Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

όσοι κάνετε αίτηση στο online , να βεβαιωθείτε οτι το

1. econtract γράφει online

2. το συμβόλαιο που θα σας στείλουν να είναι για το online

3. θα σας δώσουν άμεσα κωδικό εταίρου για την ενεργοποίηση μέσω ebill

 

Επειδή η μετάβαση απο άλλον πάροχο γίνεται σε Γ1/ΓΝ1 και μετά μπαίνει το online , υπάρχει περίπτωση , ειδικά αν κολλήσει το σύστημα ή αργήσουν να σας δώσουν κωδικό εταίρου να μείνετε κολλημένοι στο Γ1/ΓΝ1 και να χρεωθείτε ρήτρα αναπροσαρμογής

έχοντας το econtract και το συμβόλαιο που σας έστειλαν για υπογραφή μπορείτε να κάνετε αμφισβήτηση αν χρειαστεί

Αν σας στείλουν το Γ1/ΓΝ1 σαν συμβόλαιο ζητάτε να στείλουν νέο

Κάποιους τους έβαλαν μάλιστα στο enter ή enter+ και τους είπαν να το αλλάξουν απο το ebill

ΔΕΝ ισχύει και υπάρχει πιθανότητα ρήτρας αποχώρησης αν το κάνετε. Υπάρχει ευτυχώς το δικαίωμα υπαναχώρησης (μόνο στην περίπτωση που γίνει ηλεκτρονικά) ,14 ημερών οπότε πιέζετε για αλλαγή και διαβεβαιώνεστε (μόνο γραπτώς φυσικά) , οτι δε θα χρεωθείται

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

25 minutes ago, korakios said:

όσοι κάνετε αίτηση στο online , να βεβαιωθείτε οτι το

1. econtract γράφει online

2. το συμβόλαιο που θα σας στείλουν να είναι για το online

3. θα σας δώσουν άμεσα κωδικό εταίρου για την ενεργοποίηση μέσω ebill

 

Επειδή η μετάβαση απο άλλον πάροχο γίνεται σε Γ1/ΓΝ1 και μετά μπαίνει το online , υπάρχει περίπτωση , ειδικά αν κολλήσει το σύστημα ή αργήσουν να σας δώσουν κωδικό εταίρου να μείνετε κολλημένοι στο Γ1/ΓΝ1 και να χρεωθείτε ρήτρα αναπροσαρμογής

έχοντας το econtract και το συμβόλαιο που σας έστειλαν για υπογραφή μπορείτε να κάνετε αμφισβήτηση αν χρειαστεί

Αν σας στείλουν το Γ1/ΓΝ1 σαν συμβόλαιο ζητάτε να στείλουν νέο

Κάποιους τους έβαλαν μάλιστα στο enter ή enter+ και τους είπαν να το αλλάξουν απο το ebill

ΔΕΝ ισχύει και υπάρχει πιθανότητα ρήτρας αποχώρησης αν το κάνετε. Υπάρχει ευτυχώς το δικαίωμα υπαναχώρησης (μόνο στην περίπτωση που γίνει ηλεκτρονικά) ,14 ημερών οπότε πιέζετε για αλλαγή και διαβεβαιώνεστε (μόνο γραπτώς φυσικά) , οτι δε θα χρεωθείται

Τα παραπάνω υποθέτω ότι ισχύουν για μετάβαση στη ΔΕΗ από άλλο πάροχο? Εγώ που ήμουν ΔΕΗ απλά το ενεργοποίησα από ebill, δεν μου έστειλαν συμβόλαια 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leo06 said:

Τα παραπάνω υποθέτω ότι ισχύουν για μετάβαση στη ΔΕΗ από άλλο πάροχο?

