Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχει θηκη να την βγαζει.

 

η πλαστική διάφανη θήκη είναι το πρόβλημα

 

Αλήθεια; θα της το πω να δοκιμάσει, αν και νομίζω δεν έχει την διάφανη θήκη. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Τελικά όντως ήταν η θήκη, αν και δεν ήταν η πλαστική διαφανής αλλά μία τύπου flip cover

Δεν το περίμενα αυτό. Ευχαριστώ πάντως

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα,

Προσπάθησα απο το USB να περάσω φωτογραφίες στο pc (xp home) αλλα δεν βλέπει το κινητο.

Πέρασα drivers αλλα τίποτα.... Επίσης κλικαρισα απο το developer options το USB debugging πάλι τίποτα....

Κάποια βοήθεια θα με βοηθούσε πολυ γιατί έχουμε γεμίσει :p με φωτο .......!

Ευχαριστω!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Προσπάθησα απο το USB να περάσω φωτογραφίες στο pc (xp home) αλλα δεν βλέπει το κινητο.

Πέρασα drivers αλλα τίποτα.... Επίσης κλικαρισα απο το developer options το USB debugging πάλι τίποτα....

Κάποια βοήθεια θα με βοηθούσε πολυ γιατί έχουμε γεμίσει :p με φωτο .......!

Ευχαριστω!

Τα XP δεν υποστηρίζουν mtp εγγενώς. https://www.google.gr/search?q=android+mtp+windows+xp

Link to comment
Share on other sites

Τα XP δεν υποστηρίζουν mtp εγγενώς. https://www.google.gr/search?q=android+mtp+windows+xp

 

Οπότε τι κάνω?:confused:

Πάντως με ένα samsung που είχα παλαιότερα δεν είχα κανενα πρόβλημα.

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι κάνω?:confused:

Πάντως με ένα samsung που είχα παλαιότερα δεν είχα κανενα πρόβλημα.

 

Μπορείς να ακολουθήσεις τις οδηγίες από τα πρώτα 3 site.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την sd βάλε την σε ένα reader και κάνε την μεταφορά.

 

Καλύτερα ακόμα άλλαξε τα απολιθωμενα και επικίνδυνα πλέον Windows xp και βάλε έστω win7.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω το lg g2 αλλά η οθόνη (touch) δε δουλεύει σε 2-3 σημεία και το κόστος αλλαγής πάει στα 120€.

Σκεφτόμουν μιας και το κόστος αλλαγής είναι τόσο υψηλό μήπως πάρω το redmi 3s που είναι στα 170€ στο skroutz αυτή τη στιγμή.

Αξίζει να παρατήσω το g2 και να πάρω το 3s? Έχει κανείς άποψη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω το lg g2 αλλά η οθόνη (touch) δε δουλεύει σε 2-3 σημεία και το κόστος αλλαγής πάει στα 120€.

Σκεφτόμουν μιας και το κόστος αλλαγής είναι τόσο υψηλό μήπως πάρω το redmi 3s που είναι στα 170€ στο skroutz αυτή τη στιγμή.

Αξίζει να παρατήσω το g2 και να πάρω το 3s? Έχει κανείς άποψη?

Ευχαριστώ

Καλησπέρα, κλείνω μία βδομάδα με το 3s κ έρχομαι από nexus 5 η πρώτη μέρα ήταν δύσκολη .. Μετά όλα super θα το ευχαριστηθείς πιστεύω και δε θα χεις κανένα θέμα

 

να ρωτίσω κάτι και εγώ.

Εχω σπίτι VDSL 50mbps , καταιβάζω έως και 5,5mb/s , στο playstore ομως ειναι σαν να χω κόφτη στα 550kb/s με 4g καταιβάζει κανονικά 2-3 mbps

Edited by aGka8l
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Προσπάθησα απο το USB να περάσω φωτογραφίες στο pc (xp home) αλλα δεν βλέπει το κινητο.

Πέρασα drivers αλλα τίποτα.... Επίσης κλικαρισα απο το developer options το USB debugging πάλι τίποτα....

Κάποια βοήθεια θα με βοηθούσε πολυ γιατί έχουμε γεμίσει :p με φωτο .......!

Ευχαριστω!

 

Ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις.

Τελικά η λύση βρέθηκε στο φόρουμ της xiaomi.

http://en.miui.com/thread-52226-1-1.html

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο. Να επιβεβαιώσετε κάτι θέλω. Τα capacitive πλήκτρα είναι ΜΗ φωτιζόμενα; Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο. Να επιβεβαιώσετε κάτι θέλω. Τα capacitive πλήκτρα είναι ΜΗ φωτιζόμενα;

 

Ναι είναι μη φωτιζομενα.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα προχτες απο welcome stores , ενω ειναι κανονικα ολα μου στελνει μηνυμα για χαμενες κλησεις....

