Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν με 3ή φόρτιση έχουμε

 

Οθόνη 7 ώρες & 19 λεπτά

Αναμονή 18 ώρες & 3 λεπτά

 

Όλα αυτά με 4g

Φωτεινότητα στο τέρμα / night mode 20.00-07.00

Μόνιμος συγχρονισμός 5 emails / social / Spotify

Και ελαφριά χρήση Ίντερνετ

Βαριά χρήση όμως τηλεφώνων.

 

Πιστεύω ότι στο κομμάτι της αυτονομίας έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

( υπ όψιν προέρχομαι από plus 6s και τέτοιους χρόνους είχα οριακά με το μεγάλο).

 

Μια χαρά.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν με 3ή φόρτιση έχουμε

 

Οθόνη 7 ώρες & 19 λεπτά

Αναμονή 18 ώρες & 3 λεπτά

 

Όλα αυτά με 4g

Φωτεινότητα στο τέρμα / night mode 20.00-07.00

Μόνιμος συγχρονισμός 5 emails / social / Spotify

Και ελαφριά χρήση Ίντερνετ

Βαριά χρήση όμως τηλεφώνων.

 

Πιστεύω ότι στο κομμάτι της αυτονομίας έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

( υπ όψιν προέρχομαι από plus 6s και τέτοιους χρόνους είχα οριακά με το μεγάλο).

 

Μια χαρά.....

 

Ωραιος! :D

 

Καποιες διευκρινισεις-σημειωσεις:

1) Μην παει καποιος να συγκρινει το screen on time σε iOS και android γιατι το μετρανε διαφορετικά.

2) Το οτι τα iPhone οταν τα χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνα (κλησεις,μηνυματα) κρατανε απιστευτα ειναι γνωστο εδω και χρονια.

3) Οταν πας να παιξεις με σερφαρισμα ή γενικοτερα data το πραγμα αλλαζει αρκετα προς το χειροτερο

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι καινούργια η μπαταρία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ειναι αλλος επεξεργαστης. Διαφορα εχει και σε 6 και 6s. Για να μαστε σωςτοι και να τα πουμε ως εχουν τα πραγματα στο 6 εχει μεγαλυτερη μπαταρια απο το 6s αλλα στο 6s κραταει περισσοτερο απο το 6. Πως γκενεν αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλος επεξεργαστης. Διαφορα εχει και σε 6 και 6s. Για να μαστε σωςτοι και να τα πουμε ως εχουν τα πραγματα στο 6 εχει μεγαλυτερη μπαταρια απο το 6s αλλα στο 6s κραταει περισσοτερο απο το 6. Πως γκενεν αυτο;

 

Όλο το πακέτο μαζί βοηθάει στην μεγαλύτερη αυτονομία.

Αλλαγές στον επεξεργαστή. Μεγαλύτερη μπαταρια

Αλλαγές στην οθόνη.

Στο λειτουργικό βελτίωση.

Στα ολοκληρωμένα των ασύρματων τεχνολογιών

Και αλλα που επηρεάζουν την αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλος επεξεργαστης. Διαφορα εχει και σε 6 και 6s. Για να μαστε σωςτοι και να τα πουμε ως εχουν τα πραγματα στο 6 εχει μεγαλυτερη μπαταρια απο το 6s αλλα στο 6s κραταει περισσοτερο απο το 6. Πως γκενεν αυτο;

 

 

 

Είχα και το 6 και το 6s αλλά στο δεύτερο η μπαταρία κρατούσε λιγότερο γιατί ήταν πιο μικρή λόγω Taptic Engine.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εσάς που το έχετε;

Θα ρωτήσω.

Πως μπαίνετε σε fast app switcher τώρα που δεν έχει click home button και πως είναι η αίσθηση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνετε σε fast app switcher τώρα που δεν έχει click home button και πως είναι η αίσθηση;

 

 

Μετά από λίγες ώρες χρήσης, δεν υπάρχει η παραμικρή διαφορά αίσθησης με το μηχανικό μπουτόν του 6/6s.

Βοηθά ιδιαίτερα το νέο haptic feedback που ειλικρινά είναι απίθανο!

