Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σε hydrogen μου ήρθε μία αναβάθμιση 36mb αλλά δεν φαίνεται το changelog ξέρει κάποιος τι φάση ?

Μου ήρθε και μένα χθες. Την πέρασα χωρίς πρόβλημα. Μια μικρή αλλαγή στο σετ εικονιδίων και στον τρόπο επιλογής launcher έχω δει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο Google Maps, στα δεξιά της οθόνης πάνω από το κουμπί Μετάβαση (για να ορίσεις την τοποθεσία πλοήγησης) και το κουμπί για να επανέρχεται η οθόνη στην τοποθεσία που είσαι, μου εμφανίζεται ένα Pac Man, το οποίο αν το πατήσεις παίζεις και Pac Man. Είναι virus ή κάτι άλλο? Το έχει δει κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο Google Maps, στα δεξιά της οθόνης πάνω από το κουμπί Μετάβαση (για να ορίσεις την τοποθεσία πλοήγησης) και το κουμπί για να επανέρχεται η οθόνη στην τοποθεσία που είσαι, μου εμφανίζεται ένα Pac Man, το οποίο αν το πατήσεις παίζεις και Pac Man. Είναι virus ή κάτι άλλο? Το έχει δει κάποιος άλλος?

 

εχει ξεμείνει από την 1η Απρίλη, Μην ανησυχείς δεν είναι ιος

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλός ο νέος launcher αλλά δεν βλέπω να μου προσφέρει κάτι παραπάνω από τον Nova launcher prime που έχω ήδη. Ακόμα βέβαια να ενσωματώσουν το Google now σε swipe left. Όταν γίνει και αυτό δεν θα υπάρχει περίπτωση να τον αλλάξω ποτέ. Μόνο ο Action το έχει άλλα δεν με εντυπωσίασε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με open beta 13 OOs. Οι διαφορές σε σχέση με την Hydrogen είναι η απουσία ηχογράφησης κλήσης στην πρώτη και επίσης απουσία μερικών εφαρμογών της one plus που μου είχαν αρέσει όπως οι σημειώσεις και το card manager.

 

Κατά τα άλλα σε ταχύτητα και ποιότητα είναι το ίδιο. Από μπαταρία πιστεύω θα είναι το ίδιο. Είχα δει σημαντική βελτίωση με την Hydrogen και περιμένω να είναι στα ίδια επίπεδα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το έχετε ξαναδεί πρώτο σε κατανάλωση οι κλήσεις έχω το 3t ;e92317faa4285a2aab57d8c37c6a1501.jpgfe14f7d3d0cd7e0e9105a3a92330a0df.jpg4475dca11b6ae4068e5ca1ed6907ed6f.jpgcb7d8e85a24e705b012eaf3e116c42e0.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις, πολύ περίεργο οι κλήσεις να έχουν καταναλώσει διπλάσια από την οθόνη με 5 ώρες sot

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις, πολύ περίεργο οι κλήσεις να έχουν καταναλώσει διπλάσια από την οθόνη με 5 ώρες sot

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως είναι τέρας αυτονομίας το 3Τ. Ακόμα και έτσι δηλαδή φαίνεται ότι πάει πολύ καλά.

Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στις τελευταίες beta.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μάκη είναι πάρα πολύ καλό πρώτη φορά με δύο κάρτες και όλα ανοιχτά σε συσκευή που δουλεύω δεν κλείνω τίποτα ούτε όταν πάω για ύπνο

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανένας κάποιο widget για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της δεύτερης sim και αλλαγή στην ταχύτητα σύνδεσης πχ από 4g σε 2g για να μην τρώει μπαταρία και γενικά να μην χρειάζεται να ανοίγουμε ρυθμίσεις για να το αλλάξουμε ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανένας κάποιο widget για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της δεύτερης sim και αλλαγή στην ταχύτητα σύνδεσης πχ από 4g σε 2g για να μην τρώει μπαταρία και γενικά να μην χρειάζεται να ανοίγουμε ρυθμίσεις για να το αλλάξουμε ?

Δοκίμασε το widgetsoid. Παίξε λίγο με τα widgets. Αν κολλήσεις το λύνουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update σε 4.1.1 έχω πρόβλημα με τον proximity όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Δονείται, ανάβει η οθόνη και πατάω με το αυτί μου διάφορα από το drop menu, φακό, νυχτερινή λειτουργία κλπ. Το έχει συναντήσει κάνεις;

... Και σε μενα παρουσιαζει τετοια κρουσματα :(

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω την εμπειρία μου σε σχέση με την μπαταρία.

Είμαι από αυτούς που έπιαναν 3-3,5 ώρες sot με δυσκολία ειδικά αν ήμουν πολλές ώρες εκτός wifi.

Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ nova launcher prime beta αλλά τις τελευταίες μέρες είπα να δοκιμάσω τον evie και πλέον πιάνω 4-4,5 ώρες sot με την ίδια χρήση!!!

Δεν ξέρω ποιο ήταν το πρόβλημα και μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί εμπιστεύομαι πολύ τον nova και σίγουρα κάποια στιγμή θα επιστρέψω σε αυτόν.

Να επισημάνω ότι δεν χρησιμοποιούσα το tesla unread για τις ειδοποιήσεις στο nova αλλά είχα το widget με το search bar και τον καιρό τύπου pixel launcher. Ίσως αυτό το widget έτρωγε μπαταρία. Κατά τ' άλλα έχω ακριβώς τα ίδια widget και εικονίδια στους δύο launcers!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πλέον, όντως δεν υπάρχει. Όχι ότι ήταν κάτι ιδιαίτερο αλλά κουβέντα να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στην beta 13 υπάρχει κανονικά.

 

2554a727df2617c077d5ee0a0d023287.jpg

 

Λέει optimized. 'Ντάξει.

Μπορεί τώρα να το έλυσαν εντελώς. :cool:

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα συσκευή για επισκευή διότι μου freezaran εφαρμογές συνέχεια και δεν έστρωνε με τίποτα μέχρι και remote Clean flash μου έκαναν (δεν πίστευαν μάλλον ότι ξέρω να φλασαρω). Μόλις τους είπα ότι συνεχίζει το πρόβλημα την επόμενη μέρα πράκτορας DHL τηλέφωνο να παραλάβει την συσκευή. Τετάρτη μεσημέρι. Σήμερα Παρασκευή έχει ήδη αλλαχτεί η μητρική μου και βρήκαν ότι έχω πρόβλημα στην κάμερα που δεν είχα πάρει χαμπάρι.

Περιμένω να παραλάβω από Δευτέρα. Ότι καλύτερο το service της oneplus

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν το αλλάζω με τπτ. Κι εμένα μου άλλαξαν την κάμερα.

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξει ότι ασχολούμαστε με το πόσο καλό είναι το σέρβις τους, η υποστήριξη από την OnePlus, και το πόσο κρατάει η μπαταρία...

 

Αν συνέβαινε αυτό με όλες τις συσκευές θα υπήρχε πολύ μεγαλύτερος ανταγωνισμός.

 

Το λέω καλοπροαίρετα.

 

(Από αύριο όλοι bootloop :cool: :cool: :cool: )

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαααα!!!

Πραγματικά όμως σε κερδίζει σαν πελάτη! Εγώ δεν γουστάρω να το αλλάξω για κανένα S7 8 etc

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες βλέπω ότι η μπαταρία με την open beta 13 είναι χειρότερη από την Hydrogen.

 

Θα γυρίσω εκεί λοιπόν. Σε επόμενη beta βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...