Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εφαρμογή για το κινητό μας που να μιμείται το Always on Display που έχουν μερικά Samsung; Είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

H συσκευή δεν έχει amoled οθόνη, οπότε κάτι τέτοιο θα άδειαζε την μπαταρία σε χρόνο dt

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα , 2,5 χρονια κολλημένος στο Nexus 5 λιγο η μπαταρια του και περισσοτερο οτι χρειαζόμουν Δικαρτο περασα στο 3s απο Ελλαδα.ο προηγουμενος κατοχος απο οτι ειδα το χει ξεκλειδωσει και εχει βαλει αυτη την ρομ 8.2 by xiaomi.eu 7.1.2 beta και ρωτάω σε περιπτωση που ιελω να το στειλω στην quest για service τι ρομ να περασω global stable ? (Αχρειαστο να ναι) και τωρα ποια ρομ ειναι καλη για να περασω χωρις να χω θεματα ? Η απλα να βαλω global +superSu?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , 2,5 χρονια κολλημένος στο Nexus 5 λιγο η μπαταρια του και περισσοτερο οτι χρειαζόμουν Δικαρτο περασα στο 3s απο Ελλαδα.ο προηγουμενος κατοχος απο οτι ειδα το χει ξεκλειδωσει και εχει βαλει αυτη την ρομ 8.2 by xiaomi.eu 7.1.2 beta και ρωτάω σε περιπτωση που ιελω να το στειλω στην quest για service τι ρομ να περασω global stable ? (Αχρειαστο να ναι) και τωρα ποια ρομ ειναι καλη για να περασω χωρις να χω θεματα ? Η απλα να βαλω global +superSu?

 

8.2 επισημη δεν υπαρχει, οποτε ειναι custom. μακρια απο την V8.1.1.0.MALMIDI εχει μερικα θεματακια με την baseband του κινητου. οχι σε ολα τα redmi 3s αλλα σε μερικα εμφανιστηκε.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , 2,5 χρονια κολλημένος στο Nexus 5 λιγο η μπαταρια του και περισσοτερο οτι χρειαζόμουν Δικαρτο περασα στο 3s απο Ελλαδα.ο προηγουμενος κατοχος απο οτι ειδα το χει ξεκλειδωσει και εχει βαλει αυτη την ρομ 8.2 by xiaomi.eu 7.1.2 beta και ρωτάω σε περιπτωση που ιελω να το στειλω στην quest για service τι ρομ να περασω global stable ? (Αχρειαστο να ναι) και τωρα ποια ρομ ειναι καλη για να περασω χωρις να χω θεματα ? Η απλα να βαλω global +superSu?

http://en.miui.com/download-303.html

 

Αφού είσαι ξεκλειδωτος και λογικά έχεις twrp μπορείς να περάσεις την επίσημη global stable

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/download-303.html

 

Αφού είσαι ξεκλειδωτος και λογικά έχεις twrp μπορείς να περάσεις την επίσημη global stable

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

με έκαψες ....

πηγα να την περάσω απο twrp και κολαγε στο Mi LOGO δοκιμασα 3-4 φορες τα ίδια

με αυτή την διαδικασία το ξε brickara

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κόλλαγε στο ΜΙ του έδωσες χρόνο;; μπορεί να θέλει και πάνω από 5 λεπτά για το πρώτο άνοιγμα. Μου έχει τύχει και 10 λεπτο.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου έβγαλε κάποιο σφάλμα την ώρα του φλασσρισματος

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

με έκαψες ....

πηγα να την περάσω απο twrp και κολαγε στο Mi LOGO δοκιμασα 3-4 φορες τα ίδια

με αυτή την διαδικασία το ξε brickara

 

ποιο twrp πηγες να περασεις? και πως? εκανες τα απαραιτητα wipe κλπ? και δεν σ εκαψε κανεις, οταν παιζεις με το λογισμικο της συσκευης υπευθυνος εισαι μονο εσυ οχι αυτος που σου προτεινει τι να κανεις. Παντως οτι και να γινει τα snapdragon ειναι unbrickable, μπορεις με fastboot rom σε edl mode να το ξαναφερεις στη ζωη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ποιο twrp πηγες να περασεις? και πως? εκανες τα απαραιτητα wipe κλπ? και δεν σ εκαψε κανεις, οταν παιζεις με το λογισμικο της συσκευης υπευθυνος εισαι μονο εσυ οχι αυτος που σου προτεινει τι να κανεις. Παντως οτι και να γινει τα snapdragon ειναι unbrickable, μπορεις με fastboot rom σε edl mode να το ξαναφερεις στη ζωη.