ναι

1 minute ago, leo06 said:

Εγώ που ήμουν ΔΕΗ απλά το ενεργοποίησα από ebill, δεν μου έστειλαν συμβόλαια 

δε γνωρίζω τι παίζει σε αυτή την περίπτωση , κανονικά όμως θα έπρεπε

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, korakios said:

ναι

δε γνωρίζω τι παίζει σε αυτή την περίπτωση , κανονικά όμως θα έπρεπε

Δεν στέλνουν κάτι, έχει σύνδεσμο με τους όρους και τικάρεις ότι συμφωνείς. Μπορείς να τους κρατήσεις εάν θέλεις.
Εμένα ήταν υπό επεξεργασία η αίτηση και μετά από 2 μέρες εμφανίστηκε ενεργό το Online με ημερομηνία έναρξης αυτή της αίτησης.

Link to comment
Share on other sites

όσοι κάνετε αίτηση στο online , να βεβαιωθείτε οτι το
1. econtract γράφει online
2. το συμβόλαιο που θα σας στείλουν να είναι για το online
3. θα σας δώσουν άμεσα κωδικό εταίρου για την ενεργοποίηση μέσω ebill
 
Επειδή η μετάβαση απο άλλον πάροχο γίνεται σε Γ1/ΓΝ1 και μετά μπαίνει το online , υπάρχει περίπτωση , ειδικά αν κολλήσει το σύστημα ή αργήσουν να σας δώσουν κωδικό εταίρου να μείνετε κολλημένοι στο Γ1/ΓΝ1 και να χρεωθείτε ρήτρα αναπροσαρμογής
έχοντας το econtract και το συμβόλαιο που σας έστειλαν για υπογραφή μπορείτε να κάνετε αμφισβήτηση αν χρειαστεί
Αν σας στείλουν το Γ1/ΓΝ1 σαν συμβόλαιο ζητάτε να στείλουν νέο
Κάποιους τους έβαλαν μάλιστα στο enter ή enter+ και τους είπαν να το αλλάξουν απο το ebill
ΔΕΝ ισχύει και υπάρχει πιθανότητα ρήτρας αποχώρησης αν το κάνετε. Υπάρχει ευτυχώς το δικαίωμα υπαναχώρησης (μόνο στην περίπτωση που γίνει ηλεκτρονικά) ,14 ημερών οπότε πιέζετε για αλλαγή και διαβεβαιώνεστε (μόνο γραπτώς φυσικά) , οτι δε θα χρεωθείται

Ακριβώς έτσι. Σε εμένα δεν είχε ενημερωθεί το σύστημα και μέσω e-bill έκανα κλικ και πάλι να ενεργοποιήσω το MyHome Online. Υπόψιν είχα κάνει ήδη ηλεκτρονική αίτηση για μεταφορά από άλλο πάροχο στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.
Επίσης, μου βγήκε ένας πρώτος λογαριασμός για 4 μέρες 9€ και είναι στο Γ1 πρόγραμμα. Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι βγήκε αυτός ο λογαριασμός και είναι οι μέρες που έκαναν για να ενεργοποιηθεί το Online από το σύστημα τους.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

τωρα βλεπω στο συμβολαιο της ΔΕΗ που ηρθε τιμολογιο: Γ1Ν , εγω απο wat kai volt μεταφερθηκα. 

δεν μου εχουν στειλει κωδικο εταιρου ειναι κενο. τι πρεπει να κανω ? να παρω την εξυπηρετηση αυριο και να ζητησω να γινει αλλαγη?

το econtract λεει προιον : myhome online

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

πηρα την εξυπηρετηση πελατων μου εδωσε κωδικό εταιρου , γραφτηκα στο ebill, εδωσα καρτα για την πληρωμη, επέλεξα το my home online στα προγράμματα και ολα ενταξει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα τηλέφωνο για έλεγχο και με ειχαν επισης βάλει στο Γ1Ν απο 27/10…

Ζητησα κωδικό εταίρου, μπήκα ebill και έκανα ξανα αίτηση σε online με χρήση κάρτας 

Υπόψην πως τα ειχα κανει ολα αυτα στην αρχική αίτηση παλι !!

Ισως το ενεργοποιούν μετα τον πρωτο λογαριασμό δεν ξέρω αλλά δεν θέλω να πληρώσω καμια ρήτρα, τουλάχιστον για ενα μήνα… ας ειναι μερικές ημέρες !!

μπραβο στον χρήστη που μας ξύπνησε να το ελέγξουμε !!!

