Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Δεν είναι κακό να προσπαθούμε να το ερμηνεύσουμε, αλλά εάν θέλουμε να είμαστε ακριβείς δεν λέει:
ούτε ότι δεν θα αλλάξει κάτι πριν τη λήξη του συμβολαίου (μπορεί να ξεκινήσει να το κάνει)
ούτε ότι θα αλλάξει τιμολόγιο μετά τη λήξη του συμβολαίου (μπορεί να το αφήσει αορίστου με τους ίδιους όρους)

Λέει απλά ότι μέχρι τώρα δεν έχει αλλάξει τιμολόγιο πριν τη λήξη συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ας μην ξεχνάμε ότι η ανακοίνωση της ΔΕΗ εκδόθηκε χθες μετά το θόρυβο για τις μονομερείς αλλαγές των τιμολογίων ηλεκτρικής ενέργειας.

Σ' αυτό το "θόρυβο" απαντάει ότι δεν αύξησε τα τιμολόγια των σταθερών συμβολαίων της, πριν τη λήξη τους.

Είναι προφανές ότι δεν αναφέρει σ' ατή την ανακοίνωση τι θα κάνει μετά τη λήξη των σταθερών συμβολαίων της, αλλά έχουμε την εμπειρία των αξήσεων που έκανε στο διάστημα από ΣΕΠ έως τέλη ΜΑΡ, για την προμήθεια ενέργειας στα 3 αυτά συμβόλαια.

Στις αρχές ΟΚΤ πήρα το Online με 0,09 και 0,07 και σήμερα το ίδιο πρόγραμμα το δίνει με 0,17/0,13 μέχρι τέλη ΜΑΡ και δεν ξέρουμε πόσο θα πάει τον άλλο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κάθεστε μερικοί και δεν επιστρέψατε ΔΕΗ ;;;

Με ολα αυτα θα ξεβρωμίσει η αγορά απο τους αλεξιπτωτιστές παρόχους …

Θα ξαναπώ να ειναι καλα οι ψαγμένοι συμφορουμίτες εδω αλλα και σε άλλες σελίδες που μας άνοιξαν τα ματια αμέσως για τις ρήτρες και τα διαθέσιμα φθηνά σταθερά συμβόλαια, ώστε προλάβαμε να κάνουμε την αλλαγή σε φθηνή παλια καλή τιμή!!

Στην οικογένεια μου βγήκε ως τωρα ο χειμώνας αναίμακτα και με μεγαλη μείωση χρήσης φυσικού αερίου για θέρμανση 

Οι λοιποί ας κάθονται στο Ίντερνετ να ψάχνουν για βότανα, αστρολογία κλπ

Άξιοι της μοίρας τους 

Edited by Yrrah
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Yrrah said:

Ακόμα κάθεστε μερικοί και δεν επιστρέψατε ΔΕΗ ;;;

Με ολα αυτα θα ξεβρωμίσει η αγορά απο τους αλεξιπτωτιστές παρόχους …

Θα ξαναπώ να ειναι καλα οι ψαγμένοι συμφορουμίτες εδω αλλα και σε άλλες σελίδες που μας άνοιξαν τα ματια αμέσως για τις ρήτρες και τα διαθέσιμα φθηνά σταθερά συμβόλαια, ώστε προλάβαμε να κάνουμε την αλλαγή σε φθηνή παλια καλή τιμή!!

Στην οικογένεια μου βγήκε ως τωρα ο χειμώνας αναίμακτα και με μεγαλη μείωση χρήσης φυσικού αερίου για θέρμανση 

