Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εχουν ξεχάσει ακριβως οταν με Global stable 8.1.1.0 και cosmote ειμαι μονιμως 4G?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Γιαιτ δε δοκιμαζεις τη sim σε μια άλλη συσκευή για αρχη να δεις τι παιζει απο δίκτυο;

 

 

 

Μετά προχωράς στα του τηλεφώνου

 

 

 

Μέχρι πριν λιγο καιρο δούλευαν κανονικά τα data μετα τις τελευταίες αναβαθμίσεις άρχισαν τα περίεργα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/22033-XTRV-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-mobile-internet-%CE%B1%CF%80%CF%8E%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1-APN-SOLVED/?postID=360621#post360621

 

Το πρόβλημα με το apn είναι γνωστό εδώ και καιρό όσοι έχετε πρόβλημα κάντε αυτό που λένε τα παιδιά και θα δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι τελικά το πρόβλημα είναι μεγάλο όσον αφορά τα data στο τηλέφωνο αυτό.

Κρίμα, υπολόγιζα ότι ήταν θέμα της dev rom που είχα αλλά και με stable κάνει ακριβώς τα ίδια.

Ενώ το 3 το απλό που είχα ήταν βράχος σε αυτό το θεμα

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/22033-XTRV-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-mobile-internet-%CE%B1%CF%80%CF%8E%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1-APN-SOLVED/?postID=360621#post360621

 

Το πρόβλημα με το apn είναι γνωστό εδώ και καιρό όσοι έχετε πρόβλημα κάντε αυτό που λένε τα παιδιά και θα δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασα την Τρίτη λύση και μου δείχνει έως Η+

Υπάρχει περίπτωση να δω 3G ή παραπάνω;

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την Τρίτη λύση και μου δείχνει έως Η+

Υπάρχει περίπτωση να δω 3G ή παραπάνω;

To H+ ειναι 3G+

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την Τρίτη λύση και μου δείχνει έως Η+

Υπάρχει περίπτωση να δω 3G ή παραπάνω;

Παραπάνω από το H+ είναι το 4G, αλλά και Η να βλέπεις μια χαρά είναι

 

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το redmi 4 πάρε είναι πιο καινούργιο

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οποιο απ τα δυο και να παρεις, να ειναι international version και νά υποστηριζει συχνοτητα B20 στο 4G. Θα με θυμηθεις.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιο απ τα δυο και να παρεις, να ειναι international version και νά υποστηριζει συχνοτητα B20 στο 4G. Θα με θυμηθεις.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

αυτο ηθελα να ρωτήσω INTERNATIONAL VERSION οπωσδήποτε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το redmi 4 πάρε είναι πιο καινούργιο

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

συγνώμη φίλε μου σε πάω αλλού τώρα .. επειδή σκέφθηκα κάποια στιγμή το https://smartphonestore.gr/product/samsung-galaxy-j510-2016-gold/ Το redmi 4 εχει καμία σχέση με το samsung J5 2016 ? πιστεύω οτι αυτό που μου προτείνεις είναι πολύ καλύτερο....εσύ τι λές..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχετε φαει κολλημα χοντρο και χωρις λογο για την Β20 ( 800)

 

Σημερα το αλλαξα το 3 και πηρα το 4 προ και πιανει μια χαρα 4G wind μεσω vodafone , 30 mbs μου εβγαλε στο κεντρο μια χαρα!

 

Το προ 4 σε συγκριση με προ 3 νυχτα με την ημερα..αλλη ποιοτητα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εχετε φαει κολλημα χοντρο και χωρις λογο για την Β20 ( 800)

 

Σημερα το αλλαξα το 3 και πηρα το 4 προ και πιανει μια χαρα 4G wind μεσω vodafone , 30 mbs μου εβγαλε στο κεντρο μια χαρα!

 

Το προ 4 σε συγκριση με προ 3 νυχτα με την ημερα..αλλη ποιοτητα!

 

Στο κέντρο θα μείνεις ? Εκει θα πεθάνεις ?

Μερικοί κυκλοφορούμε και παράκεντρα

Και σε νησιά (που έχουν κέντρο αλλά καλύπτονται από την 800άρα)

Το 3g δεν επεκτείνεται

Μόνο 4g

H πιάνεις ή είσαι πεθαμένος

 

Τόσο παράλογο σου φαίνεται να πιάνει όλες τις μπάντες το κινητό?

Για να στέλνεις μηνύματα και να μιλάς με viber :p

 

Βέβαια υπάρχουνε κι αυτοί που θέλουν τον snapdragon 835 κι ας μην μιλάνε με κανένα

Edited by dimitri17121
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο θα μείνεις ? Εκει θα πεθάνεις ?

