Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Εκκαθαριστικός, ενεργοποίησα το online 13/10. Περίοδος κατανάλωσης 8/7 έως 8/11

D9C58363-863A-4FBD-B9D2-8CB6831BEA59.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

23 ώρες πριν, korakios said:

ή κανανε λάθος ή έτυχε ο αριθμός με τις κιλοβατώρες (όντως δε βγαίνει αναλογικά ,απο Γ1 αντιστοιχούν 99 μέρες απο τις οποίες 29 είναι για το διάστημα CO2 που βγαίνει 155kw)

 

μπορείς να ανεβάσεις φωτό ?

 

23 ώρες πριν, panosss567 said:

Το σίγουρο είναι ότι έπρεπε να χρεωθεί co2 για το διάστημα έως 05/08 .

Από λάθος της ΔΕΗ χρεώθηκε λιγότερο.

μηπως και σε εμενα ειναι οι ρητρες CO2 για αυτες τις λιγες μερες εως 05/08? υπενθυμιζω 20/07 εκδοθηκε ο προηγουμενος

IMG_20211112_083347.jpg

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dreamer12 said:

μηπως και σε εμενα ειναι οι ρητρες CO2 για αυτες τις λιγες μερες εως 05/08?

εσένα σίγουρα , το όλο θέμα είναι οτι στον @Bayern4ταιριάζουν οι κιλοβατώρες του online με το CO2 , εκεί είναι το θέμα

Το online δεν εφαρμόζει co2 και έχει καταργηθεί γενικότερα , απλά κάνανε λάθος και έπρεπε να τον χρεώσουν παραπάνω κιλοβατώρες για το διάστημα μέχρι 5/8

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ,στο αιτημα αμφισβητησης για την ρητρα ενω μου απαντουσαν καθε μερα ,χθες που τους εστειλα παλι νεο αιτημα οταν με φρικαραν με το οτι ειχαν την προειδοποιηση στην σελιδα τους,δεν πηρα ακομα καποια απαντηση..δεν θα απαντησουν ξανα μετα την ηλιθια απαντηση τους ? να περιμενω μηπως απο εβδομαδα? θεωρουν ληξαν το θεμα απο την μερια τους? να στειλω μειλ σε ραε η' στκ η' καποιο συνηγορο του καταναλωτη?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dreamer12 said:

εωρουν ληξαν το θεμα απο την μερια τους?

ναι

4 minutes ago, dreamer12 said:

να στειλω μειλ σε ραε η' στκ η' καποιο συνηγορο του καταναλωτη?

ΣτΚ

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportSample.html

ή ΡΑΕ

https://my.rae.gr/

πάντα κόσμια και επισυνάπτεις την απάντηση της ΔΕΗ

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι off topic, αλλά μόλις ενημερώθηκα για ένα νέο πρόγραμμα της Watt n Volt , το zero. Αναφέρει για μηδενική ρήτρα αναπροσαρμογής, μηδέν πάγια, τιμή κόστους. Από το site τους. Δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες.

Παρεμπιπτόντως είμαι ήδη στο on-line της ΔΕΗ. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panoszavra said:

Δεν ξέρω αν είναι off topic, αλλά μόλις ενημερώθηκα για ένα νέο πρόγραμμα της Watt n Volt , το zero. Αναφέρει για μηδενική ρήτρα αναπροσαρμογής, μηδέν πάγια, τιμή κόστους. Από το site τους. Δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες.

Παρεμπιπτόντως είμαι ήδη στο on-line της ΔΕΗ. 

Με 2€/100kwh νομίζεις ότι είναι πρόταση που αξίζει να τη συζητήσει κάποιος;

Το οποίο δεν είναι νέο αλλά παρατείνεται.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panoszavra said:

Δεν ξέρω αν είναι off topic, αλλά μόλις ενημερώθηκα για ένα νέο πρόγραμμα της Watt n Volt , το zero. Αναφέρει για μηδενική ρήτρα αναπροσαρμογής, μηδέν πάγια, τιμή κόστους. Από το site τους. Δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες.

Παρεμπιπτόντως είμαι ήδη στο on-line της ΔΕΗ. 

