Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμ γι'αυτό με έβγαζε άσχημο στις φωτογραφίες ενώ εγώ είμαι ένας κούκλος :lol::lol::lol::lol: όντως chris τις κολλάει τελείως τις κάμερες.

 

@GUZGUN δοκίμασα με dirty και έφαγα άκυρο δυστυχώς. Οπότε με τα κλασσικά wipes.

Wipe cache και davlik ή και τα υπόλοιπα? Αν θέλει και τα υπόλοιπα και στήσιμο από την αρχή θα περιμένει λίγο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Wipe cache και davlik ή και τα υπόλοιπα? Αν θέλει και τα υπόλοιπα και στήσιμο από την αρχή θα περιμένει λίγο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

@Chrisbal Chris κατέβασα το νέο update και όλα δουλεύουν κανονικότατα σε σχέση με τις κάμερες.

@Guzgun Δεν ξέρω αν φταίει το καινούριο TWRP που έβαλα, γιατί και στα updates ενώ λέει rebooting αν δεν το κάνεις με το χέρι δεν γίνεται, αλλά έκανα στην αρχή wipe dalvik/cache και δεν δούλεψε. Κόλλαγε στην αρχική οθόνη της miui. Ευτυχώς είχα κάνει backup από το titanium και έκανα wipe τα πάντα εκτός από το internal storage και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας την aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180501 εκείνο που παρατήρησα σε μια μέρα τουλάχιστον ότι έχω την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας με 2 κάρτες, από όλες της Rom που έχω δοκιμάσει έως σήμερα τουλάχιστον, από πλευράς λειτουργικότητας δεν είδα κάποιο πρόβλημα αν και γενικότερα δεν είχα με την oreo, από την πρώτη στιγμή που την πέρασα, ένα μείον μόνο.. ενώ εγκαθιστώ το root magisk κανονικά όταν κάνω επανεκκίνηση τότε το τηλέφωνο μένει στην πρώτη εικόνα, πρέπει να περάσεις χειροκίνητα και μέσα από το TWRP το boot.img με τον γνωστό τρόπο, αν δεν περάσεις το magisk το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα...εκτός αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εγκατάστασης. Και κάτι τελευταίο θέλει λίγο προσοχή όσο αναφορά την εγκατάσταση της Rom, πριν όλα πρέπει να περάσουμε το κατάλληλο twrp για να μην έχετε προβλήματα όπως εγώ.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα

 

Μολις παρελαβα το le max . Εβαλα την 9.5.2 του chris και μετα αποφασισα να βαλω μια αλλη rom 8.1 oreo aicp εκτος του φορουμ. Αφου την εβαλα και εκανα reboot ειναι συνεχεια στο σταδιο του ανοιγματος αλλα ποτε δεν ανοιγει. Το κακο ειναι οτι δεν αναγνωριζεται ουτε στο pc για να του περασω μια αλλη rom. Εχετε καποια λυση?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ακομα εχω το πρόβλημα με το twrp που δε μπορεί να κανει wipe ουτε flash... καμια ιδεα? παρότι αλλαξα ρομ το προβλημα παραμένει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περνώντας την aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180501 εκείνο που παρατήρησα σε μια μέρα τουλάχιστον ότι έχω την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας με 2 κάρτες, από όλες της Rom που έχω δοκιμάσει έως σήμερα τουλάχιστον, από πλευράς λειτουργικότητας δεν είδα κάποιο πρόβλημα αν και γενικότερα δεν είχα με την oreo, από την πρώτη στιγμή που την πέρασα, ένα μείον μόνο.. ενώ εγκαθιστώ το root magisk κανονικά όταν κάνω επανεκκίνηση τότε το τηλέφωνο μένει στην πρώτη εικόνα, πρέπει να περάσεις χειροκίνητα και μέσα από το TWRP το boot.img με τον γνωστό τρόπο, αν δεν περάσεις το magisk το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα...εκτός αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εγκατάστασης. Και κάτι τελευταίο θέλει λίγο προσοχή όσο αναφορά την εγκατάσταση της Rom, πριν όλα πρέπει να περάσουμε το κατάλληλο twrp για να μην έχετε προβλήματα όπως εγώ.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποιο twrp εχεις φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας την aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180501 εκείνο που παρατήρησα σε μια μέρα τουλάχιστον ότι έχω την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας με 2 κάρτες, από όλες της Rom που έχω δοκιμάσει έως σήμερα τουλάχιστον, από πλευράς λειτουργικότητας δεν είδα κάποιο πρόβλημα αν και γενικότερα δεν είχα με την oreo, από την πρώτη στιγμή που την πέρασα, ένα μείον μόνο.. ενώ εγκαθιστώ το root magisk κανονικά όταν κάνω επανεκκίνηση τότε το τηλέφωνο μένει στην πρώτη εικόνα, πρέπει να περάσεις χειροκίνητα και μέσα από το TWRP το boot.img με τον γνωστό τρόπο, αν δεν περάσεις το magisk το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα...εκτός αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εγκατάστασης. Και κάτι τελευταίο θέλει λίγο προσοχή όσο αναφορά την εγκατάσταση της Rom, πριν όλα πρέπει να περάσουμε το κατάλληλο twrp για να μην έχετε προβλήματα όπως εγώ.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν μπορεις γραφε αναλυτικα τα βηματα που ακολουθησες αν διαφερουν αρκετα απο τις σχετικες οδηγιες στο xda μιας και ειναι η rom που θελω να δοκιμασω σε λιγο.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

