μόνο sprint att και τέτοια δεν ξέρω αν είναι κάποιες συσκευές.

Κατα δω Ελλάδα cosmote Vodafone wind δεν περνάει η μπογιά τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Εχω επιδότηση από εκεί και σκέπτομαι να το πάρω για αυτό σας ρώτησα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος φακός βγάζει από μονος του φωτογραφίες μονο σε καλο φωτισμό, αλλιώς χρησιμοποιείτε ο πρώτος φακός. ΑΛΛΑ ο δεύτερος φακός χρησιμεύει και σε low light γιατί δίνει extra πληροφορίες στον πρώτο φακό όταν ο πρώτος φακός κάνει digital zoom σε low light. Υπάρχουν συγκρίσεις low light digital zoom με 7 plus και 7 και αυτό του 7 plus είναι καλύτερο γιατί ναι μεν δεν βγάζει ο δεύτερος φακός την φωτογραφία λόγο f2.8 αλλα δίνει extra πληροφορίες. Οποτε όχι ο δεύτερος φακός δεν είναι ΜΟΝΟ χρήσιμος σε καταστάσεις με καλο φωτισμό.

 

 

 

Δεν επιμένω γιατί δεν το γνωρίζω αλλά μου φαίνεται περιεργο αυτό που λες. Δεν το έχω δει/διαβάσει και πουθενά στο web. Η συζήτηση όμως από άλλου ξεκίνησε. Ο κύριος φακός είναι ίδιος και στις 2 εκδόσεις του 7. Η διαφορά υπάρχει στο ζουμ,υπό προϋποθέσεις,και σε οποία άλλη λειτουργία προσθέσει η apple στα μελλοντικά update.l

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιμένω γιατί δεν το γνωρίζω αλλά μου φαίνεται περιεργο αυτό που λες. Δεν το έχω δει/διαβάσει και πουθενά στο web. Η συζήτηση όμως από άλλου ξεκίνησε. Ο κύριος φακός είναι ίδιος και στις 2 εκδόσεις του 7. Η διαφορά υπάρχει στο ζουμ,υπό προϋποθέσεις,και σε οποία άλλη λειτουργία προσθέσει η apple στα μελλοντικά update.l

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

H διαφορά είναι μεγάλη. Σε οθόνη,σε μπαταρία σε ram? Το ένα φοράει 2gb και το άλλο 3gb. Μάντεψε ποιο θα πυροβολάει! :P

Link to comment
Share on other sites

H διαφορά είναι μεγάλη. Σε οθόνη,σε μπαταρία σε ram? Το ένα φοράει 2gb και το άλλο 3gb. Μάντεψε ποιο θα πυροβολάει! :P

 

Το ιδιο ειναι ασχετα με την ΡΑΜ συμφωνα με τεστ. Και εαν δεις την ... "ιστορια" της αππλε. δεν αποκλειεται να το εκανε "επιτηδες αυτο", ωστε το μεγαλο να χρησιμοποιει την περισσοτερη ΡΑΜ μονο για την λειτουργια της καμερας και οχι γενικα σε αλες λειτουργιες του λειτουργικου :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!!

 

Δυνατότητα να περάσουμε τα γενέθλια από το FB στο ημερολόγιο της συσκευής υπάρχει ;;;;

Είναι ο ίδιος τρόπος όπως το έκανες και όταν πήρες το 6 και το 6s. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Το λειτουργικό είναι ίδιο σε όλα τα iphone. Οπότε όπως τα πέρασες στο 6s έτσι θα τα περάσεις και στο 7.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειναι ασχετα με την ΡΑΜ συμφωνα με τεστ. Και εαν δεις την ... "ιστορια" της αππλε. δεν αποκλειεται να το εκανε "επιτηδες αυτο", ωστε το μεγαλο να χρησιμοποιει την περισσοτερη ΡΑΜ μονο για την λειτουργια της καμερας και οχι γενικα σε αλες λειτουργιες του λειτουργικου :p

 

και ομως εχει διαφωρα γιατι εχω και τα δυο σε πολλα σημεια ειναι ανοτερο το plus εχουν ανεβασει και σιγκριτικο βιντεο αναμεσα στα δυο για την ραμ και χανι το μικρο περιπου στα 20 με 30 δευτερολεπτα ι διαφωρα εκανα antutu σημερα με το plus και σκωραρε 195240

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σύμφωνα με reviews που έχω δει και εγώ το plus έχει τα εξής υπέρ:

- κρατάει περισσότερες εφαρμογές στη μνήμη λόγω 3gb

- η 2η κάμερα χρησιμοποιείται και στο ψηφιακό ζουμ που σημαίνει πως σε 5χ το plus θα έχει βγάλει καλύτερη φωτογραφία γιατί χρησιμοποεί και τις 2 κάμερες αλλά πάντα σε καλό φωτισμό.

Εγώ έχω το 6s αλλά θα πάω 1η φορά στο plus για τα παραπάνω + καλύτερη οθόνη + μεγαλύτερη μπαταρία και για να "νιώσω" ότι έχω πάρει νέα συσκευή...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο ίδιος τρόπος όπως το έκανες και όταν πήρες το 6 και το 6s. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Το λειτουργικό είναι ίδιο σε όλα τα iphone. Οπότε όπως τα πέρασες στο 6s έτσι θα τα περάσεις και στο 7.

 

Δεν θυμάμαι τα βήματα μπορείς να με βοηθήσεις ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τα βήματα μπορείς να με βοηθήσεις ;;;

Με μια απλή αναζήτηση στο google βρίσκονται:

  1. http://www.iphonehacks.com/2014/05/sync-facebook-events-birthdays-iphone-calendar.html
  2. http://www.dummies.com/consumer-electronics/smartphones/iphone/how-to-add-facebook-events-to-your-iphone-calendar/
  3. http://www.hongkiat.com/blog/sync-birthday-event-iphone-cal/
  4. https://www.facebook.com/help/152652248136178/?ref=u2u

 

Και αν δεν βγάζεις άκρη τότε υπάρχουν και βίντεο που σου δείχνουν την διαδικασία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η λύση για το glossy black

https://www.slickwraps.com/iphone-7-naked-wrap.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ότι κάνανε δηλαδή κάποιοι επί εποχής 3GS. Περασμά όλο με ζελατίνη.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η κοπέλα μου πήρε πρόσφατα το 7άρι. Έχει ένα θεματάκι . Μόλις πιάσει το κινητό στα χέρια της ανάβει η οθόνη αυτόματα. Το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι. Υποθέτω ότι είναι κάποια επιλογή. Μπορείτε να βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η κοπέλα μου πήρε πρόσφατα το 7άρι. Έχει ένα θεματάκι . Μόλις πιάσει το κινητό στα χέρια της ανάβει η οθόνη αυτόματα. Το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι. Υποθέτω ότι είναι κάποια επιλογή. Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

Ρυθμίσεις/οθόνη/σηκώστε για αφύπνιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...