Μερικοί κυκλοφορούμε και παράκεντρα

Και σε νησιά (που έχουν κέντρο αλλά καλύπτονται από την 800άρα)

Το 3g δεν επεκτείνεται

Μόνο 4g

H πιάνεις ή είσαι πεθαμένος

 

Τόσο παράλογο σου φαίνεται να πιάνει όλες τις μπάντες το κινητό?

Για να στέλνεις μηνύματα και να μιλάς με viber :p

 

Βέβαια υπάρχουνε κι αυτοί που θέλουν τον snapdragon 835 κι ας μην μιλάνε με κανένα

 

πιο κεντρο ρε φιλε ; Ανατολικα μενω και πιανει παντου και δυτικα παντου , Τα νησια ποιος νοιαζεται ; Αν παω διακοπες σε νησι ας εχω 3G μια χαρα ειναι δεν θα κατσω να ασχοληθω με το κινητο στις διακοπες εκτος ξενοδοχειου, εξαλλου παντου εχει wifi δωρεαν πλεον.

Επισης με ενδιαφερει η χρηση μεσα στην πολη και μονο εκτος σπιτιου, η βονταφον νομιζω εχει συνεργασια με wind για 4G εκτος Β20 .

Οποτε αν ζειτε σε πολη μια χαρα κινητο ειναι και χωρις την Β20. Σε χωριο ομως υπαρχει 4G ; Ιδου η απορια..:D:D:D:D:D

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

πιο κεντρο ρε φιλε ; Ανατολικα μενω και πιανει παντου και δυτικα παντου , Τα νησια ποιος νοιαζεται ; Αν παω διακοπες σε νησι ας εχω 3G μια χαρα ειναι δεν θα κατσω να ασχοληθω με το κινητο στις διακοπες εκτος ξενοδοχειου, εξαλλου παντου εχει wifi δωρεαν πλεον.

Επισης με ενδιαφερει η χρηση μεσα στην πολη και μονο εκτος σπιτιου, η βονταφον νομιζω εχει συνεργασια με wind για 4G εκτος Β20 .

Οποτε αν ζειτε σε πολη μια χαρα κινητο ειναι και χωρις την Β20. Σε χωριο ομως υπαρχει 4G ; Ιδου η απορια..:D:D:D:D:D

 

Επειδή δεν ζούμε όλοι στον μικρόκοσμο της γειτονιάς της πόλης μας και κάποιοι θέλουν 4G και στα ταξίδια η στις διακοπές τους, δεν θα πάρουμε συσκευή με πετσοκομμένες συχνότητες, ευχαριστούμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ζούμε όλοι στον μικρόκοσμο της γειτονιάς της πόλης μας και κάποιοι θέλουν 4G και στα ταξίδια η στις διακοπές τους, δεν θα πάρουμε συσκευή με πετσοκομμένες συχνότητες, ευχαριστούμε. :)

 

ενταξει εσυ επειδη εισαι Κατερινη να μην παρουμε εμεις αν το παμε ετσι!

Εξαλλου σε λιγο καιρο απο την 1800 θα βγαινει η wind μεσω voda( Μην σου πω βγαινει ηδη)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει εσυ επειδη εισαι Κατερινη να μην παρουμε εμεις αν το παμε ετσι!

Εξαλλου σε λιγο καιρο απο την 1800 θα βγαινει η wind μεσω voda( Μην σου πω βγαινει ηδη)

 

Δεν έχω καν Wind άνθρωπε μου :)

Με Cosmote είμαι και δεν διανοούμαι να πετάξω λεφτά για συσκευή που θα της λείπει συχνότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καν Wind άνθρωπε μου :)

Με Cosmote είμαι και δεν διανοούμαι να πετάξω λεφτά για συσκευή που θα της λείπει συχνότητα.

 

μα δεν κανει τιποτα ουσιαστικο αυτη η συχνοτητα στην ευρωπη μονο στην φτωχη Ελλαδα και μονο για wind ...

Στην ουσια η wind το εκανε αυτο για οικονομια αλλα πλεον αν ενωθει με βοντα δεν τιθεται θεμα θα παιρνει απο αλλη συχνοτητα.

Αλλα κ παλι αν χρειαζεται καποιος τοσο πολυ στα κατσαβραχα 4G ας παρει κοτε η βοντα στην δευτερη καρτα και τελος το προβλημα,μικρο το κακο !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μα δεν κανει τιποτα ουσιαστικο αυτη η συχνοτητα στην ευρωπη μονο στην φτωχη Ελλαδα και μονο για wind ...

Στην ουσια η wind το εκανε αυτο για οικονομια αλλα πλεον αν ενωθει με βοντα δεν τιθεται θεμα θα παιρνει απο αλλη συχνοτητα.

