Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μετά από 2 εβδομάδες αναμονή που δεν το έστειλαν από το banggood ακυρώθηκε η παραγγελία .....εχουμε κάποιο άλλο μαγαζί για αγορά ακομα και απο Ευρώπη

 

Κι εγώ από banggood το παράγγειλα στις 11/12 και 12/12 πήρα tracking number.

Εσένα τι ακριβώς σου είπαν;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο. Για να έχω γερμανικα στην συσκευή να το αφήσω με την multi rom που θα έρθει η να φλασαρω αυτήν που βρίσκω στο xiaomi.eu? Η ελληνική ρομ έχει μόνο ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο. Για να έχω γερμανικα στην συσκευή να το αφήσω με την multi rom που θα έρθει η να φλασαρω αυτήν που βρίσκω στο xiaomi.eu? Η ελληνική ρομ έχει μόνο ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε συμβουλεύω να περάσεις την GlobeRom που έχει τα πάντα και συμφέρει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το παραγγείλω από ισπανική αποθήκη geekbuying γιατί δεν έχει και certification και εδώ Γερμανία δεν γλιτώνουμε τον έλεγχο του τελωνείου.Είναι για τον γιο μου και η μετάβαση γίνετε από vernee apollo lite το οποιο ήταν πολύ καλο απλά δεν είχε διαθέσιμες θήκες tpu.Αναβαθμίσεις έχουμε οτα η "φλασαρουμε"?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Αυτό το κινητό δεν έχει global rom.. Τώρα αν αυτή η multilanguage που το στέλνουν δεν σου δημιουργήσει προβλήματα τότε θα είσαι οκ! Η ελληνική των παιδιών έχει μέσα και άλλες γλώσσες!! :) Και στις 2 περιπτώσεις δεν θα έχεις ΟΤΑ αναβαθμίσεις.. Μόνο η official έχει! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και χρονια πολλα..

 

Με ενδιαφερει το κινητο αλλα μου κανει εντυπωση η σημαντικη πτωση της τιμης του τους τελευταιους 1-2 μηνες. Το 3/64 εφτασε π.χ να κοστιζει το ιδιο με το αντιστοιχο Redmi Note 4.

 

Γιατί έτσι; Μηπως θα μεινει μονίμως στις αγγλοκινεζικές ROMs; Ή η συσκευή ειναι πειραματικη ως η πρώτη της Xiaomi με OLED και διπλή κάμερα; Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα 2 κομμάτια ένα για τον γιο μου και ένα για έναν φίλο του από geekbuying από ισπανική αποθήκη και επέλεξα για υποστήριξη service πάλι μέσο ισπανίας 2 euro extra.Συνολική τιμή το κομμάτι 224euro.Το μονο μείον είναι ότι δεν έχει γρηγορη φόρτιση και 5ghz στο wifi.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση.. απλά ο φορτιστής που βάζουν μέσα δεν είναι ο κατάλληλος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το βρήκα Θεσσαλονίκη στα 220 ευρώ οπότε άρχισα να το σκέφτομαι.

 

Από ότι βλέπω όμως έχει δύο βασικές ελλείψεις.

 

1. Δεν έχει 800άρα μπάντα

2. Δεν έχει NFC

 

Γενικά οι κάτοχοι είστε ευχαριστημένοι; Έχετε πρόβλημα στο 4G; (Vodafone έχω). Με το λειτουργικό; Μπαταρία;

 

Έχω κακομάθει με το Sony Z3 που έχει συνέχεια αναβαθμίσεις και διορθώσεις, δεν κολλάει πουθένά και η μπαταρία με ΤΡΕΛΗ χρήση βγάζει άνετα την μέρα.

 

Γενικά θέλω να με ψήσετε να το πάρω ή όχι.

 

Ευχαριστώ!!!

 

:D:D:D

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ενας φίλος και ήρθε με την china dev και θέλει εληνικά google play και τα σχετικά... Εκτός από το ξεκλείδωμα και τα υπόλοιπα μετά, υπάρχει global rom ή κάποια άλλη επίσημη που να έχει ελληνικά για του την περάσω από updater;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει βγει global γι αυτό, μόνο ξεκλείδωμα και φλασαρισμα

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το βρήκα Θεσσαλονίκη στα 220 ευρώ οπότε άρχισα να το σκέφτομαι.

 

Από ότι βλέπω όμως έχει δύο βασικές ελλείψεις.

 

1. Δεν έχει 800άρα μπάντα

2. Δεν έχει NFC

 

Γενικά οι κάτοχοι είστε ευχαριστημένοι; Έχετε πρόβλημα στο 4G; (Vodafone έχω). Με το λειτουργικό; Μπαταρία;

 

Έχω κακομάθει με το Sony Z3 που έχει συνέχεια αναβαθμίσεις και διορθώσεις, δεν κολλάει πουθένά και η μπαταρία με ΤΡΕΛΗ χρήση βγάζει άνετα την μέρα.

 

Γενικά θέλω να με ψήσετε να το πάρω ή όχι.

 

Ευχαριστώ!!!

