Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με aicp τη τελευταία...
Την έχει κάποιος να την ανεβάσει γτ το link δεν δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Με aicp τη τελευταία...
Tου infrag ή του Kuran?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ?

 

εμενα σε 8.1 Pixel Experience και με Gcam 5.1.018_24_v3.7test δουλευει αστερι το slow motion αλλα και τα παντα ολα στη Gcam...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Tου infrag ή του Kuran?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σε γελασω φιλε μου.... Εδω τη πηρα... http://dwnld.aicp-rom.com/?device=x2

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έχει κάποιος να την ανεβάσει γτ το link δεν δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρα δουλεύει το link με ολες τις εκδοσεις ... Αλλά παρτο...

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018_v2e_tolyan009_v1.4.apk

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η νέα aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180515 μην την δοκιμάσει κανείς δεν ανοίγει το τηλέφωνό καθόλου, με αποτέλεσμα να γυρίσω πάλι στην 01_5

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω νομιζω οτι η aicp της 24/04/2018 παραμενει η πιο σταθερη.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω νομιζω οτι η aicp της 24/04/2018 παραμενει η πιο σταθερη.
Η 01-5 όμως είναι αυτή που θεωρώ ότι εχει την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, συν ότι δεν μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα έως τώρα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΚΑΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ MIUI9-Nougat-Stable-9.5.2.0 ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΝΑ SMS.ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ SMS.ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?
Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας για ενα Leeco cool 1 dual παρακαλω. Προσπαθω να μπω σε fastboot mode για να τσεκαρω αν ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος για να του περασω twrp και μετα καποια αλλη rom. (Ηρθε με τη 18s) Παταω τα volume - και power ON μαζι αλλα το κινητο κανει κανονικη εκκινηση. Με volume + και power ON μπαινει σε καποιου ειδος recovery, οπου μπορεις να του επιλεξεις καποιο update.zip για ενημερωση. Tι να κανω για να μπω fast boot mode? Υπαρχει αλλος τροπος να περασω twrp? Thanks!

edit... Αν ονομασω το zip του TWRP update.zip και το τρεξω απο την κινεζοrecovery που εχει, θα μου το περασει το twrp?? Αν ο bootloader τελικα δεν ειναι ξεκλειδωτος θα γινει καποια ζημια?

 

edit 2 ..Το ξερω οτι υπαρχει ειδικο νημα για το cool1 στο φορουμ. Απλα δεν εχει και πολλα κλικς.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

SMS Mi είναι , αν έχεις καρτοκινητο πρέπει να έχεις χρήματα μέσα σε χρεώνει 0.50 € και είναι έτοιμο , το είχα και εγώ αυτό , μου έδωσαν την λύση τα παιδιά, λίγο πιο πάνω τ λέει

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΚΑΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ MIUI9-Nougat-Stable-9.5.2.0 ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΝΑ SMS.ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ SMS.ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας για ενα Leeco cool 1 dual παρακαλω. Προσπαθω να μπω σε fastboot mode για να τσεκαρω αν ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος για να του περασω twrp και μετα καποια αλλη rom. (Ηρθε με τη 18s) Παταω τα volume - και power ON μαζι αλλα το κινητο κανει κανονικη εκκινηση. Με volume + και power ON μπαινει σε καποιου ειδος recovery, οπου μπορεις να του επιλεξεις καποιο update.zip για ενημερωση. Tι να κανω για να μπω fast boot mode? Υπαρχει αλλος τροπος να περασω twrp? Thanks!

edit... Αν ονομασω το zip του TWRP update.zip και το τρεξω απο την κινεζοrecovery που εχει, θα μου το περασει το twrp?? Αν ο bootloader τελικα δεν ειναι ξεκλειδωτος θα γινει καποια ζημια?

 

edit 2 ..Το ξερω οτι υπαρχει ειδικο νημα για το cool1 στο φορουμ. Απλα δεν εχει και πολλα κλικς.

