Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε AKT profile εχω το burnout performance, χωρις προβληματα με φωτεινοτητα περιπου στη μεση. Δες αν σου κανει.

 

Σε μένα αναφέρεσαι? Από μπαταρία τι λέει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

Έχω βάλει από την μέρα που βγήκε την Miui 9.5.2 του Chris. Ένα πράγμα που δεν μπορούσα να διορθώσω ήταν τα κολλήματα και τα σκασίματα του nova launcher που χρησιμοποιώ. Ψάχνοντας σε forums είδα πως προβλήματα που υπήρχαν και σε άλλες μάρκες κινητών με miui τα διόρθωναν διαγράφοντας την cache. Έκανα το ίδιο με το nova launcher και πλέον δεν κολλάει το κινητό. Το ίδιο μπορείτε να κάνετε και με άλλες εφαμοργές όπως οι κάμερες που είχα πρόβλημα και μου κόλλαγαν το κινητό.

Αυτό που δεν μπορώ να βρω με τίποτα είναι πως να μην κολλάει το κινητό όταν το φορτίζω. Το touch γίνεται unresponsive. Μόλις το κλειδώσω και το ξανανοίξω επανέρχεται για λίγο και πάλι unresponsive. Με τον μαμά φορτιστή κολλάει λιγότερο. Με άλλους που χρησιμοποιώ σε κάποια καλώδια κολλάει λιγότερο από την μία πλευρά. Σε καλώδια που χρησιμοποιώ της xiaomi (ολοκαίνουρια από το κουτί) το κάνει επίσης αλλά λίγο λιγότερο. Βέβαια αυτό το πρόβλημα δεν το έχω μόνο με την Miui αλλά και με άλλες rom. Οι μόνες που δεν μου το έκαναν ήταν οι αρχικές marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

αν έχει κάποιος το x820 6/64 ή το x820 6/128 και το πουλάει ας μου στείλει pm. Ψάχνω για ένα φίλο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα απο banggood για λογαριασμο φιλου αλλα βγηκε ελλατωματικο. Στην αρχη προσεξα οτι η οθονη πρεπει να ειχε αλλαχτει καθως σε καποιαο σημειο φωτιζονταν το εσωτερικο του τηλ. Μετα εβαλα την καρτα sim και το κινητο εκλεινε και εχανε συνεχως το σημα. Επικοινωνησα μαζι τους και θα μου επιστρεψουν τα χρηματα με την αποστολη του κινητου η τους ειπα να μου στειλουν αλλο. Αναμενω λοιπον και ο φιλος εμεινε στη χαρα........

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα smartwatch COLMI i2 και ενω με την EUI του @cris ειχα ολα τα notification στο ρολοι κανονικα , τωρα με την MIUI9 δεν μπορω να εχω κανενα notification παρα μονο να δεχομαι η να κανω κλησεις.... Καποιος που ισως γνωριζει πιθανη λυση?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα smartwatch COLMI i2 και ενω με την EUI του @cris ειχα ολα τα notification στο ρολοι κανονικα , τωρα με την MIUI9 δεν μπορω να εχω κανενα notification παρα μονο να δεχομαι η να κανω κλησεις.... Καποιος που ισως γνωριζει πιθανη λυση?

Δες εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

αν έχει κάποιος το x820 6/64 ή το x820 6/128 και το πουλάει ας μου στείλει pm. Ψάχνω για ένα φίλο.

 

στο efox το δίνει το 6/128 220-230 ευρώ με τα μεταφορικά μαζί, από Γερμανία. Νομίζω δε θα το βρεις καλύτερα

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πέρασα την miui ξέρει κανείς γτ δεν κάνε το ota update?

 

εχεις δωσει δικαιωματα απο magisk στο OTA update ?

 

 

New update βλεπω σε MIUI9 V8e , προχωραμε κανονικα τεραστιε Cris?

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

εχεις δωσει δικαιωματα απο magisk στο OTA update ?

 

 

New update βλεπω σε MIUI9 V8e , προχωραμε κανονικα τεραστιε Cris?

