Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς μπας και το κάνω σήμερα σωστά ?

 

Που είναι αυτή η ενεργοποίηση mi μυνημάτων?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ την ίδια ΡΟΜ. Δεν έχω περάσει το magisk αλλά τον SUPER_SU. Όλες οι εφαρμογές των τραπεζών που έχω δουλεύουν κανονικά. Φυσικά έχω βάλει και το adaway, το Greenify, και το OgYoutube.
Τελικά μετά από αρκετά πειράματα έκανα ακριβώς τα ίδια, δεν το θέλει το magisk από ότι κατάλαβα, αφού την έχεις περάσει και εσύ, είμαστε εδώ να βλέπουμε το τι προβλήματα ενδεχομένως παρουσιάσει, αν την κρατήσεις.. γιατί εγω δύσκολα να την αποχωριστώ.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η ενεργοποίηση mi μυνημάτων?
Ρυθμίσεις - Mi λογαριασμός - Mi cloud στο message και ιστορικό κλήσεων είναι ανενεργό αν πατήσω μου βγάζει ότι πάει να κάνει ενεργοποίηση αλλά μετά λέει απέτυχε ! Όπως και στον καθαρισμό του κινητού με βγάζει πως καθαρίζει "παλιά αρχεία" όλοι την ώρα , και διακοπή να κάνω καθαρίζει ότι βρήκε κ μετά αν μπω ξανά συνεχίζει να ψάχνει αλλά .. Σε έχω στείλει και PM για να μην σπαμαρω στο topic

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

035f333b73a921ac0fb95dc7d7576e86.jpg

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα την τελευταια miui, το τηλεφωνο καταναλωνει γρηγορα την μπαταρια και ανεβαζει θερμοκρασια μεχρι και 50C°.Τι συμβαινει; Μπορει να διορθωθει ή πρεπει να αλλαξω παλι rom.Μπορει να με βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα την τελευταια miui, το τηλεφωνο καταναλωνει γρηγορα την μπαταρια και ανεβαζει θερμοκρασια μεχρι και 50C°.Τι συμβαινει; Μπορει να διορθωθει ή πρεπει να αλλαξω παλι rom.Μπορει να με βοηθησει καποιος;
Τι ακριβώς κάνεις στο κινητό και έχεις τόση κατανάλωση και τόση θερμοκρασία? Τις πέρασες όλες τις ενημερώσεις μέχρι την 8d?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Mi λογαριασμός - Mi cloud στο message και ιστορικό κλήσεων είναι ανενεργό αν πατήσω μου βγάζει ότι πάει να κάνει ενεργοποίηση αλλά μετά λέει απέτυχε ! Όπως και στον καθαρισμό του κινητού με βγάζει πως καθαρίζει "παλιά αρχεία" όλοι την ώρα , και διακοπή να κάνω καθαρίζει ότι βρήκε κ μετά αν μπω ξανά συνεχίζει να ψάχνει αλλά .. Σε έχω στείλει και PM για να μην σπαμαρω στο IMG]

Μήνυμα δεν έχω αλλά μήπως δεν είχες πρίν λογαριασμό? Έφτιαξες τώρα? Τον επιβεβαιωσες? Ενεργοποιήθηκε?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Mi λογαριασμός - Mi cloud στο message και ιστορικό κλήσεων είναι ανενεργό αν πατήσω μου βγάζει ότι πάει να κάνει ενεργοποίηση αλλά μετά λέει απέτυχε ! Όπως και στον καθαρισμό του κινητού με βγάζει πως καθαρίζει "παλιά αρχεία" όλοι την ώρα , και διακοπή να κάνω καθαρίζει ότι βρήκε κ μετά αν μπω ξανά συνεχίζει να ψάχνει αλλά .. Σε έχω στείλει και PM για να μην σπαμαρω στο topic

 

Για να ενεργοποιηθει στελνει ενα SMS στην Xiaomi, οποτε υποθετω πως εχεις καρτοκινητο και δεν εχει επαρκες υπολοιπο? Eμενα το mi message εχει ενεργοποιηθει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα.. Για εκείνη τη lineage oreo υπάρχει λινκ? Αλλά και για gapps. Επίσης το πρόβλημα που υπάρχει με τη miui σχετικά με το focus στη κάμερα ε, ει λυθεί? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα.. Για εκείνη τη lineage oreo υπάρχει λινκ? Αλλά και για gapps. Επίσης το πρόβλημα που υπάρχει με τη miui σχετικά με το focus στη κάμερα ε, ει λυθεί? Ευχαριστώ!

 

 

https://download.lineageos.org/x2 εδω εισαι... αν ψαξεις θα βρεις και τα gapps

Link to comment
Share on other sites

Κανείς μπας και το κάνω σήμερα σωστά ?

