Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση… μιλησα βεβαια με το chat και μου ειπαν οτι τα δεδομενα χανονται

μεχρι τωρα ανανεωνα με το κλασικο φοιτητικο με τα 1200 λεπτα κλπ… αν πλεον ξεκινησω το νεο φοιτητικο diy με τα 10.9€, τα υπολοιπα λεπτα δεδομενα και sms θα χαθουν? ( στο chat μου ειπαν οτι μονο τα λεπτα θα ανανεωθουν )

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση… μιλησα βεβαια με το chat και μου ειπαν οτι τα δεδομενα χανονται
μεχρι τωρα ανανεωνα με το κλασικο φοιτητικο με τα 1200 λεπτα κλπ… αν πλεον ξεκινησω το νεο φοιτητικο diy με τα 10.9€, τα υπολοιπα λεπτα δεδομενα και sms θα χαθουν? ( στο chat μου ειπαν οτι μονο τα λεπτα θα ανανεωθουν )
 
ευχαριστω!
Εγώ καταλαβαίνω, από αυτά που γράφει, ότι μεταφέρονται όλα.
4ea5af510ba2cd262230b65fb091394d.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο καταλαβαινα κι εγω, αλλα ετσι μου απαντησαν… απλα επειδη δεν με επεισε, για αυτο το λογο εκανα το ερωτημα, μηπως και καποιος γνωριζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.
Πήγα σήμερα να κάνω ανανέωση στο what's up, όπως κάνω κάθε μήνα, και είδα ότι μου αφαίρεσαν το φοιτητικό πακέτο.
Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;

Sent from my Pixel 8 Pro



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jimteo said:

Καλημέρα.
Πήγα σήμερα να κάνω ανανέωση στο what's up, όπως κάνω κάθε μήνα, και είδα ότι μου αφαίρεσαν το φοιτητικό πακέτο.
Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;

Sent from my Pixel 8 Pro


 

Μόλις έλεγξα. 

Υπάρχει κανονικά ευτυχώς! 

Το έχεις χρόνια? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λιγότερο από 6.
Νταξ, δεν είμαι αχάριστος. Την απόσβεσή του την έκανε και με το παραπάνω.

Sent from my Pixel 8 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το αφαίρεσαν.

Φτουυυυυ

 

Edit:Βασικά όχι μου άλλαξαν το πακέτο 

Screenshot_20231128_134321_What's Up.jpg

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, jimteo said:

Κάτι λιγότερο από 6.
Νταξ, δεν είμαι αχάριστος. Την απόσβεσή του την έκανε και με το παραπάνω.

Sent from my Pixel 8 Pro
 

Ναι άλλαξε το πακέτο. 

Μήπως γι αυτό δεν πάει το μάτι σου? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

False alarm. Κοιμάμαι με τα τσαρούχια.
Μια χαρά παίζει το φοιτητικό, απλά μετονόμασαν το πακέτο σε students call to all και το πήγαν στα €9 από τα €8,5.

Sent from my Pixel 8 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2023 at 2:08 ΜΜ, user_one said:

Έχω την εντύπωση ότι κάτι αλλάξανε στην διάρκεια των δεδομένων του φοιτητικού πακέτου των 8.5€..

Αν θυμάμαι καλά, κάθε φορά, τα δεδομένα λήγανε μία ημέρα μετά τα λεπτά ομιλίας

Από τον προηγούμενο μήνα, παρατηρώ ότι λήγουν κάποιες ώρες νωρίτερα (ακριβώς την ώρα ενεργοποίησης του πακέτου), ενώ τα λεπτά ομιλίας, λήγουν στις 12:00 το μεσημέρι.

Θυμάμαι να έχω χάσει τα λεπτά επειδή ξέχασα να ανανεώσω, αλλά έσωσα τα δεδομένα, επειδή ανανέωσα λίγο αργότερα..

Ιδέα μου είναι;

Για ελέγξτε κι εσείς την ημερομηνία λήξης δεδομένων / λεπτών ομιλίας και δείτε αν είναι ανάλογη η κατάσταση

Συγκεκριμένα: Τα λεπτά μου, λήγουν 07/11 @ 12:00

ενώ τα δεδομένα 07/11 @ 09:26

(Τα SMS 08/11 @ 00:00)

Πάλι ίδια κατάσταση..

Τα ΜΒ μου, λήγουν 08/12 @ 05:50

Ενώ τα λεπτά ομιλίας, λίγες ώρες αργότερα (08/12 @ 12:00)

Αποσυντονίστηκαν

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimteo said:

False alarm. Κοιμάμαι με τα τσαρούχια.
Μια χαρά παίζει το φοιτητικό, απλά μετονόμασαν το πακέτο σε students call to all και το πήγαν στα €9 από τα €8,5.

Sent from my Pixel 8 Pro
 

Ωραία. 