Αλλα κ παλι αν χρειαζεται καποιος τοσο πολυ στα κατσαβραχα 4G ας παρει κοτε η βοντα στην δευτερη καρτα και τελος το προβλημα,μικρο το κακο !

 

Τόσα ξέρεις τόσα λες.

Στην Ευρώπη είναι η πιο διαδεδομένη συχνότητα 4G...

Διάβασε λίγο πρώτα και μην παραπληροφορείς.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα ξέρεις τόσα λες.

Στην Ευρώπη είναι η πιο διαδεδομένη συχνότητα 4G...

Διάβασε λίγο πρώτα και μην παραπληροφορείς.

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=27200&subid=2&pubid=113094790

 

εδω παντως λεει οτι μεχρι πριν απο λιγο καιρο ηταν τα 1800 και με εντολη της ΕΕ ηθελαν και καλα να το αλλαξουν,κατα ποσο αλλαξαν δεν ξερω δεν ζω Γερμανια! :lol::lol::lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=27200&subid=2&pubid=113094790

 

εδω παντως λεει οτι μεχρι πριν απο λιγο καιρο ηταν τα 1800 και με εντολη της ΕΕ ηθελαν και καλα να το αλλαξουν,κατα ποσο αλλαξαν δεν ξερω δεν ζω Γερμανια! :lol::lol::lol:

 

Μέχρι και στο άρθρο του 2013 που παρέθεσες αναφέρει τη μετάβαση σταδιακά στο φάσμα της συχνότητας των 800mhz.

Διάβασε εδώ για το ψηφιακό μέρισμα καλύτερα. Είναι η συχνότητα που άφησε η αναλογική τηλεόραση όταν έγινε ψηφιακή στα 800mhz και έχει τυποποιηθεί με ευρωπαϊκή νομοθεσία για τηλεπικοινωνιακή χρήση.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Digital_dividend_after_digital_television_transition#Europe

Link to comment
Share on other sites

"Τα συγκεκριμένα δίκτυα μπορούν να λειτουργήσουν σε υπάρχουσες συχνότητες, όπως τα 1800 MΗz, όπως κάνουν στην Ελλάδα οι Cosmote και Vodafone, όμως τα 800 MΗz θεωρούνται ως η ιδανική φασματική περιοχή. Εκεί βρίσκεται και το αποκαλούμενο ψηφιακό μέρισμα, ήτοι οι συχνότητες που θα περισσέψουν από τη μετάβαση από την αναλογική στην ψηφιακή τηλεόραση, και οι οποίες θα πρέπει να αποδοθούν για χρήση από δίκτυα κινητής"

 

Είναι προφανές ότι είναι σημαντική η συχνότητα των 800 τώρα αλλά περισσότερο σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και στο άρθρο του 2013 που παρέθεσες αναφέρει τη μετάβαση σταδιακά στο φάσμα της συχνότητας των 800mhz.

Διάβασε εδώ για το ψηφιακό μέρισμα καλύτερα. Είναι η συχνότητα που άφησε η αναλογική τηλεόραση όταν έγινε ψηφιακή στα 800mhz και έχει τυποποιηθεί με ευρωπαϊκή νομοθεσία για τηλεπικοινωνιακή χρήση.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Digital_dividend_after_digital_television_transition#Europe

 

Αρα οπως τα λες Cosmote and vodafon ειναι χαζοι ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αρα οπως τα λες Cosmote and vodafon ειναι χαζοι ;

 

Γιατί χαζοί; Αφού και αυτοί βάζουν σε νέους ιστούς band20 και όπου αναβαθμίζουν επίσης προσθέτουν band20 κυψέλες.

Αν εσυ βλέπεις περισσότερο band3 στα 1800 είναι επειδή έτσι στήθηκε αρχικά το δίκτυο cosmote και voda το 2012. Γι' αυτό μπερδεύεσαι και νομιζεις πως η 800αρα είναι ντε και καλά "αποκλειστικότητα" της Wind, επειδή το 4G της wind ουσιαστικά ξεκίνησε το 2015 όταν είχε απελευθωθει η συχνότητα από την αναλογική τηλεόραση και η ίδια για δικούς της λόγους επέλεξε αυτή τη συχνότητα ως τη βάση του LTE της.

Η υιοθέτηση της 800αρας είναι ολοένα και μεγαλύτερη από όλους τους παρόχους και αποτελεί βάση για VoLTE. Όσο προχωρά ο καιρός και η συσκευή σου ΔΕΝ υποστηρίζει 800αρα θα βλέπεις τις επιλογές σου σε υπηρεσίες και κάλυψη 4G να μειώνονται, όταν ο διπλανός σου θα πλεονεκτεί.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...