Jump to content

[Δημοσκόπηση] Εμφανίστηκε το "bootloop" στο δικό σας LG G4;


athanaso77
 Κοινοποίηση

Εμφανίστηκε το "bootloop" πρόβλημα στο δικό σας LG G4;  

145 members have voted

  1. 1. Εμφανίστηκε το "bootloop" πρόβλημα στο δικό σας LG G4;

    • Όχι... ποτέ
    • Ναι... αλλά μπόρεσα να το επαναφέρω μετά από hard reset
    • Ναι... πήγε για αλλαγή πλακέτας / αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλαγη ψήφου και απο εμενα. Το επαθε το σαββατο. Σημερα το πηγα procordia και απ οτι ειδα ηταν και αλλοι με το ιδιο προβλημα εκει. 507 παρτίδα και ως τώρα απροβλημάτιστο. Οκ ξενέρωσα λιγο αλλα δεν με χάλασε τοσο ωστε να πω οτι φοβάμαι μην ξαναγινει. Αν γίνει εγινε, στην LG το ξέρουν και το αναγνωρίζουν το πρόβλημα γιατι μίλησα πρώτα τηλεφωνικα μαζί τους. Στην procordia επίσης μου είπαν οτι απο τη στιγμή που εχουν ανταλλακτικό θα κανει 3 ημέρες το πολυ. Αυριο παραλαμβάνουν. Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, αγορασμένο τον Σεπτέμβριο, την έπαθε τον Φεβρουάριο και πήγε στο service για αλλαγή πλακέτας. Την ξανα έπαθα τον Απρίλιο όταν πήγα να συνδεθώ σε WiFi αλλά έστρωσε με hard reset και δημιουργία σαν καινούρια συσκευή.

 

Του αδερφού μου, αγορασμένο τέλος Αυγούστου πήγε 2 φορές για αλλαγή πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

μιας και εκλεισε ο μηνας και με 3-4 αλλγες ψηφου απο τι βλεπουμε μιλαμε για 100 που δεν το επαθαν ακομα και 40 που το επαθαν!!δηλαδη κοντα στο 69% αυτο το ποσοστο μαγκιες ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟ!!!!με τις υγειες μας!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα ήταν κατά κάποιο τρόπο αναμενόμενα. Κρίμα που δεν πρόλαβα να ψηφίσω.

Οι περιπτώσεις boot loop είναι ελάχιστες εάν αναλογιστούμε και αυτους που δεν ασχολούνται με νέο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίστε μια ακόμα αλλαγή ψήφου είχα ψηφίσει για συγγενικό πρόσωπο το έχει 4 μήνες περίπου και εχτές άρχισε τα μαγικά bootloop στα καλά καθούμενα....Οπότε φεύγει με εγγύηση αύριο. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι γραφετε στα τελευταια πιο φρεσκα μυνηματα οτι επεσαν τα κινητα σας ή γνωστων σας σε bootloop και πηγαν προς σερβις μερια, δοκιμασατε να κανετε hard reset και δεν επανηλθαν, ή κατευθειαν με το bootloop πηγαν για σερβις. ?

Καλο ειναι να υπαρχει μια διευκρινηση επ'αυτου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπολογίστε μια ακόμα αλλαγή ψήφου είχα ψηφίσει για συγγενικό πρόσωπο το έχει 4 μήνες περίπου και εχτές άρχισε τα μαγικά bootloop στα καλά καθούμενα....Οπότε φεύγει με εγγύηση αύριο. :mad:

 

Είναι αρκετά άτομα που θα άλλαζαν την ψήφο τους από τότε που ξεκίνησε η ψηφοφορία και αυτό κάνει τα αποτελέσματα ακόμα χειρότερα. Δεν έχει σημασία όμως, ο κόσμος διαβάζει και έχει πάρει μια εικόνα για το τι γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσοι γραφετε στα τελευταια πιο φρεσκα μυνηματα οτι επεσαν τα κινητα σας ή γνωστων σας σε bootloop και πηγαν προς σερβις μερια, δοκιμασατε να κανετε hard reset και δεν επανηλθαν, ή κατευθειαν με το bootloop πηγαν για σερβις. ?

Καλο ειναι να υπαρχει μια διευκρινηση επ'αυτου.

Ναι το δοκίμασα εγώ ο ίδιος άλλα πάλι τίποτα.Το θεωρώ πλέον αυτονόητο ότι θα δοκιμάσεις το hard reset πριν το στείλεις με εγγύηση και για αυτό δεν το έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ναι σημερα bootloop σειρα 506 δεν ανοιγε με hard reset.αντικατάσταση πλακέτας με 607.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε σε παρτίδα 505 στον ενάμιση χρόνο...με ξεκλειδωτο bootloader... ακόμα έτσι κάθεται.

 

Δεν γίνεται αυτό που λες γιατί 1,5 χρόνος δεν έχει περάσει ούτε από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες γιατί 1,5 χρόνος δεν έχει περάσει ούτε από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε στην αγορά.

Έχεις δίκαιο.Τελη Ιουλίου του '15.Ενας χρόνος ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα 602. Δεν έχω πρόβλημα.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηταν η σειρα μου δυστυχως.. χωρις ιδιαιτερη πιεση

επειδη ειμαι διακοπες δεν του αρεσε η εναλλαγη δικτυων wifi υποθετω..

Ευτυχως εχω και το εταιρικο για να κανω την δουλεια μου ωσπου να παει για επισκευη..Κριμα παντως γιατι ειναι φοβερο κινητο..

Ειμαι 99% σιγουρος οτι προκειτε να το παθουν ολες οι συσκευες. Θεωρω οτι ειναι θεμα χρονου και μονο. Μακαρι να βρεθει λυση και συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...