Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είχα το mi5s είναι ένα κλικ πιο πάνω ειδικά αν ήξερες τι κάνεις. Βέβαια είμαι μόνο μια βδομάδα με το 3τ και πρέπει να μάθω τα χούγια του. Σε γενικές γραμμές τα πάει καλά όμως

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω... η στοκ καμερα σας αποθηκευει τοποθεσια στην συσκευη;; Εγω εχω ενα θεμα, ενώ στην εφαρμογη "συλλογη" δεν λεει πουθενα για τοποθεσια, στο google photos οταν γινετε το Upload η τοποθεσια φαινεται. Όμως αν παω να την ανεβασω πχ στο ινσταγκραμ δεν εμφανιζεται η τοποθεσια, πηγαίνει αυτόματα στην τοπόθεσια που βρισκομαι εγω εκεινη τη στιγμη. το εχει παρατηρησει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ συλλογή δεν έχει τοποθεσία μόνο η μπετα το έχει.σε όλα τα άλλα κανονικά αποθήκευση

 

Sent from Winterfell using crow

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με την κάμερα συμφωνώ με τους φίλους.θα έπρεπε να δώσουν έστω τον κώδικα αφού είναι ανήμποροι να κάνουν κάτι.

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το βλέπετε λίγο λάθος. Ο φακός σε σχέση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες του 2017 είναι λιγότερο καλός, αυτό που όντως κάνει τη διαφορά, σε αντίθεση με τα όσα ειπώθηκαν, είναι το ΚΑΛΟ software.

Αν κάνετε το blind test του MKBHD για κάμερα με S8, iPhone 7, Pixel, G6, OP3T θα δείτε ότι το Oneplus τις περισσότερες φορές βγάζει από τις τοπ φωτογραφίες ενώ η κάμερα σε specs είναι λιγότερο καλή.

Στα ίδια συμπεράσματα καταλήγουν και στο φωτογραφικό θέμα του myphone, παιδιά τα οποία έχουν δοκιμάσει τα καλύτερα καμεροκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι οι διαφορές είναι μικρές με τις άλλες ναυαρχίδες και πολλές φορές το opo είναι ανώτερο μόνο το nexus 6p ήταν με διαφορά εκτός συναγωνισμού

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το βλέπετε λίγο λάθος. Ο φακός σε σχέση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες του 2017 είναι λιγότερο καλός, αυτό που όντως κάνει τη διαφορά, σε αντίθεση με τα όσα ειπώθηκαν, είναι το ΚΑΛΟ software.

Αν κάνετε το blind test του MKBHD για κάμερα με S8, iPhone 7, Pixel, G6, OP3T θα δείτε ότι το Oneplus τις περισσότερες φορές βγάζει από τις τοπ φωτογραφίες ενώ η κάμερα σε specs είναι λιγότερο καλή.

Στα ίδια συμπεράσματα καταλήγουν και στο φωτογραφικό θέμα του myphone, παιδιά τα οποία έχουν δοκιμάσει τα καλύτερα καμεροκινητά.

Εγώ και πολλά παιδιά από το άλλο νήμα νομίζω, c και d έβγαλα.Θα διαφωνήσω μαζί σου Όπως έγραψα πιο πάνω θέλει δουλειά σου software

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το βλέπετε λίγο λάθος. Ο φακός σε σχέση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες του 2017 είναι λιγότερο καλός, αυτό που όντως κάνει τη διαφορά, σε αντίθεση με τα όσα ειπώθηκαν, είναι το ΚΑΛΟ software.

Αν κάνετε το blind test του MKBHD για κάμερα με S8, iPhone 7, Pixel, G6, OP3T θα δείτε ότι το Oneplus τις περισσότερες φορές βγάζει από τις τοπ φωτογραφίες ενώ η κάμερα σε specs είναι λιγότερο καλή.

Στα ίδια συμπεράσματα καταλήγουν και στο φωτογραφικό θέμα του myphone, παιδιά τα οποία έχουν δοκιμάσει τα καλύτερα καμεροκινητά.

 

Και απο οτι καταλαβα απο το βιντεο αυτο με τις συγκεκριμενες συσκευες, ειναι οτι το Galaxy s8 τα εκανε ολα πιο μπλε:lol: και γενικοτερα δεν εδειχνε τα σωστα χρωματα. Κατι παρομοιο εκανε και το G6. Αντιθετως το δικο μας, το Pixel και το Iphone εδειχναν πιο σωστα χρωματικα αποτελεσματα. Κατα τ αλλα οι φωτογραφιες των συσκευων στο τεστ, θεωρω πως ειναι ισαξιες με ελαχιστες διαφορες απο τις ακριβοτερες ναυαρχιδες των επωνυμων.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε μια διαδρομή 1,5 ώρας με sygic έχασε το στίγμα του GPS 4 φορές. Έπρεπε να τερματίσω την εφαρμογή και την ξεκινήσω ξανά για να το βρει. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε μια διαδρομή 1,5 ώρας με sygic έχασε το στίγμα του GPS 4 φορές. Έπρεπε να τερματίσω την εφαρμογή και την ξεκινήσω ξανά για να το βρει. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου συνέβαινε αλλά μια φορά το έχανε μόνο.Βεβαια διαδρομές της μισής ώρας.Λυθηκε στηνbeta.Περιμενε την επόμενη stable ή βάλε beta

