Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να επαναφέρεις κάτι. Αν τα τραγούδια σου ήδη συνεχίζουν να υπάρχουν μέσα στην βιβλιοθήκη της μουσικής σου τότε απλά θα τα τοποθετήσεις στις λίστες.

 

Δεν υπάρχουν. Μερικές λίστες υπάρχουν σαν όνομα αλλά τα κομμάτια δεν είναι μέσα.

Άστο θα δω τι θα κάνω όταν γυρίσω σπίτι

 

Το έκανα τελικά. Βρήκα μια πιο παλιά iTunes library που είχε κάνει αυτόματα backup και την πέρασα και ξανά μπήκαν τα τραγούδια.

Στην καινούργια το πολύ να είχα κάνει άλλη μια playlist με 10-20 κομμάτια

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εντοπισα στην καμερα μου οτι εχει παρει λιγη σκονη μεσα...(3-4 κουκιδες) ...και αυτο φανηκε μονο στις νυχτερινες. Δεν ειναι πολυ εντονο. Το θεμα ειναι τι γινεται τωρα? ειναι 3-4 βδομαδων η συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

εντοπισα στην καμερα μου οτι εχει παρει λιγη σκονη μεσα...(3-4 κουκιδες) ...και αυτο φανηκε μονο στις νυχτερινες. Δεν ειναι πολυ εντονο. Το θεμα ειναι τι γινεται τωρα? ειναι 3-4 βδομαδων η συσκευη.

 

Η μπροστά; Η πίσω;

Τώρα επειδή είσαι εντός εγγύησης είναι λίγο παράξενα τα πράγματα. Πρέπει να το στείλεις σε κάποιο κατάστημα και να σου πουν τι θα γίνει

Αν το ανοίξεις μόνος μετά χάνεις την εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μπροστά; Η πίσω;

Τώρα επειδή είσαι εντός εγγύησης είναι λίγο παράξενα τα πράγματα. Πρέπει να το στείλεις σε κάποιο κατάστημα και να σου πουν τι θα γίνει

Αν το ανοίξεις μόνος μετά χάνεις την εγγύηση

 

η πισω καμερα! Σε βιντεο που τραβηξα φαινονται , σε φωτο οχι ( μονο οταν παω να τραβηξω ) ΑΝ ηταν στην μπροστα δεν θα με πειραζε τοσο. χρησιμοποιειτε ελαχιστα σε σχεση με την πισω.

 

Θα το παω στην Infoquest. Μονος μου δεν το πειραζω. το θεμα ειναι σου κανουν αντικατασταση καμερας ή συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως η συσκευή σου έχει πάρει σκόνη; Το έλεγξες με μεγεθυντικό φακό κι όντως έχει σκόνη; Το ρωτώ καθώς έχει δείκτη προστασίας σκόνης IP "6"
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως η συσκευή σου έχει πάρει σκόνη; Το έλεγξες με μεγεθυντικό φακό κι όντως έχει σκόνη; Το ρωτώ καθώς έχει δείκτη προστασίας σκόνης IP "6"

 

γιαυτο μου κανει εντυπωση..γιατι το τσεκαρα για το δεικτη προστασιας που το αναφερεις. Οχι δεν το κοιταξα με μεγενθυντικο φακο. θα το κανω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο μου κανει εντυπωση..γιατι το τσεκαρα για το δεικτη προστασιας που το αναφερεις. Οχι δεν το κοιταξα με μεγενθυντικο φακο. θα το κανω και θα σας πω.

 

Περίεργο όντως. Μήπως έχει τίποτα σημάδια από γρατζουνιές;

Σίγουρα είναι εσωτερικά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο όντως. Μήπως έχει τίποτα σημάδια από γρατζουνιές;

Σίγουρα είναι εσωτερικά;

 

ναι εξωτερικα δεν φαινεται να εχει κατι...το εκανα στο πλαι σε φως ( που φαινονται οι γρατζουνιες ) αλλα τιποτα. τωρα που θα παω στη δουλεια θα το φω με εναν μεγενθυντικο φακο.

Link to comment
Share on other sites

ναι εξωτερικα δεν φαινεται να εχει κατι...το εκανα στο πλαι σε φως ( που φαινονται οι γρατζουνιες ) αλλα τιποτα. τωρα που θα παω στη δουλεια θα το φω με εναν μεγενθυντικο φακο.

 

Έχεις ρίξει οινόπνευμα μήπως ποτέ;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει καμια φορα που το εχω πιασει με λερωμενα χερια, να το περασω με κανενα πανακι hankies. παιζει αυτο ρολο? ποτε δεν ειχα αντιμετωπισει κατι τετοιο.

το ειδα και με μεγενθυντικο φακο, φαινονται εσωτερικα 2 κουκιδες.

Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει καμια φορα που το εχω πιασει με λερωμενα χερια, να το περασω με κανενα πανακι hankies. παιζει αυτο ρολο? ποτε δεν ειχα αντιμετωπισει κατι τετοιο.

το ειδα και με μεγενθυντικο φακο, φαινονται εσωτερικα 2 κουκιδες.

 

Επειδή το οινόπνευμα ξέρω κάνει ζημιά.

Αν είναι από μέσα η σκόνη όντως δοκίμασε να το χτυπήσεις με θήκη σε ένα τραπέζι και να τρανταχτει. Θα πέσουν στην άκρη και δεν θα είναι στο εύρος του ματιού της κάμερας. Το εχω κάνει εγώ σε συσκευή που είχα το ίδιο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε χώρο με full 3g... ξαφνικά δείχνει μια κουκίδα και μετά γεμίζει σταδιακά πάλι σε full. (μου το έχει κάνει 2 φορές)

 

τι φάση? είχα αλλάξει κάρτα sim πρίν μερικές βδομάδες, οπότε θελω να πιστεύω πως δεν είναι αυτό.

 

(είμαι με cosmote) το έχετε παρατηρήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

σε χώρο με full 3g... ξαφνικά δείχνει μια κουκίδα και μετά γεμίζει σταδιακά πάλι σε full. (μου το έχει κάνει 2 φορές)

 

τι φάση? είχα αλλάξει κάρτα sim πρίν μερικές βδομάδες, οπότε θελω να πιστεύω πως δεν είναι αυτό.

 

(είμαι με cosmote) το έχετε παρατηρήσει κανείς?

 

Έχεις επιλεγμένη ταχύτητα 3g ή 4g; από τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

κλειδωμένο 3g

 

Δεν δικαιολογείται τότε να χάνει το σήμα εάν συνεχίσει να το κάνει τότε δοκίμασε - εάν έχεις τη δυνατότητα - μια άλλη κάρτα ίδιου παρόχου, ας είναι καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

σε χώρο με full 3g... ξαφνικά δείχνει μια κουκίδα και μετά γεμίζει σταδιακά πάλι σε full. (μου το έχει κάνει 2 φορές)

 

τι φάση? είχα αλλάξει κάρτα sim πρίν μερικές βδομάδες, οπότε θελω να πιστεύω πως δεν είναι αυτό.

 

(είμαι με cosmote) το έχετε παρατηρήσει κανείς?

 

Δεν δικαιολογείται τότε να χάνει το σήμα εάν συνεχίσει να το κάνει τότε δοκίμασε - εάν έχεις τη δυνατότητα - μια άλλη κάρτα ίδιου παρόχου, ας είναι καινούρια.

 

Το κανει και σε μενα η cosmote και η απαντηση τους ηταν "αναβαθμιζουμε τις κεραιες μας στην περιοχη σας, καντε λιγο υπομονη" αλλα ενα μηνα τωρα δεν εχει αλλαξει κατι στις σβουρες του σηματος...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

κλειδωμένο 3g

 

Δεν έχεις καλό σήμα πιθανόν εκεί.

Loopες στο σήμα τύχαινε πολλές φορές. Χωρίς να το κουνήσω λέει 3g, μετά μπορεί να πέσει σε 2g. Ακόμα και ο αέρας και ο καιρός μπορεί να παίζουν ρόλο.

Δουλεύω σε περιοχή έξω από την πόλη σε ορυχεία και βλέπω στο σήμα διάφορα κόλπα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα εχθές πάλι το Viber, Instagram και η συσκευή πάλι αρχίζει τα ίδια.

Γίνεται πιο αργή και καταναλώνει μπαταρία

Να τονίσω ότι εδώ και μέρες έχω πάρει ένα oneplus 3t για πρώτη συσκευή γιατί το iPhone με κούρασε.

Βέβαια δεν φταίει η συσκευή αλλά αυτές οι δύο εφαρμογές μου δημιουργούν πρόβλημα. Παρόλα αυτά το αποτέλεσμα είναι ότι ξενερώνω

Αναβαθμίστηκαν αλλά ακόμα δεν λύθηκαν τα προβλήματα που δημιουργούν

 

Το iPhone το έχω μόνο για κλήσεις, safari, και φωτογραφίες.

Βέβαια ο safari είναι σε άλλο επίπεδο. Δύσκολα ο chrome στο android να φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ομαλότητας,ταχύτητας,ευκολίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα εχθές πάλι το Viber, Instagram και η συσκευή πάλι αρχίζει τα ίδια.

Γίνεται πιο αργή και καταναλώνει μπαταρία

Να τονίσω ότι εδώ και μέρες έχω πάρει ένα oneplus 3t για πρώτη συσκευή γιατί το iPhone με κούρασε.

