Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν καταφερνω να βαλω φοτ στο φορουμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι η δωρεαν απο το σταθερο.

οχι την εχω 5 μηνες

δεν εχω αλλη συσκευη (θα ψαξω)

στελνω μνμ στη wind και μου λεει υποληπο 10024 mb.

 

καμια αλλη ιδεα;

Μηπως τον προηγουμενο μηνα εξαντλησες τα 1024 MB? Εχει μια τρελλη λογικη η wind, συμφωνα με την οποια αν εξαντλησεις τα δεδομενα, μετα σου αφαιρει το χρηματικο υπολοιπο των 0.55€ που εχουν φορτωσει οι ιδιοι. Αποτελεσμα, να φορτωνονται μεν 1024MB, αλλα να μην μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.

Αλλη μια διεθνης πατεντα της wind, που χρεωνει το "δωρεαν" οπου προλαβει. Η ΕΕΤΤ ειναι ενημερη αλλα τα ξυνει, αφου ο μισθος πεφτει κανονικα.

 

Δες λοιπον μηπως συμβαινει κατι τετοιο. Μου συνεβη εμενα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρέα, χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Απενεργοποίησα μέσω της εφαρμογης activity launcher τα εξής:

google (search)

ταινιες google

μουσικη google

duo

google chrome

Και μολις εκανα επανεκκινηση η συσκευή κολλησε σε bootloop.

Κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη γιατί εχώ μείνει χωρίς τηλ.

edit: η συσκευη δεν ειναι rooted.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by Superfour
Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως τον προηγουμενο μηνα εξαντλησες τα 1024 MB? Εχει μια τρελλη λογικη η wind, συμφωνα με την οποια αν εξαντλησεις τα δεδομενα, μετα σου αφαιρει το χρηματικο υπολοιπο των 0.55€ που εχουν φορτωσει οι ιδιοι. Αποτελεσμα, να φορτωνονται μεν 1024MB, αλλα να μην μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.

Αλλη μια διεθνης πατεντα της wind, που χρεωνει το "δωρεαν" οπου προλαβει. Η ΕΕΤΤ ειναι ενημερη αλλα τα ξυνει, αφου ο μισθος πεφτει κανονικα.

 

Δες λοιπον μηπως συμβαινει κατι τετοιο. Μου συνεβη εμενα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

τον προηγουμενο μηνα εξαντλησα τα 1024 MB σιγουρα το θυμαμαμε.

θα παω σε ενα καταστημα αυριο να δω. αν ειναι αυτο θα τα ακουσουν χοντρα. μου ακουγετε λογικο παντως. (ολα τα περιμενω απο αυτους)

θα μπορουσαν να σου λενε απλα δεν εχεις mb και να μη ψαχνω σα μ@λ@κας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από οτι βλέπω το κινητό δεν το φέρνει πλέον άλλο η infoquest. Ότι υπάρχει είναι στοκ. Μάλλον η xiaomi σταμάτησε την παραγωγή, γιατί δεν το βρίσκεις ούτε στα κινεζομάγαζα, για το international πάντα μιλάμε.

 

Εάν έχει κάποιος άλλος πληροφόρηση εάς μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από οτι βλέπω το κινητό δεν το φέρνει πλέον άλλο η infoquest. Ότι υπάρχει είναι στοκ. Μάλλον η xiaomi σταμάτησε την παραγωγή, γιατί δεν το βρίσκεις ούτε στα κινεζομάγαζα, για το international πάντα μιλάμε.

 

Εάν έχει κάποιος άλλος πληροφόρηση εάς μας πει.

 

Προχθές βρήκα στοκ και σε Γερμανό και σε Cosmote στην επαρχία (Κατερίνη).

Αγόρασα τελικά από Cosmote για τον πατέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει καποιος-α-οι συμφορουμητης/τρια/τες να μου προτεινει δοκιμασμενη καλη σιλικονενια θηκη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα, χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Απενεργοποίησα μέσω της εφαρμογης activity launcher τα εξής:

google (search)

ταινιες google

μουσικη google

duo

google chrome

Και μολις εκανα επανεκκινηση η συσκευή κολλησε σε bootloop.

Κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη γιατί εχώ μείνει χωρίς τηλ.

edit: η συσκευη δεν ειναι rooted.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Άκυρο, το πρόβλημα λύθηκε από τα κατάλληλα άτομα.

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από οτι βλέπω το κινητό δεν το φέρνει πλέον άλλο η infoquest. Ότι υπάρχει είναι στοκ. Μάλλον η xiaomi σταμάτησε την παραγωγή, γιατί δεν το βρίσκεις ούτε στα κινεζομάγαζα, για το international πάντα μιλάμε.

 

Εάν έχει κάποιος άλλος πληροφόρηση εάς μας πει.

 

Εντός του μήνα ερχονται δυο άλλα μοντελα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει καποιος-α-οι συμφορουμητης/τρια/τες

να μου προτεινει δοκιμασμενη καλη σιλικονενια θηκη?

 

http://s.aliexpress.com/2eqMvaIj

3 χρωματατισμοι

στα κουμπια κλειστη (για προστασια-καθαριοτητα)

καλο-σταθερο πλαϊνο πιασιμο

οχι υπερβολικα λεπτη (για καλυτερη προστασια)

απλο και ομορφο στυλ

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

http://s.aliexpress.com/2eqMvaIj

3 χρωματατισμοι

στα κουμπια κλειστη (για προστασια-καθαριοτητα)

καλο-σταθερο πλαϊνο πιασιμο

οχι υπερβολικα λεπτη (για καλυτερη προστασια)

απλο και ομορφο στυλ

 

πολυ καλη ,αν και θα προτιμουσα να ειναι τελειως διαφανη

Link to comment
Share on other sites

Δε λενε καν ποια μοντελα, θα το ανακοινωσουν άμα τη κυκλοφορία.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αντικαταστάτη του 3S στις 5'' δεν έχει. Κάτι μου είπαν σε κατάστημα welcome stores οτι θα βγει το 4s μέσα στο φεβρουάριο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να σας αναφέρω ένα θέμα που έχω από μια παραγγελία [που έκανα.

Παράγγειλα το κινητό Original Global version Xiaomi Redmi 3S pro mobile phone Snapdragon 430 Octa Core 3GB RAM 32GB ROM 5.0 Inch 4100mAh FCC MIUI 8 από το site https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=81761405735346&productId=32721314454 και όπως φαίνεται από τα χαρακτηριστικά του έχει και την ελληνική γλώσσα.

Στη συνέχεια μου στέλνουν ένα e-mail και μου γράφουν τα εξής: Dear customer

XIAOMI Redmi 3S Pro currently only supports English and Chinese language, arrived in Greece about 20 days. Thank you,

Τους απαντώ και τους λέω ότι θέλω να έχει τα χαρακτηριστικά που ζήτησα διαφορετικά να ακυρωθεί η παραγγελία.

Στη συνέχεια μου στέλνουν και 2ο e-mail και μου γράφουν τα εξής: It defaults only have Chinese and English languages, if you want other languages, you can download the ROM installation, including Greek.

You can go to this site to download ROM: https://xiaomi-miui.gr/community/,

we can help you download and install the words, but we have to open the phone's packaging.

 

Επειδή εγώ είμαι αρχάριος και δεν θέλω να ταλαιπωρήσω κανέναν από το forum και τέλος πάντων ζητώ την έκδοση αυτή που έχει την ελληνική γλώσσα θα ήθελα σας παρακαλώ τη γνώμη σας.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανεις αυτο που σε ειπαν.

Καλυτερα να την περασεις ο ιδιος την ρομ ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που μ' απάντησες.

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής: Αφού πάρω το κινητό και κάνω update υπάρχει πιθανότητα να προστεθεί η ελληνική γλώσσα ή πρέπει να κάνω αυτό που μου έγραψες για την ελληνική ρομ.

