Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για open beta ρε παιδιά πότε θα βγει αναβάθμιση?! Τελευταία φορά ήταν 1 του μηνός !! Ανά 2 βδομάδες υποτίθεται θα έβγαζαν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Improved bluetooth connectivity" βλέπω και χαίρομαι. Για να δούμε...

Έχει βελτιωθεί όντως. Με το Plantronics είχα κάποια θέματα με την προηγούμενη έκδοση. Μου είχε τύχει 2-3 φορές να μην το αναγνωρίζει και να πρέπει να ξανακάνω χειροκίνητα τη σύνδεση. Πλέον γίνεται χωρίς πρόβλημα όσο το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί όντως. Με το Plantronics είχα κάποια θέματα με την προηγούμενη έκδοση. Μου είχε τύχει 2-3 φορές να μην το αναγνωρίζει και να πρέπει να ξανακάνω χειροκίνητα τη σύνδεση. Πλέον γίνεται χωρίς πρόβλημα όσο το έχω δοκιμάσει.

 

Εγώ το ανέφερα λόγω της ξενέρας που έχω φάει που δεν παίζει audio μέσω a2dp στο ηχοσύστημα του αυτοκινητου (κάτι που λειτουργούσε κανονικά πριν τo τελευταίo update). Είναι το μόνο που με χαλάει στη συσκευή. Τόσο πολύ, που σκέφτομαι όταν έρθει το update, να το κάνω με clean install για να αυξήσω τις πιθανότητες να στρώσει! :D

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ανέφερα λόγω της ξενέρας που έχω φάει που δεν παίζει audio μέσω a2dp στο ηχοσύστημα του αυτοκινητου (κάτι που λειτουργούσε κανονικά πριν τo τελευταίo update). Είναι το μόνο που με χαλάει στη συσκευή. Τόσο πολύ, που σκέφτομαι όταν έρθει το update, να το κάνω με clean install για να αυξήσω τις πιθανότητες να στρώσει! :D

Δεν έχω στο αμάξι για να το δω και σου πω εντυπώσεις. Ελπίζω να το έφτιαξαν :D

Link to comment
Share on other sites

Με shortcuts όπως τα pixel και νέο launcher

Αυτό είναι ωραίο νέο.!!! Έχω βάλει Nova για τα shortcuts αλλά μου αρέσει πιο πολύ ο launcher της OnePlus. Άντε να δούμε !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα δίκιο.Μου άλλαξαν την κάμερα.Άντε να έρθει πίσω το εργαλείο.Εμ από την αρχή το έλεγα δεν δούλευε ο OIS, τι βλακειες έλεγαν στο xda ότι είναι λογικό να βγάλειfail το αντίστοιχο τέστ στο σέρβις μενού.

Άντε να χαθεί τώρα στο δρόμο της επιστροφής! Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα δίκιο.Μου άλλαξαν την κάμερα.Άντε να έρθει πίσω το εργαλείο.Εμ από την αρχή το έλεγα δεν δούλευε ο OIS, τι βλακειες έλεγαν στο xda ότι είναι λογικό να βγάλειfail το αντίστοιχο τέστ στο σέρβις μενού.

Άντε να χαθεί τώρα στο δρόμο της επιστροφής! Χαχαχαχα

Πολύ ωραία. Μπράβο. Τι είναι αυτό το μενού που αναφέρεις ; Να δει μήπως έχει και κανένας άλλος πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,

για την καμερα θελω να ρωτήσω και αν εχει καποιο προβλημα με την εστιαση. Οταν βγαζω μερα ειναι μια χαρα, αλλα βραδυ μου φαινεται δε μπορει να εστιασει.

Ειχα βαλει στο manual και επαιζα με το focus, αλλα οσο και να προσπαθουσα δε μπορουσα να το κανει να εστιασει. Δοκιμασα και το αυτοματο..

Ειναι κανενα γενικο θεμα; Η καμερα ηταν πανω σε τριποδο, με χρονομετρο για να μην την κουνησω.

Ευχαριστω

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει πολύς κόσμος το πρόβλημα μου. Μάλλον το έχουμε όλοι εξ αρχής δυστυχώς.

Πατάς *#808# και πας εκεί που λέει ois test ,κάπως έτσι, κ το κάνεις.εμενα έβγαλε fail κ το δέχτηκαν, ενώ το είχα δεί μήνες τώρα πίστεψα την βλακεία που είχα διαβάσει στο xda.

Άντε να δω τη νέα κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει πολύς κόσμος το πρόβλημα μου. Μάλλον το έχουμε όλοι εξ αρχής δυστυχώς.

Πατάς *#808# και πας εκεί που λέει ois test ,κάπως έτσι, κ το κάνεις.εμενα έβγαλε fail κ το δέχτηκαν, ενώ το είχα δεί μήνες τώρα πίστεψα την βλακεία που είχα διαβάσει στο xda.

