Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί χαζοί; Αφού και αυτοί βάζουν σε νέους ιστούς band20 και όπου αναβαθμίζουν επίσης προσθέτουν band20 κυψέλες.

Αν εσυ βλέπεις περισσότερο band3 στα 1800 είναι επειδή έτσι στήθηκε αρχικά το δίκτυο cosmote και voda το 2012. Γι' αυτό μπερδεύεσαι και νομιζεις πως η 800αρα είναι ντε και καλά "αποκλειστικότητα" της Wind, επειδή το 4G της wind ουσιαστικά ξεκίνησε το 2015 όταν είχε απελευθωθει η συχνότητα από την αναλογική τηλεόραση και η ίδια για δικούς της λόγους επέλεξε αυτή τη συχνότητα ως τη βάση του LTE της.

Η υιοθέτηση της 800αρας είναι ολοένα και μεγαλύτερη από όλους τους παρόχους και αποτελεί βάση για VoLTE. Όσο προχωρά ο καιρός και η συσκευή σου ΔΕΝ υποστηρίζει 800αρα θα βλέπεις τις επιλογές σου σε υπηρεσίες και κάλυψη 4G να μειώνονται, όταν ο διπλανός σου θα πλεονεκτεί.

 

οκ πιθανον σε 10 χρονια να εχουμε Β20 αλλα εως τοτε εγω θα εχω αλλαξει 1.0000 συσκευες...ηδη ειμαι πανω απο 100 μεχρι στιγμης .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει καποιος πρόβλημα με bt handsfree?

Εχω τελευταία global stable 8.1 και 2 bluetooth ena plantronic m55 & αλλο ενα m70 και στα 2 μου κανει το ιδιο.Χάνει την σύνδεση και πρέπει να κλείσω το bluetοoh απο το κιν το ξανα ανοίγω και παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος πρόβλημα με bt handsfree?

Εχω τελευταία global stable 8.1 και 2 bluetooth ena plantronic m55 & αλλο ενα m70 και στα 2 μου κανει το ιδιο.Χάνει την σύνδεση και πρέπει να κλείσω το bluetοoh απο το κιν το ξανα ανοίγω και παίζει.

 

Global stable και PLΤ_M55 σε καθημερινή βάση, δεν έχω κανένα θέμα τέτοιο, η χρήση επαγγελματική.

 

Στη θέση σου θα έσβηνα τη συσκευή από τη μνήμη και θα έκανα εκ νεου pairing. Φαντάζομαι το έχεις δοκιμάσει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα https://us.i.mi.com δίνει 5 γβ χώρο.

Από που μπορεί να επιλέξει κάποιος ποιοι φάκελοι φωτογραφιών θα συγχρονίζονται εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

ημουν ενας απο αυτους που ειχαν θεμα με το 4g μετα απο μια αναβαθμιση που ειχα παρει αλλα ποτε δεν καταλαβα ποια καθως ειχα ενεργοποιημενη τη ρυθμιση και επαιρνε updates καθε βδομαδα ..... Καπου εχασα το 4g Και εμεινα με το H+ και ακολουθησα τις οδηγιες απο εδω μεσα σχετικα με τα apn settings αλλα τζιφος. Με τα πολλα αποφασισα να το αναφερω στη vodafone χωρις να εχω πολλες ελπιδες ΑΛΛΑ μου εστειλαν ενα sms σχετικα με ενεργοποιηση 4g , εκανα restart και εχω 4g!!

 

Να αναφερω πως δεν ημουν η περιπτωση φιλων που δεν ειχαν ΚΑΘΟΛΟΥ δεδομενα μετα την αναβαθμιση απλα ειχα μεχρι h+

 

Αυτη τη στιγμη ειμαι με global 7.2.16 Beta και εχω απενεργοποιημενες τις αυτοματες αναβαθμισεις εδω και καποιο καιρο ...

Edited by jas0nakos
προσθηκη miui εκδοσης
Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν υπάρχει πρόβλημα όταν βλέπω μέσω του δικού μου wifi όταν προσπαθώ να να μπώ μέσω τρίτου wifi δεν είναι εφικτή η σύνδεση κι αυτό γιατί η συσκευή δεν μπορεί να αποστείλει sms μέσω της εφαρμογής cosmote tv go.

Κι ενώ φαίνεται στις ρυθμίσεις-->εφαρμογές ότι μπορεί να στείλει sms η εφαρμογή, στίς ρυθμίσεις-->άδειες-->άλλες άδειες-->άδειες-->sms και mms-->υπηρεσία sms η cosmote tv go δεν είναι μέσα και δεν φαίνεται κάποιος τρόπος για να προστεθεί στις υπάρχουσες εφαρμογές που έχουν την άδεια. Έχει επιλύσει κανείς αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λίγο τα φώτα σας. έπεσε στα χέρια μου ενα redmi 3s με το πρόβλημα του ίντερνετ,ενώ έχω 1500 mb δεν εχω καθόλου ίντερνετ όταν ανοίγω τα δεδομένα. όλες οι ρυθμίσεις είναι σωστές το πήγα και από την cosmote και μου είπαν οτι κανονικά έπρεπέ να είχα κτλ.

 

το κινητο εχει

ANDROID 6.0.1 MMB29M

MIUI 8 GLOBAL 7.3.16 BETA

BASEBAND VERSION ENNS PACK 1.83 607.1.84388.1-V040

KERNEL 3.18.20.G5A04C64

 

ευχαριστώ

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το ote tv δεν παίζει από άλλα δίκτυα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για δόνηση στα τρία πλήκτρα αφής που δεν την βρίσκω?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε το πρωτόκολλο APN να είναι επιλεγμένο το IPv4/IPv6.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για δόνηση στα τρία πλήκτρα αφής που δεν την βρίσκω?