Οι λοιποί ας κάθονται στο Ίντερνετ να ψάχνουν για βότανα, αστρολογία κλπ

Άξιοι της μοίρας τους 

μεσα σαυτους βαζεις και τον μεγαλυτερο πληθυσμο της χωρας που ειναι ηλικιωμενοι που δεν ξερουν να μπαινουν στο ιντερνετ και τα μιντια? η' μηπως βγηκε καποιος στην τηλεοραση ,το μεγαλυτερο μεσο επικοινωνιας ακομα στην χωρα, να μας ενημερωσει τι ειναι η ρητρα και ποσο,πως θα μας επιβαρυνει οικονομικα? ολοι αρχισαν να ασχολουνται με την ρητρα ,ακομα και εγω που ειμαι ιντερνετακιας και φορουμακιας μολις ηρθε ο λογαριασμος.γιατι κανεις δνε ηξερε μεχρι να ερθει ο λογαριασμος αν μας συνεφερε να ειμαστε με ρητρα η' χωρις..ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΝΑ..οποτε ας ειμαστε λιγο πιο ηπιοι στους χαρακτηρισμους μας για τους συναθρωπους μας που μπαινουν σε αγνωστα μετα το ιντερνετ και την τηλεφωνια μονοπατια.

 

 

3 ώρες πριν, makap said:

Ας μην ξεχνάμε ότι η ανακοίνωση της ΔΕΗ εκδόθηκε χθες μετά το θόρυβο για τις μονομερείς αλλαγές των τιμολογίων ηλεκτρικής ενέργειας.

Σ' αυτό το "θόρυβο" απαντάει ότι δεν αύξησε τα τιμολόγια των σταθερών συμβολαίων της, πριν τη λήξη τους.

Είναι προφανές ότι δεν αναφέρει σ' ατή την ανακοίνωση τι θα κάνει μετά τη λήξη των σταθερών συμβολαίων της, αλλά έχουμε την εμπειρία των αξήσεων που έκανε στο διάστημα από ΣΕΠ έως τέλη ΜΑΡ, για την προμήθεια ενέργειας στα 3 αυτά συμβόλαια.

Στις αρχές ΟΚΤ πήρα το Online με 0,09 και 0,07 και σήμερα το ίδιο πρόγραμμα το δίνει με 0,17/0,13 μέχρι τέλη ΜΑΡ και δεν ξέρουμε πόσο θα πάει τον άλλο μήνα.

το γεγονος οτι αυξανει τις τιμες στα σταθερα και οτι μικρυνε στο ετος το συμβολαιο σημαινει οτι δεν προκειται να βαλει αποτομα νεες τιμες ανα εξαμηνο.γιατι αν το κανει ,τοτε εχεις δικαιωμα να φυγεις αλλου και αυτο ειναι κατι που δεν το θελει,δεν την συμφερει.

υ.γ. ο πωλητης της δεη που ηρθε χθες σπιτι ,μετα απο 10 προσπαθειες ακομα δεν μπορουσε να εξηγησει πως στο διαλο υπολογιζεται η ρητρα και βγηκε το ποσο στην μητερα μου.ακουσα μια νομικο σε καναλι που λεει οτι σε πελατη της ,επιχειρηση ηρθε πρωτη φορα για την ιδια καταναλωση 1400 ευρω με ρητρα.εκανε εξωδικο και μετα ηρθε για την ιδια καταναλωση στους επομενους λογαριασμους 26 και 3 ευρω!!! για να καταλαβετε τι εκμεταλευση πεφτει απο τους ιδιωτες..ζεστο ψωμι στα χερια τους η ρητρα,οτι θελουν χρεωνουν.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dreamer12 said:

το γεγονος οτι αυξανει τις τιμες στα σταθερα και οτι μικρυνε στο ετος το συμβολαιο σημαινει οτι δεν προκειται να βαλει αποτομα νεες τιμες ανα εξαμηνο.γιατι αν το κανει ,τοτε εχεις δικαιωμα να φυγεις αλλου και αυτο ειναι κατι που δεν το θελει,δεν την συμφερει.

