Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα , Χρηστο αν ακολουθησω την εγκατασταση στο βιντεακι , θα περαστει σωστα , ειμαι με την 28s v12a και θελω να περασω την τελευταια MIUI σου..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , Χρηστο αν ακολουθησω την εγκατασταση στο βιντεακι , θα περαστει σωστα , ειμαι με την 28s v12a και θελω να περασω την τελευταια MIUI σου..

 

 

Κάνεις wipe όλα εκτός από internal και μετά εγκατάσταση την miui. Έτσι έκανα και εγώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις wipe όλα εκτός από internal και μετά εγκατάσταση την miui. Έτσι έκανα και εγώ.

 

Γιατι διαβαζω κατι για factory και λοιπα... και μιας κ δν εχω κ την τρομερη επαφη γιατι τωρα αρχισα να ασχολουμαι , εχω μια τρομαρα να τ κανω μονος χαχα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι διαβαζω κατι για factory και λοιπα... και μιας κ δν εχω κ την τρομερη επαφη γιατι τωρα αρχισα να ασχολουμαι , εχω μια τρομαρα να τ κανω μονος χαχα

Δεν χρειάζεται να τα κάνεις όλα. Με factory reset θα είσαι οκ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

28s stock stable and 466D modem...

 

@Crisbal παίζει ρόλο ποιο θα κάνω εγκατάσταση πρώτα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο miui 9.5.1. περασα dirty την miui 9.5.2 και δουλευει πολυ καλα με ολες τις διορθωσεις που εχουν αναφερθει. Πολυ γρηγορη και μου φαινεται αν και μας εχει καλομαθει ο Χρηστος εκτος αν βγει η miui 10 oreo στου infrag οτι εδω θα την αραξω για αρκετο καιρο.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς το 6gb ram /128 και αν ναι από πού? Από κινεζομάγαζο χωρίς τελωνείο το ξεχνάμε πλέον?

 

Καλησπέρα

εγώ το πήρα από εδώ https://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-x820-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-sna-g-309094 που έρχεται από γερμανία και έχει και τα μεταφορικά μέσα! μου ήρθε σε 4 μέρες

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εγώ το πήρα από εδώ https://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-x820-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-sna-g-309094 που έρχεται από γερμανία και έχει και τα μεταφορικά μέσα! μου ήρθε σε 4 μέρες

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου! Με χαλάει λίγο το χρυσαφί χρώμα, αλλά γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι και χαζη η ερωτηση μου , αλλα πως μπορω να διαγραφω εφαρμογες στην MIUI9 οπως πχ το google app που εχει μεσα και δευτερον να εχω σαν default browser τον Google Chrome?

 

*Edit : επισεις μου βγαζει ενα μηνυμα αδυναμια ενεργοποιησης καρτας SIM 1 (αδυναμια αποστολης SMS ενεργοποιησης Mi μηνυματα)

 

Eυχαριστω :)

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

1. ισως ειναι και χαζη η ερωτηση μου , αλλα πως μπορω να διαγραφω εφαρμογες στην MIUI9 οπως πχ το google app που εχει μεσα και δευτερον να εχω σαν default browser τον Google Chrome?

2.επισεις μου βγαζει ενα μηνυμα αδυναμια ενεργοποιησης καρτας SIM 1 (αδυναμια αποστολης SMS ενεργοποιησης Mi μηνυματα)

Eυχαριστω :)

1. Με τον root explorer που έχω μέσα πας system/app το βρισκεις και πατάς delete γιατί είναι εφαρμογή συστήματος

2. Αν κάνεις λογ miui θα ενεργοποιηθεί με πιθανή χρέωση 0,50€

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Με τον root explorer που έχω μέσα πας system/app το βρισκεις και πατάς delete γιατί είναι εφαρμογή συστήματος

2. Αν κάνεις λογ miui θα ενεργοποιηθεί με πιθανή χρέωση 0,50€

 

Ωραία Χρήστο κάτι ακόμα ... Είναι φυσιολογικό που εδώ και 30 λεπτά είναι έτσι ? Και γενικά έχω κάποια κολλήματα σε σκρολ οθόνης κλπ , έκανα κάτι λάθος μάλλον :/9b5d0ef4083e37ef6c6661f9408653ca.jpg

 

oπως επισεις δεν γινεται με τιποτα η ενεργοποιηση SMS ειτε απο το site ειτε απο κινητο!