κατέβασε το excel της υπογραφής μου και δες στην καρτέλα με τα προγράμματα με ρήτρα (δεν έχει μόνο τη ρήτρα αναπροσαμογής αλλά όλα μαζί) για το Zero

Σε άλλα νέα η επιδότηση αυξάνετε σε 0,13€/kw και 0,15 για ΚΟΤ

Σε ερωτήσεις τύπου μήπως συμφέρει με ρήτρα προσωπικά δε θα απαντάω , εννοείται πως όχι, όποιος έχει αμφιβολία πρώτα να κάνει τις πράξεις να δει πόσο βγαίνει με τη ρήτρα και μετά να αφαιρεί την επιδότηση

Το περίεργο είναι οτι θα μπει επιδότηση και σε σταθερά , 0,02€/kw

Στο μέλλον δυστυχώς θα τα χρυσοπληρώσουμε με τις δανεικές τοκογλυφικές επιδοτήσεις

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, makap said:

Με 2€/100kwh νομίζεις ότι είναι πρόταση που αξίζει να τη συζητήσει κάποιος;

Το οποίο δεν είναι νέο αλλά παρατείνεται.

Δεν έχω δει όρους, αλλά με 0,02 το επιβάρυνση σε μία χαμηλή τιμή χρέωσης κιλοβατώρας δεν είναι ασύμφορο. Το θέμα είναι δεν αναφέρει κάπου τιμή κιλοβατώρας. 🙄

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, panoszavra said:

Δεν έχω δει όρους, αλλά με 0,02 το επιβάρυνση σε μία χαμηλή τιμή χρέωσης κιλοβατώρας δεν είναι ασύμφορο. Το θέμα είναι δεν αναφέρει κάπου τιμή κιλοβατώρας. 🙄

Η τιμή KWh είναι η χονδρική τρέχουσα στο τέλος του μήνα … συν ένα πάγιο 4-8-12 ευρώ για την εταιρία 

Η τρέχουσα τιμή είναι πανω από 200 ευρώ οι 1000 KWhs με συνεχή ανοδική πορεία !!

https://www.admie.gr/sites/default/files/attached-files/type-file/2021/11/202110-Mesostathmiki_Timi_Agoras_Hlektrikhs_energeias_sto_Diasyndedemeno_Systima_v1.pdf

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, panoszavra said:

Δεν έχω δει όρους, αλλά με 0,02 το επιβάρυνση σε μία χαμηλή τιμή χρέωσης κιλοβατώρας δεν είναι ασύμφορο. Το θέμα είναι δεν αναφέρει κάπου τιμή κιλοβατώρας. 🙄

Τη γράφει στην ιστοσελίδα του zero.

Για τις πρώτες 10.000kwh (!!!) η τιμή είναι 2€/100kwh (δύο ευρώ ανά 100kwh !!!)

Link to comment
Share on other sites

το excel αν το δουλεύατε θα σας έβγαζε

0,24 είναι το κόστος + 0,02 το zero

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που κρυβουν και ειναι ουσιαστικα η παγιδα ,το λενε συντομα και με χαριτωμενο τροπο χωρις να το αποκαλυπτουν αλλα ετσι ωστε να ειναι καλυμενοι οτι δεν το κρυβουν, στην διαφημιση τιβι που λενε ..''συν ενα ελαχιστο κοστος για την watt.."

το ελαχιστο που κανει την ρητρα να μοιαζει αθωα.

 

εχω διαβασει ενα αρθρο που προτεινεται στις εταιρειες να φτιαξουν προγραμματα με η' χωρις ρητρες και ολες με διαφορες δικαιολογιες αρνουνται .θελουν ολες με ρητρα εκτος της δεη.γιατι ουσιαστικα η δεη μπορει να το στηριξει ενω αυτες δεν μπορουν ,πρεπει να ξεπαραδιαστουν.

ηρθε μαλλον ο καιρος που περιμεναν,πιο γρηγορα απο την κινητη και το ιντερνετ,να αρχισουν να συνχωνευονται ,να συμμαχουν για αντεξουν τον ανταγωνισμο και την νεα ταξη που διαμορφωνεται.οχι οτι ειναι απαραιτητα καλο για εμας,οπως εδειξε και στους αλλους 2 πιο πανω τομεις.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dreamer12 said:

το ελαχιστο που κανει την ρητρα να μοιαζει αθωα.

