Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι αλλο θεμα. Αλλα επιθετικες εκφρασεις του τυπου "αν εκανες τον κοπο", δεν νομιζω οτι χωρουν σε ενα φορουμ, ειδικα οταν κανεις και λαθος.

 

Εγω παντως δεν εχω διαπιστωσει ακομα καποιο bug, στο 3s, με την 8.2.4, ουτε στο note 3 pro με την 8.2.3.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν, λογικά από μέρα σε μέρα θα την δώσουν την αναβάθμιση σε ΟΤΑ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω για σμσ άλλες εφαρμογές προεπιλεγμένες και όλο με γυρίζει στη δικιά του που δεν στέλνει 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

Έχει καμία λύση κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσοι πήραν την αναβάθμιση 8.2.4.0 και αποσύρθηκε , όταν φτιαχτεί το critical bug και βγει, θα βγει με την ίδια ονομασία; Η άλλη; Θα αναβαθμίσουν και αυτοί που την έκαναν την αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την 8.2.4 εγω εχω μεγάλο battery drain απο κει που στις 11 το βραδυ είμουν στο20% τώρα στις 7 θελω φορτιστή..
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε την.

για να την αποσυραν, καποιον λογο θα ειχαν.

στο φορουμ της miui οι περισσοτεροι για την μπαταρια γραφουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα.Εχω και εγω την 8.2.4.0 η οποια περασηκε αυτοματα σα update απο το τηλεφωνο.Πως μπορω να γυρισω πισω στην 8.1.1.0 ?Μπορω να το κανω με zip μεσα απο το τηλεφωνο ? η πρεπει να κανω φλασαρισμα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω και εγω την 8.2.4.0 η οποια περασηκε αυτοματα σα update απο το τηλεφωνο.Πως μπορω να γυρισω πισω στην 8.1.1.0 ?Μπορω να το κανω με zip μεσα απο το τηλεφωνο ? η πρεπει να κανω φλασαρισμα ?

Την κατεβαζεις και την περνας σαν update απο το τηλεφωνο. Καθε downgrade θελει data reset, που σημαινει οτι σβηνονται τα παντα. Αν δεν εχεις σημαντικο προβλημα μην την αλλαξεις αλλα περιμενε την επομενη.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χθες το βραδυ μου εβγαλε αναβαθμιση για 8.2.5.0.Την εκανα αλλα δεν εχω παρατηρησει καμια τρομερη αλλαγη μεχρι στιγμης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χθες το βραδυ μου εβγαλε αναβαθμιση για 8.2.5.0.Την εκανα αλλα δεν εχω παρατηρησει καμια τρομερη αλλαγη μεχρι στιγμης

Και εγώ την έβαλα χτες στης γυναίκας μου. Όλα καλά καμία ιδιαίτερη διαφορά. Εξωτερικά τουλάχιστον.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εβαλα και μου απενεργοποιησε την δονηση οταν βαζω το δακτυλικο αποτυπωμα...

Ξερεις κανεις αν και πως την ενεργοποιω ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό με την απενεργοποίηση της δόνησης στο αποτύπωμα, όταν ξεκλειδώνεις.

 

Μόνο εμένα αργεί να φορτίσει μετά την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό με την απενεργοποίηση της δόνησης στο αποτύπωμα, όταν ξεκλειδώνεις.

 

Μόνο εμένα αργεί να φορτίσει μετά την αναβάθμιση;

και εμενα αργει μετα το 8,2,4

 

ιδια features εχει η 2,5 με την 2,4 απλα διόρθωσαν ενα security bug

 

η δονηση δεν μπορεί να επανέλθει για όσους ρώτησαν παραπάνω εκτος και αν εχει βγει καποιο tweak

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα. Κατοχος και εγω το redmi 3s αγορασμενο απο vickmall.

Δυστυχως χθες μετα απο αναβαθμιση στην 7.5.11 (global beta official) εχασα την δυνατοτητα συνδεσης σε 3g και lte δικτυα.

Οταν στις ρυθμισεις της καρτας επιλεγω καποιο απο τα δυο αυτα δικτυα το τηλεγωνο βγαζει η εκτος υπηρεσιας η διεχνει εικονικα οτι εχει σημα αλλα οταν με καλουν ειναι κλειστο.Δυστυχως δουλευει μονο για τηλεφωνα και σε συνδεση με το wifi.