 

σε καμία περίπτωση δεν το πα αρνητικά για τον φίλο :)

απο το htc 9000 ασχολούμε με ρομ κτλ , ήταν τρόπος του λέγην το "με εκαψες"

το τελευταίο twrp εχω

οταν πηγαινα να κάνω install την ρομ

εβγαζε αυτο

failed to mount /dev/block/bootdevice/by-name/

το οποίο είδα οτι επρεπε να κάνω Disable dm verify alλα δε το βρισκα και πέρασα τη rom απο MiFlash

Link to comment
Share on other sites

σε καμία περίπτωση δεν το πα αρνητικά για τον φίλο :)

απο το htc 9000 ασχολούμε με ρομ κτλ , ήταν τρόπος του λέγην το "με εκαψες"

το τελευταίο twrp εχω

οταν πηγαινα να κάνω install την ρομ

εβγαζε αυτο

failed to mount /dev/block/bootdevice/by-name/

το οποίο είδα οτι επρεπε να κάνω Disable dm verify alλα δε το βρισκα και πέρασα τη rom απο MiFlash

οχι αρνητικα, εγω το ειπα οτι ευθυνη γενικα εχει μονο οποιος παιζει με τα λογισμικα του κινητου του. δεν πηγαινε σ εσενα. περιεγο μνμ σου πεταξε, εκανες ολα τα wipe κλπ? ποια rom θελεις να περασεις?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οχι αρνητικα, εγω το ειπα οτι ευθυνη γενικα εχει μονο οποιος παιζει με τα λογισμικα του κινητου του. δεν πηγαινε σ εσενα. περιεγο μνμ σου πεταξε, εκανες ολα τα wipe κλπ? ποια rom θελεις να περασεις?

 

την τελευταία global stable ,

ναι εκανα τα τα παντα απο wipe , το δοκιμασα 3-4 φορές καπου διαβασα οτι ισως ευθύνεται και το twrp

τελος καλά ολα καλά ομως!περιμένουμε το update απο αύριο :D

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ προτείνετε ώστε να δουλεύει οκ και να παίρνει εβδομαδιαία updts?

 

εβδομαδιαια updates παιρνουν μονο οι dev αρα μονοδρομος. Τι θες ομως καθε βδομαδα να περνας νεα εκδοση και να εισαι ο beta tester, υπ οψιν οτι update panv sto update καποια στιγμη μπορει να μην δουλευει καλα το κινητο.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Άρα αν αφήσουμε τα updts μονόδρομος η global stable?

 

ναι, τα εχει ολα, ελληνικα και gplay και play services, update καθε μηνα, με εξαιρεση 2 κινητα που η 8.1.1.0. μου τα εβγαλε off, δεν βρισκουν σημα σε cosmote, μεμονωμενες περιπτωσεις μπορει.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη αλλά η ανηψιά μου είπε ότι η φωτογραφική έχει πρόβλημα με το flash. Όταν ανάβει το flash η φωτογραφία βγαίνει θολή, σαν ένα πέπλο ομίχλης. Υπάρχει λύση;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη αλλά η ανηψιά μου είπε ότι η φωτογραφική έχει πρόβλημα με το flash. Όταν ανάβει το flash η φωτογραφία βγαίνει θολή, σαν ένα πέπλο ομίχλης. Υπάρχει λύση;

Αν εχει θηκη να την βγαζει.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη αλλά η ανηψιά μου είπε ότι η φωτογραφική έχει πρόβλημα με το flash. Όταν ανάβει το flash η φωτογραφία βγαίνει θολή, σαν ένα πέπλο ομίχλης. Υπάρχει λύση;

η πλαστική διάφανη θήκη είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Πρόσφατα έγινα κάτοχος του εν λόγω κινητού (redmi 3s international version) με την 800αρα μπάντα. Έχοντας διαβάσει αρκετά σχόλια μου έχουν δημιουργηθεί κάποια ερωτήματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας:

Η έκδοση λογισμικού που έχει είναι η : "ΜIUI 8 Global 7.1.5 beta". Δηλαδή είναι έκδοση developer? (προσπαθώ να ανεβάσω φώτο αλλά δεν με αφήνει παρ' όλο που η φωτογραφία είναι 413ΚΒ μου λέει πως ξεπερνά το όριο...μάλλον θεματάκι του server).