Όχι δεν μ ζητάει πατάω λήψη και δεν κάνει download παραμένει στο

Accelerating

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να με αρεσε η MIUI9 μιας και πρωτη φορα την περασα , ειναι κατι μικρα πραγματα που ισως με αναγκασουν να γυρισω στην EUI 28s v* του Χρηστου ξανα... Συμαντικο για την MIUI9 για μενα ηταν η μπαταρια και οτι μ ερχονται ειδοποιησεις απο εφαρμογες που δεν ειχα στην EUI28 ... Τωρα στην MIUI ξαφνικα μπαινω ρυθμισεις παταω στην αναζητηση και με πεταει εξω, εχω καποια freeze στην homescreen σε αλλαγη σελιδας , μικροlag στο fb και λιγα στο ινσταγκραμ , στην ασφαλεια παω στον καθαρισμο και εκει που λεει "παλια αρχεια" οση ωρα και να τ αφησω αυτο δειχνει οτι κατι φορτωνει και μονο οταν κανω διακοπη μονο καθαριζει οτι μ δειχνει και ενα ακομα ειναι οτι οταν παταω να κλειδωσει η οθονη αναβοσβηνει για 1-2 δευτερολεπτα και μετα κλεινει κανονικα .. θα κανω λιγο ακομα υπομονη παντως μιας και ο Cris δεν μας απογοητευει ποτε !
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει το τελευταίο update(08-05); Σε μένα κολλούσε στο λογότυπο και έχω μείνει με την προηγούμενη έκδοση. Αλλά και σε αυτή διαπιστώνω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από ότι στην αρχή..
Κάνε εκκαθάριση cache Dalvid επανεκκίνηση recovery πάλι εκκαθάριση και μετά reboot.. και θα ανοίξει σφαίρα, και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα έκανα τα παραπάνω και όλα οκ, οσο για την κατανάλωση κλείνω 15ωρο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αναφέρεσαι? Από μπαταρία τι λέει?

--------------------

Μπαταρια ικανοποιητικοτατη για τη δικη μου παντα χρηση.Μιαμιση μερα περιπου ,μια με βαρια χρηση.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία LOS έχει την καλύτερη μπαταρία έως τώρα σε OREOS σύμφωνα με αναφορές χρηστών.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία LOS έχει την καλύτερη μπαταρία έως τώρα σε OREOS σύμφωνα με αναφορές χρηστών.

 

H Los είναι η Lineage OS? και που την βρίσκουμε αυτή? Έχει φόρουμ στο xda?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία LOS έχει την καλύτερη μπαταρία έως τώρα σε OREOS σύμφωνα με αναφορές χρηστών.

 

υπαρχει link , γνωριζουμε bugs κλπ ?

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.Θελω να παραγγειλω το τηλεφωνο απο εδω https://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-4GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1216973.html?cur_warehouse=CN το εχει 137.33 ερωτησει πρωτη.1)Θα πληρωσω και τελωνειο και θα μου βγει παραπανω? 2)Το τηλεφωνο θα δουλεβει ικανοποιητικα οπως το παραλαβω η θα πρεπει να σβησω το λειτουργικο του και να περασω αλλο?. 3)Γνωριζετε μηπως εχει και screen protector η συσκευασια ?. Αυτα για αρχη:) Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.Θελω να παραγγειλω το τηλεφωνο απο εδω https://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-4GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1216973.html?cur_warehouse=CN το εχει 137.33 ερωτησει πρωτη.1)Θα πληρωσω και τελωνειο και θα μου βγει παραπανω? 2)Το τηλεφωνο θα δουλεβει ικανοποιητικα οπως το παραλαβω η θα πρεπει να σβησω το λειτουργικο του και να περασω αλλο?. 3)Γνωριζετε μηπως εχει και screen protector η συσκευασια ?. Αυτα για αρχη:) Ευχαριστω.

1) Θα το παραγγείλεις με priority direct mail και θα σου έρθει χωρίς τελωνείο. Με το κουπόνι 510LEMAX2 θα σου έρθει στα 120 ευρώ.

2) Το τηλεφωνο όταν το πήρα εγώ (το 6/64 όμως ) δούλευε άψογα αλλά είχε και κάποιες κινέζικες εφαρμογές.

3) Εμένα είχε θήκη σιλικόνης στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Βαζω το κουπονι και μου λεει 120.27 και οταν πατω proceede to check out για να ολοκληρώσω την παραγγελία μου λει 144.08 ,μαλλον δεν δεχεται μετα το κουπονι.:!:Καποια βλακεια εκανα ,τωρα μου λεει 127.02 sorry.Για 127.02 μια χαρα μου φενεται.Ευχαριστω πολυ φιλε Θαναση. Edited by atalantos
Link to comment
Share on other sites

Βαζω το κουπονι και μου λεει 120.27 και οταν πατω proceede to check out για να ολοκληρώσω την παραγγελία μου λει 144.08 ,μαλλον δεν δεχεται μετα το κουπονι.:!:Καποια βλακεια εκανα ,τωρα μου λεει 127.02 sorry.Για 127.02 μια χαρα μου φενεται.Ευχαριστω πολυ φιλε Θαναση.

Γιατί στο βγάζει 127;; Εμένα το βγάζει 124.27

 

Order Subtotal: 137,33€

Shipping Fee:4,00€

Coupon Discount: 17,06€

Grand Total:124,27€

Link to comment
Share on other sites

127.02 μου βγηκε η χρεωση τοσο λενε και στον λογαριασμο μου στην τραπεζα :wacko:

Discount Coupons:510LEMAX2::-17,06€ Sub-Total:137,33€ Priority Air Mail:4,00€ Insurance:2,75€ Total:127,02€

priority direct mail εκανα και μου το λεει Priority Air Mail.

Edited by atalantos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Στην τελευταία aicp ποια κάμερα βάζουμε για να δουλέψει το slowmotion και που την βρίσκω?με την GCmod5 κρασαρει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...