ακομα εχω το πρόβλημα με το twrp που δε μπορεί να κανει wipe ουτε flash... καμια ιδεα? παρότι αλλαξα ρομ το προβλημα παραμένει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποιο twrp εχεις φιλε μου?

3.2. 1.2κατέβασε την Rom άνοιξε το αρχείο και πέρασε το boot.img με φαστμπουτ και εντολή, μόνο έτσι θα ανοίξεις το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

3.2. 1.2κατέβασε την Rom άνοιξε το αρχείο και πέρασε το boot.img με φαστμπουτ και εντολή, μόνο έτσι θα ανοίξεις το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Αν μπορεις γραφε αναλυτικα τα βηματα που ακολουθησες αν διαφερουν αρκετα απο τις σχετικες οδηγιες στο xda μιας και ειναι η rom που θελω να δοκιμασω σε λιγο.

Τα βήματα...κατέβασα την Rom και τήν πέρασα με το TWRP του Χρήστου,(LeEco_X820_MAX_TWRP_3.1.1.x2_CBG) το αποτέλεσμα ήταν να μην ανοίγει το τηλέφωνό και να μένει στο πρώτο logo, έχασα και το recovery με αποτέλεσμα να μην βλέπω ουτε το τηλέφωνο σαν σκληρο δισκο, μετά από αρκετό παίδεμα πασπατεψα λίγο το τελευταίο TWRP του Χρήστου, μέσα στον φάκελο core έκανα αντικατάσταση το αρχείο recovery.img με το αρχείο recovery-20180420-x2.img αλλάζοντας την ονομασία του σε recovery.img... Άνοιξα το X20_Fastboot και μου πρόσφερε το νέο, και φυσικά είχα εικόνα της μνήμης για τα περαιτέρω. Σε μενα δεν άνοιξε και την δεύτερη φορά αλλά αφού είχα twrp ήταν ευκολακι, πέρασα το αρχείο boot.img και όλα οκ. Τελος την rom την πέρασα από πάνω δεν εκανα καθαρή εγκατάσταση.

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, βρηκα ενα zip με Widevine L1 blobs και το φλασαρα στην τελευταια MIUI Nougat τη δικη σου και πλεον υποστηριζει κανονικα το Netflix με downloads κλπ κλπ. Μηπως θα ηθελες να τα κανεις include σε καποιο επομενο update? Εδω ειναι το link: https://mega.nz/#!44oCgR5T!FPE1Wa8yII3pgVnJXSZM-ffDVBI0bo5Dns_HoIOZld8

 

Οριστε και screenshot απο το DRM Info για του λογου το αληθες

 

0B5pAdcUoBY9rYkNmaWxtZnhGaXlCcmZnbGlZYVFqREVYVWs4?e=download

:):):)

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, βρηκα ενα zip με Widevine L1 blobs και το φλασαρα στην τελευταια MIUI Nougat τη δικη σου και πλεον υποστηριζει κανονικα το Netflix με downloads κλπ κλπ. Μηπως θα ηθελες να τα κανεις include σε καποιο επομενο update? Εδω ειναι το link: https://mega.nz/#!44oCgR5T!FPE1Wa8yII3pgVnJXSZM-ffDVBI0bo5Dns_HoIOZld8

 

Οριστε και screenshot απο το DRM Info για του λογου το αληθες

 

0B5pAdcUoBY9rYkNmaWxtZnhGaXlCcmZnbGlZYVFqREVYVWs4?e=download

:):):)

super...κατεβάζω και ανεβάζω...;)

όσο αφορά τα προβλήματα με τα τελευταία TWRP που υποστηρίζουν τις τελευταίες OREO διαβάζετε εδω>>. https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/test-twrp-3-2-1-0-leeco-le-max-2-t3734209

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

super...κατεβάζω και ανεβάζω...;)

όσο αφορά τα προβλήματα με τα τελευταία TWRP που υποστηρίζουν τις τελευταίες OREO διαβάζετε εδω>>. https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/test-twrp-3-2-1-0-leeco-le-max-2-t3734209

Cris υπάρχει θέμα με το magisk... Ενω εγκαθίσταται κανονικά μέσα από το TWRP πρεπει να χτυπά πάνω στο boot του τηλέφωνου, με αποτέλεσμα να μην ανοίγει, και να πρέπει να περνάς το boot.img φυσικά όταν ανοίξει δεν υπάρχει η εφαρμογή του magisk. Για την τελευταία OREO ο λόγος

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

κάποια ιδέα για θήκη tempered glass έστω από ευρώπη, μην περιμένουμε μήνες...:rolleyes:

 

το κινητό αναμένεται να πέσει πολλές φορές για αυτό θα προτιμούσα κάτι ενισχυμένο:(

 

thx in advance!