 

:D:D:D

 

 

 

 

Αμα το λιωνεις θα εχεις πανω απο 6 ωρες οθονη...τωρα το να κολλησει καπου το κινητο δε παιζει και ακομα και με τις dev rom ειναι σταθεροτατο

Link to comment
Share on other sites

​Καλησπέρα,

 

νέος στο site και άσχετος με Xiaomi. Μόλις αγόρασα αυτό:

 

http://www.mygad.gr/xiaomi-smartphones/xiaomi-redmi-pro-3gb-ram-32gb-rom-black​

 

Προφανως καταλαβαίνετε, δε μπορώ να διαβάσω τα μηνύματα για να βρω απάντηση...Επομένως, όποιος έχει τη διάθεση να μου απαντήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1. Δε μπορώ να φορτώσω τις επαφές του Google Account, όπως φαίνεται και σε κάποια συνημμένα. Τονίζω ότι με το που άνοιξα για πρώτη φορά το κινητό, δε μου ζητήθηκαν τα κλασσικά πχ να θέσω γλώσσα, λογαριασμό Google κτλ

2. Επίσης, το μενού είναι αγγλικό όπως καταλαβαίνω αλλά σε πολλά σημεία, υπάρχουν κινέζικα, όπως εφαρμογές στην επιφάνεια εργασίας και στα μηνύματα (στο πληκτρολόγιο, ρυθμίσεις κτλ)

3. Δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο

Υποτίθεται στη φώτο που έχω από Mygad λέει "2η εκδοση είναι η επίσημη Global ROM - χωρίς κινέζικα apps, δυνατότητα ελλ πληκτρολογίου

Link to comment
Share on other sites

@angelosfr Καλησπέρα αν μπορείς πήγαινε: ρυθμίσεις> σχετικά με το τηλέφωνο και τράβηξε μία φωτογραφία για να δούμε πια Ρομ φοράει.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους,

δύο εβδομάδες που έχω το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό,

έχω την αγγλο-κινέζικη ρομ, απλά πρέπει να προστεθεί το ελληνικό πληκτρολόγιο από τις ρυθμίσεις,

google play κανονικά (το ζήτησα να μου το εγκαταστήσει το κινεζομάγαζο δεν είναι δύσκολο

να μπει και μόνο του από ότι καταλαβαίνω), fast charge κανονικά, ραδιόφωνο οκ,

δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα που λέτε με το 4G της Wind, πιάνει μια χαρά (μένω Αθήνα)

ota update έκανε κανονικά,

το μόνο ενοχλητικό είναι ότι κάθε τόσο έχουν ειδοποιήσεις οι κινεζοεφαρμογές,

δεν έχω προλάβει ακόμα να δω πως θα τις κάνω uninstall, δεν θέλω να μπλέξω με

ροοτ και ιστορίες (πέρα από τις κινεζοεφαρμογές, δεν βλέπω το λόγο, το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά),

μπαταρία δεν μπορώ να συγκρίνω να σας πω δυστυχώς, κρατάει μια ημέρα εύκολα με τη

χρήση που του κάνω (data ανοικτά συνέχεια).

Ελπίζω να βοήθησα, χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

1) το fast charge απο που το συμπερανες? Στο λεω γιατι το κινητο δεν υποστηριζει fast charge με τα τωρινα δεδομενα. Ναι φορτιζει γρηγορα αλλα δεν ειναι ουτε fast ουτε adaptive ουτε quick charge.

2) με την rom που εχεις το κινητο υπολειτουργει, χωρια οι κινεζιες που εχει μεσα. Για να χαρεις τη συσκευη σου επειγοντως αλλαγη rom σε greek xtrv. Μην το φοβασαι ειναι ευκολη διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους τους φίλους!

 

Έχω την ίδια rom με το παλικάρι και όντως πάει σχετικά καλά για κινεζιά.

 

2 θέματα που έχω μόνο είναι ότι το gps δυσκολεύεται λίγο να κλειδώσει δορυφόρους και τους χάνει σχετικά εύκολα συγκριτικά με ένα το xiaomi 3s prime της κοπελιάς μου και το παλιό μου moto g2. Μιλάω για αρκετά αισθητή διαφορά, ειδικά indoor εκεί που τα άλλα 2 κλειδώνουν το δικό μου αρνείται πεισματικά, και όταν είμαι στο αμάξι κάποιες φορές τους χάνει για λίγα δευτερόλεπτα και με βγάζει αλλού γι αλλού και μετά επανέρχεται.

 

Επίσης μερικές φορές ο αισθητήρας αυτόματης προσαρμογής φωτισμού χωρίς αλλαγή στον φωτισμό του χώρου, κατεβάζει τελείως τον φωτισμό του κινητού και μετά τον ξαναφέρνει στα σωστά επίπεδα.