σίγουρα αλλά δεν είναι μόνο αυτό , γράφουν και χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής , αλλά καλά κάνουν αφού είμαστε άξιοι της μοίρας μας

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κουράζεστε με ΡΑΕ κλπ

Εκανα αίτηση επιστροφής για τις ρήτρες και πήρα απάντηση από τον Πάροχο 

«Αξιότιμε κύριε,

Επί του από 01.11.2021 αιτήματος σας το οποίο μας απευθύνατε μέσω της παρούσας πλατφόρμας και αφορά την από 22.12.2016 Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας, η οποία καταρτίστηκε μεταξύ ημών και στην οποία συνομολογήθηκαν και συμφωνήθηκαν οι όροι και οι προϋποθέσεις ηλεκτροδότησης της οικιακής σας παροχής με αριθμό ΧΧΧ επαγόμαστε τα κατωτέρω.

Στην από 22.12.2016 Σύμβαση ρητά συμφωνήσαμε το ενδεχόμενο μεταβολών των χρεώσεων προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας της παροχής του, λόγω του τέλους Οριακής Τιμής Συστήματος (ήτοι τη λεγόμενη «ενεργοποίηση της ρήτρας ΟΤΣ»). 

Συγκεκριμένα, στο α. 6.2 των γενικών όρων της ως άνω συμβάσεως ρητά συμφωνήσαμε ότι: «α. 6.2. Οι χρεώσεις που επιβάλλονται από τον Προμηθευτή για την προμήθεια Ηλεκτρικής Ενέργειας στις Εγκαταστάσεις του Πελάτη υπολογίζονται βάσει των όρων της παρούσας. Η χρέωση που υπολογίζεται από τον Προμηθευτή και επιβάλλεται στον Πελάτη για τα οικιακά και εμπορικά προγράμματα αφορά τις χρεώσεις Ηλεκτρικού Ρεύματος, και δεν περιλαμβάνει τις Ρυθμιζόμενες Χρεώσεις, όπως τη Χρέωση Χρήσης Συστήματος Μεταφοράς, τη Χρέωση Χρήσης Δικτύου Διανομής, τις Λοιπές Επιβαρύνσεις Συστήματος Μεταφοράς, Υπηρεσίες Κοινής Ωφελείας και το Ειδικό Τέλος Μείωσης Εκπομπών Αερίων Ρύπων (ΕΤΜΕΑΡ), και τις Συμπληρωματικές Χρεώσεις, όπως τον Ειδικό Φόρο Κατανάλωσης (ΕΦΚ) και τις υπηρεσίες ΔΕΔΔΗΕ εάν αυτές υφίστανται. Ο τρόπος υπολογισμού των Ρυθμιζόμενων Χρεώσεων και των Συμπληρωματικών Χρεώσεων γίνεται από τον Προμηθευτή, όπως ορίζεται στην κείμενη νομοθεσία, ενιαία για όλους τους Προμηθευτές. Για τα Οικιακά Πακέτα η χρέωση που επιβάλλεται στον πελάτη αφορά (α) τις χρεώσεις ηλεκτρικού ρεύματος εκτός του τέλους ΟΤΣ και (β) τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις, εκτός του ΕΤΜΕΑΡ. Σε κάθε περίπτωση, επιπλέον των παραπάνω, ο Προμηθευτής χρεώνει τον πελάτη τίμημα για τα Δικαιώματα Εκτέλεσης Τελωνειακών Εργασιών (ΔΕΤΕ) και φυσικά το Φόρο Προστιθέμενης Αξίας (ΦΠΑ). Σε περίπτωση Έναντι Λογαριασμών κατανάλωσης η συμφωνηθείσα εμπορική πολιτική τιμολόγησης εφαρμόζεται επί της εκτιμώμενης ποσότητας Ηλεκτρικής Ενέργειας που κατανάλωσε ο Πελάτης, κατά το άρθρο 5.3 της παρούσας Σύμβασης».

