Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει αλλη ενότητα που μπορούμε να κάνουμε αυτές τις συγκρίσεις. Ας μην χαλάμε το συγκεκριμένο νήμα που αφορά μόνο το 7 plus
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δίνει το 100% των δυνατοτήτων της μετά από 10 κύκλους φόρτισης...μην δίνετε σημασία...δεν υπάρχει λόγος άγχους. Το 7 Plus έχει μία απο τις καλύτερες αυτονομίες σε κινητό!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η συσκευη υποστηριζει ταχυτητες 4G+;

Ειμαι μονιμα σε 4G οταν δεν ειμαι συνδεδεμενος στο wifi, αλλα δεν εχω δει ποτέ να γραφει 4G+.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η συσκευη υποστηριζει ταχυτητες 4G+;

Ειμαι μονιμα σε 4G οταν δεν ειμαι συνδεδεμενος στο wifi, αλλα δεν εχω δει ποτέ να γραφει 4G+.

 

Δεν έχει άλλο logo. Φυσικά και υποστηρίζει 4G+ (3CA-450mbps), απλώς δεν σε ειδοποιεί γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω το IPHONE 7 PLUS εδώ και πολύ καιρό και μόλις σήμερα αποφάσισα να γράψω για ένα πρόβλημα το οποίο ίσως το γνωρίζετε και άλλοι.

Καθώς κρατάω το κινητό με τα δυο μου χέρια και παίζω για παράδειγμα κάποιο παιχνίδι παρατηρώ ότι η οθόνη κάνει ένα κλικάρισμα,ανεπαίσθητο αλλά το κάνει.

Το έχω τσεκάρει το συγκεκριμένο και σε φίλου ίδιο κινητό και κάνει ακριβώς το ίδιο.

Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικά με αυτό?

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τι εννοείς κλικάρισμα. Μπορείς να γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος;

Μη μου πεις πως εννοείς το 3D touch...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τι εννοείς κλικάρισμα. Μπορείς να γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος;

Μη μου πεις πως εννοείς το 3D touch...

 

Εννοείται πως δεν εννοώ το 3D touch!!!

Μακάρι να μπορούσα να ανεβάσω βιντεάκι να το δείχνω πως ακούγεται.

Το κλικάρισμα που ακούγεται είναι σαν να κουμπώνει και ξεκουμπώνει η οθόνη του κινητού.

Πράγμα το οποίο δεν συμβαίνει φυσικά αλλά αυτή την αίσθηση σου δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν εννοώ το 3D touch!!!

Μακάρι να μπορούσα να ανεβάσω βιντεάκι να το δείχνω πως ακούγεται.

Το κλικάρισμα που ακούγεται είναι σαν να κουμπώνει και ξεκουμπώνει η οθόνη του κινητού.

Πράγμα το οποίο δεν συμβαίνει φυσικά αλλά αυτή την αίσθηση σου δίνει.

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση

Μου είχε τύχει σε 5s

Δεν έχει πρόβλημα απλά έχει λίγο κενό και δεν κουμπώνει καλά

Αν θες να το στείλεις για επισκευή αλλά νομίζω δεν αξίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν εννοώ το 3D touch!!!

Μακάρι να μπορούσα να ανεβάσω βιντεάκι να το δείχνω πως ακούγεται.

Το κλικάρισμα που ακούγεται είναι σαν να κουμπώνει και ξεκουμπώνει η οθόνη του κινητού.

Πράγμα το οποίο δεν συμβαίνει φυσικά αλλά αυτή την αίσθηση σου δίνει.

 

Ναι φίλε μου έχω πάρει 3 διαφορετικά iPhone 7 Plus και μου το έκανε και στα 3. Αυτό συμβαίνει άμα βάλεις δύναμη βέβαια...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Στα 6αρια ηταν πολυ συνηθισμενο. Προφανως ειναι μικρη αστοχια.

 

Σε ποια σημεια αν πιεσεις, συμβαινει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω το IPHONE 7 PLUS εδώ και πολύ καιρό και μόλις σήμερα αποφάσισα να γράψω για ένα πρόβλημα το οποίο ίσως το γνωρίζετε και άλλοι.

Καθώς κρατάω το κινητό με τα δυο μου χέρια και παίζω για παράδειγμα κάποιο παιχνίδι παρατηρώ ότι η οθόνη κάνει ένα κλικάρισμα,ανεπαίσθητο αλλά το κάνει.

Το έχω τσεκάρει το συγκεκριμένο και σε φίλου ίδιο κινητό και κάνει ακριβώς το ίδιο.

Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικά με αυτό?

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος???

 

Ήταν ο λόγος που έδωσα το plus μου.Δυστυχώς είναι πρόβλημα των 7 plus, παρατηρήθηκε στις πρώτες

παρτίδες κυρίως.Αν εισαι μέσα στο doa γυρισέ το και απαίτησε καινούργια συσκευή.