Το ότι, δεν εκμεταλλεύται η ΔΕΗ την αλλαγή τιμολογίου μετά το εξάμηνο, είναι γνωστό πάνω από χρόνο αφού τα σταθερά της υπήρχαν από το 2020, χωρίς αλλαγή τιμολογίου. Και ο λόγος είναι ότι η ΔΕΗ έχει τη δυνατότητα να απορροφήσει τη ζημιά στα σταθερά, αφού, εκτός των άλλων, εισπράττει μεγάλα ποσά και από τη ρήτρα αναπροσαρμογής στο Γ1/Γ1Ν που έχει η πλειοψηφία των καταναλωτών, χωρίς να τους έχει ενημερώσει  κανείς ότι αυτό το τιμολόγιο είναι κυμαινόμενο και έχει ρήτρα.

Χθες μου τηλεφώνησε φίλος, για να μου πει ότι ο εκκαθαριστικός που του ήρθε (Γ1) είναι στα ίδια περίπου χρήματα (200€) με τον προηγούμενο και επομένως δεν είχα δίκιο όταν του έλεγα από τον ΟΚΤ 2021 να πάει σε ένα από τα σταθερά της. Του ζήτησα να γυρίσει στη 2η σελίδα του εκκαθαριστικού και να μου πει το ποσό της ρήτρας. Ήταν 236€ (!!!) και του επισήμανα ότι θα πληρώσει αυτά τα χρήματα κοροϊδίστικα, αν με είχε ακούσει, και ο εκκαθαριστικός του μπορεί να ήταν και πιστωτικός. Το αποτέλεσμα ήταν να μου ζητήσει να τον βοηθήσω να αλλάξει πρόγραμμα αμέσως..

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής, σε όσους εκκαθαριστικούς έχω δει από γνωστούς με ΔΕΗ με ρήτρα, είναι τέτοιες οι εκπτώσεις που παρά το ότι φαίνεται μεγάλη η χρέωση στο τέλος είναι σχετικά συγκρατημένη. Πχ στον δικό μου που ήρθε μετά την αλλαγή σε enter και είχε το μισό διάστημα με το παλιό Γ1Ν, είχε χρεώσει ρήτρα 152€ αλλά με τις εκπτώσεις η συνολική επιβάρυνση ήταν γύρω στα 45€. Αλλά φυσικά είναι καλύτερα να μην υπάρχει καθόλου επιβάρυνση, και δεν ξέρουμε και που μπορεί να φτάσει...

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, BlackBoldog said:

Να κάνω μια ερώτηση

Έχω ένα ακίνητο το οποίο είναι στην ΔΕΗ μέσα υπάρχει ένα ψυγείο μόνο και τίποτα άλλο θα πάμε που και που εκεί χωρίς να κάνουμε τίποτα άλλο

Το θέμα είναι πως αυτό για άγνωστο λόγο ο πατέρας μου χρόνια πριν το είχε κάνει επαγγελματικό προφανώς δεν έγινε τίποτα. Τώρα ο τελευταίος λογαριασμός που ήρθε 31 ευρώ συνολικός αλλά υπολογίζοντας με την ρήτρα η προμήθεια είναι στα 0,26 ευρώ. Θέλω λοιπόν αν και κατά πόσο είναι εφικτό να το μετατρέψω σε οικιακό. Πήρα χαρτί από τον δήμο ότι μένω εγώ ΑΛΛΑ επειδή είναι αρκετά παλιό θέλω να αποφύγω το ηλεκτρολογικό σχέδιο το οποίο προφανώς έχει χρέωση.

Μπορώ να αποφύγω το ηλεκτρολογικό σχέδιο; Πήρα ρώτησα την ΔΕΗ και μου είπαν στείλε στην ΔΕΔΔΗΕ την βεβαίωση από τον Δήμο και μετά στην ΔΕΗ. Αλλα επειδή όπως λέει και ο korakios μην πιστεύεις σεκιουριτάδες κτλπ είπα να ρωτήσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πήρα ΔΕΔΔΗΕ, ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου όλοι μου έλεγαν το ίδιο. Ηλεκτρολογικό σχέδιο δεν το γλυτώνω οπότε, σήμερα πήγα να μου το κάνουν και να τελειώνει αυτή η ιστορία

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, makap said:

Κατ' αρχάς, δεν πρόκειται για άρθρο, αλλά για ανακοίνωση τη ΔΕΗ, αφού σ' αυτήν αναφερόμουν.