Όπως ορίζεται στο 6.3. των γενικών όρων της ανωτέρω συμβάσεως ρητά συμφωνήσαμε, τον τρόπο υπολογισμού της ενδεχόμενης αναπροσαρμογής των χρεώσεων προμήθειας λόγω του «τέλους ΟΤΣ» (ήδη σήμερα καλούμενου «Ρήτρα Κόστους Προμήθειας») ως εξής: «α. 6.3 Οι Χρεώσεις Προμήθειας θα υπολογίζονται ειδικότερα ως εξής: Αν το άθροισμα (Ι) της μέσης ΟΤΣ, (ΙΙ) των μέσων μοναδιαίων χρεώσεων για τους ΛΠ, και (ΙΙΙ) της μέσης χρέωσης ΜΜΚΘΣΣ κατά την Περίοδο Κατανάλωσης, των (Ι) έως και (ΙΙΙ) προσαυξημένων κατά τον εκάστοτε ισχύοντα συντελεστή απωλειών δικτύου (εφεξής το «Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα») κυμαίνεται εντός των ορίων 45 και 50 €/ΜWh, δεν θα πραγματοποιείται αύξηση ή μείωση των Χρεώσεων Προμήθειας. 

Αν το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα κατά την Περίοδο Κατανάλωσης είναι κάτω του ορίου των 45 €/ΜWh, οι Χρεώσεις Προμήθειας θα μειώνονται κατά τη διαφορά των 45 €/ΜWh με το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα. Αν το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα κατά την Περίοδο Κατανάλωσης είναι άνω του ορίου των 50 €/ΜWh, οι Χρεώσεις Προμήθειας θα αυξάνονται κατά τη διαφορά του Μέσου Προσαυξημένου Αθροίσματος με το όριο των 50€/MWh. Αυτές οι αυξομειώσεις των Χρεώσεων Προμήθειας θα εμφανίζονται ως διακριτές χρεώσεις ή πιστώσεις στους λογαριασμούς κατανάλωσης, που θα αποστέλλει ο Προμηθευτής στον Πελάτη, όταν τα πραγματικά δεδομένα καθίστανται διαθέσιμα από τον αρμόδιο διαχειριστή.» 

Εντός του έτους 2017, η εν λόγω χρέωση ενεργοποιήθηκε σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην ως άνω σύμβαση και αποτυπώνεται στους λογαριασμούς που αποστείλαμε σε διακριτό σημείο των λογαριασμών αναγράφοντας το ποσό και την αιτιολογία της εν λόγω χρέωσης.

Επιπλέον, στον Γενικό Όρο 15.1 αναφέρεται ότι ο Προμηθευτής υποχρεούται σε ατομική ενημέρωση των Πελατών του, η οποία δύναται να υλοποιείται με εναλλακτικούς τρόπους. Ενδεικτικά αναφέρονται: Τηλεφωνικά, με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, μέσω σύντομης ειδοποίησης η οποία περιλαμβάνεται στο Λογαριασμό Κατανάλωσης ή αποστέλλεται ηλεκτρονικά, παραπέμποντας στην ιστοσελίδα του Προμηθευτή για πλήρη ενημέρωση επί του περιεχομένου της τροποποίησης, εφόσον έχει συναινέσει σε τούτο ο Πελάτης. Η ενημέρωση, ως ορίζει το άρθρο 30 παρ. 4 του Κώδικα Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας σε Πελάτες λαμβάνει χώρα τουλάχιστον εξήντα (60) ημέρες πριν την έναρξη ισχύος των τροποποιήσεων και, εφόσον είναι δυνατό και επαρκές, σε ειδικό πεδίο του Λογαριασμού Κατανάλωσης ή σε χωριστό έντυπο που διαβιβάζεται με αυτόν. Κατ’ εξαίρεση, η ενημέρωση σχετικά με τροποποίηση των Χρεώσεων Προμήθειας δύναται να λαμβάνει χώρα με τον πρώτο Λογαριασμό Κατανάλωσης που ακολουθεί την τροποποίηση.

Βάσει των ανωτέρω, για τη τροποποίηση του Γενικού Όρου 6.3 της μεταξύ μας σύμβασης και των ορίων όπως αυτά ήταν αναρτημένα στην ιστοσελίδα μας (https://www.watt-volt.gr/terms-conditions-amendments-10-02-2020/) έχετε ενημερωθεί εγγράφως ένα μήνα πριν την εφαρμογή τους, στον λογαριασμό με ημερομηνία έκδοσης ΧΧΧΧΧ