Μηπως καποιος-α εχει καμια λυση?

Επισης να πω οτι εκανα restore με wipe data αλλα φως δεν ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα. Κατοχος και εγω το redmi 3s αγορασμενο απο vickmall.

Δυστυχως χθες μετα απο αναβαθμιση στην 7.5.11 (global beta official) εχασα την δυνατοτητα συνδεσης σε 3g και lte δικτυα.

Οταν στις ρυθμισεις της καρτας επιλεγω καποιο απο τα δυο αυτα δικτυα το τηλεγωνο βγαζει η εκτος υπηρεσιας η διεχνει εικονικα οτι εχει σημα αλλα οταν με καλουν ειναι κλειστο.Δυστυχως δουλευει μονο για τηλεφωνα και σε συνδεση με το wifi.

Μηπως καποιος-α εχει καμια λυση?

Επισης να πω οτι εκανα restore με wipe data αλλα φως δεν ειδα.

 

Shit, από εκεί το πήρα και εγώ τον Νοέμβριο και παρόλο που έκανα και εγώ την αναβάθμιση δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Ίσως αν φλασάρεις άλλη ρομ.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα κ την ελληνικη αλλα δεν.εξακολουθει να μην συνδεεται σε 3g-lte δικτυο.

Παντως στα καλα του καθουμενου το επαθα.μετα απο update.δυο ειναι οι πιθανες αιτιες.κατι δεν εκατσε καλα στους οδηγους του modem κ δεν περασαν η κατι εκατσε στραβα κ χαλασαν οι ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις cosmote;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα με τις ρυθμισεις.

Το τηλεφωνο αν το βαλω σε 3g-lte απλα χανει το δικτυο.οχι μονο τα δεδομενα..βγαζει αντι για cosmote 4g εκτος υπηρεσιας.κ φυσικα οταν καλουν ειναι κλειστο κ οταν καλω προσπαθει να βγαλει κληση αλλα κλεινει την γραμμη χωρις να καταφερει να χτυπησει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα με τις ρυθμισεις.

Το τηλεφωνο αν το βαλω σε 3g-lte απλα χανει το δικτυο.οχι μονο τα δεδομενα..βγαζει αντι για cosmote 4g εκτος υπηρεσιας.κ φυσικα οταν καλουν ειναι κλειστο κ οταν καλω προσπαθει να βγαλει κληση αλλα κλεινει την γραμμη χωρις να καταφερει να χτυπησει.

 

Να υποθέσω ότι έχεις βάλει τη Sim και σε άλλο τηλέφωνο, απλά έτσι για να είσαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις βάλει τη Sim και σε άλλο τηλέφωνο, απλά έτσι για να είσαι 100% σίγουρος.

 

yeap! εχω δοκιμασει τα απαντα!

επισης για καλο και για κακο πηγα και πηρα νεα καρτα σημερα για να ειμαι σιγουρος.

Δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

yeap! εχω δοκιμασει τα απαντα!

επισης για καλο και για κακο πηγα και πηρα νεα καρτα σημερα για να ειμαι σιγουρος.

Δυστυχώς...

Μπορώ να σκεφτώ τρία πράγματα για την περίπτωσή σου.

1Δεν κάθησε καλά η ROM.

2 Η θέση στην οποία βάζεις την κάρτα έχει ρυθμιστεί να δουλεύει μόνο σε 2g .

3 Δεν δουλεύει ο 3-4g πομποδέκτης του τηλεφώνου.

Λύσεις:

1 Ξαναπερνάς την rom.

2 Δεν​ έχω την συσκευή ,αλλά υποθέτοντας ότι το λειτουργικό είναι ίδιο : Στις ρυθμίσεις - about πατάς επανειλημμένα το indernal storage μέχρι να εμφανιστεί​ ένα νέο μενού . Εκεί εμφανίζονται πάνω πάνω οι SIM κάρτες.Επιλέγοντας αυτήν που σε ενδιαφέρει εμφανίζονται επιλογές για τους ρυθμούς λειτουργίας τους. Κάνε επιλογή αν δεν είναι ήδη να δουλεύει σε όλες τις ελληνικές μπάντες.

3 δεν έχω λύση , αλλά θεωρώ απίθανο να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...