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια ROM 8.1 και δεν μου εκανε...Παω να ξαναφλασαρω την MIUI και δεν μου βλεπει internal storage...εβαλα το RECOVERY_TOOL_LeMax2_X82x φλασαρα το recovery του Χρηστου,τιποτα....ουτε σε fastboot το αναγνωριζει το pc

 

Tελικα δεν γλυτωσα το format...

Edited by nazgul1379
Link to comment
Share on other sites

Cris υπάρχει θέμα με το magisk... Ενω εγκαθίσταται κανονικά μέσα από το TWRP πρεπει να χτυπά πάνω στο boot του τηλέφωνου, με αποτέλεσμα να μην ανοίγει, και να πρέπει να περνάς το boot.img φυσικά όταν ανοίξει δεν υπάρχει η εφαρμογή του magisk. Για την τελευταία OREO ο λόγος

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι θέμα TWRP και boot.img... διαβάστε σε κάθε Ρομ ξεχωριστά για το κάθε βήμα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιζει καμμια GCamera με HDR+ που να καθεται πανω στην τελευταια MIUI 9.5 του Χρηστου?? Οι 2 υπαρχουσες εχουν κατι HDR Pro, Live, και τετοια.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, βρηκα ενα zip με Widevine L1 blobs και το φλασαρα στην τελευταια MIUI Nougat τη δικη σου και πλεον υποστηριζει κανονικα το Netflix με downloads κλπ κλπ. Μηπως θα ηθελες να τα κανεις include σε καποιο επομενο update? Εδω ειναι το link: https://mega.nz/#!44oCgR5T!FPE1Wa8yII3pgVnJXSZM-ffDVBI0bo5Dns_HoIOZld8

 

Οριστε και screenshot απο το DRM Info για του λογου το αληθες

 

0B5pAdcUoBY9rYkNmaWxtZnhGaXlCcmZnbGlZYVFqREVYVWs4?e=download

:):):)

 

Ok..is done...

Screenshot_2018-05-04-15-15-56-697_com.ota.updates.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιζει καμμια GCamera με HDR+ που να καθεται πανω στην τελευταια MIUI 9.5 του Χρηστου?? Οι 2 υπαρχουσες εχουν κατι HDR Pro, Live, και τετοια.

 

Δες αυτη: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018_v2e_tolyan009_v1.4.apk ;)

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Ok..is done...

 

Perfect Hahaha:D

 

Edit: Χρηστο εχει σβηστει το update? Δεν μου το εβγαλε να το κανω, εβγαλε κανονικα μεχρι το C.

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Perfect Hahaha:D

 

Edit: Χρηστο εχει σβηστει το update? Δεν μου το εβγαλε να το κανω, εβγαλε κανονικα μεχρι το C.

 

Κοίτα ημερομηνία βρε... Αύριο το πρωί θα εμφανιστεί...:lol:;)

Αν και δεν σε νοιάζει αφού το έχεις ήδη...

Τι στο καλό.... κάθε μέρα update δίνω?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ημερομηνία βρε... Αύριο το πρωί θα εμφανιστεί...:lol:;)

Αν και δεν σε νοιάζει αφού το έχεις ήδη...

Τι στο καλό.... κάθε μέρα update δίνω?

Χαχαχα δεν με νοιαζει αυτο αλλα για να κανω το επομενο πρεπει να τα κανω ολα right?:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...ξερετε αν "παιζει" αυτος ο κερνελ για overclock??τον εχει δοκιμασει κανεις;;

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/kernel-blackscreen-leeco-x2-t3604445

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι σε MIUI9 9.5.2.0 V8c και δεν βλέπει το V8d ας κάνει πάλι το C

V8c update...make it manualy again if needed and the OTA not showing the rom update V8d https://www.magentacloud.de/lnk/ggrPLfn8

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από miui 9.5.1 έκανα wipe cache και davlik μόνο. Πέρασα την 9.5.2 dirty reboot, μετά και τα 4 update και όλα φαίνεται να δουλεύουν καλά για την ώρα. Εύγε @Crisbal και όποιος άλλος βοήθησε για να γίνει αυτή η ρομ που εμείς την παίρνουμε τόσο απλά και την περνάμε ενώ άλλοι αφιερώνουν ατελείωτες ώρες από την προσωπική τους ζωή αφιλοκερδώς.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...