Συνεπώς ο όρος 6.3 ορίζεται ως εξής: «Οι Χρεώσεις Προμήθειας ενδέχεται να αναπροσαρμοστούν βάσει της Ρήτρας Κόστους Προμήθειας (ΟΤΣ, ΛΠ, ΜΜΚΘΣΣ, απώλειες). Οι Χρεώσεις Προμήθειας θα υπολογίζονται ειδικότερα ως εξής: Αν το άθροισμα (Ι) της μέσης ΟΤΣ, (ΙΙ) των μέσων μοναδιαίων χρεώσεων για τους ΛΠ, και (ΙΙΙ) της μέσης χρέωσης ΜΜΚΘΣΣ κατά την Περίοδο Κατανάλωσης, με τα (Ι) έως και (ΙΙΙ) προσαυξημένα κατά τον εκάστοτε ισχύοντα συντελεστή απωλειών δικτύου (εφεξής το «Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα») κυμαίνεται εντός των ορίων 35 και 45 €/ΜWh, δεν θα πραγματοποιείται αύξηση ή μείωση των Χρεώσεων Προμήθειας. Αν το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα κατά την Περίοδο Κατανάλωσης είναι κάτω του ορίου των 35 €/ΜWh, οι Χρεώσεις Προμήθειας θα μειώνονται κατά τη διαφορά των 35 €/ΜWh με το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα. Αν το Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα κατά την Περίοδο Κατανάλωσης είναι άνω του ορίου των 45 €/ΜWh, οι Χρεώσεις Προμήθειας θα αυξάνονται κατά τη διαφορά του Μέσου Προσαυξημένου Αθροίσματος με το όριο των 45€/MWh. Αυτές οι αυξομειώσεις των Χρεώσεων Προμήθειας θα εμφανίζονται ως διακριτές χρεώσεις ή πιστώσεις στους λογαριασμούς κατανάλωσης που θα αποστέλλει ο Προμηθευτής στον Πελάτη. 

Για περιόδους κατανάλωσης που τιμολογούνται όταν τα πραγματικά δεδομένα κόστους δεν είναι ακόμη διαθέσιμα, η Ρήτρα Κόστους Προμήθειας θα βασίζεται σε εκτιμήσεις του Προμηθευτή. Οι εκτιμήσεις αυτές θα προκύπτουν από τον μέσο όρο της κάθε μεταβλητής του Μέσου Προσαυξημένου Αθροίσματος (ΛΠ, ΜΜΚΘΣΣ, απώλειες) κατά το πιο πρόσφατο διάστημα 90 ημερών για το οποίο όλα τα δεδομένα κόστους είναι γνωστά. Όταν πλέον τα πραγματικά δεδομένα κόστους θα καθίστανται διαθέσιμα από τον αρμόδιο διαχειριστή, οι χρεώσεις της Ρήτρας Κόστους Προμήθειας που επιβλήθησαν με εκτιμώμενα κόστη, θα εκκαθαρίζονται στον αμέσως επόμενο εκκαθαριστικό λογαριασμό.»

Από όλα τα ανωτέρω λοιπόν προκύπτει ότι συμφωνήσαμε την ενδεχόμενη μεταβολή των χρεώσεων προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας της παροχής σας λόγω του «τέλους Οριακής Τιμής Συστήματος» (πρώην «Ρήτρα ΟΤΣ» και ήδη «Ρήτρα Κόστους Προμήθειας»). Συνεπώς, η χρέωση της εν λόγω Ρήτρας εκ μέρους της εταιρείας μας δεν αποτελεί κάποια κρυφή χρέωση αλλά είναι μία ρητά συνομολογημένη και νόμιμη χρέωση, η οποία αποτυπώθηκε διακριτά σε όλους τους λογαριασμούς σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Νόμο και τη μεταξύ μας σύμβαση.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.»

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yrrah said:

Εκανα αίτηση επιστροφής για τις ρήτρες και πήρα απάντηση από τον Πάροχο 

κλασσική τυποποιημένη απάντηση κονσέρβα , αυτή δίνουνε όταν κάνεις αμφισβήτηση μέσω email

Κάνεις μη αποδοχή και ζητάς απο ΡΑΕ να πάρει θέσει μιας και δεν ενημερώθηκες για την ύπαρξη της ρήτρας πριν υπογράψεις , ζητάς και την ηχογράφηση των συνομιλιών που να το αποδεικνύουν

να σε ρωτήσω , έκανες και αμφισβήτηση με τα βήματα που έγραψα? Ή κατευθείαν ΡΑΕ (αν ναι ,βάσει των ερωτημάτων που γράφω κατα καιρούς?)