Λέω και εγώ αν τα έκοβαν θα ήταν μαζικά φαντάζομαι και θα το μαθαίναμε. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φορητότητα από Vodafone με ενεργοποίηση Σιμ την Παρασκευή και το φοιτητικό δεν υπάρχει πουθενά. 
ο Γερμανός είχε πάρει έγκριση από την Πέμπτη που έκανα τη φορητότητα ενώ χθες το πρωί μου ήρθε sms με 30gb από τη φοιτητική προσφορά. 
Το πακέτο όμως δε μπορώ να το βρω ούτε στην εφαρμογή ούτε «ακούγεται» στο 1330. Έκανα και σύνδεση/αποσυνδεση αλλά πάλι 0.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες ήρθαν τα απανωτά sms για την ενεργοποίηση του πακέτου. Τέλος καλο όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα. Θέλω να επιβεβαιώσω κάτι. Σε ένα μήνα θα ταξιδέψουμε Λουξεμβούργο με την οικογένεια. Η ερώτηση μου είναι εάν τα mb και λεπτά ομιλίας που έχουμε είναι όντως διαθέσιμα στο Λουξεμβούργο όπως έχω καταλάβει ή οχι(κατάλαβα λάθος.)

Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

IMG_3210.jpeg

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoszavra said:

Καλημέρα. Θέλω να επιβεβαιώσω κάτι. Σε ένα μήνα θα ταξιδέψουμε Λουξεμβούργο με την οικογένεια. Η ερώτηση μου είναι εάν τα mb και λεπτά ομιλίας που έχουμε είναι όντως διαθέσιμα στο Λουξεμβούργο όπως έχω καταλάβει ή οχι(κατάλαβα λάθος.)

Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

IMG_3210.jpeg

Τα αγορασμένα ΜΒ ισχύουν και στην περιαγωγή στο Λουξεμβούργο. Τα ΜΒ που κέρδισες από Ανανεώσεις (TOKEN ) ή έλαβες δωρεάν από προσφορές δεν ισχύουν στο Λουξεμβούργο.

Τα λεπτά ομιλίας προς όλους αν είναι από αγορασμένο πακέτο ισχύουν για κλήσεις προς όλη την Ε.Ε. δηλαδή ακόμα και αν καλέσεις από Λουξεμβούργο Ιταλία , Κύπρο ή ακόμα και Αγγλία.  Τα λεπτά προς whats Up ή τυχόν δωρεάν λεπτά (μη πληρωμένα ) προς όλους , δεν ισχύουν. 

Από την στιγμή που θα βρεθείς σε περιαγωγή , στο wu App θα βλέπεις μόνο ότι ισχύει σε περιαγωγή. Τα υπόλοιπα δεν θα τα βλέπεις.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό εχει καμια διαφορά στο what's up,  στο unlimited data night? Ή κοστιζει το ιδιο ,6.5€ απο 10 εωε 8 το πρωί? Αν εχει τίποτα βελτιωμένο σε αυτα να το κάνω φοιτητικό. 

Ευχαριστώ, 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν έχουν καμία διαφορά

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδια. 

Μια ερώτηση για το φοιτητικό.

Τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας που μπαίνουν δώρο σε κάθε ανανέωση, αθροίζονται και μεταφέρονται αν ανανεώσω πριν λήξουν;

 

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Leon_G said:

Καλησπέρα παιδια. 

Μια ερώτηση για το φοιτητικό.

Τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας που μπαίνουν δώρο σε κάθε ανανέωση, αθροίζονται και μεταφέρονται αν ανανεώσω πριν λήξουν;

 

Ναι.. κάνουν rollover 

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

Το what's up student μαθητικό με το φοιτητικό τι διαφορά έχουν;

Τι προσφέρει το μαθητικό; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Καλησπέρα,

Το what's up student μαθητικό με το φοιτητικό τι διαφορά έχουν;

Τι προσφέρει το μαθητικό; 

Ευχαριστώ 

Δε νομίζω να έχουν κάποια διαφορά 😛. Απλά το μαθητικό γίνεται φοιτητικό μόλις πάρει κάποιος φοιτητικό πάσο λογικά. Έτσι νομίζω τουλάχιστον. Πάντως από άποψη παροχών, αν υπάρχει κάποια διαφορά, μάλλον προς το φοιτητικό θα πηγαίναμε 😎

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, elkons said:

Καλησπέρα,

Το what's up student μαθητικό με το φοιτητικό τι διαφορά έχουν;

Τι προσφέρει το μαθητικό; 

Ευχαριστώ 

Θαρρώ ότι το μαθητικό δίνει το πακέτο 600MB με 3€ (αχαχαχχα μάλλον για τους μαθητές του 2010 θα ήταν κατάλληλο). Ίσως δίνει και επιπλέον κάποια ειδικά πακέτα αλλά δεν αναφέρονται κάπου. Ίσως κάνεις μια ερώτηση στο τσατ για επιπλέον πληροφορίες.

Σίγουρα δεν είναι το ίδιο με το φοιτητικό. Αν προσπαθήσεις να κάνεις εγγραφή με ημερομηνία γέννησης μετά το 2004 θα σε μπλοκάρει λέγοντας ότι το μαθητικό αφορά ηλικίες από 13 έως 19 ετών.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα 30GB που δίνει τους πρώτους 6 μήνες με κάθε ανανέωση υπάρχει τρόπος να κρατήσουμε και μετά το εξάμηνο; Με ανανέωση πχ πριν τη λήξη των 30 ημερών;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...