Βέβαια δεν φταίει η συσκευή αλλά αυτές οι δύο εφαρμογές μου δημιουργούν πρόβλημα. Παρόλα αυτά το αποτέλεσμα είναι ότι ξενερώνω

Αναβαθμίστηκαν αλλά ακόμα δεν λύθηκαν τα προβλήματα που δημιουργούν

 

Το iPhone το έχω μόνο για κλήσεις, safari, και φωτογραφίες.

Βέβαια ο safari είναι σε άλλο επίπεδο. Δύσκολα ο chrome στο android να φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ομαλότητας,ταχύτητας,ευκολίας

 

Εγω με το Instagram βλεπω κολληματα,για το viber το εβγαλα και εχω facebook messenger.Αν και μου αρεσει και το whats app λογω περισσοτερων feature και καλυτερη συνδεση.Με Viber επειδη εχω Wind,με το παλιο 3G σε Κοζανη και φλωρινα ειχε θεματα.Με Messenger ηταν αρκετα καλυτερα και πιο καλη συνδεση ακομα και με Edge.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το Instagram βλεπω κολληματα,για το viber το εβγαλα και εχω facebook messenger.Αν και μου αρεσει και το whats app λογω περισσοτερων feature και καλυτερη συνδεση.Με Viber επειδη εχω Wind,με το παλιο 3G σε Κοζανη και φλωρινα ειχε θεματα.Με Messenger ηταν αρκετα καλυτερα και πιο καλη συνδεση ακομα και με Edge.

 

Σε iPhone 7 παρατηρείς αυτά τα προβλήματα;

Γιατί στο 6s δεν είχα κανένα πρόβλημα

Σε μία μέρα μέσα έδωσα το 6s, πήρα το 7 και από τότε έχω προβλήματα

Δεν έστρωσε σχεδόν καθόλου η συσκευή. 2 μήνες τώρα έχω κολλήματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 7 παρατηρείς αυτά τα προβλήματα;

Γιατί στο 6s δεν είχα κανένα πρόβλημα

Σε μία μέρα μέσα έδωσα το 6s, πήρα το 7 και από τότε έχω προβλήματα

Δεν έστρωσε σχεδόν καθόλου η συσκευή. 2 μήνες τώρα έχω κολλήματα.

Τι εννοείς ότι έχεις κολλήματα με το viber συγκεκριμένα, γιατί εγώ στο iphone 7 που το έχω

δεν έχω παρατηρήσει κάτι;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 7 παρατηρείς αυτά τα προβλήματα;

Γιατί στο 6s δεν είχα κανένα πρόβλημα

Σε μία μέρα μέσα έδωσα το 6s, πήρα το 7 και από τότε έχω προβλήματα

Δεν έστρωσε σχεδόν καθόλου η συσκευή. 2 μήνες τώρα έχω κολλήματα.

 

Με 5s,νιωθω οτι κολλαει καπως.Οταν βγαλω τα εφε,δηλαδη reduce motion,αργει πολυ το instagram.Οι αλλες εφαρμογες ειναι πιο γρηγορες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι έχεις κολλήματα με το viber συγκεκριμένα, γιατί εγώ στο iphone 7 που το έχω

δεν έχω παρατηρήσει κάτι;

 

Δεν κολλάει το Viber.

Μόλις βάζω αυτές τις δύο εφαρμογές αρχίζει η συσκευή να γίνεται πιο αργή και καταναλώνει μπαταρία. Σε όλα τα συσκευή αποκτά ένα βάρος σαν κάτι να την κρατάει από πίσω και δεν την αφήνει να τρέξει σωστά.

Σβήνω τις εφαρμογές αυτές και μετά πάει αέρα.

 

Επίσης μέσα στα διαγνωστικά γεμίζει διάφορα όταν έχω αυτές τις εφαρμογές.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο 6s δεν είχα κανένα πρόβλημα

Σε μία μέρα μέσα έδωσα το 6s, πήρα το 7 και από τότε έχω προβλήματα

Δεν έστρωσε σχεδόν καθόλου η συσκευή. 2 μήνες τώρα έχω κολλήματα.

 

Τάσο , αφού σε ταλαιπωρεί τόσο ,

να σου δώσω το 6s και να μου δώσεις το 7άρι ??

Άλλωστε δεν χρεάζομαι viber & instagram...:)

Edited by Tasos19s
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Τάσο , αφού σε ταλαιπωρεί τόσο ,

να σου δώσω το 6s και να μου δώσεις το 7άρι ??

Άλλωστε δεν χρεάζομαι viber & instagram...:)

Να σου πω αυτο θα ηταν το καλυτερο. Δυσστυχως με ταλαιπωρει απο οταν το πηρα. Μονο σε καποια φαση πηγε να δειξει σημεια ζωης που μ εβγαζε 6,5 ωρες χρηση κανονικη οπως το δουλευω αλλα ηταν για λιγο καιρο. Μετα τι εγινε και παλι πηρε την κατηφορα δεν ξερω. Δυστυχως χωρις καποιες εφαρμογες δεν μπορουμε πλεον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...