Εάν συμβαίνει κάτι τέτοιο και επειδή είμαι αρχάριος, φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω και σκέφτομαι σοβαρά να ζητήσω την ακύρωση της παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί έχει κινέζικη ρομ, αν είχε την global τότε θα είχε ήδη Μέσα τα ελληνικά

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Alien06

μην το πάρεις φίλε, εαν σου φαίνεται βουνό το να διαβάσεις οδηγίες και να αλλάξεις μια ρομ στο τηλέφωνο σου, σκέψου να χρειαστείς κάτι πιο δύσκολο εάν κάποιο κομμάτι του δε θα δουλεύει σωστά.... (μικρόφωνο-ηχείο-WiFi modem κτλ)

Φιλικά πάντα, αναλογισου που μπλέκεις (εαν φυσικά όπως λες δεν θέλεις να μπλέξεις)

Link to comment
Share on other sites

@Alien06

μην το πάρεις φίλε, εαν σου φαίνεται βουνό το να διαβάσεις οδηγίες και να αλλάξεις μια ρομ στο τηλέφωνο σου, σκέψου να χρειαστείς κάτι πιο δύσκολο εάν κάποιο κομμάτι του δε θα δουλεύει σωστά.... (μικρόφωνο-ηχείο-WiFi modem κτλ)

Φιλικά πάντα, αναλογισου που μπλέκεις (εαν φυσικά όπως λες δεν θέλεις να μπλέξεις)

 

Φίλε, αυτά που λες δημιουργούν πανικό και φόβο δίχως λόγο. Το να αλλάξει αυτά που λες, έχουν τον ίδιο βαθμό δυσκολίας σε οποιοδήποτε κινητό, όχι μόνο στο συγκεκριμένο που του στέλνουν, πόσο μάλλον στο αν είχε την Global rom ή την Κινέζικη.

 

Γνώμη μου λοιπόν, φίλε, είναι να πάρεις το κινητό χωρίς φόβο. Το να αλλάξεις την rom είναι πανεύκολο, υπάρχουν πολλά παιδιά που είναι πρόθυμα να βοηθήσουν και να δεις, που μπορεί να σου ξεκλειδωθεί ένας ολοκαίνουριος κόσμος πειραματισμών με rom's....

Link to comment
Share on other sites

ας ερθει το κινητο να δει τι rom εχει, και βλεπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καμία δημιουργία φόβου . Είπε ότι προβληματιζεται φοβερά να αλλάξει ρομ.

 

Ταυτόχρονα, δεν ανέφερα ότι θα χρειαστεί να αλλάξει τίποτα, παρά μόνο να μπει σε διαδικασία να αλλάζει ρομς εάν κάτι από αυτά δεν δουλεύει καλά.

 

Και τρίτον, δεν είναι το ίδιο να πας με το Samsung στον Γερμανό και να πεις ελέγξτε το μικρόφωνο, από το να πάρεις το Mi και να το κάνεις εσύ ο ίδιος με οδηγίες άλλων...

 

Αντικειμενικά αν το δεις, αγοράζοντας κάτι που δεν έχει επίσημο Service στην Ελλάδα, προυποθετει γνώση του τι αγόρασες και με τι όρους.

 

Ας το πάρει το παιδί γνωρίζοντας όλα αυτά, και του κάνω εγώ την αλλαγή ρομ αν είναι Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τον προηγουμενο μηνα εξαντλησες τα 1024 MB? Εχει μια τρελλη λογικη η wind, συμφωνα με την οποια αν εξαντλησεις τα δεδομενα, μετα σου αφαιρει το χρηματικο υπολοιπο των 0.55€ που εχουν φορτωσει οι ιδιοι. Αποτελεσμα, να φορτωνονται μεν 1024MB, αλλα να μην μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.

Αλλη μια διεθνης πατεντα της wind, που χρεωνει το "δωρεαν" οπου προλαβει. Η ΕΕΤΤ ειναι ενημερη αλλα τα ξυνει, αφου ο μισθος πεφτει κανονικα.

 

Δες λοιπον μηπως συμβαινει κατι τετοιο. Μου συνεβη εμενα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

αυτο ηταν τελικα. πηγα στην wind και μετα απο αρκετο κραξιμο μου βαλανε ενα υπολοιπο 0,10 λεπτα και εχω internet.

Ευχαριστω nininikos.

δε θα το σκεφομουν με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...