Edited by Yrrah
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dennis99 said:

σε εκκαθαριστικο λογαριασμό φυσικο αεριο ελλαδος ΟΤΣ

λίγα είναι , μάλλον ήσουν στην εξάμηνη περίοδο χάριτος

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικές ώρες μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ για το πρόγραμμα online μετά την μεταφορά μου από την Elin. Ήταν πιστωτικός λόγω των 30€ δώρο και των λίγων ημερών χρέωσης. Όλα καλά λοιπόν. 

Περιμένω τον τελικό από την Ελίν ώστε να κλείσει το κεφάλαιο εναλλακτικών παρόχων. Προς το παρόν τουλάχιστον. 

Ευχαριστώ όλους όσοι με καλή διάθεση βοηθάτε να βγάλουμε άκρη στο αλαλούμ που επικρατεί στο χώρο της ενέργειας.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panoszavra said:

Πριν από μερικές ώρες μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ για το πρόγραμμα online μετά την μεταφορά μου από την Elin. Ήταν πιστωτικός λόγω των 30€ δώρο και των λίγων ημερών χρέωσης. Όλα καλά λοιπόν. 

Περιμένω τον τελικό από την Ελίν ώστε να κλείσει το κεφάλαιο εναλλακτικών παρόχων. Προς το παρόν τουλάχιστον. 

Ευχαριστώ όλους όσοι με καλή διάθεση βοηθάτε να βγάλουμε άκρη στο αλαλούμ που επικρατεί στο χώρο της ενέργειας.

Αν έχει περάσει αρκετός καιρός από την ημερομηνία που σου έρχεται λογαριασμός από ελιν,πάρε τους οποσδιποτε τηλεφονο,διότι έχουν στείλει λογαριασμός αλλά μάλλον λόγω κάποιου προβλήματος αρκετοί δεν έχουν λάβει,το ίδιο έγινε και με μένα, περιμένα αρκετές μέρες ,και τίποτα,τους πείρα και μου λέει έχουμε στείλει από Δευτέρα,λέω δεν έχω λάβει κάτι,και μου το ξαναεστειλε επί τόπου με προώθηση μαιλ,που όντως φαινόταν ότι ήταν μαιλ από δευτέρα που δεν είχε ερθει

Edited by ibiza2003

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, korakios said:

λίγα είναι , μάλλον ήσουν στην εξάμηνη περίοδο χάριτος

Εμένα φίλε korakie μου όταν με ειχαν πλευρισει για το οικιακό maxi με ειχαν ζαλίσει πως για το εξάμηνο δεν θα εφαρμοζανε καθόλου ρήτρα. 

Τα γυρίσανε και αυτοί; 

Μόνο που δεν μου ορκίστηκε στη προσκοπικη του τιμή ο πωλητής 😂

(Mule206 εδώ) 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Από όσα διαβάζω συμπεραίνω ότι ο κλασικός λογαριασμός Γ1 της ΔΕΗ, ο οποίος περιλαμβάνει τη ρήτρα αναπροσαρμογής δεν συμφέρει πια.

Σωστά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Σωστά;

μιας και μετρά την ΟΤΣ του προηγούμενου μήνα , απο 1/11 τιμολογείται κάποιος με

0,20€/kw τελική (μαζί με εκπτώσεις επιδοτήσεις)

άρα σωστά

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, korakios said:

μιας και μετρά την ΟΤΣ του προηγούμενου μήνα , απο 1/11 τιμολογείται κάποιος με

0,20€/kw τελική (μαζί με εκπτώσεις επιδοτήσεις)

άρα σωστά

Δηλαδή σε κατανάλωση πχ 3500 κιλοβατώρες μιλάμε για λογαριασμό της τάξης των 700€ εκκαθαριστικό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Δηλαδή σε κατανάλωση πχ 3500 κιλοβατώρες μιλάμε για λογαριασμό της τάξης των 700€ εκκαθαριστικό;

παραπάνω μιας και η ΔΕΗ έχει 600kw/μήνα επιδότηση (οι υπόλοιποι 300) που πάλι δε φτάνουν, άρα θα φάει κάποιες με κιλοβατώρες με 0,26

