Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι uk φορτίζω 3 φορές τη μέρα και αν τοιχον σε κάνα 6μηνο έχω θέμα...ε

 

Uk είμαι παίρνω το 5 ρε παιδί

Τι εννοεί ο ποιητής? Δε το πιασα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί ο ποιητής? Δε το πιασα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εννοεί ότι UK έχει χρήμα! :p :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως η snapdragon camera είναι ότι καλύτερο υπάρχει.μεγάλη διαφορά.

Δώσε κανά λινκ αν μπορείς

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι UK έχει χρήμα! :p :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ρε φοιτητής είμαι τι χρήμα. Msc κάνω.

 

Απλά παιδιά μιλάμε για ένα κινητό 400€ που άξιζε όταν τη βγήκε βάση αγοράς πολύ παραπάνω. Στα χρηματοοικονομικά προφανώς αυτό λέγεται undervalue.

 

Συγνώμη που το έγραψα έτσι απλά εγώ που είμαι εδώ (αλλά μιας και η 1+ γενικά διαβάζω ότι έχει εξαιρετικό σέρβις), αν χρειαστεί η μπαταρία αλλαγή το στέλνω και την επόμενη τo έχω. Να το φορτίζω 20-80%, να προσέχω το dash ακα το φορτιστή που δίνει η ίδια η εταιρεία κτλ τα βρίσκω προσωπικά υπερβολές(και ανούσια μη πω). Το μόνο που κάνω είναι όταν φορτίζω να μη τρέχω παιχνίδια. Ακόμα και browsing κάνω. Βέβαια είναι μια λογική που ακολουθώ με όλα τα κινητά μου αλλά και τα προηγούμενα κινητά μου ήταν επισης vfm η undervalued.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φοιτητής είμαι τι χρήμα. Msc κάνω.

 

Απλά παιδιά μιλάμε για ένα κινητό 400€ που άξιζε όταν τη βγήκε βάση αγοράς πολύ παραπάνω. Στα χρηματοοικονομικά προφανώς αυτό λέγεται undervalue.

 

Συγνώμη που το έγραψα έτσι απλά εγώ που είμαι εδώ (αλλά μιας και η 1+ γενικά διαβάζω ότι έχει εξαιρετικό σέρβις), αν χρειαστεί η μπαταρία αλλαγή το στέλνω και την επόμενη τo έχω. Να το φορτίζω 20-80%, να προσέχω το dash ακα το φορτιστή που δίνει η ίδια η εταιρεία κτλ τα βρίσκω προσωπικά υπερβολές(και ανούσια μη πω). Το μόνο που κάνω είναι όταν φορτίζω να μη τρέχω παιχνίδια. Ακόμα και browsing κάνω. Βέβαια είναι μια λογική που ακολουθώ με όλα τα κινητά μου αλλά και τα προηγούμενα κινητά μου ήταν επισης vfm η undervalued.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δεν έχει ανάγκη όταν φορτίζει να το δουλεύεις λίγο

Μόνο σε παιχνίδια πιστεύω θα ζεσταθεί κάτι που είναι ζημιά για την μπαταρία.

Στα υπόλοιπα εγώ το φορτίσω όπως να ναι και οπότε να ναι. Δεν πιστεύω ότι έχει θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πάντως η snapdragon camera είναι ότι καλύτερο υπάρχει.μεγάλη διαφορά.

Τι διαφορές έχει; Όταν την είχα βάλει νομίζω δε μου δούλευε το πανόραμα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχει; Όταν την είχα βάλει νομίζω δε μου δούλευε το πανόραμα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

και τώρα δεν δουλεύει........έκδοση 2.0.002, όπως και το φλας

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

φλας δεν δοκίμασα ούτε πανόραμα αλλά βγάζει πολύ πιο καθαρες φωτογραφίες

 

υγ το φλας δουλεύει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά γιατί με την συγκεκριμένη κάμερα σε indoor βλέπω πολύ θόρυβο;με hq βλέπω πολύ καλύτερα αποτελέσματα τι λάθος κάνω;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω φωτογραφιες που τραβηξα μολις τωρα στον ιδιο χωρο μεσα στο δωματιο και οι δυο στο αυτοματο. Η μια ειναι με την Snapdragon camera και η αλλη με την Stock camera. Δε θα πω ποια ειναι ποια, ισως και να καταλαβετε....