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και πολλά παιδιά από το άλλο νήμα νομίζω, c και d έβγαλα.Θα διαφωνήσω μαζί σου Όπως έγραψα πιο πάνω θέλει δουλειά σου software

 

Sent from Winterfell using crow

Στο νήμα η πλειοψηφία είχε το OP3 μεταξύ 2-3. Αυτό σε ένα blind test όπου συμμετέχουν και φετινές ναυαρχίδες, για μένα τουλάχιστον μόνο καλό είναι. Από πλευράς software μας έχει δοθεί το HQ κι ένα auto mode που στα χρώματα, dynamic range και λεπτομέρειες είναι από τα καλύτερα. Με τα τελευταία updates έχει χειροτερέψει το stitching στις panorama κι αυτό είναι το μόνο που μπορώ να προσάψω στο software της κάμερας.

Από κει και πέρα ο IMX 298 δε θεωρείται high end. Το γεγονός ότι με τον συγκεκριμένο αισθητήρα, παράγει τόσο καλά αποτελέσματα συγκριτικά με τον ανταγωνισμό, προσωπικά το θεωρώ επιτυχία και σίγουρα αν είχε τόσο κακό software δε θα έμπαινε καν στην κουβέντα. Αντίθετα πχ το Axon 7 με καλύτερο sensor βγάζει λιγότερο καλές φωτός, που σημαίνει πως το software είναι πράγματι μέτριο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τράβηξα λίγο μανουαλ και μου έφυγε το κλαπετο.

IMG_20170501_103232

 

Sent from Winterfell using crow

 

Πολυ ωραια και με λεπτομερεια. Με την stock καμερα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!!! Απίστευτο ε;που να δεις μια που έβγαλα μόλις!!!λες και πήρε κάνα αθόρυβο updateη κάμερα.

 

Sent from Winterfell using crow

Δες: IMG_20170501_135321_01

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με λιγο στο manual εβγαλα αυτην το πρωι στην Πεντελη.

https://onedrive.live.com/?cid=61185E4436927884&id=61185E4436927884%211496&parId=61185E4436927884%21347&o=OneUp

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται

 

Sent from Winterfell using crow

Μου την ανοίγει κανονικά εμένα ο σύνδεσμος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες αντιμετωπιζει καποιος θεμα με το viber μετα τα 2 τελευταια updates της εφαρμογης? ενω τα εχω ολα σεταρισμενα καλα, το op3 φαινεται να τη κραταει περιορισμενη, δηλαδη πολλες φορες πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να δω τα νεα μηνυματα. Το μονο που δεν εκανα ειναι να σβυσω data, εχει κανεις αλλος ιδιο θεμα?:O
Link to comment
Share on other sites

https://techingreek.com/ta-panta-gia-to-oneplus-5-schediasmos-charaktiristika-timi-imerominia-parousiasis/

 

Sent from Winterfell using crow

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου την ανοίγει κανονικά εμένα ο σύνδεσμος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαϊε προφανώς δεν έχεις δώσει άδεια.

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά και τώρα δεν ανοίγει με δακτυλικό αποτύπωμα. Πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα κινητά ξέρω ότι πρέπει να έχεις απενεργοποιήσει το δακτυλικό πριν κάνεις ρεσετ ή φλασάρεις Ρομ. Αν έχεις twrp νομίζω μπορείς να μπεις και να σβήσεις κάτι αρχεία.

 

Να, δες εδω: https://www.androidexplained.com/oneplus-3-fix-twrp-restore-unlock-bug/amp/

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά και τώρα δεν ανοίγει με δακτυλικό αποτύπωμα. Πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά, το έλυσα ξαναφλασάροντας τη stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα κινητά ξέρω ότι πρέπει να έχεις απενεργοποιήσει το δακτυλικό πριν κάνεις ρεσετ ή φλασάρεις Ρομ. Αν έχεις twrp νομίζω μπορείς να μπεις και να σβήσεις κάτι αρχεία.

 

Να, δες εδω: https://www.androidexplained.com/oneplus-3-fix-twrp-restore-unlock-bug/amp/

Πήγα να ενεργοποιήσω το alpha wallet της alpha bank και με ρώτησε αν θέλω να ενεργοποιήσω την είσοδο με δακτυλικό αποτύπωμα,απάντησα ναι, τι έκανα και από τότε λειτουργεί και το άνοιγμα του τηλεφώνου με το αποτύπωμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Τελευταία στην 4.1.3 έχω θεματακι με την μπαταρία..χθες το έκανα φουλ charge στις 2 το βράδυ και μέχρι το πρωί ήταν 87% και άλλοτε ήταν στο 98%... Λέτε να τα έχει φτύσει η μπαταρία η είναι θέμα λογισμικού..υπόψιν στην 4.1.3 είχα κάνει clean install
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...