Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας συγγενής θέλει να πάρει την συσκευή απλά θέλει να κάνει παραγγελία με τέτοιο τρόπο ώστε να φανεί σαν έξοδο του καταστήματος, νομίζω ότι αυτό γίνεται με τιμολόγιο; υπάρχει κάποιος όπου έκανε κάποια παρόμοια παραγγελία του κινητού; αν ναι μπορεί να μας πει τον τρόπο.

Δεν υπάρχει τρόπος να κοπεί τιμολόγιο από την επίσημη πηγή πώλησης https://oneplus.net/

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Open beta 13

Δε χρειάζεται να μπλέξεις με hard reset. Μπες απ τις ρυθμίσεις στο Google play services - storage - manage space - clear all data. Κάνε reboot και παρακολούθησε το.

Πιστεύω θα λυθεί

Link to comment
Share on other sites

Λαθοοοοοςςςςςςς

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς σήμερα να κατεβάσει εφαρμογή από το play store ή να κάνει update υπάρχουσα?

Προσπαθώ εδώ και ώρες αλλά μάταια, το παλεύει για κάμποση ώρα στο downloading και μετά μου βγάζει error..

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς σήμερα να κατεβάσει εφαρμογή από το play store ή να κάνει update υπάρχουσα?

Προσπαθώ εδώ και ώρες αλλά μάταια, το παλεύει για κάμποση ώρα στο downloading και μετά μου βγάζει error..

Κάνε εκκαθάριση cache σε Google play services και play store και ξαναδοκίμασε.

Δουλεύει κανονικά πάντως δεν είναι γενικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς σήμερα να κατεβάσει εφαρμογή από το play store ή να κάνει update υπάρχουσα?

Προσπαθώ εδώ και ώρες αλλά μάταια, το παλεύει για κάμποση ώρα στο downloading και μετά μου βγάζει error..

 

Είναι τεράστιος ο όγκος των servers

Ο λογαριασμός σου μπορεί να έχει κολλήματα ενώ σε άλλους να μην υπάρχει αυτό

Δεν χρειάζεται να κανείς τίποτα θα το διορθώσουν και θα μπαίνεις κανονικά μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο αρνητικό που παρατήρησα στη συσκευή είναι ο μέτριος ήχος στη συνομιλία μέσω ακουστικού και Bluetooth συγκριτικά με iphone και Samsung ναυαρχίδες.

Αρκετά πρίμος ήχος χωρίς βάθος και πλήρη καθαρότητα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο αρνητικό που παρατήρησα στη συσκευή είναι ο μέτριος ήχος στη συνομιλία μέσω ακουστικού και Bluetooth συγκριτικά με iphone και Samsung ναυαρχίδες.

Αρκετά πρίμος ήχος χωρίς βάθος και πλήρη καθαρότητα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα ούτε στο κινητό ούτε Bluetooth

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν μάλλον δικτυακό το πρόβλημα. Σπίτι με WiFi όλα οκ... Τι να πω.

 

Μάλλον έχεις αποκλείσει την κίνηση των δεδομένων σε κάποια διεργασία της Google αν έχεις χρησιμοποιήσει τις ρυθμίσεις για μπαταρία από την προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις αποκλείσει την κίνηση των δεδομένων σε κάποια διεργασία της Google αν έχεις χρησιμοποιήσει τις ρυθμίσεις για μπαταρία από την προηγούμενη σελίδα.

 

:wacko: Παίζει, γ@μώτο... Άντε τώρα να τις ξαναψάχνω για να κάνω κανένα rollback...

 

Edit: Άλλαξα 2 settings που βρήκα σχετικά, ελπίζω να ήταν αυτό.

 

Κάτι άλλο, κάπου διάβασα πως είναι καλό να καθαρίζουμε το partition της Cache μετά από κάθε update (έκανα σήμερα στην 4.1.3).

Πώς το κάνουμε αυτό?

Edited by hsigma

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να δοκιμάσει το εξής και να μου πεί:

Μπείτε στην κάμερα κ βγάλτε μία φωτογραφία.Μολις αυτή βγεί πηγαίνετε στις ρυθμίσεις και ενεργοποιηστε το raw.