Και, φυσικά, λέει ότι τα τομολόγια των 3 σταθερών συμβολαίων της έχουν ορισμένη διάρκεια και τιμή, η οποία παραμένει σταθερή μέχρι τη λήξη της σύμβασης.

Αυτό σημαίνει ότι η εγγύηση σταθερότητας περιορίζεται στη διάρκεια της σύμβαση, και μετά τη λήξη της, ειδικά αυτοί που έχουν υπογράψει ετήσιες συμβάσεις, θα έχουν αναπροσαρμογές τιμολογίου.

κάπως χρήσιμο για συμβόλαια απο την ημερομηνία ανακοίνωσης

κατα τα άλλα απο τη στιγμή που δεν υπάρχει σαν ειδικός όρος που να αναφέρει ξεκάθαρα οτι η εταιρία στερείται το νόμιμο δικαίωμα τροποποίησης μέχρι τέλος της σύμβασης , δεν είναι κάτι που έχει νομική ισχύ

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι η ΡΑΕ αποφάσισε να πάρει θέση στο θέμα των παρόχων ηλεκτρικής ενέργειας, ξεκινώντας από αυτούς που είναθ σενεπείς στην απόδοση των εισπραττόμενων χρεώσεων στους διαιούχους οργανισμούς.

Κάτι είναι κι αυτό σαν αρχή

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/rae-oi-kali-ke-i-kaki-tis-promithias-ilektrikis-energias/

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, makap said:

Φαίνεται ότι η ΡΑΕ αποφάσισε να πάρει θέση στο θέμα των παρόχων ηλεκτρικής ενέργειας, ξεκινώντας από αυτούς που είναθ σενεπείς στην απόδοση των εισπραττόμενων χρεώσεων στους διαιούχους οργανισμούς.

Κάτι είναι κι αυτό σαν αρχή

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/rae-oi-kali-ke-i-kaki-tis-promithias-ilektrikis-energias/

Προσωπικά προβλέπω λουκέτο στις μισές που χρωστάνε !!!

Take the money and run η φάση ειδικά σε μια που ήμουν  πελάτης …

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει διαβάσει κανένας τι έγινε ή τι θα γίνει με volterra; Λέγανε άρθρα ότι μέσα στο Μάρτιο θα άνοιγαν οι αποκλειστικες προσφορές για πώληση, αλλιώς Θα ερχόταν λουκέτο. Έχουμε κάνα νεότερο; Ρωτάω μη τρέχω στο τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Eπικοινώνησαν απο την NRG μαζί μου και μου ανακοίνωσαν οτι επειδή το NRG Fixed 4U στο οποίο έκανα συμβόλαιο τέλη Οκτωβρίου (0.09775€/kWh με έκπτωση συνέπειας + πάγιο) καταργήθηκε, με μεταφέρουν σε αλλο συμβόλαιο με ρήτρα. Ο υπάλληλος μάλιστα προσπάθησε να μου το χρυσώσει (οτι δεν εχει πάγιο, ουτε δέσμευση αποχώρησης και παίρνω και την ενίσχυση απο το κράτος... ) οταν κατάλαβε οτι μιλάει με άτομο που ξέρει τι του γίνεται, μου ζήτησε να το σκεφτώ και θα με ξαναπάρει την Παρασκευή  (το αργότερο μου είπε). Του ζήτησα να τα δω γραπτώς ολα αυτά, μου είπε οτι μου εχουν στείλει επιστολή αλλα προφανώς δεν την εχω λάβει ακόμη. 

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, skatzoxoiros said:

Eπικοινώνησαν απο την NRG μαζί μου και μου ανακοίνωσαν οτι επειδή το NRG Fixed 4U στο οποίο έκανα συμβόλαιο τέλη Οκτωβρίου (0.09775€/kWh με έκπτωση συνέπειας + πάγιο) καταργήθηκε, με μεταφέρουν σε αλλο συμβόλαιο με ρήτρα.

