Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι πιο κιτς σε concept έχω δει !

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πρότεινα να κάνεις wipe τα πάντα εκτός από internal ! Μια φορά που δοκίμασα dirty flash είχα θέματα !

 

ποιες οι διάφορες ανάμεσα στις 2 ρομ;

Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

@toroman δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση γιατί βαριέμαι να στήνω πάλι. Αν έχω προβλήματα το βλέπω να γίνεται. Προς το παρόν είναι άψογη.
Link to comment
Share on other sites

Καλά άλλη κάμερα από αυτή που είχα πέντε μήνες που το είχα το κινητό. Τώρα πιστεύω τα reviews που έλεγαν πόσο καλή είναι!

Είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι αλλά μόλις έκανα καθαρή εγκατάσταση την h2os

Εγώ δε θα φύγω σύντομα από την Hydrogen. Είναι πολύ γρήγορη και συνολικά καλύτερη εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Τι θεωρείς δηλαδή ότι διαθέτει σημαντικά καλύτερο για σένα από την oxygen που σε κερδίζει;

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Τι θεωρείς δηλαδή ότι διαθέτει σημαντικά καλύτερο για σένα από την oxygen που σε κερδίζει;

 

Sent from Winterfell using crow

Καλύτερη μπαταρία. Πολύ σημαντικό για μένα. Το βλέπω επίσης πιο αεράτο στο μενού και στις εφαρμογές.

Έχω καλύτερο σήμα στο WiFi και μπορώ να χρησιμοποιώ δεδομένα ακόμα και όταν είμαι σε κλήση. Με την προηγούμενη ρομ όταν ήμουν σε κλήση δε μπορούσα να χρησιμοποιήσω data.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη μπαταρία. Πολύ σημαντικό για μένα. Το βλέπω επίσης πιο αεράτο στο μενού και στις εφαρμογές.

Έχω καλύτερο σήμα στο WiFi και μπορώ να χρησιμοποιώ δεδομένα ακόμα και όταν είμαι σε κλήση. Με την προηγούμενη ρομ όταν ήμουν σε κλήση δε μπορούσα να χρησιμοποιήσω data.

 

σε ποιο σενάριο τα χρησιμοποιείς και τα 2 ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο σενάριο τα χρησιμοποιείς και τα 2 ταυτόχρονα;

Έχει τύχει να το χρειαστώ. Δε συμβαίνει συχνά αλλά είναι μία παρατήρηση.

Link to comment
Share on other sites

ποιες οι διάφορες ανάμεσα στις 2 ρομ;

 

Ναι τελικά τι διαφορές έχουν οι 2 ρομ??? Πάντως Μόλις πέρασα την open 13 και το κινητό έχει γίνει αστραπιαίο :D

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά τι διαφορές έχουν οι 2 ρομ??? Πάντως Μόλις πέρασα την open 13 και το κινητό έχει γίνει αστραπιαίο :D

 

Κατά βάση είναι η έλλειψη play store στην h2os και έχουν μερικές δικές τους εφαρμογές για ημερολόγιο πχ και ηχογράφηση κλήσης κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο changelog για τις τελευταίες beta hydrogen και Oxygen OS. Θα ήταν ενδιαφέρον να βλέπαμε δίπλα δίπλα κινητά με τις παραπάνω ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update σε 4.1.1 έχω πρόβλημα με τον proximity όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Δονείται, ανάβει η οθόνη και πατάω με το αυτί μου διάφορα από το drop menu, φακό, νυχτερινή λειτουργία κλπ. Το έχει συναντήσει κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να έχω κάνει κάτι, αλλά τώρα τελευταία κλείνει το wi fi μόνο του. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update σε 4.1.1 έχω πρόβλημα με τον proximity όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Δονείται, ανάβει η οθόνη και πατάω με το αυτί μου διάφορα από το drop menu, φακό, νυχτερινή λειτουργία κλπ. Το έχει συναντήσει κάνεις;

Και μένα ανάβει η οθόνη όταν μιλάω για αυτο όποτε παίρνω τηλ πατάω να κλειδώσει και η οθόνη χειροκίνητα..