βέβαια δεν ξέρω αν κλείσει τετράμηνο με 200 ΤΕΑ (ΟΤΣ) , υποθέτω 3500 λες για τετράμηνο

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, korakios said:

παραπάνω μιας και η ΔΕΗ έχει 600kw/μήνα επιδότηση (οι υπόλοιποι 300) που πάλι δε φτάνουν, άρα θα φάει κάποιες με κιλοβατώρες με 0,26

βέβαια δεν ξέρω αν κλείσει τετράμηνο με 200 ΤΕΑ (ΟΤΣ) , υποθέτω 3500 λες για τετράμηνο

Για τετράμηνο εννοώ. Πέρσι σε αντίστοιχη κατανάλωση, ο λογαριασμός ήταν γύρω στα 450 ο εκκαθαριστικος αν θυμάμαι καλά. Φέτος θα έχει τόσο μεγάλη αύξηση;

Οπότε η λύση για κάποιον που θέλει να μείνει στη ΔΕΗ είναι αλλαγή προγράμματος στο ENTER;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, venduza said:

Εμένα φίλε korakie μου όταν με ειχαν πλευρισει για το οικιακό maxi με ειχαν ζαλίσει πως για το εξάμηνο δεν θα εφαρμοζανε καθόλου ρήτρα. 

Τα γυρίσανε και αυτοί; 

Μόνο που δεν μου ορκίστηκε στη προσκοπικη του τιμή ο πωλητής 😂

(Mule206 εδώ) 

επ, τι λέει , πως απο εδώ?

βλέποντας το λογαριασμό υποθέτω οτι έφαγε ρήτρα μέχρι Σεπτέμβριο και δεν έχει Οκτωβρίου καθόλου (ΤΕΜ 0,03 και καθόλου 0,06)

επίσης σε σχέση με τις συνολικές είναι λίγες , άρα κάπου εκεί υποθέτω οτι τελείωσε το 6μηνο χάριτος , δηλαδή έκανε σύνδεση τον Μάρτιο περίπου

να απορρόφησε αποκλείεται γιατί έχουν ανέβει και άλλοι λογαριασμοί φαρμακείο

θα μας πει και ο ίδιος

 

2 minutes ago, p_k said:

Για τετράμηνο εννοώ. Πέρσι σε αντίστοιχη κατανάλωση, ο λογαριασμός ήταν γύρω στα 450 ο εκκαθαριστικος αν θυμάμαι καλά. Φέτος θα έχει τόσο μεγάλη αύξηση;

αν έχεις Γ1 δε σου έχει έρθει ακόμα λογαριασμός να δεις τι γίνεται ???????

3 minutes ago, p_k said:

Οπότε η λύση για κάποιον που θέλει να μείνει στη ΔΕΗ είναι αλλαγή προγράμματος στο ENTER;

ή το online ή enter+ , θα έλεγα άμεσα , δεν υπάρχει λόγος να το καθυστερείς

φυσικά αν δεν έχεις νυχτερινό απο Δευτέρα κάνεις αίτηση με την κατανάλωση που λες

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς τον ήπιαμε για να χρησιμοποιηθεί και μια πιο λαϊκή έκφραση. Έρχεται δύσκολος χειμώνας.

Ήρθε κατα 130 ευρώ αυξημένος σε σχέση με πέρσι.

Η τάση το επόμενο διάστημα θα είναι συνεχώς αυξητική; Μήπως πέσει η τιμή χονδρικής; Στην περίπτωση αυτή δε συμφέρει να φύγω από το Γ1.

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, korakios said:

επ, τι λέει , πως απο εδώ?

βλέποντας το λογαριασμό υποθέτω οτι έφαγε ρήτρα μέχρι Σεπτέμβριο και δεν έχει Οκτωβρίου καθόλου (ΤΕΜ 0,03 και καθόλου 0,06)

επίσης σε σχέση με τις συνολικές είναι λίγες , άρα κάπου εκεί υποθέτω οτι τελείωσε το 6μηνο χάριτος , δηλαδή έκανε σύνδεση τον Μάρτιο περίπου

να απορρόφησε αποκλείεται γιατί έχουν ανέβει και άλλοι λογαριασμοί φαρμακείο

θα μας πει και ο ίδιος

 

Χρόνια μέλος εδώ κινητολάτρης γαρ.