τι να κανω ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα να αλλαξεις ρομ ή να στειλεις να σου αλλαξουν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα να αλλαξεις ρομ ή να στειλεις να σου αλλαξουν

 

Τι ρομ να βαλω ; Αν την αλλαξω ομως δεν χανεται η εγγυηση ;

Ο τροπος ειναι ευκολος ;

 

Το συγκεκριμενο δεν προκειται να παρει update ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη πρωί το πας πίσω για έλεγχο. Καλοδεχουμενη (welcome), το πρόβλημα (τους) δε πρέπει να γίνει δικό σου
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη πρωί το πας πίσω για έλεγχο. Καλοδεχουμενη (welcome), το πρόβλημα (τους) δε πρέπει να γίνει δικό σου

 

πιθανον να φταιει τελικα η Wind , και στου αδερφου μου τα ιδια κανει.

Απο χτες δεν εχασε καθολου το σημα ουτε μια φορα,θα το παρακολουθησουμε και στις 2 συσκευες και θα πραξουμε αναλογα.

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα προχτες απο welcome stores , ενω ειναι κανονικα ολα μου στελνει μηνυμα για χαμενες κλησεις....

τι να κανω ;

 

το εχω γραψει και το ξαναγραφω, υπαρχει ολοκληρη παρτιδα 3s που εχουν αυτο το θεμα, εμενα 2 φυγαν πισω γιατι ειχαν αυτο το θεμα με cosmote, και rom να αλλαξεις δεν διορθωνεται να ξερεις, εγω δοκιμασα μεχρι και να flashαρω το αρχειο του modem (non-hlos.bin) δυστυχως χωρις επιτυχια, ακομη και να αλλαξεις τις μπαντες απο το μενου του τεχνικου για τα δικτυα τηλεφωνιας παλι δεν διορθωνεται το προβλημα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αναβάθμιση σε nougat τί ξέρουμε? Είναι στο πρόγραμμα αλλά με άγνωστο χρονοδιάγραμμα, δεν θα πάρει καθόλου, what?

Αναφέρομαι πάντα σε ελληνικές official stable ROM

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη Σαρακοστή. Μπορει κάποιος να μου πει πως κλείνω τις τρέχουσες εφαρμογές. Αυτο συνήθως γίνεται με ενα απο τα τρία κουμπιά. Στο Redmi πως γίνεται;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη Σαρακοστή. Μπορει κάποιος να μου πει πως κλείνω τις τρέχουσες εφαρμογές. Αυτο συνήθως γίνεται με ενα απο τα τρία κουμπιά. Στο Redmi πως γίνεται;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Με το αριστερό.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το αριστερό.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

 

 

Όταν πατάω παρατεταμένα το αριστερό μου ανοίγει ενα μενού με το οποίο μπορω να επεξεργαστώ τα θέματα εφέ κτλ. Δεν έχει τις ανοικτές εφαρμογές. Μήπως θελει καμία ρύθμιση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω παρατεταμένα το αριστερό μου ανοίγει ενα μενού με το οποίο μπορω να επεξεργαστώ τα θέματα εφέ κτλ. Δεν έχει τις ανοικτές εφαρμογές. Μήπως θελει καμία ρύθμιση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν θελει παρατεταμένα , ενα απλο κλικ θέλει

Link to comment
Share on other sites

το εχω γραψει και το ξαναγραφω, υπαρχει ολοκληρη παρτιδα 3s που εχουν αυτο το θεμα, εμενα 2 φυγαν πισω γιατι ειχαν αυτο το θεμα με cosmote, και rom να αλλαξεις δεν διορθωνεται να ξερεις, εγω δοκιμασα μεχρι και να flashαρω το αρχειο του modem (non-hlos.bin) δυστυχως χωρις επιτυχια, ακομη και να αλλαξεις τις μπαντες απο το μενου του τεχνικου για τα δικτυα τηλεφωνιας παλι δεν διορθωνεται το προβλημα.

 

Δηλαδη πιο ειναι το προβλημα ; Σημερα δεν μου το εκανε καθολου ομως...θα δωσω λιγο χρονο στο κινητο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πιο ειναι το προβλημα ; Σημερα δεν μου το εκανε καθολου ομως...θα δωσω λιγο χρονο στο κινητο.

 

Σημερα πηρα απαντηση απο το vickmall οτι τους εκανε και αυτους τα ιδια κατω απο δικτυο της china union που δουλευει στην μπαντα των 1800mhz, θα το κανουν κ αυτοι ελεγχους και θα μου πουν, εαν βρουν λυση θα την αναρτησω εδω για να βοηθησω οσους εχουν τετοιο θεμα, κατ εμε ειναι θεμα μητρικης ή modem.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...