Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θα ελεγα οτι δεν κουνιεται καθολου. Κουνημενο βγαινει γενικα το βιντεο.

Το OIS είναι για να αποσβένει της ανεπαίσθητες κίνησης του χεριού λόγω αναπνοής ή κάποιο τρέμουλο. Αν το κουνάς επίτηδες δεν έχεις απόσβεση. Δεν υπάρχει ο χώρος να κάνει τέτοια διόρθωση.

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Το iOS είναι για να αποσβένει της ανεπαίσθητες κίνησης του χεριού λόγω αναπνοής ή κάποιο τρέμουλο. Αν το κουνάς επίτηδες δεν έχεις απόσβεση. Δεν υπάρχει ο χώρος να κάνει τέτοια διόρθωση.

 

Δεν είπα να το κουνάει 1 μετρό πάνω 1 μέτρο κάτω είπα λίγο,ελάχιστα ώστε να γίνετε αισθητή η διάφορα και την καταλαβαίνεις και την βλέπεις στην οθόνη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Το iOS είναι για να αποσβένει της ανεπαίσθητες κίνησης του χεριού λόγω αναπνοής ή κάποιο τρέμουλο. Αν το κουνάς επίτηδες δεν έχεις απόσβεση. Δεν υπάρχει ο χώρος να κάνει τέτοια διόρθωση.

 

Α οποτε δεν μιλαμε για τις πιο βαριες κινησεις πχ να τρεχεις και να τραβας βιντεο η να χοροπηδας στο γηπεδο ας πουμε αλλα για πιο soft πραγματα.

Γιατι εγω ειχα την εντυπωση πως διορθωνει κατα την εγγραφη και τα παραπανω, οχι απολυτα αλλα να μειωνει λιγο τις κινησεις ακομα και αν χοροπηδας.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το iOS είναι για να αποσβένει της ανεπαίσθητες κίνησης του χεριού λόγω αναπνοής ή κάποιο τρέμουλο. Αν το κουνάς επίτηδες δεν έχεις απόσβεση. Δεν υπάρχει ο χώρος να κάνει τέτοια διόρθωση.

 

Μην λες για iOS εδώ μέσα γιατί θα φάμε ξύλο

Εννοείς σίγουρα το OIS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Έγινε η απαραίτητη διόρθωση ;)

Ο baiosss κατάλαβε τι έγραψα. Ούτε για ένα μέτρο μίλησα ούτε για δράκους. Απλά πράγματα.

Σταθεροποιεί την εικόνα. Τώρα, για παράδειγμα στο τρέξιμο που γράφεις μην περιμένεις να έχεις εντελώς σταθερό πλάνο. Αλλά σίγουρα βελτιωμένο σε σχέση με κάμερα που δεν διαθέτει OIS.

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Έγινε η απαραίτητη διόρθωση ;)

Ο baiosss κατάλαβε τι έγραψα. Ούτε για ένα μέτρο μίλησα ούτε για δράκους. Απλά πράγματα.

Σταθεροποιεί την εικόνα. Τώρα, για παράδειγμα στο τρέξιμο που γράφεις μην περιμένεις να έχεις εντελώς σταθερό πλάνο. Αλλά σίγουρα βελτιωμένο σε σχέση με κάμερα που δεν διαθέτει OIS.

 

Οκ ευχαριστω πολυ. Απλα πιο επανω η δοκιμη για το ΟIS που ανεφερε ο συμφορουμιτης ωστε να δει αν λειτουργει κατα την εγγραφη, μου εκανε εντυπωση πως το παρατηρησε και ξερει οτι λειτουργει. Απο την αλλη εγω δεν εχω καποια αλλη συσκευη διπλα για να δω τις διαφορες και ισως γι αυτο μου φανηκε περιεργο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις και το άλλο. Γύρνα το κινητό σε λήψη βίντεο και πάρα record. Πήγαινε στο φως και κοίτα το φακό της κάμερας.

Θέλει προσπάθεια για να το δεις, αλλά κινείται μέσα στο housing όταν το κουνάς λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις και το άλλο. Γύρνα το κινητό σε λήψη βίντεο και πάρα record. Πήγαινε στο φως και κοίτα το φακό της κάμερας.

Θέλει προσπάθεια για να το δεις, αλλά κινείται μέσα στο housing όταν το κουνάς λίγο.

 

Ναι το παρατηρησα αυτο. Σαν ενα μπαλακι που κινειται ειναι:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βάλτε τελευταία hydrogen αξίζει με 1000 ! Όσοι το έχετε περάσει ήδη παρατηρειστε στην lockscreen το animation και ήχο όταν το βάζετε σε dash charge !! Απλά εθιστικό !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βάλτε τελευταία hydrogen αξίζει με 1000 ! Όσοι το έχετε περάσει ήδη παρατηρειστε στην lockscreen το animation και ήχο όταν το βάζετε σε dash charge !! Απλά εθιστικό !!