Στο service το αναγνωρίζουν σαν πρόβλημα αλλα θα σου δώσουν ανακατασκευασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα Μάρτιο (αλλάζοντας από 7αρι), και δεν κάνει ήχο η οθόνη. Ίσως να ήτανε κάτι που εμφανίσανε οι πρώτες παρτίδες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα Μάρτιο (αλλάζοντας από 7αρι), και δεν κάνει ήχο η οθόνη. Ίσως να ήτανε κάτι που εμφανίσανε οι πρώτες παρτίδες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ πήρα το τρίτο i7 Plus τον Ιούνιο και ακούγεται κανονικά...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το πρώτο ούτε το δεύτερο 7 plus έχει θέμα με clicking. Και τα δυο σχετικά πρώτες παρτίδες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστε κανένα βιντεακι να καταλάβουμε το εννοείτε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Χαίρομαι που προκάλεσα τέτοιου είδους αναστάτωση με την καλή έννοια πάντα.Πάτησα μετά την ανάρτησή μου εδώ και στο YouTube για να δω αν έχει γίνει και έξω θέμα.Τελικά είδα πως το έχουν ανακαλύψει και στο εξωτερικό και το ονομάζουν χατιρολογόντας σαν κρακ GATE.

Το να το πάω σε σέρβις της Apple εδώ στην Ελλάδα δε το συζητάω ούτε για πλάκα καθώς δεν πρόκειται να έχω αλλαγή άμεςα συσκευής.Σχετικά με προηγούμενο σχόλιο για το αν το κάνω με δύναμη για να ακουστεί αυτός ο θόρυβος απλά ενημερώνω ότι δε χρειάζεται δύναμη για να ακουστεί ή πίεση στη συσκευή.

Edited by Alexk2685
Link to comment
Share on other sites

Πόσο λέτε να πέσει η τιμή μετά τη κυκλοφορία του 7S Plus και 8 ? Επίσης πως τα πάει το κινητό από ήχο και χωρίς και με ακουστικά, αλλά και στις φώτο/βίντεο η ποιότητα πως είναι καθώς έχω το G4 και δε θέλω να κάνω dowgrade στη κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Downgrade απο G4 σε 7 Plus, σε θεμα καμερας; Μην το πεις ουτε για αστειο αυτο πουθενα! (Φιλικα και με αστεια διαθεση το λεω παντα) Ειναι κορυφαιο μαζι με το S8! Απλα, οτι καλυτερο σημερα που μιλαμε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Downgrade απο G4 σε 7 Plus, σε θεμα καμερας; Μην το πεις ουτε για αστειο αυτο πουθενα! (Φιλικα και με αστεια διαθεση το λεω παντα) Ειναι κορυφαιο μαζι με το S8! Απλα, οτι καλυτερο σημερα που μιλαμε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σκέφτομαι μετά από 2 χρόνια πάλι να πάω σε IOS και το μόνο που θα με καλύψει στις ανάγκες μου είναι το 7 Plus. Βασικά με ενδιαφέρουν κάποια συγκεκριμένα πράγματα που μόνο οι κάτοχοι μπορούν να απαντήσουν.

Το πως τα πάει στη κάμερα (μέρα κ' βράδυ) αλλά και στο βίντεο που το χρησιμοποιώ καθημερινά.

Η οθόνη πόσο καλή είναι (?) προερχόμενος από κινητό με 2Κ οθόνη θα δω καμιά διαφορά ?

Στο multitasking ανταποκρίνεται σωστά ή θα έχω freeze στα apps ειδικά τώρα με το IOS 11.

H μπαταρία με αρκετή χρήση σας κρατάει αρκετά ?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μετά από 2 χρόνια πάλι να πάω σε IOS και το μόνο που θα με καλύψει στις ανάγκες μου είναι το 7 Plus. Βασικά με ενδιαφέρουν κάποια συγκεκριμένα πράγματα που μόνο οι κάτοχοι μπορούν να απαντήσουν.

Το πως τα πάει στη κάμερα (μέρα κ' βράδυ) αλλά και στο βίντεο που το χρησιμοποιώ καθημερινά.

Η οθόνη πόσο καλή είναι (?) προερχόμενος από κινητό με 2Κ οθόνη θα δω καμιά διαφορά ?

Στο multitasking ανταποκρίνεται σωστά ή θα έχω freeze στα apps ειδικά τώρα με το IOS 11.

H μπαταρία με αρκετή χρήση σας κρατάει αρκετά ?