Άντε να δω τη νέα κάμερα

 

Στο κρυφό μενού έχει την επιλογή Optical Image Stabilizer και εκεί μέσα τα static values test και stabilizer test , εκεί σου έβγαλε fail και στα δυο ή σε ένα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και για το fail αυτό φταίει η κάμερα;Μήπως είναι software πρόβλημα;

Παντός το ois σε βίντεο δουλεύει το τσέκαρα μόλις.

 

Εντωμεταξύ εδώ το γράφει καθαρά ότι τα τεστ αυτά θα πρέπει να γίνονται με συγκεκριμένες πλατφόρμες δοκιμών αλλιώς αποτυγχάνουν.

 

87c7ea0bd87a3de6994875f93108ea49.jpg

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Και μένα στο τεστ λέει fail και στα 2 αλλά δεν ξέρω αν το τεσταρω σωστά γτ λέει ότι πρέπει να γίνει σε πίνακα ειδικό το τεστ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και για το fail αυτό φταίει η κάμερα;Μήπως είναι software πρόβλημα;

Παντός το ois σε βίντεο δουλεύει το τσέκαρα μόλις.[/img]

 

Πως ακριβως βλεπεις αν δουλευει το OIS (δεν εννοω μεσω του κρυφου μενου)?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο καινούριος launcher

https://plus.google.com/+apkmirror/posts/YA1ySNBJGcc

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως βλεπεις αν δουλευει το OIS (δεν εννοω μεσω του κρυφου μενου)?

 

Το κρατάς και κάνεις μικρές κινήσεις πάνω κάτω θα παρατηρήσεις ότι η εικόνα που κάνεις εγγραφή παραμένει σταθερή.

Για να καταλάβεις τι σου λέω βάλε δίπλα δίπλα το oneplus και ένα άλλο κινητό χωρίς OIS θα δεις την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύοfail. Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο αλλά εξαρχής δεν το πίστευα ότι ήταν θέμαsoftware και τελικά μου άλλαξαν κάμερα. Δεν θέλω να σας αγχωσω άδικα, αλλά από την εμπειρία μου έβλεπα ότι στις φωτογραφίες όντως δεν ανταποκρίνεται ο ois.

Μείνει βέβαια να δω στην πράξη τη νέα κάμερα αν όντως έχει διαφορά.Περιμενω ισως παραλαβω και αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύοfail. Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο αλλά εξαρχής δεν το πίστευα ότι ήταν θέμαsoftware και τελικά μου άλλαξαν κάμερα. Δεν θέλω να σας αγχωσω άδικα, αλλά από την εμπειρία μου έβλεπα ότι στις φωτογραφίες όντως δεν ανταποκρίνεται ο ois.

Μείνει βέβαια να δω στην πράξη τη νέα κάμερα αν όντως έχει διαφορά.Περιμενω ισως παραλαβω και αυριο.

 

όπως αναμένουμε να κάνεις και το τεστ ξανά με την νέα κάμερα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όπως αναμένουμε να κάνεις και το τεστ ξανά με την νέα κάμερα

Σωστός ο παίχτης.Δεν το σκέφτηκα αυτό. Ανυπομονώ πραγματικά να το δουλέψω.

Βέβαια παρέλειψα να σας πω ότι μου έκανε και κάτι περίεργα όπως ότι τράβαγα και δεν έβγαζε φώτο κλπ.Τέσπα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα λέει και στα 2 fail. Αλλά δεν είναι κάτι που πρέπει να μας απασχολεί αν όντως δεν έχουμε θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα λέει και στα 2 fail. Αλλά δεν είναι κάτι που πρέπει να μας απασχολεί αν όντως δεν έχουμε θέμα.

Παιδιά δεν θέλω να πάρω κανένα στο λαιμό μου απλά στα μάτια μου η κάμερα μου εμένα δεν είχε την τοπ απόδοση που διάβαζα. Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Το κρατάς και κάνεις μικρές κινήσεις πάνω κάτω θα παρατηρήσεις ότι η εικόνα που κάνεις εγγραφή παραμένει σταθερή.

Για να καταλάβεις τι σου λέω βάλε δίπλα δίπλα το oneplus και ένα άλλο κινητό χωρίς OIS θα δεις την διαφορά.

 

Δε θα ελεγα οτι δεν κουνιεται καθολου. Κουνημενο βγαινει γενικα το βιντεο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο παίχτης.Δεν το σκέφτηκα αυτό. Ανυπομονώ πραγματικά να το δουλέψω.

Βέβαια παρέλειψα να σας πω ότι μου έκανε και κάτι περίεργα όπως ότι τράβαγα και δεν έβγαζε φώτο κλπ.Τέσπα.

 

Τα ποιο σημαντικά δεν μας λες,λογικό να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τέτοια συμπτώματα.

 

Παιδιά δεν θέλω να πάρω κανένα στο λαιμό μου απλά στα μάτια μου η κάμερα μου εμένα δεν είχε την τοπ απόδοση που διάβαζα. Τι να πω.

 

Θα φανεί μόλις παραλάβεις και δεις αν υπάρχει διαφορά με πριν ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...