Για να το αναβαθμίσω στην global stable χρειάζεται πρώτα να το ξεκλειδώσω ζητώντας κλειδί από την μαμά εταιρεία?

Σε περίπτωση που το αναβαθμίσω υπάρχει περίπτωση να πειραχτούν οι ρυθμίσεις για 4G της 800αρας μπάντας και να μην έχω λήψη 4G?

(με ενδιαφέρει γιατί ο πάροχός μου είναι wind).

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Πρόσφατα έγινα κάτοχος του εν λόγω κινητού (redmi 3s international version) με την 800αρα μπάντα. Έχοντας διαβάσει αρκετά σχόλια μου έχουν δημιουργηθεί κάποια ερωτήματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας:

Η έκδοση λογισμικού που έχει είναι η : "ΜIUI 8 Global 7.1.5 beta". Δηλαδή είναι έκδοση developer? (προσπαθώ να ανεβάσω φώτο αλλά δεν με αφήνει παρ' όλο που η φωτογραφία είναι 413ΚΒ μου λέει πως ξεπερνά το όριο...μάλλον θεματάκι του server).

Για να το αναβαθμίσω στην global stable χρειάζεται πρώτα να το ξεκλειδώσω ζητώντας κλειδί από την μαμά εταιρεία?

Σε περίπτωση που το αναβαθμίσω υπάρχει περίπτωση να πειραχτούν οι ρυθμίσεις για 4G της 800αρας μπάντας και να μην έχω λήψη 4G?

(με ενδιαφέρει γιατί ο πάροχός μου είναι wind).

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Δεν χρειάζεσαι ξεκλείδωμα για πέρασμα official rom. Την περνάς με fastboot flashing.

Δεν χάνεις καμία ρύθμιση του μόντεμ για 4G, διότι πάλι είσαι με official baseband.

Αντιθέτως θα γλυτώσεις από τυχόν ενοχλητικά bugs της developer rom.

Περισσότερες οδηγίες και rom για flashing δες εδώ στο επίσημο site

 

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=303&mobile=no

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 εβδομάδες παρέλαβα από gearbest το δικό μου 3s με global stable 8.1.1.0

Έχω όμως ένα σοβαρό πρόβλημα.

Το touch screen κοντά στη βάση δεν ανταποκρίνεται σωστά. Άλλα πατάω και άλλα επιλέγει. Πχ όταν δουλεύω το τηλέφωνο πάταω το πλήκτρο 0 και αυτό επιλέγει το 8 που βρίσκεται ακριβώς από πάνω.

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει???

Ευχαριστώ εκτων προτερων.....

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 εβδομάδες παρέλαβα από gearbest το δικό μου 3s με global stable 8.1.1.0

Έχω όμως ένα σοβαρό πρόβλημα.

Το touch screen κοντά στη βάση δεν ανταποκρίνεται σωστά. Άλλα πατάω και άλλα επιλέγει. Πχ όταν δουλεύω το τηλέφωνο πάταω το πλήκτρο 0 και αυτό επιλέγει το 8 που βρίσκεται ακριβώς από πάνω.

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει???

Ευχαριστώ εκτων προτερων.....

Αλλαγή οθόνης θες.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει θηκη να την βγαζει.

 

η πλαστική διάφανη θήκη είναι το πρόβλημα

 

Αλήθεια; θα της το πω να δοκιμάσει, αν και νομίζω δεν έχει την διάφανη θήκη. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι ξεκλείδωμα για πέρασμα official rom. Την περνάς με fastboot flashing.

Δεν χάνεις καμία ρύθμιση του μόντεμ για 4G, διότι πάλι είσαι με official baseband.

Αντιθέτως θα γλυτώσεις από τυχόν ενοχλητικά bugs της developer rom.

Περισσότερες οδηγίες και rom για flashing δες εδώ στο επίσημο site

 

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=303&mobile=no

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σου φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Που οφείλεται ότι η sim ξαφνικά ενώ λειτουργεί δε δέχεται κλήσεις και έρχεται μύνημα ότι είχες αναπάντητη κλήση;
Link to comment
Share on other sites

Που οφείλεται ότι η sim ξαφνικά ενώ λειτουργεί δε δέχεται κλήσεις και έρχεται μύνημα ότι είχες αναπάντητη κλήση;

 

στην rom 8.1.1.0 και σε συγκεκριμενη παρτιδα hardware, υπαρχει θεμα, εγω εστειλα δυο πισω στην κινα για αντικατασταση.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...