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, korakios said:

κλασσική τυποποιημένη απάντηση κονσέρβα , αυτή δίνουνε όταν κάνεις αμφισβήτηση μέσω email

Κάνεις μη αποδοχή και ζητάς απο ΡΑΕ να πάρει θέσει μιας και δεν ενημερώθηκες για την ύπαρξη της ρήτρας πριν υπογράψεις , ζητάς και την ηχογράφηση των συνομιλιών που να το αποδεικνύουν

να σε ρωτήσω , έκανες και αμφισβήτηση με τα βήματα που έγραψα? Ή κατευθείαν ΡΑΕ (αν ναι ,βάσει των ερωτημάτων που γράφω κατα καιρούς?)

Στο περίπου ναι κατι τέτοιο έγραψα 

Δεν ασχολούμαι άλλο, έκανα αποδοχή και άντε γεια 

εχω φύγει ήδη και ειμαι ΔΕΗ online 
ευτυχώς μόνο 3 μήνες με έγδυσαν βαρειά σύνολο 140 ευρώ 

εχω βάλει όσους ήξερα να πανε ΔΕΗ online οσο προλαβαίνουν να γλυτώσουν κανα 30άρι μίνιμουμ τον μήνα 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Yrrah said:

Δεν ασχολούμαι άλλο, έκανα αποδοχή και άντε γεια 

όπως βολεύεται ο καθένας

57 minutes ago, dreamer12 said:

εγω που ειμαι διαφορετικη περιπτωση  δλδ. το ιδιο θα μου στειλουν? για το θμεα της προειδοποιησης?

η απάντηση του πάροχου πάντα είναι κονσέρβα , είτε με αμφισβήτηση , είτε μέσω ΣτΚ ,είτε μέσω ΡΑΕ. Πατάνε σε αυτό που έκανε ο συμφουρήτης , οτι δε θα ασχοληθούν περαιτέρω

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makap said:

Τη γράφει στην ιστοσελίδα του zero.

Για τις πρώτες 10.000kwh (!!!) η τιμή είναι 2€/100kwh (δύο ευρώ ανά 100kwh !!!)

Αυτό είναι η τιμή zero που θα προσθέσουν στο σύνολο των κιλοβατώρων. Με διαίρεση βγαίνει + 0,02/ kwh

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panoszavra said:

Αυτό είναι η τιμή zero που θα προσθέσουν στο σύνολο των κιλοβατώρων. Με διαίρεση βγαίνει + 0,02/ kwh

+ το κόστος προμήθειας πάντα

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites



Δεν έχω δει όρους, αλλά με 0,02 το επιβάρυνση σε μία χαμηλή τιμή χρέωσης κιλοβατώρας δεν είναι ασύμφορο. Το θέμα είναι δεν αναφέρει κάπου τιμή κιλοβατώρας.

Τη γράφει στην ιστοσελίδα του zero.
Για τις πρώτες 10.000kwh (!!!) η τιμή είναι 2€/100kwh (δύο ευρώ ανά 100kwh !!!)

Την τιμή της kWh την βλέπεις από το site του χρημτηστηριου ενέργειας ή από το site toy αδμηε (εχουν βαλει pdf πιο πάνω).
Τα 2€/100kWh, είναι το πάγιο κ οχι η τιμή της kWhρας

----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, panoszavra said:

Αυτό είναι η τιμή zero που θα προσθέσουν στο σύνολο των κιλοβατώρων. Με διαίρεση βγαίνει + 0,02/ kwh

Τι διαφορετικό έγραψα εγώ;

2€/100kvh = 0,02/kwh

Απλά μαθηματικά.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, makap said:

Τι διαφορετικό έγραψα εγώ;

2€/100kvh = 0,02/kwh

Απλά μαθηματικά.

Το 0,02 είναι έξτρα χρέωση στην τιμή kwh.

Την τιμή kwh την ανέφερε ο korakios λιγα post πριν. (0,24/kwh)

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panoszavra said:

Το 0,02 είναι έξτρα χρέωση στην τιμή kwh.

Την τιμή kwh την ανέφερε ο korakios λιγα post πριν. (0,24/kwh)

Εγώ διαβάζω αυτό

 

Καταγραφή.JPG

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...