 

Η μπαταρία βγάζει άνετα την ημέρα

Σε κάμερα είναι 1 ή 2ο στον κόσμο

Αν είναι δυνατόν να μην τα πηγαίνει καλά σε multitask. Εδώ το 5s και ακόμα δουλεύει που είναι 4 ετών

Οθόνη δεν θα καταλάβεις καμία διαφορά απολύτως από άλλες με μεγαλύτερες αναλύσεις

Σε βίντεο τα iPhone είναι ακόμα αρκετά χρόνια μπροστά από τις υπόλοιπες συσκευες. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία βγάζει άνετα την ημέρα

 

Σε κάμερα είναι 1 ή 2ο στον κόσμο

 

Αν είναι δυνατόν να μην τα πηγαίνει καλά σε multitask. Εδώ το 5s και ακόμα δουλεύει που είναι 4 ετών

 

Οθόνη δεν θα καταλάβεις καμία διαφορά απολύτως από άλλες με μεγαλύτερες αναλύσεις

 

Σε βίντεο τα iPhone είναι ακόμα αρκετά χρόνια μπροστά από τις υπόλοιπες συσκευες. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης

 

 

 

Με κάλυψες! Απλά...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μετά από 2 χρόνια πάλι να πάω σε IOS και το μόνο που θα με καλύψει στις ανάγκες μου είναι το 7 Plus. Βασικά με ενδιαφέρουν κάποια συγκεκριμένα πράγματα που μόνο οι κάτοχοι μπορούν να απαντήσουν.

Το πως τα πάει στη κάμερα (μέρα κ' βράδυ) αλλά και στο βίντεο που το χρησιμοποιώ καθημερινά.

Η οθόνη πόσο καλή είναι (?) προερχόμενος από κινητό με 2Κ οθόνη θα δω καμιά διαφορά ?

Στο multitasking ανταποκρίνεται σωστά ή θα έχω freeze στα apps ειδικά τώρα με το IOS 11.

H μπαταρία με αρκετή χρήση σας κρατάει αρκετά ?

 

Καμερα: τη μερα ειναι αριστη με φυσικα χρωματα, το βραδυ επισης καλη με λιγο θορυβο, αλλα παντα με ρεαλιστικα χρωματα. Το βιντεο ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

Οθονη: εξαιρετικη σε ολους του τομεις. Η καλυτερη ips lcd εκει εξω

Multitasking: καλυτερο απο ολες τις ναυαρχιδες android, εκτος του OnePlus που ειναι ισοδυναμα.

Μπαταρια: ανετα τη μερα, σε σχεση με του G4 η μερα με τη νυχτα.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καμερα: τη μερα ειναι αριστη με φυσικα χρωματα, το βραδυ επισης καλη με λιγο θορυβο, αλλα παντα με ρεαλιστικα χρωματα. Το βιντεο ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

Οθονη: εξαιρετικη σε ολους του τομεις. Η καλυτερη ips lcd εκει εξω

Multitasking: καλυτερο απο ολες τις ναυαρχιδες android, εκτος του OnePlus που ειναι ισοδυναμα.

Μπαταρια: ανετα τη μερα, σε σχεση με του G4 η μερα με τη νυχτα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση... Η αλήθεια είναι βαρέθηκα να περιμένω τα update στο android, ούτε ενημερώσεις ασφαλείας δε παιρνει σωστά και αποφάσισα να κάνα πάω σε iOS που τα πράγματα είναι πιο σίγουρα. Διάβασα ότι και το iPhone 8/7S Plus θα έχουν 3gb ram οπότε πιστεύω το 7 Plus να τρέχει μια χαρά το iOS 11...βασικά έχω σκοπό να κρατήσω το κινητό 2 χρόνια τουλάχιστον. Πάντως το κύριο μέλημα μου είναι η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση... Η αλήθεια είναι βαρέθηκα να περιμένω τα update στο android, ούτε ενημερώσεις ασφαλείας δε παιρνει σωστά και αποφάσισα να κάνα πάω σε iOS που τα πράγματα είναι πιο σίγουρα. Διάβασα ότι και το iPhone 8/7S Plus θα έχουν 3gb ram οπότε πιστεύω το 7 Plus να τρέχει μια χαρά το iOS 11...βασικά έχω σκοπό να κρατήσω το κινητό 2 χρόνια τουλάχιστον. Πάντως το κύριο μέλημα μου είναι η κάμερα.

 

Kαι το 7 Plus 3GB RAM εχει και τα παει ολα σφαιρα. Σαφως ανωτερη εμπειρια χρησης απο το G4.

Aπλα το iOS εχει τις παραξενιες του, αμα εισαι ετοιμος να συμβιβαστεις, προχωρα αφοβα!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι το 7 Plus 3GB RAM εχει και τα παει ολα σφαιρα. Σαφως ανωτερη εμπειρια χρησης απο το G4.

Aπλα το iOS εχει τις παραξενιες του, αμα εισαι ετοιμος να συμβιβαστεις, προχωρα αφοβα!

Εντάξει τις ξέρω τις παραξενιές....δεν εχω θέμα. Θα περιμένω βέβαια να βγουν τα νέα iPhone, να κυκλοφορήσουν στην Ελλάδα και Μετά θα το πάρω ώστε να έχει πέσει και η τιμή.

Χτες έβλεπα τα specs και έλεγε ότι έχει wide angle camera στο Plus. Εννοεί όπως στο G6 ή κάτι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...