Με Playstore τι γίνεται ; Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου hydrogen

Link to comment
Share on other sites

Με Playstore τι γίνεται ; Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου hydrogen

 

Εγώ έβαλα τα αρχεία Google play services και playstore σε apk μορφή τα εγκατεστησα και μετά εγκατεστησα το Google contacts sync αφού απενεργοποίησα το μαμισιο contacts από τις εφαρμογές μέσα ! Και όλα μία χαρά ! Όλες οι επαφές και οι εφαρμογές μου έτοιμες !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τα αρχεία Google play services και playstore σε apk μορφή τα εγκατεστησα και μετά εγκατεστησα το Google contacts sync αφού απενεργοποίησα το μαμισιο contacts από τις εφαρμογές μέσα ! Και όλα μία χαρά ! Όλες οι επαφές και οι εφαρμογές μου έτοιμες !

Έκανες εγκατάσταση τη ρομ από local folder. Με το γρανάζι εννοώ. Επίσης τα APK τα βρήκα για τα παραπάνω. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ :D

 

Edit: δε μπορώ να κατεβάσω. Κανει διακοπή πριν κατέβει ολόκληρο. Θα δοκιμάσω αύριο.

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Έκανες εγκατάσταση τη ρομ από local folder. Με το γρανάζι εννοώ. Επίσης τα APK τα βρήκα για τα παραπάνω. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ :D

 

Edit: δε μπορώ να κατεβάσω. Κανει διακοπή πριν κατέβει ολόκληρο. Θα δοκιμάσω αύριο.

 

Εδώ κατέβασε από mega και έκανα εγκατάσταση από recovery stock .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με την εγκατάσταση της hydrogen.

Όπως είπε ο φίλος toroman αξίζει με χίλια !!!

Πάντως δε χρειάστηκε να κάνω κάτι με το play store ή play services. Υπάρχουν κανονικά από την Oxygen.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με την εγκατάσταση της hydrogen.

Όπως είπε ο φίλος toroman αξίζει με χίλια !!!

Πάντως δε χρειάστηκε να κάνω κάτι με το play store ή play services. Υπάρχουν κανονικά από την Oxygen.

 

Τι προσφέρει παραπάνω ή διαφορετικό από την μαμά rom?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Chmakis αν μπορείς κάνει ένα μίνι οδηγό εγκατάστασης και ένα μίνι review σε παρακαλώ.

Θέλει ξεκλείδωμα bootloader? Μετα παίρνεις ΟΤΑ επίσημη Ρομ δεν είναι απλά από την Κινεζική ομάδα?

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Chmakis αν μπορείς κάνει ένα μίνι οδηγό εγκατάστασης και ένα μίνι review σε παρακαλώ.

Θέλει ξεκλείδωμα bootloader? Μετα παίρνεις ΟΤΑ επίσημη Ρομ δεν είναι απλά από την Κινεζική ομάδα?

Έκανα φίλε μου στο θέμα με τις τροποποιήσεις. Ξεκλείδωμα δεν χρειάζεται, το κάνεις από φουλ στοκ. Για ota δε θυμάμαι καθόλου. Λογικά θα παίρνεις Hydrogen. Θα το κοιτάξω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

@akis_k, σου ήρθε μέσω VPN ή κανονικά Ελλάδα?

 

Μέσω VPN (Καναδά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα την συσκευή.Ηρθε σε κουτί μέσα σε κουτί διπλό τριπλό προστατευμένη υπερβολικά. Ήρθε με 4.0.3 ενώ είχα 4.1.1 .Απλά το αναφέρω. Η κάμερα φαίνεται ότι έχει διαφορά είναι πιο άμεση έως ακαριαία.Την δοκιμάζω.

Τώρα στο επίμαχο σημείο των τεστ του ois μόνο το δεύτερο έβγαλε fail. Οπότε δεν έχετε λόγο ανησυχίας πιστεύω. Αυτά από μένα. Η εμπειρία από το σέρβις 1000% θετική.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο για το Οneplus 5.Πολύ ωραίο

 

 

Ότι πιο κιτς σε concept έχω δει !

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις τελείωσα με την εγκατάσταση της hydrogen.

Όπως είπε ο φίλος toroman αξίζει με χίλια !!!

Πάντως δε χρειάστηκε να κάνω κάτι με το play store ή play services. Υπάρχουν κανονικά από την Oxygen.

 

Θα πρότεινα να κάνεις wipe τα πάντα εκτός από internal ! Μια φορά που δοκίμασα dirty flash είχα θέματα !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...