Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με powernap και amplify δεν έπεφτε ποτέ κάτω από 6 ώρες.έχω φτάσει μέχρι και 8 με wifi

 

Με data, πέφτει χαλαρά και πριν τις 4 ώρες, ό,τι και να κάνεις μέσω root. Τις 8 ώρες μπορείς να τις πιάσεις είτε έχοντας χαμηλή φωτεινότητα είτε έχοντας το κινητό αποκλειστικά σε WiFi και το λιώσεις σερί μια μέρα.

Η μπαταρία μετά από άπειρους πειραματισμούς είναι μέτρια. Αν κάποιος θέλει να θυσιάσει εμπειρία χρήσης για περισσότερη μπαταρία μπορεί να το φτάσει και πάνω από 8 αλλά χάνεται το νόημα. Προσωπικά το έχω πλέον uprooted μέχρι να δω μήπως αλλάξω καμιά ρομ. 4-4:30 sot πιάνω με 4.1.6.

Link to comment
Share on other sites

Με data, πέφτει χαλαρά και πριν τις 4 ώρες, ό,τι και να κάνεις μέσω root. Τις 8 ώρες μπορείς να τις πιάσεις είτε έχοντας χαμηλή φωτεινότητα είτε έχοντας το κινητό αποκλειστικά σε WiFi και το λιώσεις σερί μια μέρα.

Η μπαταρία μετά από άπειρους πειραματισμούς είναι μέτρια. Αν κάποιος θέλει να θυσιάσει εμπειρία χρήσης για περισσότερη μπαταρία μπορεί να το φτάσει και πάνω από 8 αλλά χάνεται το νόημα. Προσωπικά το έχω πλέον uprooted μέχρι να δω μήπως αλλάξω καμιά ρομ. 4-4:30 sot πιάνω με 4.1.6.

 

Έχεις δίκιο.

Από το sot δεν φαινεται αν είναι καλή η μπαταρία του κινητού ή όχι, παίζει πολύ από χρήστη σε χρήστη.

 

5 ώρες που γράφω πιο πάνω είχα καιρό να πιάσω, κυρίως γιατί είχα το pc και έπαιζα μπάλα εκεί.

Τώρα που δεν το έχω για λίγο καιρό και χρησιμοποιω κινητό, τσουπ 5 ώρες. Παλιά έπιανα 2.

 

Εγω συμφωνώ 1000% με την oneplus, έχει ένα όριο πόσο χοντρό θα το κάνεις το κινητό για να βάλεις μπαταρία.

 

Τα 3000 του 1+3 και τα 3400 του 1+3t τα βρίσκω υπεραριστα.

Link to comment
Share on other sites

Με data, πέφτει χαλαρά και πριν τις 4 ώρες, ό,τι και να κάνεις μέσω root. Τις 8 ώρες μπορείς να τις πιάσεις είτε έχοντας χαμηλή φωτεινότητα είτε έχοντας το κινητό αποκλειστικά σε WiFi και το λιώσεις σερί μια μέρα.

Η μπαταρία μετά από άπειρους πειραματισμούς είναι μέτρια. Αν κάποιος θέλει να θυσιάσει εμπειρία χρήσης για περισσότερη μπαταρία μπορεί να το φτάσει και πάνω από 8 αλλά χάνεται το νόημα. Προσωπικά το έχω πλέον uprooted μέχρι να δω μήπως αλλάξω καμιά ρομ. 4-4:30 sot πιάνω με 4.1.6.

Καλά με data και τέρμα το φως κάπου στης 3 ώρες βγάζεις, καλά αν έχεις όλα τα υπόλοιπα ανοιχτά παρακαλάς για 3 ώρες (βλ παραλία) αν έχεις και χαμηλό σήμα παρακαλάς να φτάσει το power bank... Και προς αποφυγή πολέμου τα ίδια σε όλα τα κινητά εκτός από αυτά που έχουν αδύναμο cpu χαμηλή ανάλυση οθόνης και ταυτόχρονα μεγάλη μπαταρία (πχ j7, mi mix)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να αλλάξεις ρομ. Η καλύτερη επιλογή είναι stock, amplify, powernap τα οποία θέλουν xposed. Δίνουν θεαματικά αποτελέσματα και τα δύο. Ανέκαθεν τα είχα σε όλες τις συσκευές.