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν ανοιγω την καμερα, κανει καποια δευτερολεπτα να ανοιξει (να δειξει εικονα) και πριν την δειξει, δειχνει στιγμιαια την τελευταια φωτογραφια που τραβηξα. Το κανει σε κανεναν αλλον;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν ανοιγω την καμερα, κανει καποια δευτερολεπτα να ανοιξει (να δειξει εικονα) και πριν την δειξει, δειχνει στιγμιαια την τελευταια φωτογραφια που τραβηξα. Το κανει σε κανεναν αλλον;

 

Ναι το έχει κάνει και σε μένα, αλλά μόνο αν δεν την έχω κλείσει την εφαρμογή.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πώ και γώ την γνώμη μου

Σε θέμα μπαταρίας είμαι αρκετά ευχαριστημένος όπως και σε όλα τα άλλα πέρα ενός θέματος που μου παρουσιάστηκε το πρωί στιγμιαία και ελπίζω όχι πάλι.

Περιμένω τις μεμβράνες και την θήκη απο ebay εντος βδομαδας αλλα σήμερα κάποια στιγμή δεν μου αναγνώριζε το αποτύπωμα..Το έκανα λίγο με πανάκι συγκεκριμένο και καθάρισε.. ελπίζω να μην ξαναγίνει.

Κατα τα άλλα πανέμορφο, το κάνεις δικό σου απευθείας.

 

Υ.Γ Ελπίζω να μην πάθει τπτ μεχρι να ρθει η θήκη. Θα πάρω καμια σιλικόνης με 5 ευρώ να κάνω δουλεια μου πρόχειρα μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν ανοιγω την καμερα, κανει καποια δευτερολεπτα να ανοιξει (να δειξει εικονα) και πριν την δειξει, δειχνει στιγμιαια την τελευταια φωτογραφια που τραβηξα. Το κανει σε κανεναν αλλον;

 

Είναι bug του iOS 10

Θα διορθωθεί στις επόμενες εκδόσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε εμένα και προφανώς σε όλους αυτό με την κάμερα. Όταν η εφαρμογή είναι τελείως κλειστή ομολογώ ότι αργεί πολύ να ανοίξει. Καμία σχέση π.χ. με το 6άρι μου σε περιβάλλον iOS8 Jailbroken. Επίσης όταν η εφαρμογή είναι ήδη ανοικτή δείχνει πράγματι στιγμιαία σε θολή απεικόνιση την τελευταία φώτο.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό bug αυτό με το camera app, που από ότι ακούω διορθώνεται στην 10.1
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικη Apple. Σε καθε νεα εκδοση του iOS, τα bugs πανε συννεφο!

Τουλαχιστον τα διορθωνει σχετικα αμεσα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα και το 6 και το 6s αλλά στο δεύτερο η μπαταρία κρατούσε λιγότερο γιατί ήταν πιο μικρή λόγω Taptic Engine.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

επιβεβαιώνω. Στο 6 η μπαταρία ήταν η καλύτερη που έχω μέχρι τώρα δει στο μικρο μήλο.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω. Στο 6 η μπαταρία ήταν η καλύτερη που έχω μέχρι τώρα δει στο μικρο μήλο.

 

Κι εγώ επιβεβαιώνω.

Νομίζω κιόλας ήταν αναμενόμενο. Είχε λίγο μικρότερη μπαταρια λόγο του μηχανισμού.

Στο 7 έφυγαν τα ακουστικά όποτε δημιουργήθηκε χώρος. Και το κουμπί επίσης.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχε ενα ατύχημα η ανηψιά μου της έπεσε το τηλεφωνο σήμερα στο πλακάκι λίγο και έκανε 2 χτυπηματάκια (ατυχία αν δεν σε πάει η μέρα) , με βγαλμενη την θήκη ...

 

https://postimg.org/image/kr2bod84h/ έχει ένα εκει και ένα στο κάτω μέρος του πίσω καλύμματος λίγο μικρότερη

 

Αξίζει να ψάξω για κάλυμμα (υπερβάλλω το ξέρω) λόγω τιμής ή να το αφήσω ΄΄ετσι με την θήκη σιλικόνης?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχε ενα ατύχημα η ανηψιά μου της έπεσε το τηλεφωνο σήμερα στο πλακάκι λίγο και έκανε 2 χτυπηματάκια (ατυχία αν δεν σε πάει η μέρα) , με βγαλμενη την θήκη ...