Να πας να του δώσεις δικαιώματα και να γίνεις προγραματιστης μέσα από της ρυθμίσεις...έχει και μια διαδικασία πριν πας στο fastboot την έκανες? Και μην με ρωτήσεις πως και τι... Εδώ είναι το νήμα για max2 και θα χαθούμε αν συνεχίσουμε.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η νέα aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180515 μην την δοκιμάσει κανείς δεν ανοίγει το τηλέφωνό καθόλου, με αποτέλεσμα να γυρίσω πάλι στην 01_5

 

Δουλεύει κανονικά η Ρομ,απλα δεν έχει animation στην αρχή...και εγώ νόμιζα οτι έγινε κάτι,το έκλεισαν,το άνοιξα ξανα, και δούλευε κανονικά

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειχα την 9.5 MUI του chris και προσπαθησα να βαλω την aicp αλλα το κινητο δεν ανοιγει αλλα ουτε και αναγνωριζεται απο τον υπολογιστη το κινητο για να περασω κσποια αλλη. Τι να κανω.? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η νέα aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180515 μην την δοκιμάσει κανείς δεν ανοίγει το τηλέφωνό καθόλου, με αποτέλεσμα να γυρίσω πάλι στην 01_5

 

Δουλεύει κανονικά η Ρομ,απλα δεν έχει animation στην αρχή...και εγώ νόμιζα οτι έγινε κάτι,το έκλεισαν,το άνοιξα ξανα, και δούλευε κανονικά

Αυτή δούλευε εγώ κόντεψα να πάθω συγκοπή με την μαύρη οθόνη, θα περιμένω την stable πλέον δεν ξανακάνω πείραμα μετά την 01_5 και μένω σε αυτήν προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με akt profile Performance Burnout PR5 δουλεύει άψογα η miui 9.5.2. Oύτε μισό κόλλημα εδώ και 3 μέρες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με akt profile Performance Burnout PR5 δουλεύει άψογα η miui 9.5.2. Oύτε μισό κόλλημα εδώ και 3 μέρες.

To θεμα φιλε μου δεν ειναι τα κολληματα... με προφιλ performance το θεμα εδω ειναι μονο η μπαταρια!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να παραγγείλω το τηλ (4G/32G) και θα ήθελα να ρωτήσω για την ποιότητα της κάμερας (υποστηρίζει 4Κ) και αν ξέρετε με τη firmware έρχεται (έχει κινέζικα πάνω ή είναι global)

 

Eευχαριστήσω

Link to comment
Share on other sites

To θεμα φιλε μου δεν ειναι τα κολληματα... με προφιλ performance το θεμα εδω ειναι μονο η μπαταρια!!!

 

Δεν έχω δει καμιά διαφορά στην μπαταρία σε σχέση με το πριν προς το χειρότερο. Με την miui μου είναι το ίδιο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο ΑΚΤ μου βγάζει εμένα κάτι για oneplus

To θεμα φιλε μου δεν ειναι τα κολληματα... με προφιλ performance το θεμα εδω ειναι μονο η μπαταρια!!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ΑΚΤ μου βγάζει εμένα κάτι για oneplus

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιλέγεις το sd820.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις το sd820.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταλάθος πάτησα το 1ο δεν θυμάμαι τ ήταν

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλάθος πάτησα το 1ο δεν θυμάμαι τ ήταν

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όποτε θες μπορείς να ξαναμπείς μέσα και να κάνεις revert to stock.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δούλευε εγώ κόντεψα να πάθω συγκοπή με την μαύρη οθόνη, θα περιμένω την stable πλέον δεν ξανακάνω πείραμα μετά την 01_5 και μένω σε αυτήν προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν μπόρεσα να περάσω την 8/5. Έβαλα την τελευταία 15/5 και παρόλο που δεν έχει λογότυπο στην αρχή, φόρτωσε γρήγορα. Επίσης την ρούταρα με supersu χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.

Προς το παρόν όλα καλά...

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...