6 μήνες μετά φαντάζομαι

3 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Τελικά έχει διαβάσει κανένας τι έγινε ή τι θα γίνει με volterra; Λέγανε άρθρα ότι μέσα στο Μάρτιο θα άνοιγαν οι αποκλειστικες προσφορές για πώληση, αλλιώς Θα ερχόταν λουκέτο. Έχουμε κάνα νεότερο; Ρωτάω μη τρέχω στο τέλος. 

άγνωστο , σε πρόσφατο δημοσίευμα της ΡΑΕ για διαχωρισμό κατηγορίας καλοπληρωτών ή μη δεν αναφέρεται καν

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, korakios said:

6 μήνες μετά φαντάζομαι

Ούτε κάν... 12/11/21 ξεκίνησε η ...  εκπροσώπησή μου. 

20220331_003057.jpg

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, korakios said:

6 μήνες μετά φαντάζομαι

άγνωστο , σε πρόσφατο δημοσίευμα της ΡΑΕ για διαχωρισμό κατηγορίας καλοπληρωτών ή μη δεν αναφέρεται καν

Το είδα ότι δε την ανέφεραν καν το όνομα της volterra. Γι αυτό και σας ρώτησα μην και έχετε διαβάσει τίποτα που δεν το πρόσεξα εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τη volterra με ενδιαφέρει κι εμένα...

Καλά τη βγάλαμε μέχρι τώρα (ελπίζω να μην έχουμε καμιά έκπληξη βέβαια).

Αυτό με το λουκέτο δε μου αρέσει πάντως. Δεν ξέρω και τι γίνεται με τον Προμηθευτή Τελευταίου Καταφυγίου (η elpedison νομίζω είναι τώρα)

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, korakios said:

6 μήνες μετά φαντάζομαι

Τελικά για μετά το εξάμηνο. Σήμερα έλαβα και την επιστολή απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της NRG...

Screenshot_20220331-102716_Gallery.jpg

Screenshot_20220331-102739_Gallery.jpg

Screenshot_20220331-102757_Gallery.jpg

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, skatzoxoiros said:

Τελικά για μετά το εξάμηνο. Σήμερα έλαβα και την επιστολή απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της NRG...

πάρε και γραπτώς οτι η ρήτρα αποχώρησης δε θα ισχύσει πριν το 6μηνο

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, thodoris85 said:

Αυτό για τη volterra με ενδιαφέρει κι εμένα...

Καλά τη βγάλαμε μέχρι τώρα (ελπίζω να μην έχουμε καμιά έκπληξη βέβαια).

Αυτό με το λουκέτο δε μου αρέσει πάντως. Δεν ξέρω και τι γίνεται με τον Προμηθευτή Τελευταίου Καταφυγίου (η elpedison νομίζω είναι τώρα)

και εγώ στη Volterra είμαι

αν κλείσει, τότε αυτόματα μεταφέρεσαι σε όποιον προμηθευτή έχει αναλάβει

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Θα εκδοθεί σύντομα το επαγγελματικό με την ΔΕΗ οπου είχα φύγει επο βολτον

Πάω στην σελίδα της ΔΕΗ μου βγαζει ημερομηνια καταχώρησης μέτρησης 29/3/2022-3/4/2022 Ε λέω θα πάω σήμερα αύριο να το κάνω. Αποφασίζω να το κάνω πριν λίγο λοιπόν και βάζω την μέτρηση (558 κιλοβατώρες για την ώρα από 9/2)

Επειδή είχα διαβάσει είτε εδώ είτε σε άλλο φόρουμ πως τις μετρήσεις τις παίρνουν από ΔΕΔΔΗΕ ε λέω ας πάω να το καταχωρήσω και εκεί αφου γράφω τον μετρητή μου βγαζει μήνυμα πως η μέτρηση έπρεπε να καταχωρηθεί μέχρι 30/3.