 

https://postimg.org/image/kr2bod84h/ έχει ένα εκει και ένα στο κάτω μέρος του πίσω καλύμματος λίγο μικρότερη

 

Αξίζει να ψάξω για κάλυμμα (υπερβάλλω το ξέρω) λόγω τιμής ή να το αφήσω ΄΄ετσι με την θήκη σιλικόνης?

Όταν λες κάλυμμα εννοείς να αλλάξεις όλο το σώμα της συσκευής; Αν αυτό εννοείς δεν σε συμφέρει. Βάλε την θήκη να μην φαίνεται και με τον καιρό θα ξεχαστεί αφού δεν θα το βλέπει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχε ενα ατύχημα η ανηψιά μου της έπεσε το τηλεφωνο σήμερα στο πλακάκι λίγο και έκανε 2 χτυπηματάκια (ατυχία αν δεν σε πάει η μέρα) , με βγαλμενη την θήκη ...

 

https://postimg.org/image/kr2bod84h/ έχει ένα εκει και ένα στο κάτω μέρος του πίσω καλύμματος λίγο μικρότερη

 

Αξίζει να ψάξω για κάλυμμα (υπερβάλλω το ξέρω) λόγω τιμής ή να το αφήσω ΄΄ετσι με την θήκη σιλικόνης?

 

Κάλλυμα εννοείς σίγουρα όλο το πίσω σασί

Δυστυχώς τέτοια πράγματα δεν τα πειράζεις. Ολα τα μέρη του hardware είναι εκεί επάνω βιδωμένα. Πλέον υπάρχει και η στεγανοποίηση.

Ποιος θα στο κάνει και θα πετύχει;

Ανταλλακτικά original δεν υπάρχουν έξω στην αγορά. Το σασί πρέπει να είναι 1000% original. Τα κράματα οι τρύπες για τις βίδες. Τα μεγέθη. Η Apple βάζει και διαφορετικές βίδες σε κάποια σημεία του hardware. Κάποιες για γείωση κάποιες όχι.

Καλύτερα να πάρεις άλλη συσκευή αν μπεις σε τέτοια διαδικασία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν υπάρχει τπτ.. το έφτιαξα πάντως με συγκεκριμενο τρόπο απλα το σημαδάκι δίπλα στα κουμπιά αν το δείς απο κοντά φαίνεται ελάχιστα.. Με την θήκη όλα κομπλε τώρα..Ευχαριστω παίδες
Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ εντυπώσεις.

Είδα από κοντά σήμερα στο istorm τα καινούργια iPhone.

Το jet black μοιάζει με φθηνό 5c η κάτι εντελώς πλαστικό. Είχε ήδη αρκετές γρατζουνιές ενώ το κανονικό μαύρο που ήταν δίπλα δεν καταλαβαίνει από γρατζουνιές.

Επίσης δεν καθαρίζουν οι δαχτυλιες με τίποτα. Με τίποτα όμως. Τι το σκούπισα με την μπλούζα ότι και να έκανα δεν καθαρίζει και φαίνεται δυστυχώς πολύ άσχημο.

 

Από θέμα ήχου εντάξει έκαναν πολύ καλή δουλειά. Το επάνω ηχείο είναι μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση πάντα με το 6s που έχω.

Το απλό μαύρο δεν μου άρεσε. Το space grey μου ταιριάζει περισσότερο. Το χρωμα κόβει παρά πολύ. Δίπλα δίπλα με το 6s από μπροστά πάλι το 7 φαίνεται μικρότερο. Το ασημί που λίγο φαίνεται γύρω από την οθόνη κάνει το 6s να μοιάζει μια ιδέα πιο μεγάλο.

Οι γραμμές όμως μου φάνηκαν κάπως μετα στο 6s. Καλύτερα που τις έβαλαν επάνω στο 7

Το home button συνιθιζεται. Νομίζεις ότι το σασί από πίσω βυθίζεται και κάνει το κουμπί να δουλέψει. Έτσι μου έδωσε τέτοια ιδέα

 

Οι οθόνες στα μοντέλα του καταστήματος ήταν κιτρινωπες. Ψιλό χειρότερες για το γούστο μου από το 6s. Έκανε μπαμ η διαφορά.

 

Η κάμερα στο 7 plus δεν μ εντυπωσίασε. Περιμένω καλύτερο αποτέλεσμα. Ίσως σε επόμενη αναβάθμιση όπως λένε.