Αφου εγκατεστησες σωστα τη ρομ πηγαινε ασφαλεια - πανω δεξια γραναζι - καθαρισμος - ερμηνειες και επελεξε αλλο.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθει στελνει ενα SMS στην Xiaomi, οποτε υποθετω πως εχεις καρτοκινητο και δεν εχει επαρκες υπολοιπο? Eμενα το mi message εχει ενεργοποιηθει κανονικα.
Αυτό ήταν , δεν είχα πάρει χαμπάρι πως τέλειωσε η κάρτα γιατί πάντα έχω μέσα λεφτά ...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφου εγκατεστησες σωστα τη ρομ πηγαινε ασφαλεια - πανω δεξια γραναζι - καθαρισμος - ερμηνειες και επελεξε αλλο.
Μετά έχει το tencent αν το γράφω σωστά , και όταν κάνω καθαρισμό με πετάει ! Το αφήνω ως έχει μιας και πέρασα το sd main pro που πρότεινε ο GUZ :)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τι ακριβώς κάνεις στο κινητό και έχεις τόση κατανάλωση και τόση θερμοκρασία? Τις πέρασες όλες τις ενημερώσεις μέχρι την 8d?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ακριβως εχω μεχρι και την τελευταια ενημερωση την 8d. το πιο απλο σε μιση ωρα στο facebook μου εχει σηκωσει θερμοκρασια. για παιχνιδια δεν το συζητω λεω ποτε θα κανει εκρηξη

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνεις στο κινητό και έχεις τόση κατανάλωση και τόση θερμοκρασία? Τις πέρασες όλες τις ενημερώσεις μέχρι την 8d?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ακριβως εχω μεχρι και την τελευταια ενημερωση την 8d. το πιο απλο σε μιση ωρα στο facebook μου εχει σηκωσει θερμοκρασια. για παιχνιδια δεν το συζητω λεω ποτε θα κανει εκρηξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ξέρει κάποιος την διαδρομή κ την διαδικασία να σβήσω τον default browser από την MIUI 9 . Θέλω μόνο τον chrome !

 

Χρησιμοποιω τον sd main pro

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να τον "παγωσεις" με Titanium Backup.

 

εχω αγορασμενο το sd main pro οποτε κανω την δουλεια απο εκει ... την διαδρομη δεν ξερω να το βρω !

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασμενο το sd main pro οποτε κανω την δουλεια απο εκει ... την διαδρομη δεν ξερω να το βρω !

 

την διαδρομή τι να την κάνεις? Μπαίνεις στο sd maid και το παγώνεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην τελευταια miui by chris [Χ820].Θελω να γυρισω σε στοκ official 28s & 466d modem.

 

Μπορει κανεις να μου επιβεβαιωσει τη διαδικασια?

 

1.Wipe all απο twrp -system ,data ,cache

2.Φλασαρισμα το update.zip της 28s.

3.Φλασαρισμα το μοντεμ.

 

Τα αρχεια τα παιρνω απο δω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7176426#post7176426

 

Αυτη ειναι η σωστη διαδικασια ή παρελειψα κατι?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην τελευταια miui by chris [Χ820].Θελω να γυρισω σε στοκ official 28s & 466d modem.

 

Μπορει κανεις να μου επιβεβαιωσει τη διαδικασια?

 

1.Wipe all απο twrp -system ,data ,cache

2.Φλασαρισμα το update.zip της 28s.

3.Φλασαρισμα το μοντεμ.

 

Τα αρχεια τα παιρνω απο δω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7176426#post7176426

 

Αυτη ειναι η σωστη διαδικασια ή παρελειψα κατι?

 

σωστά τα λες. γιατί όμως σε official και όχι σε μία 28sv12 που είναι σούπερ σε όλα της. Εμένα η miui λίγο στις θερμοκρασίες που πιάνει με ξενίζει αλλά δοκιμάζω άλλο akt profile μήπως αλλάξει κάτι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

την διαδρομή τι να την κάνεις? Μπαίνεις στο sd maid και το παγώνεις.
Μου βγάζει μόνο όσες είναι κατεβασμένες δεν μου βγάζει πουθενά τον default browser

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μόνο όσες είναι κατεβασμένες δεν μου βγάζει πουθενά τον default browser

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πας ρυθμίσεις --> Έλεγχος εφαρμογών και τσεκάρεις το "συμπερίληψη εφαρμογών συστήματος".

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις --> Έλεγχος εφαρμογών και τσεκάρεις το "συμπερίληψη εφαρμογών συστήματος".
Είσαι άρχοντας σε υπέρ ευχαριστώ .. πολυ δυνατη rom , αλλα ανεβαζει θερμοκρασια ευκολα και μερικές φορές έχει ελάχιστα κολληματακιααα. Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα έχει αυτά. Αν μπορέσει να βγάλει άκρη ο @Crisbal θα είμαστε σούπερ αλλιώς βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε AKT profile εχω το burnout performance, χωρις προβληματα με φωτεινοτητα περιπου στη μεση. Δες αν σου κανει.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετά πειράματα έκανα ακριβώς τα ίδια, δεν το θέλει το magisk από ότι κατάλαβα, αφού την έχεις περάσει και εσύ, είμαστε εδώ να βλέπουμε το τι προβλήματα ενδεχομένως παρουσιάσει, αν την κρατήσεις.. γιατί εγω δύσκολα να την αποχωριστώ.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις περάσει το τελευταίο update(08-05); Σε μένα κολλούσε στο λογότυπο και έχω μείνει με την προηγούμενη έκδοση. Αλλά και σε αυτή διαπιστώνω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από ότι στην αρχή..

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...