 

Έχει αντιμετωπίσει άλλος φίλος αυτά τα 2 θέματα? Πιστεύετε ότι αλλάζοντας ρομ θα λυθούν η να αρχίσω να φοβάμαι ότι είναι hardware? Ειδικά το θέμα του gps είναι αρκετά ενοχλητικό γιατί το χρησιμοποιώ συνεχώς το gps. (εννοείται ότι το έχω σε high accuracy και με όλα τα permissions δοσμένα)

 

Θέλω να αποφύγω root και custom rom προς το παρόν γιατί αφενός έχω την ελπίδα ότι θα βγει επίσημη global stable και αφετέρου το αγόρασα από εσωτερικό και το συγκεκριμένο κατάστημα γράφει ότι σε περίπτωση παρέμβασης στο λογισμικό μέσω root κτλ ακυρώνει την εγγύηση.

 

Πέρα από αυτά τα 2 θέματα που ελπίζω να είναι software, το κινητό είναι απλά υπέροχο! Διαμαντάκι εξωτερικά και τέρας εσωτερικά!

Edited by hondacivic_s
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι πολύ κοντά στην αγορά της συσκευής και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις όσον αφορά την εμπειρία χρήσης από τους κατόχους.

Α) η μπαταρία του είναι καλή; θα μου βγάλει μια μέρα; κάνω βαριά χρήση των συσκευών

Β) εχεται παρατηρήσει κολλήματα π.χ όταν ανοίγεται πολλές εφαρμογές το κινητό είναι απροβληματιστο; κρατάει της εφαρμογές στην μνήμη σε περίπτωση που θέλουμε να της ξανά ανοίξουμε;

Γ) πόσος ελεύθερος χώρος υπάρχει διαθέσιμος στην έκδοση με τα 32gb;

Δ) χρησιμοποιώ vodafone, cosmote υπάρχει κάποιο θέμα με το 4g η όχι;

Ε) πιστεύεται ότι είναι μια συσκευή όπου αν αγοραστεί σήμερα θα αντέξει για τουλάχιστον 2 χρόνια από σήμερα;

Ζ) οποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία είτε θετική είτε αρνητική από κάποιον χρήστη είναι ευπρόσδεκτη ώστε να βοηθηθω όσον το δυνατόν περισσότερο για την αγορά της.

Αυτή την στιγμή είμαι κάτοχος ενός Motorola moto g 2nd Gen το οποίο φυσικά με το 1 gb ram δυσκολεύεται απίστευτα.

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι πολύ κοντά στην αγορά της συσκευής και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις όσον αφορά την εμπειρία χρήσης από τους κατόχους.

Α) η μπαταρία του είναι καλή; θα μου βγάλει μια μέρα; κάνω βαριά χρήση των συσκευών

Β) εχεται παρατηρήσει κολλήματα π.χ όταν ανοίγεται πολλές εφαρμογές το κινητό είναι απροβληματιστο; κρατάει της εφαρμογές στην μνήμη σε περίπτωση που θέλουμε να της ξανά ανοίξουμε;

Γ) πόσος ελεύθερος χώρος υπάρχει διαθέσιμος στην έκδοση με τα 32gb;

Δ) χρησιμοποιώ vodafone, cosmote υπάρχει κάποιο θέμα με το 4g η όχι;

Ε) πιστεύεται ότι είναι μια συσκευή όπου αν αγοραστεί σήμερα θα αντέξει για τουλάχιστον 2 χρόνια από σήμερα;

Ζ) οποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία είτε θετική είτε αρνητική από κάποιον χρήστη είναι ευπρόσδεκτη ώστε να βοηθηθω όσον το δυνατόν περισσότερο για την αγορά της.

Αυτή την στιγμή είμαι κάτοχος ενός Motorola moto g 2nd Gen το οποίο φυσικά με το 1 gb ram δυσκολεύεται απίστευτα.

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτοιμος ήμουν να το πάρω, μέχρι που είδα το Vodafone Platinum7 στα 249 με δώρο VR κ θα πάρω εκείνο αύριο. Δες χαρακτηριστικά στο gsmarena.

:lol:
Link to comment
Share on other sites

@angelosfr Καλησπέρα αν μπορείς πήγαινε: ρυθμίσεις> σχετικά με το τηλέφωνο και τράβηξε μία φωτογραφία για να δούμε πια Ρομ φοράει.

 

Ορίστε η φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε η φωτογραφία

Αν δεν το έχεις κάνει,Πήγαινε ρυθμίσεις> πρόσθετες ρυθμίσεις>γλώσσα και εισαγωγή>πληκτρολόγιο & μέθοδοι εισαγωγής και βάλε από εκεί τα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ήμουν να το πάρω, μέχρι που είδα το Vodafone Platinum7 στα 249 με δώρο VR κ θα πάρω εκείνο αύριο. Δες χαρακτηριστικά στο gsmarena.

 

Πραγματικά το απόλυτο VFM αυτή την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει,Πήγαινε ρυθμίσεις> πρόσθετες ρυθμίσεις>γλώσσα και εισαγωγή>πληκτρολόγιο & μέθοδοι εισαγωγής και βάλε από εκεί τα Ελληνικά.

 

Που είναι τα ελληνικα;;:)

Δεν υπάρχουν σαν επιλογή

Edited by angelosfr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...