Τώρα τι γίνεται; Η ΔΕΗ θα πάρει αυτό που καταχώρησα στην ΔΕΗ ή θα πάρει αυτό που της έδωσε η ΔΕΔΔΗΕ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, BlackBoldog said:

Μια ερώτηση

Θα εκδοθεί σύντομα το επαγγελματικό με την ΔΕΗ οπου είχα φύγει επο βολτον

Πάω στην σελίδα της ΔΕΗ μου βγαζει ημερομηνια καταχώρησης μέτρησης 29/3/2022-3/4/2022 Ε λέω θα πάω σήμερα αύριο να το κάνω. Αποφασίζω να το κάνω πριν λίγο λοιπόν και βάζω την μέτρηση (558 κιλοβατώρες για την ώρα από 9/2)

Επειδή είχα διαβάσει είτε εδώ είτε σε άλλο φόρουμ πως τις μετρήσεις τις παίρνουν από ΔΕΔΔΗΕ ε λέω ας πάω να το καταχωρήσω και εκεί αφου γράφω τον μετρητή μου βγαζει μήνυμα πως η μέτρηση έπρεπε να καταχωρηθεί μέχρι 30/3.

Τώρα τι γίνεται; Η ΔΕΗ θα πάρει αυτό που καταχώρησα στην ΔΕΗ ή θα πάρει αυτό που της έδωσε η ΔΕΔΔΗΕ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι ημερομονίες ΔΕΔΔΗΕ και ΔΕΗ δεν είναι ίδιες. Αρκεί να καταγράψεις σε έναν από τους δύο. Ο ΔΕΔΔΗΕ θα πάρει της ΔΕΗ, εκτός εάν κάνει δική του καταμέτρηση. Του ΔΕΔΔΗΕ υπερισχύει, εξάλλου δικοί του είναι οι μετρητές.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, korakios said:

και εγώ στη Volterra είμαι

αν κλείσει, τότε αυτόματα μεταφέρεσαι σε όποιον προμηθευτή έχει αναλάβει

εννοώ από άποψη τιμής ρεύματος.

Αν και δεν έχει σημασία γιατί 3 μήνες είναι ο ΠΤΚ, και σε περίπτωση που γίνει κάτι τέτοιο έχω φύγει την πρώτη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Η volterra σήμερα μου έστειλε επιστολή ότι τέλος το πρόγραμμα των 9 λεπτών την κιλοβατώρα και αναπροσαρμωζει όλα τα προγράμματα σε αυτά που έχει ο κατάλογος στη σελίδα της. Μου γράφει ότι μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση ώστε να φύγω αζημιωγονος. Πρέπει να κάνω πρώτα καταγγελία και να στείλω μέιλ ή πάω απευθείας στον άλλο παροχο που θέλω χωρίς να ασχολειθω με την volterra; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, _NikitaS_ said:

Η volterra σήμερα μου έστειλε επιστολή ότι τέλος το πρόγραμμα των 9 λεπτών την κιλοβατώρα και αναπροσαρμωζει όλα τα προγράμματα σε αυτά που έχει ο κατάλογος στη σελίδα της. Μου γράφει ότι μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση ώστε να φύγω αζημιωγονος. Πρέπει να κάνω πρώτα καταγγελία και να στείλω μέιλ ή πάω απευθείας στον άλλο παροχο που θέλω χωρίς να ασχολειθω με την volterra; 

Θα επιλέξεις το νέο πάροχο και πρόγραμμα και ο προηούμενος πάροχος θα ενημερωθεί από το σύστημα για να εκδώσει τον τελικό ογαριασμό. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. Απλά πρέπει ταυτόχρονα να στείλω και καταγγελία στην volterra; Για να μη με χρεώσει πέναλτι; Ή επειδή έτσι κι αλλιώς αλλάζει αυτή τους όρους δε χρεώνομαι; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...