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο επειδή δεν θέλω να φύγω από την ωραίο, σήμερα πέρασα και την 8_5 από πάνω, αλλά από ότι βλέπω δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με το boot υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περάσουμε το magisk? γιατί χωρίς αυτό παπαλα εφαρμογές τραπεζών

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο επειδή δεν θέλω να φύγω από την ωραίο, σήμερα πέρασα και την 8_5 από πάνω, αλλά από ότι βλέπω δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με το boot υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περάσουμε το magisk? γιατί χωρίς αυτό παλαλα εφαρμογές τραπεζών

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ωραίο? 8-5? Πάπαλα?:wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Χρήστο κάτι ακόμα ... Είναι φυσιολογικό που εδώ και 30 λεπτά είναι έτσι ? Και γενικά έχω κάποια κολλήματα σε σκρολ οθόνης κλπ , έκανα κάτι λάθος μάλλον :/

oπως επισεις δεν γινεται με τιποτα η ενεργοποιηση SMS ειτε απο το site ειτε απο κινητο!

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν είναι

Εμένα ενεργοποιεί κανονικά την sim

Αυτό το κάνει σε δευτερόλεπτα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ωραίο? 8-5? Πάπαλα?:wacko:

αυτην:rolleyes: aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180508

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι

Εμένα ενεργοποιεί κανονικά την sim

Αυτό το κάνει σε δευτερόλεπτα

Τι χρειάζεται να κάνω ? Ευχαριστώ για την βοήθεια.. μήπως να την περάσω ξανά ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Hello crisbal, thanks very much for this great rom (MIUI9.5.2.0 ), its excelent, but i have a question , do i have to install the 28s stable Firmware and the 466D modem after i install the rom ?

 

what is the order to install. thanks

Link to comment
Share on other sites

Hello crisbal, thanks very much for this great rom (MIUI9.5.2.0 ), its excelent, but i have a question , do i have to install the 28s stable Firmware and the 466D modem after i install the rom ?

 

what is the order to install. thanks

 

i installed first the 28s firmware and then 466d modem.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα format data , Wipe κανονικα εκτος απο internal και usb otg και φλασαρα την rom MIUI9 ξανα ελπιζω να ειναι σωστα τωρα...

 

Και παλι στην εκκαθαριση κολλαει καθαριζει αρχεια προσωρινης μνημης κλπ κλπ και κολλαει στα παλια αρχεια , καποια βοηθεια καποιος να την κανω να τρεχει σωστα :/

 

Παλι δεν γινεται η ενεργοποιηση Mi μηνυματων... Αν μπορει να ερθει καποιος "PM" που την εχει κανει να τρεχει σωστα

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Yes correct.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα format data , Wipe κανονικα εκτος απο internal και usb otg και φλασαρα την rom MIUI9 ξανα ελπιζω να ειναι σωστα τωρα...

 

Και παλι στην εκκαθαριση κολλαει καθαριζει αρχεια προσωρινης μνημης κλπ κλπ και κολλαει στα παλια αρχεια , καποια βοηθεια καποιος να την κανω να τρεχει σωστα :/

 

Παλι δεν γινεται η ενεργοποιηση Mi μηνυματων... Αν μπορει να ερθει καποιος "PM" που την εχει κανει να τρεχει σωστα

 

 

Κανείς μπας και το κάνω σήμερα σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

αυτην:rolleyes: aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180508

 

Έχω κι εγώ την ίδια ΡΟΜ. Δεν έχω περάσει το magisk αλλά τον SUPER_SU. Όλες οι εφαρμογές των τραπεζών που έχω δουλεύουν κανονικά. Φυσικά έχω βάλει και το adaway, το Greenify, και το OgYoutube.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...