Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος να μας πει πως λύθηκε το θέμα με τον τηλεφωνητή παρακαλώ, έχω τρελαθεί να πληρώνω κλήσεις προς τηλεφωνητή που το πατάω κατά λάθος !

 

Το θέμα με το τηλεφωνητή δε λύθηκε ώστε να μην τον πατάς! Λύθηκε ώστε να μην φαίνεται οτι εχεις μήνυμα στον τηλεφωνητή! Οταν τον πατάς σε χρεώνει δυστυχώς και δε ξέρω ποιον να κράξουμε γι αυτο το λόγο, τους παρόχους μας ή οχι!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα βέβαια ένα τρόπο ανορθόδοξο να μην πατάς το κουμπί του τηλεφωνητή - ενεργοποείς το assistive touch και σύρεις το κουτάκι κάτω δεξία πάνω στο σημείο που είναι ο τηλεφωνητής και οταν πάει το δαχτυλό σου εκει ανοίγει το assistive και όχι ο τηλεφωνητής
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα βέβαια ένα τρόπο ανορθόδοξο να μην πατάς το κουμπί του τηλεφωνητή - ενεργοποείς το assistive touch και σύρεις το κουτάκι κάτω δεξία πάνω στο σημείο που είναι ο τηλεφωνητής και οταν πάει το δαχτυλό σου εκει ανοίγει το assistive και όχι ο τηλεφωνητής

 

Εγώ στα τόσα χρόνια 1 φορά πάτησα κατά λάθος. Πώς τα καταφέρνετε;

Προλαβαίνεις και το κλείνεις και δεν χρεώνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Mετά την αναβάθμιση δεν μπορεί να στείλει φωτό με messanger μου βγάζει μνμ " το μνμ δεν εστάλη κάτι πήγε στραβά προσπαθήστε πάλι" Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει ;
Link to comment
Share on other sites

Mετά την αναβάθμιση δεν μπορεί να στείλει φωτό με messanger μου βγάζει μνμ " το μνμ δεν εστάλη κάτι πήγε στραβά προσπαθήστε πάλι" Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει ;

 

Προφανώς θέμα της εφαρμογής

Ανέμενε αναβάθμιση της σιγά σιγά μήπως και διορθωθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Έχω τραβήξει κάποια βίντεο από iPhone 6 και κάποια από galaxy s7 αλλά δεν μου τα παίζει στο 7αρι για κάποιο λόγο . Υπάρχει καμία εφαρμογή να τα ανοίγει ;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Έχω τραβήξει κάποια βίντεο από iPhone 6 και κάποια από galaxy s7 αλλά δεν μου τα παίζει στο 7αρι για κάποιο λόγο . Υπάρχει καμία εφαρμογή να τα ανοίγει ;;;

 

Δοκίμασε το VLC από App a store. Λογικά θα τα αναπαράγει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το VLC από App a store. Λογικά θα τα αναπαράγει.

 

Πρέπει να το συγχρονισω με το iTunes για να παίξουν αφού το κατεβάσω ;; :o

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θέμα της εφαρμογής

 

Ανέμενε αναβάθμιση της σιγά σιγά μήπως και διορθωθεί

 

 

 

Τάσο τώρα που έχεις ενεργοποιημένο το 4G, πώς βλέπεις τη διάρκεια της μπαταρίας;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τάσο τώρα που έχεις ενεργοποιημένο το 4G, πώς βλέπεις τη διάρκεια της μπαταρίας;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω.

Το έχω το iPhone σπίτι χωρίς κάρτα Sim

Έχω oneplus 3t για 1η συσκευή

Δεν βλέπω να το κρατήσω το iPhone. Ίσως πάει για πούλημα

 

Διαγράφηκαν κάποια μηνύματα που δεν αφορούσαν αποκλειστικά το iPhone 7 και το συγκεκριμένο νήμα

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τασο,για μενα βαλε την καρτα κοσμοτε αλλα περασε 10.3 με itunes και χωρις back up.Απο icloud/pc οι φωτογραφιες να περαστουν.Εγω αυτο κανω στο 5s γιατι ενιωθα οτι ειναι πιο αργο.Δεν ξερω κατα ποσο θα δω διαφορα αλλα πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα.Ειμαι ικανοποιημενος απο το 5s,γιατι στην 10.3 ειδα μια σταθεροτητα και μια σπιρταδα.Τα εφε εγιναν ακομα πιο γρηγορα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τασο,για μενα βαλε την καρτα κοσμοτε αλλα περασε 10.3 με itunes και χωρις back up.Απο icloud/pc οι φωτογραφιες να περαστουν.Εγω αυτο κανω στο 5s γιατι ενιωθα οτι ειναι πιο αργο.Δεν ξερω κατα ποσο θα δω διαφορα αλλα πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα.Ειμαι ικανοποιημενος απο το 5s,γιατι στην 10.3 ειδα μια σταθεροτητα και μια σπιρταδα.Τα εφε εγιναν ακομα πιο γρηγορα.

 

Απο τον υπολογιστή έχω κάνει το restore. Και επίσης με set up as new ξεκίνησα. Θεωρώ την 10.3 μεγάλη αναβάθμιση με αρκετές αλλαγές γι αυτό προτίμησα να στήσω την συσκευή από την αρχή

 

Μεταφέρθηκαν κάποια μηνύματα για να μην χαλάμε το νήμα που αφορά μόνο την συγκεκριμένη συσκευή.