Κλείστε την κάμερα χωρίς να την κουνήσετε για να μην χάσετε το κάδρο.

Ανοίξτε την κάμερα και βγάλτε την ίδια φώτο (χωρίς hq or HDR για να δουλέψει το raw).

Τώρα δείτε από την γκαλερί τις δύο ίδιες φωτογραφίες.Ιδιο κάδρο.

Έχουν ίδιο μέγεθος σε mb? Iso? Ποιότητα;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να δοκιμάσει το εξής και να μου πεί:

Μπείτε στην κάμερα κ βγάλτε μία φωτογραφία.Μολις αυτή βγεί πηγαίνετε στις ρυθμίσεις και ενεργοποιηστε το raw.

Κλείστε την κάμερα χωρίς να την κουνήσετε για να μην χάσετε το κάδρο.

Ανοίξτε την κάμερα και βγάλτε την ίδια φώτο (χωρίς hq or HDR για να δουλέψει το raw).

Τώρα δείτε από την γκαλερί τις δύο ίδιες φωτογραφίες.Ιδιο κάδρο.

Έχουν ίδιο μέγεθος σε mb? Iso? Ποιότητα;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Το δοκιμασα εγω. Το μονο που αλλαξε ουσιαστικα στις λεπτομερειες των φωτογραφιων ειναι το μεγεθος. Η μια βγηκε στα 4.12MB και η αλλη στα 2.20MB. Μηκος εστιασης, ISO, διαφραγμα και χρονος εκθεσης εμειναν στα ιδια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η raw ειναι ασυμπιεστη ενω στα αλλα modes την αποθηκευει σε Jpeg αρχείο το οποιο ειναι συμπιεσμένο απτην αρχικη φωτό (κ θεωρείται ότι χάνει κάποιες πληροφορίες συγκριτικα με την raw)
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια μικρή βοήθεια, δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με το pc. Νομίζω πριν την αναβάθμιση συνδεόταν κανονικά.Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση ασφαλείας που πρέπει να κάνω και μου διαφεύγει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια μικρή βοήθεια, δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με το pc. Νομίζω πριν την αναβάθμιση συνδεόταν κανονικά.Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση ασφαλείας που πρέπει να κάνω και μου διαφεύγει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες το 1378 ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7108152#post7108152

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η raw ειναι ασυμπιεστη ενω στα αλλα modes την αποθηκευει σε Jpeg αρχείο το οποιο ειναι συμπιεσμένο απτην αρχικη φωτό (κ θεωρείται ότι χάνει κάποιες πληροφορίες συγκριτικα με την raw)

Δεν μιλάμε για την raw αλλά για jpegs

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάω στην μια σιμ και με καλέσουν στην άλλη χτυπάει?

 

υγ το δοκίμασα και βγάζει μη διαθέσιμος στον άλλο που παίρνει και δεν έρχεται ούτε σε μήνυμα η κλήση. μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αλλά γιατί αλλάζουν τα mb?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εγώ είδα και , jpegsμε 6,7,8mb

 

το raw δεν εχει επεξεργασια καθολου...αυτο σημειναι περισσοτερες πληροφοριες αρα μεγαλυτερο μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω τι είναι το raw φίλε μου.Κανε ένα κόπο αν θες και ξαναδιάβασε τι έγραψα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω τι είναι το raw φίλε μου.Κανε ένα κόπο αν θες και ξαναδιάβασε τι έγραψα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

δεν καταλαβα...τραβας ενα jpeg κι ενα raw?

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα...τραβας ενα jpeg κι ενα raw?

Τραβάς ένα jpeg οκ? Κοιτάς μέγεθος 3,4 mb. Χωρίς να κουνηθείς μπαίνεις μενού κάμερας και ενεργοποιεις raw. Κλείνεις κάμερα.ανοιγεις κάμερα.τραβας το ίδιο κάδρο ακριβώς.τωρα όμως έχεις τραβήξει ένα jpeg k ένα raw.το raw δεν μας νοιάζει.

Το jpeg που βγήκε με το raw ενεργό είναι σχεδόν διπλάσιο σε mb από το πρώτο που έβγαλες σωστά;

Το θέμα είναι αν είναι όντως καλύτερη φωτογραφία σε πληροφορία.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...