 

https://onedrive.live.com/?cid=61185E4436927884&id=61185E4436927884%211485&parId=61185E4436927884%21347&o=OneUp

 

Εδώ και οι λεπτομέρειες των φωτογραφιών...

 

d1160968fc8f43de2d53aab0275d47bf.jpg

 

5e2efcd9b82181d8d6f73ddf906a56b2.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βαϊε έχεις δίκιο το hq το βράδυ είναι πολύ μπροστά.αλλα την μέρα σε όλα τα άλλα η σναπ έχεις τρελή διαφορά

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Και αυτές που τραβηξα ένα μισάωρο πριν περίπου στο αυτοματο πάλι.

Η πρώτη είναι από την Stock και η δεύτερη από την Snapdragon camera.

 

 

40c4e13396459bf7950400e3d7f60886.jpg15b1dd021d5ddf4f59b3a593349d2432.jpg

 

Η stock κάμερα θεωρώ ότι έχει καλύτερη πιστότητα στα χρώματα. Η snapdragon ανεβάζει πολύ το iso και είναι μικρότερη σε MB.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βαϊε έχεις δίκιο το hq το βράδυ είναι πολύ μπροστά.αλλα την μέρα σε όλα τα άλλα η σναπ έχεις τρελή διαφορά

 

Sent from Winterfell using crow

 

Εγώ δεν είδα τρελή διαφορά, το αντίθετο. Μάλιστα λόγω HQ προτιμώ τη stock camera. Έχεις βγάλει κάποια φώτο που να φαίνονται οι διαφορές; Για μένα η snap έχει απαράδεκτα πολύ θόρυβο γιατί όπως είπε ο baiosss ανεβάζει πολύ το ISO.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα τρελή διαφορά, το αντίθετο. Μάλιστα λόγω HQ προτιμώ τη stock camera. Έχεις βγάλει κάποια φώτο που να φαίνονται οι διαφορές; Για μένα η snap έχει απαράδεκτα πολύ θόρυβο γιατί όπως είπε ο baiosss ανεβάζει πολύ το ISO.

https://goo.gl/photos/yyZidZoh5TPcXvaF6

Ημέρα.Μιλαω μόνο για μέρα.το βράδυ είπαμε HQμονο

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα τρελή διαφορά, το αντίθετο. Μάλιστα λόγω HQ προτιμώ τη stock camera. Έχεις βγάλει κάποια φώτο που να φαίνονται οι διαφορές; Για μένα η snap έχει απαράδεκτα πολύ θόρυβο γιατί όπως είπε ο baiosss ανεβάζει πολύ το ISO.

Εντάξει δεν είναι και τόσο άσχημα τα πράγματα. Αν είναι μόνο το iso το θέμα και όχι κάτι επιπλέον στις ρυθμίσεις, απλά το αλλάζεις εκεί που θεωρείς πως θα σου δώσει το καλύτερο αποτέλεσμα. Ξαναλέω πάντως ότι η stock κάμερα έχει ίσως καλύτερη πιστότητα στα χρώματα.

 

Στις δύο πάνω φώτο που ανέβασα, νομίζω ότι τα φύλλα στους θάμνους έχουν πιο ωραίο πράσινο όπως και τα κεραμίδια πιο σωστα χρώματα σε σύγκριση με αυτό που βλέπω εγώ με τα μάτια μου. Ίσως αν έπαιζα με το iso να έφτιαχνε. Απλά έκανα τεστ στο αυτοματο για αρχή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι στα χρώματα η μαμά κάμερα χρειάζεται ένα τσικ κορεσμό.παντως ρε γμτ σαν κινητό είναι τόσο τέλειο που μόνο η κάμερα το χαλάει

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλάει στην κάμερα; εκτός από τα Nexus δεν βλέπω να έχει ιδιαίτερες διαφορές από τις υπόλοιπες συσκευές και πίστεψε με έχουν περάσει από τα χέρια μου όλες,η κάμερα της συσκευής είναι αξιόλογη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ δεν λέω ότι είναι χάλια.αλλωστε είναι χιλιό ειπωμενη κουβέντα. Είναι καθαρά κακό το software.εχει βελτιωθεί πολύ δε λέω απο το καλοκαίριαλλά προσωπικά θεωρώ ότι αδικεί τον αισθητήρα σαν υλοποίηση.