Να προσπαθούμε να είμαστε πάντα εντός θέματος και να μην μας πάει η κουβέντα αλλού.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακαλυψα ενα bug της εκδοσης αυτης.ισως να φταιει και η εφαρμογη facebook.οταν βλεπω ενα βιντεακι μεσα απο το facebook με κατευθυνει αμεσως σε νεο παραθυρο..η σε γιουτουμπ η σε ννεοα ανδυομενο παραθυρο.ενω βλεπω το βιντεο και δεν το ολοκληρωνω παταω πισω σε facebook πανω αριστερα και προς μεγαλη μου εκπληξη το βιντεο συνεχιζει να παιζει και να ακουγετε ενω την εχω κλεισει την καρτελα.

εχει τυγχει σε κανεναν αλλο αυτο το κουφο :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακαλυψα ενα bug της εκδοσης αυτης.ισως να φταιει και η εφαρμογη facebook.οταν βλεπω ενα βιντεακι μεσα απο το facebook με κατευθυνει αμεσως σε νεο παραθυρο..η σε γιουτουμπ η σε ννεοα ανδυομενο παραθυρο.ενω βλεπω το βιντεο και δεν το ολοκληρωνω παταω πισω σε facebook πανω αριστερα και προς μεγαλη μου εκπληξη το βιντεο συνεχιζει να παιζει και να ακουγετε ενω την εχω κλεισει την καρτελα.

εχει τυγχει σε κανεναν αλλο αυτο το κουφο :wacko:

 

Με 10.2.1 το ειχα και εγω.Θεμα της εφαρμογης ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν εχεις κλείσει την καρτέλα αλλα το βίντεο παίζει στην προηγούμενη καρτέλα πριν σου ανοίξει τη νέα καρτέλα καπου στο υπόβαθρο! Απο τη 10.2 υπάρχει αυτη η "εξυπνάδα" πάντως!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Με 10.2.1 το ειχα και εγω.Θεμα της εφαρμογης ειναι.

εμενα με την 10.3.0 μου εμφανιστηκε :mad:

 

 

Ναι μεν εχεις κλείσει την καρτέλα αλλα το βίντεο παίζει στην προηγούμενη καρτέλα πριν σου ανοίξει τη νέα καρτέλα καπου στο υπόβαθρο! Απο τη 10.2 υπάρχει αυτη η "εξυπνάδα" πάντως!

αυτο ακριβως.και πως λυνετε.και το χ@ζο ειναι οτι ξαναμπαινω στην σελιδα για να το κλεισω,αλλα πρεπει να ξαναπατησω play και μετα pause.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποια καλά ακουστικά bluetooth?

https://www.skroutz.gr/s/388056/Nokia-BH-111.html#reviews

Μέχρι τα 30 ευρω με ενδιαφέρει για κλήσεις και μουσικούλα

 

Επίσης αυτό που κάνουν πολλοί και γεμίζουν εφαρμογές το iphone ή το συγχρονίζουν με mail και αυτα και γίνεται χαμός.. δεν επηρεάζει την απόδοση του?

Edited by aspaite
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτά https://www.skroutz.gr/s/10263200/Awei-A980BL.html σε 7plus και για τα λεφτά τους είναι εξαιρετικά. Υπολόγισε 4 ώρες μουσική, για το μέγεθος τους είναι εξαιρετική η μπαταρία τους. Από ποιότητα ήχου είναι αρκετά καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα με την 10.3.0 μου εμφανιστηκε :mad:

 

 

 

αυτο ακριβως.και πως λυνετε.και το χ@ζο ειναι οτι ξαναμπαινω στην σελιδα για να το κλεισω,αλλα πρεπει να ξαναπατησω play και μετα pause.

 

Στη 10.2.1 το πρωτοπαρατηρησα να πω την αλήθεια. Λύνετε; Εμ δε λύνετε αυτη η "εξυπνάδα" πας πίσω, play & pause κάνω και εγω όπως και εσυ :X

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

iOS 10.3.1 διαθέσιμο με μικρό διορθώσεις κυρίως για ένα κρίσιμο bug που έχει σχέση με το WiFi.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

iOS 10.3.1 διαθέσιμο με μικρό διορθώσεις κυρίως για ένα κρίσιμο bug που έχει σχέση με το WiFi.

 

 

 

Δηλαδή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπ οψην σε εμενα ειχε ενα ακομα bug με τη συνδεσιμοτητα.Καταρχας εχω Vodafone CU,και στη 10.3 οταν κλειδωνα σε 2G δεν εδειχνε παροχο και ειχε μονο τα κυκλακια.Εκανε 1-2 λεπτα για να ρθει.Τωρα που το εκαβα δεν εκανε αυτο το bug.Υπ οψην εκανα και επαναφορα με set up as new αλλα τα ιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπ οψην σε εμενα ειχε ενα ακομα bug με τη συνδεσιμοτητα.Καταρχας εχω Vodafone CU,και στη 10.3 οταν κλειδωνα σε 2G δεν εδειχνε παροχο και ειχε μονο τα κυκλακια.Εκανε 1-2 λεπτα για να ρθει.Τωρα που το εκαβα δεν εκανε αυτο το bug.Υπ οψην εκανα επαναφορα με set up as new και το εβγαλε.Τωρα ειναι ενταξει και λενε οτι ξεδεσμευει λιγο χωρο.Για οσους εχουν instagram μεσα γεμιζει το χωρο σαν τρελο,τι να το κανω;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε iPhone 7 έχει παρατηρήσει κανείς στα στατιστικά της μπαταρίας η εφαρμογή viber να λέει κατανάλωση σε χρήση πχ 30' ενώ στο παρασκήνιο 1,5 ώρα;
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...