 

Εκτός από τις εφαρμογές που ανοίγω σπάνια και τις έχω στο greenify, ολα τα άλλα τα είχα μόνιμα ανοιχτα. Δυστυχώς είναι πολύ η σαβούρα της google που τρέχει ακόμα και σε εντελώς στοκ Android.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.., προσοχή με την αναβάθμιση σε stock 4.1.6

Διάβασα στο φόρουμ της oneplus και αναφέρουν προβλήματα με το Google Play.., δν ανοίγει κάποιες εφαρμογές.., προβλήματα στο σήμα του Wi-Fi...και διααφορα άλλα... (έλεος δλδ!!! Δεν είναι Beta να έχει τέτοια θέματα..)

Παρόλα αυτά όποιος το έχει κάνει ας πει εντυπώσεις...

 

Τελικά την έβαλα κι εγώ παιδιά την 4.1.6 δεν άντεξα..!! :) Οολα καλά ευτυχώς χωρίς προβλήματα...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχουμε ΤΡΙΑ νηματα σχετικά με το OnePlus 3 - γιατί δεν ρίχνεις μια ματια εκεί (για άλλους που είχαν τέτοιο θέμα και τι λύσεις προτάθηκαν...)

Αν ΔΕΝ βρεις κάτι, κάνε εκει την ερώτησή σου...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, τα hands-free είναι huawei, η ακρόαση είναι κανονική όταν δεν έχει θόρυβο. Όταν όμως υπάρχει εξωτερικός θόρυβος η ένταση μειώνεται παρά πολύ,τόσο που δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου ο συνομιλητής. Χωρίς ακουστικά δεν υπάρχει πρόβλημα. Τι να φταίει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, τα hands-free είναι huawei, η ακρόαση είναι κανονική όταν δεν έχει θόρυβο. Όταν όμως υπάρχει εξωτερικός θόρυβος η ένταση μειώνεται παρά πολύ,τόσο που δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου ο συνομιλητής. Χωρίς ακουστικά δεν υπάρχει πρόβλημα. Τι να φταίει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δοκίμασε ένα άλλο σετ να δεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω βάλει ένα Internet extender στο σπίτι, tp link αν έχει σημασία, και για κάποιον περίεργο λόγο το κινητό μου ή συνδέεται και σε κλάσματα δευτερολεπτων το πετάει έξω, ή δεν συνδεεται καθόλου. Σαν να είναι σε blacklist ένα πράγμα, αλλά δεν είναι. Αυτό μόνο με το κινητό μου. Δύο Xiaomi, και ένα iPad 2 που έχουμε στην οικογένεια συνδέονται κανονικά. Γιατί το κάνει αυτό?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να αποσυνδέσεις τα πάντα και να αφήσεις το κινητό μόνο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να αποσυνδέσεις τα πάντα και να αφήσεις το κινητό μόνο.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα σε OnePlus 3T.

Link to comment
Share on other sites

Νέα open beta (21)

Security patch ακόμη από 1 Μαίου

Changelog

 

New addition:

Parallel apps:

All new parallel apps feature that lets you run a parallel version of the same app using a separate account. Right now this supports Facebook, Twitter, Whatsapp, and Instagram (and a few more popular apps)

Updates:

Updated to Launcher V2.1.5 :

Optimized home screen folder icon, with a preview look of first 4 icons in the folder

Redesigned UI for folders, allowing switch between folders by swiping left or right

Added double finger slide support, you can now slide the home screen with one finger while using another to hold an item