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update σε 4.1.1 έχω πρόβλημα με τον proximity όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Δονείται, ανάβει η οθόνη και πατάω με το αυτί μου διάφορα από το drop menu, φακό, νυχτερινή λειτουργία κλπ. Το έχει συναντήσει κάνεις;

Με ποιον τρόπο πέρασες την αναβάθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε εμένα σε oneplus 3t

Όχι πάντα όμως

Το έκανε και στην προηγούμενη έκδοση.

Με επαναφορά και στήσιμο από την αρχή και στις δυο εκδόσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update σε 4.1.1 έχω πρόβλημα με τον proximity όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Δονείται, ανάβει η οθόνη και πατάω με το αυτί μου διάφορα από το drop menu, φακό, νυχτερινή λειτουργία κλπ. Το έχει συναντήσει κάνεις;

Το είχα στην 4.1.0 και έφυγε με clean install.τωρα στην 4.1.1 δεν το έχω.

 

Sent from Winterfell using crow

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα σε συνθήκες καλού φωτισμού και η νέα κάμερα πετάει σε σχέση πριν

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα ticket στη Oneplus σχετικά με το πρόβλημα της υπερθέρμανσης του κινητού και της εξάντλησης της μπαταρίας σε χρόνο dt, όταν αφήνω το WiFi ανοιχτό και δεν είμαι συνδεδεμένος σε κάποιο router.

 

Τους είπα ότι συνέβει από το προ τελευταίο update, είμαι σίγουρος ότι είναι software πρόβλημα και όχι κάποιο ξαφνικό hardware πρόβλημα (πολύ τυχαίο να εμφανιστεί ακριβώς μετά το boot από το update της rom), και ότι δεν έχω χρόνο για hard reset, για να τους προλάβω και να δω τι άλλο θα προτείνουν.

 

 

Ξέχασα δυστυχώς να τους ρωτήσω και για το θέμα του proximity, που όταν είμαι σε κλήση και τραβήξω το κινητό από το αυτί μου, βρίσκω κατεβασμένη την notification bar και δεν μπορώ να τελειώσω την κλήση.

Αυτό δηλαδή το πρόβλημα που έχουν και άλλοι χρήστες, και σ' εμένα εμφανίστηκε ακριβώς μετά την εγκατάσταση του ίδιου update που δημιούργησε το πρόβλημα με το WiFi.

 

Θα τους το ρωτήσω αφού απαντήσουν στο μεγαλύτερό μου πρόβλημα αυτή τη στιγμή.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το γλιτώνεις το φορμάτ,ειναι η φύση του λειτουργικού​ τέτοια και έχουν και δίκιο να στο ζητήσουν. Ωστόσο μπορείς να πεις ότι και καλά το έκανες αλλά δεν κερδίζεις κάτι με την έννοια ότι και να πάει Πολωνία το ίδιο θα κάνουν κ λογικά θα στρώσει.

 

Sent from Winterfell using crow

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα με τον proximity το είχα κι εγώ και έστρωσε με το φορμάτ

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει αρκετές φορές. Πολλά τέτοια θέματα εάν προκύψουν έπειτα από αναβάθμιση, συνήθως λύνονται με της επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εάν φυσικά δεν είναι θέμα hw. Αλλά στην παραπάνω περίπτωση φαίνεται να υπάρχει κάποιο conflict στο sw.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update σε 4.1.1 έχω πρόβλημα με τον proximity όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Δονείται, ανάβει η οθόνη και πατάω με το αυτί μου διάφορα από το drop menu, φακό, νυχτερινή λειτουργία κλπ. Το έχει συναντήσει κάνεις;

 

εχω το ιδιο προβλημα, εχει βρει καποιος τη λυση ; (ob13 clean install)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...