 

Το χρωμα είναι μεγάλο μείον για μένα πάντως. Το space grey δίνει μια αίσθηση πιο premium στα προηγούμενα iPhone.

 

Αυτά εν ολίγης από την μισή ώρα που ασχολήθηκα με τις συσκευές.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ εντυπώσεις.

Είδα από κοντά σήμερα στο istorm τα καινούργια iPhone.

Το jet black μοιάζει με φθηνό 5c η κάτι εντελώς πλαστικό. Είχε ήδη αρκετές γρατζουνιές ενώ το κανονικό μαύρο που ήταν δίπλα δεν καταλαβαίνει από γρατζουνιές.

Επίσης δεν καθαρίζουν οι δαχτυλιες με τίποτα. Με τίποτα όμως. Τι το σκούπισα με την μπλούζα ότι και να έκανα δεν καθαρίζει και φαίνεται δυστυχώς πολύ άσχημο.

 

Από θέμα ήχου εντάξει έκαναν πολύ καλή δουλειά. Το επάνω ηχείο είναι μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση πάντα με το 6s που έχω.

Το απλό μαύρο δεν μου άρεσε. Το space grey μου ταιριάζει περισσότερο. Το χρωμα κόβει παρά πολύ. Δίπλα δίπλα με το 6s από μπροστά πάλι το 7 φαίνεται μικρότερο. Το ασημί που λίγο φαίνεται γύρω από την οθόνη κάνει το 6s να μοιάζει μια ιδέα πιο μεγάλο.

Οι γραμμές όμως μου φάνηκαν κάπως μετα στο 6s. Καλύτερα που τις έβαλαν επάνω στο 7

Το home button συνιθιζεται. Νομίζεις ότι το σασί από πίσω βυθίζεται και κάνει το κουμπί να δουλέψει. Έτσι μου έδωσε τέτοια ιδέα

 

Οι οθόνες στα μοντέλα του καταστήματος ήταν κιτρινωπες. Ψιλό χειρότερες για το γούστο μου από το 6s. Έκανε μπαμ η διαφορά.

 

Η κάμερα στο 7 plus δεν μ εντυπωσίασε. Περιμένω καλύτερο αποτέλεσμα. Ίσως σε επόμενη αναβάθμιση όπως λένε.

 

Το χρωμα είναι μεγάλο μείον για μένα πάντως. Το space grey δίνει μια αίσθηση πιο premium στα προηγούμενα iPhone.

 

Αυτά εν ολίγης από την μισή ώρα που ασχολήθηκα με τις συσκευές.

 

Αυτό για τις δακτυλιές που λές σε πόσο χρώμα αναφέρεσαι; matte black ή jet black;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τις δακτυλιές που λές σε πόσο χρώμα αναφέρεσαι; matte black ή jet black;

 

Στο jet black αναφέρομαι.

Μην με παρεξηγήσει κανένας. Όλοι εδω μέσα συνήθως σε τέτοια πράγματα εκφέρουμε την άποψη μας πάντα δεν αρέσουν ολα σε όλους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 7 128 black. Το χρωμα φοβερό. Είχα πολλά χρόνια να πάρω μαύρη συσκευή και μου είχε λείψει. Πριν από αυτό είχα Sony Z5 για πρωτη συσκευή και ένα iPhone Se για δεύτερη. Η οθόνη πολύ κίτρινη για τα γούστα μου και δίπλα στο Ζ5 η διαφορά είναι τεράστια. Ευτυχώς που με το iOS 10 μπορούμε να την ρυθμίσουμε γιατί δεν θα την πάλευα. Σε επιδόσεις μου φαίνεται ότι το se είναι λίγο πιο σβέλτο. Το 7 κάνει μικρά κομπιάσματα κάποιες φορές αλλά πιστεύω ότι με update θα ισιώσει. Η κάμερα άψογη και αυτή. Σε νυχτερινές φωτό καλύτερη απτό Ζ5. Στις ημερήσιες δεν παρατηρώ κάποια διαφορά. Τα ηχεία εκπληκτικά. Σε δρόμο με φασαρία άκουγα ενα τραγούδι που έπαιζε. Το νέο "κουμπί" το προτιμώ γιατί μου την έδινε ο ήχος που έκαναν τα προηγούμενα. Σαν mouse από pc.Αυτές είναι οι πρώτες εντυπώσεις μου. Καλορίζικο σε όλους όσους το πήραν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...