Updated to Gallery V1.8

Supports light theme

Supports opening RAW format images

Updated File Manager to V1.7.1

Long pressing search items now shows edit operations

 

Optimizations:

Call histories from the same person will now be merged

Bug Fixes:

Fixed increased battery consumption after connecting to a bluetooth device

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Οι beta πέρνουν και κάνα update χωρίς βέβαια να αναβαθμίζουν το security patch το ποιό σημαντικό πολύ κακο αυτό αλλά και οι stable τίποτα ακόμα έχουν δυο μήνες χωρίς update....
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν ξαναγυρίζω σε στοκ για 2 λογους, security patch και η μη υποστήριξη substratum.Παίζω μπάλα με aosp extended του siankatabg.Επίσης η stable έχει σημαντικό πρόβλημα με το μικρόφωνο.Με παίρνει φίλη μου με 1+3 4.1.6 και δεν ακούω καν τι λέει τις περισσότερες φορές.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν ξαναγυρίζω σε στοκ για 2 λογους, security patch και η μη υποστήριξη substratum.Παίζω μπάλα με aosp extended του siankatabg.Επίσης η stable έχει σημαντικό πρόβλημα με το μικρόφωνο.Με παίρνει φίλη μου με 1+3 4.1.6 και δεν ακούω καν τι λέει τις περισσότερες φορές.
Αν συνεχίσουν με τέτοιους ρυθμούς τα update όλοι σε custom θα το γυρίσουμε.Την paranoid την δοκίμασες;Αν ναι πες μου την γνώμη σού.
Link to comment
Share on other sites

την είχα δοκιμάσει πριν το update που διόρθωσαν το battery drain.Απίστευτη μπαταρία, ότι πιο γρήγορο έχω δοκιμάσει και η κάμερα τους πάρα πολύ καλή.Καμία σχέση με την μαμα που κάνει 3 μέρες να εστιάσει.Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η φτωχή παραμετροποιηση και ότι οι devs αργούν να βγάλουν updates.Για να διορθώσουν το battery drain πέρασε ενάμιση μήνας και 6 μήνες να βγάλουν nougat.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσουν με τέτοιους ρυθμούς τα update όλοι σε custom θα το γυρίσουμε.Την paranoid την δοκίμασες;Αν ναι πες μου την γνώμη σού.
Κάθε 15 μέρες update δίνουν. Ακόμα και οι δύο μήνες για stable είναι μέσα στο χρονοδιάγραμμα που είχαν από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 15 μέρες update δίνουν. Ακόμα και οι δύο μήνες για stable είναι μέσα στο χρονοδιάγραμμα που είχαν από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αλλα στην αρχή έδιναν σχεδόν ανά μήνα stable αυτό βλέπω ότι όσο πάει ανεβαίνει μέχρι να ξεπεράσει τους 2 μήνες που έδιναν στο χρονοδιάγραμμα απο την αρχή,βέβαια είναι λογικό γιατί δίνουν περισσότερη βάση στην ναυαρχίδα....

Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο δεν είναι το update για ψυχολογικούς λόγους αλλά τα security patch ας έδιναν αυτά κάθε μήνα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα στην παρεα,

εχω ένα θεμα στο 1+3 το εδωσα στον αδελφο μου. ειχε μεινει με το os της Cyanomod αντιμετώπιζε καποια προβλήματα και πηγα να το κάνω επαναφορά από τότε κόλλησε στην οθόνη με το logo της one plus. ότι και να κάνω δεν ξεκολαει με τιποτα. καποια βοήθεια παιδιά θα ηταν ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Έχει μπρικαρει θα πρέπει με adb να φλασαρεις στοκ ρομ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού johny γράφει ότι έχει κολλήσει στο logo λογικά μιλάμε για hard brick

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού johny γράφει ότι έχει κολλήσει στο logo λογικά μιλάμε για hard brick

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πολύ σωστά χάθηκε!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...