Όντως η ρήτρα του είναι πολύ χαμηλή αλλά είμαι περίεργος να μας πει αν τον χρεώναν έστω και λίγο σε αυτό το εξάμηνο χάριτος. 

Η ρήτρα τους πάντως τσούζει απότι μας έχουν αναφέρει πολλοί που την προτίμησαν. 

Ευτυχώς πάντως δεν τσίμπησα χάρη στις πολιτιμες αναλύσεις σου. 

Μόνο στο αέριο την είχα για λίγους μήνες το καλοκαίρι και μετά αφού μαμηθηκε το σύμπαν πλήρωσα ρήτρα και αποχώρησα και από εκεί. 

 

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, venduza said:

Όντως η ρήτρα του είναι πολύ χαμηλή αλλά είμαι περίεργος να μας πει αν τον χρεώναν έστω και λίγο σε αυτό το εξάμηνο χάριτος. 

αποκλείεται , είναι γενικός όρος στο συμβόλαιο , βασικά ήταν , μόλις είδα τους γενικούς όρους το κατάργησαν (αναμενόμενο)

5 minutes ago, minast said:

Ποιο είναι το μέγιστο ποσό επιδότησης στο Γ1;

0,06€/kw (έως 600kw/μήνα) απο Οκτώβριο για 0,2631€/kw τιμής Γ1 (κιλοβατώρα Νοεμβρίου), κιλοβατώρα Οκτωβρίου 0,19

0,03€/kw για καταναλώσεις Σεπτεμβρίου με τιμή κιλοβατώρας 0,1750

υπόψιν την επιδότηση την πληρώνουμε μέσω φόρων με τόκους

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να λέω πάλι καλά που μου βγαίνει η kw 15 λεπτά με το home enter έτσι? Δεν βάζω δήμους ερτ αυτά θα τα πλήρωνα και μηδέν ρεύμα να κατανάλωνα.

Έχω νυχτερινό μετρητή καίω κάπου 400kw το τετράμηνο με μέρας 1350. Έχω πάγια εντολή για 2% ακομα έκπτωση και περνω και την έκπτωση συνέπειας. 360 δίνω τετράμηνο τα 90 είναι Δήμος ερτ για κοντά 1800kw. Εγώ στη γειτονιά ο ένας έχει watt οι άλλοι ηρων είπαν χάλια τώρα που ήρθε το ρεύμα με τη ρήτρα πολύ χειρότερα από ΔΕΗ. Και η ΔΕΗ χάλια είναι χωρίς κάποιο πρόγραμμα enter online βέβαια γιατί και εκεί βάζουν μεγάλες ρητρες.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, king2009 said:

Οπότε να λέω πάλι καλά που μου βγαίνει η kw 15 λεπτά με το home enter έτσι? Δεν βάζω δήμους ερτ αυτά θα τα πλήρωνα και μηδέν ρεύμα να κατανάλωνα.

Έχω νυχτερινό μετρητή καίω κάπου 400kw το τετράμηνο με μέρας 1350. Έχω πάγια εντολή για 2% ακομα έκπτωση και περνω και την έκπτωση συνέπειας. 360 δίνω τετράμηνο τα 90 είναι Δήμος ερτ για κοντά 1800kw. Εγώ στη γειτονιά ο ένας έχει watt οι άλλοι ηρων είπαν χάλια τώρα που ήρθε το ρεύμα με τη ρήτρα πολύ χειρότερα από ΔΕΗ. Και η ΔΕΗ χάλια είναι χωρίς κάποιο πρόγραμμα enter online βέβαια γιατί και εκεί βάζουν μεγάλες ρητρες.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

360 ευρώ όλα μέσα για 1800kw το τετράμηνο είσαι καλά φίλε μου δεδομένου της κατάστασης 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...