Πήγαινε ρυθμίσεις - ήχος και δόνηση - δόνηση κατά το άγγιγμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Βέβαια προσθέτει δόνηση και σε 1-2 κουμπιά ακόμα όπως του app drawer, αλλά σε γενικές γραμμές κάνει αυτό που ήθελα :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο κινητο που ηξερα με βιντεοκλησεις ηταν το LG G2

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι δεν έχουμε τη δυνατότητα για βιντεοκλήσεις . Πως μπορούμε να έχουμε βιντεοκλήσεις μεσώ του παρόχου;

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα σε κανένα συγχρονο τηλέφωνο, είναι εγκαταλελειμμένη και σύντομα κι απ τους παρόχους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις ηχου την επιλογη συνεχομενος ηχος κλησης.Ημουνα με την τελευταια developer και την αλλαξα με την τελευταια stable.Νομιζα οτι φταιει η rom αλλα παλι δεν μπορω να βρω την ρυθμιση

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις ηχου την επιλογη συνεχομενος ηχος κλησης.Ημουνα με την τελευταια developer και την αλλαξα με την τελευταια stable.Νομιζα οτι φταιει η rom αλλα παλι δεν μπορω να βρω την ρυθμιση

 

https://drive.google.com/drive/folders/0B4XNwEOjkRDDY2Z0OVBjMDRZZEU?usp=sharing

Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις ηχου την επιλογη συνεχομενος ηχος κλησης.Ημουνα με την τελευταια developer και την αλλαξα με την τελευταια stable.Νομιζα οτι φταιει η rom αλλα παλι δεν μπορω να βρω την ρυθμιση

 

https://drive.google.com/drive/folders/0B4XNwEOjkRDDY2Z0OVBjMDRZZEU?usp=sharing

 

Ευχαριστω πολυ

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει πάρει ο πατέρας μου το xiaomi 3s redmi από Κίνα περίπου 5 μήνες πριν κ του εμφάνισε πρόβλημα, όταν το ανοίγεις βγάζει την ένδειξη του Android αλλά μετά μαύρη οθόνη. Σε service που το έχω πάει μου λένε ότι δεν έχουν το λογισμικό για να κάνουν την επανεκκίνηση. Έχετε να μου προτείνετε κάπου να το πάω να το δούνε ή να κάνω κάτι εγώ; ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε του εσύ μια ρομ, μπες στην κοινότητα μας έχει όλους τους οδηγούς πως να το κάνεις.

Στα καλά καθούμενα το έπαθε;;

Δοκίμασε αν μπαίνει recovery με volume up +power να του κάνεις factory reset.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Chios ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :-)

Αύριο θα πάω να το πάρω από το service.. Επειδή είμαι λίγο άσχετος τι εννοείς να του Φλασαρε του ρομ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έγινε ξαφνικά, ανα διαστήματα μπορεί ενώ λειτουργούσε κανονικά να του έσβηνε η οθόνη. Κατα τα αλλα κανένα αλλο πρόβλημα, Οκ θα δοκιμάσω αυτα που μου είπες! Ευχαριστω για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αγορα μεσω μιας δημοπρασιας στο ebay ενα μεταχειρσμενο Redmi 3s για ενα φιλο.Αρχικα κοιταξα αν ειναι αξιοπιστος ο πωλητης και απο οσο εδειχνε στις κριτικες τους ειχε πολυ καλεςΑχικα να πω οτι εχω επικοινωισει μαζι του αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομη.Παρελαβα σημερα το τηλεφωνο και μολις το ανοιξα μπηκα στο menu και ενω λα πηγαιναν καλα μολις ανοιξα το ιντερνετ κλειδωσε.Προσπαθησα εφοσον εστειλα μηνυμα οπως ειπα να παρακαψω το mi account αλλα τιποτα.Το μονο που καταφερα ηταν να φλασαρω την τελευταια 8.1.1 Global stable και μετα μου κλειδωσε και το edl mode και δεν μπορω τωρα να ξαναφλασαρω καποια πιο παλια εκδοση που μπορεις να παρακαμψεις το mi account.Αν εχει καποιος καμια ιδεα και μπορει να βοηθησει εκτος αν δεν γινεται τιποτα και μπω σε διαδικασια επιστροφηςαν βρω ακρη με τον πωλητη πρωτα .

Ευχαριστω προκαταβολικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αγορα μεσω μιας δημοπρασιας στο ebay ενα μεταχειρσμενο Redmi 3s για ενα φιλο.Αρχικα κοιταξα αν ειναι αξιοπιστος ο πωλητης και απο οσο εδειχνε στις κριτικες τους ειχε πολυ καλεςΑχικα να πω οτι εχω επικοινωισει μαζι του αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομη.Παρελαβα σημερα το τηλεφωνο και μολις το ανοιξα μπηκα στο menu και ενω λα πηγαιναν καλα μολις ανοιξα το ιντερνετ κλειδωσε.Προσπαθησα εφοσον εστειλα μηνυμα οπως ειπα να παρακαψω το mi account αλλα τιποτα.Το μονο που καταφερα ηταν να φλασαρω την τελευταια 8.1.1 Global stable και μετα μου κλειδωσε και το edl mode και δεν μπορω τωρα να ξαναφλασαρω καποια πιο παλια εκδοση που μπορεις να παρακαμψεις το mi account.Αν εχει καποιος καμια ιδεα και μπορει να βοηθησει εκτος αν δεν γινεται τιποτα και μπω σε διαδικασια επιστροφηςαν βρω ακρη με τον πωλητη πρωτα .

Ευχαριστω προκαταβολικα....

Τι εννοείς σου κλείδωσε το EDL; Μένει σε Diagnostics mode;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...