Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το θέλει κάποιος συνάδελφος από δω το εργαλείο τώρα που έχει καινούρια πλακέτα ας μου στείλει ένα PM. Τρώγομαι να πάρω το Op3t το μαύρο..
Link to comment
Share on other sites

Όποιον τον πονάει το θέμα μπαταρία, ας ρίξει μία ματιά στο θέμα του 3Τ. Έχει ανέβει ένα ενδιαφέρον ποστ :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Όποιον τον πονάει το θέμα μπαταρία, ας ρίξει μία ματιά στο θέμα του 3Τ. Έχει ανέβει ένα ενδιαφέρον ποστ :cool: :cool: :cool:

 

Βάλε ένα link ρε φίλε να μην ψαχνόμαστε :)

Αναφέρεσαι σε αυτό?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το θέμα

Ποστ #2032

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Fp%3D7145326&share_tid=444035&share_fid=4676&share_type=t&share_pid=7145326

 

 

Πρώτη φόρτιση με τις καινούριες ρυθμίσεις μόνο 4g πάντα ανοιχτό και λίγες κλήσεις, είναι η πρώτη φορά με data που βλέπω σωστή απεικόνιση κατανάλωσης της μπαταρίαςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/......

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις ρυθμίσεις που προτείνει ο Βαγγέλης στο δίπλα θέμα, αυτά είναι τα στατιστικά μου. +17' κλήσεις. cced2f06e0e6aa46f28ffe2708a64b90.jpgaeeb443718654b7adf14213d3a4c0187.jpg8978a5a32ffa05276fcfdc5905f05b72.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είχες πολύ κακό σήμα.Δεν είναι ενδεικτικά.Αλλα πάει καλά.κι εγώ τις έβαλα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εγώ έβαλα και tugabrowser που τον είχα ξεχάσει γιατί κάνει μεγάλη διαφορά.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αργεί η global διάθεση της OOS 4.1 1 έχει θεματακια;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς αργεί ; Έχει κυκλοφορήσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι ρυθμίσεις που λέμε πιο πάνω.Πρωτη φορά που με δεδομένα και μάλιστα μόνο 4g και σε αναμονή η μπαταρία δείχνει ευθεία γραμμή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι ρυθμίσεις που λέμε πιο πάνω.Πρωτη φορά που με δεδομένα και μάλιστα μόνο 4g και σε αναμονή η μπαταρία δείχνει ευθεία γραμμή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εάν εννοείς τα δικά μου, εκεί που έχει ευθεία, τα δεδομένα και το WiFi είναι κλειστά.

Τώρα στο 19% είμαι σε 4:50'. Οπότε βλέπω βελτίωση αλλά η κατανάλωση του system παραμένει πρώτη.

 

Όλα αυτά με Hydrogen Os

Link to comment
Share on other sites

Την δικιά μου εννοώ.σε εσένα δεν είναι φυσιολογικό το σύστεμ πρώτο! Επίσης σκέφτομαι να βάλω τα Google play services WiFi only.λες να κάνω βλακεία;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το Global rollout χωρίς vpn

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί περιμένεις άδικα ; Κατέβασε το ζιπάκι και κάνε local update. Κάνε και ένα clear cache και είσαι έτοιμος.

 

Είναι foolproof διαδικασία. Δεν έχω σκοπό να σε προσβάλλω, εννοώ ότι δε θα κάνεις ζημιά εάν ακολουθήσεις τα βήματα.

 

@skatzivas δε το ξέρω αυτό που λες. Δοκίμασε το και πες μας. Ίσως να επηρεάσει κάτι που δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα ...

Link to comment
Share on other sites

Την δικιά μου εννοώ.σε εσένα δεν είναι φυσιολογικό το σύστεμ πρώτο! Επίσης σκέφτομαι να βάλω τα Google play services WiFi only.λες να κάνω βλακεία;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν θα μπορείς να κατεβάσεις από playstore με data

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορείς να κατεβάσεις από playstore με data

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μονο αυτο; το σχολαω ανετα!

Όχι δεν είναι αυτό το έκανα και κατέβασε κανόνικα

Συγχρονισμό πρέπει να κόβουν.μου έστειλα ένα μέιλ κ δεν έρχεται

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει πάντως λίγη προσοχή με αυτά που περιγράφονται εδώ για την εξοικονόμηση μπαταρίας.

Εγώ κάποια δεν τα έκανα γιατι πραγματικά αφαιρούν από τη λειτουργικότητα του τηλεφώνου, και χάνεις σε ευκολίες (πχ αυτό με τα location services).

Προσωπική άποψη πάντα...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει πάντως λίγη προσοχή με αυτά που περιγράφονται εδώ για την εξοικονόμηση μπαταρίας.

Εγώ κάποια δεν τα έκανα γιατι πραγματικά αφαιρούν από τη λειτουργικότητα του τηλεφώνου, και χάνεις σε ευκολίες (πχ αυτό με τα location services).

Προσωπική άποψη πάντα...

Ε εντάξει αυτά είναι η πρόταση του Βαγγέλη. Εννοείται ότι δεν είναι για όλους. Εξαρτάται από τη χρήση και τι θελεις ο καθένας από τη συσκευή του. Ένα μεγάλο πείραμα κάνουμε εδώ και λέμε τις εντυπώσεις μας.

 

Κάντο και πες μας τι άλλαξες και τι όχι και αν σε βοήθησε στη μπαταρία. Μόνο έτσι θα βγάλουμε άκρη. :cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι που τις έκανα, πέρα από το gps που έχασα αλλά δεν τρέχει και κάτι, με την ίδια καθημερινή χρήση και μόνο 4g έφτασα 10:30 το βράδυ και έχω 51%.Δεν το λες και άσχημα με δεδομένο ότι δεν έκανα κάτι διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι που τις έκανα, πέρα από το gps που έχασα αλλά δεν τρέχει και κάτι, με την ίδια καθημερινή χρήση και μόνο 4g έφτασα 10:30 το βράδυ και έχω 51%.Δεν το λες και άσχημα με δεδομένο ότι δεν έκανα κάτι διαφορετικό.

Υπάρχει διαφορά σίγουρα. Το βλέπω και εγώ.

 

Έχω όμως πολύ κακό σήμα και χάνω απο κει.

 

Λες να γίνεται να γυρίσω σε ΜΜ ;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω δυστυχώς

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και δεν βρίσκω λόγο να γυρίσεις πίσω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω δυστυχώς

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και δεν βρίσκω λόγο να γυρίσεις πίσω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Χαχαχα. Ούτε εγώ. Χαβαλε κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνω με 4g να δω που θα φτάσω. Πάω για 24 ώρες και τώρα είμαι 42%.το τονίζω με την ίδια καθημερινή χρήση.

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι κοιμήθηκα στις 00:30 με 47% κ ξύπνησα 06:30 με 43 κ είχε μικρά μικρά τμήματα στην απεικόνιση μπαταρίας που έδειχνανawake.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι από χτες το πρωί που έκανα τις ρυθμίσεις μέχρι σήμερα είμαι μόνο δεδομένα.επιτηδες δεν έβαλαwifi να δω αντοχές.

Τώρα κλείνω 24 ώρες με 4g κ έχω 3ωρες οθόνη κ 8 λεπτά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Με 40 λεπτά βαρύ παιχνίδι κ λίγες κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...