Θα ήθελα να έχει ψηφιακές ευκολίες και όχι τόσο λιτό μενού.αλλα το βασικό είναι ότι έχει περιθώρια βελτίωσης στην φωτομέτρηση στην εστίαση και στον αλγόριθμο για να τραβά και να εστιάζει πιο γρήγορα την ημέρα.το βράδυ το hq μαμαει δεν το συζητώ.

Η φωτογραφία που βγάζεις με το op3 έχει υπερβολικά μεγάλη συμπίεση και χάνει πολύ λεπτομέρεια ένα άλλο θέμα.

Και σου λέω το έχω από τον Οκτώβρη και το λατρεύω. Απλά θα ήθελα ρε γμτ να ήταν καλύτερα η κάμερα.τπτ άλλο.ειναι τέλειο.

Κ δεν δίνουν και τα bloobs,τον κώδικα δλδ, να βγεί τπτ από xda

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι στα χρώματα η μαμά κάμερα χρειάζεται ένα τσικ κορεσμό.παντως ρε γμτ σαν κινητό είναι τόσο τέλειο που μόνο η κάμερα το χαλάει

 

Sent from Winterfell using crow

Σε σχέση με άλλα κινέζικα είτε φθηνότερα είτε στα ίδια λεφτά, νομίζω πως η κάμερα κάνει πολύ καλή δουλειά. Ίσως το mi5s της xiaomi να ήταν λίγο καλύτερο, αλλά μη φανταστείς ότι παρατηρούσες την διαφορά ευκολα. Εκείνο βέβαια είχε και τον φακό τον pixels με όχι τόσο καλή δουλειά στο software. Το 5αρι της oneplus ενδεχομένως να είναι καλύτερο ακόμα. Ποιο θα είναι το τίμημα όμως?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με άλλα κινέζικα είτε φθηνότερα είτε στα ίδια λεφτά, νομίζω πως η κάμερα κάνει πολύ καλή δουλειά. Ίσως το mi5s της xiaomi να ήταν λίγο καλύτερο, αλλά μη φανταστείς ότι παρατηρούσες την διαφορά ευκολα. Εκείνο βέβαια είχε και τον φακό τον pixels με όχι τόσο καλή δουλειά στο software. Το 5αρι της oneplus ενδεχομένως να είναι καλύτερο ακόμα. Ποιο θα είναι το τίμημα όμως?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο φακός σίγουρα έχει περιθώρια να γραφτεί πιο σωστά να δουλέψει αλλά για κάποιον λόγο δεν το κάνουν

Είτε δεν μπορούν είτε δεν θέλουν.

Για τον απλό χρήστη νομίζω όμως ότι δίνει καλά αποτελέσματα δεν έχω παράπονο εγώ. Βέβαια συγκριτικά με το iPhone 7 δεν μπορώ να πω τίποτα είναι αρκετά πίσω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά και γω δεν έχω τέτοιου είδους απαιτήσεις, ούτε ως βασικό κριτήριο επιλογής συσκευής θα κοιτάξω την κάμερα. Οπότε είμαι ικανοποιημένος.

 

Απλά αυτό που λίγο πολύ θα θέλαμε όλοι, είναι να είχαμε καλύτερα αποτελέσματα στην αυτόματη λειτουργία της κάμερας. Ειδάλλως με τις σωστές χειροκίνητες ρυθμίσεις κάνουμε πολύ καλή δουλειά!

 

Προφανώς κάτι τους λείπει και δεν δίνουν το καλύτερο σε αυτόν τον τομέα. Δεν έχουν τους αλγόριθμους, δεν έχουν τους κατάλληλους ανθρώπους, δεν έχουν τον χρόνο να ασχοληθούν και να επικεντρωθουν σε αυτό? Ίσως δεν τους νοιάζει κιόλας αν βλέπουν ότι πουλάνε και έτσι.

Σίγουρα όμως κάτι πρέπει να κάνουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...