Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα πακέτα θεμάτων και κάμερες για 28s.όλες οι εκδόσεις..

 

Themes Pack through TWRP:

https://drive.google.com/open?id=14D3L7On5Tk97g60Iie875q9Wy29vTCHI

 

Camera app:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/2kjmzvpq02zk7io/com.pms.cameranextmod.v7.003.apk

 

Moto Z Camera

https://dl.dropboxusercontent.com/s/x2j75i1tfhflqja/MotoZCameraPro.x2_v2.apk

Αυτές οι κάμερες κάνουν και για την Tele 28 ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

κάνε όλα τα wipe και αν δεν σε πειράζει κάνε και την internal και μετά πέρνα την 28sv12. σταθερότατη και με σούπερ μπαταρία. εγώ μόλις πήρα backup και θα δοκιμάσω την miui 9,5 του Crisbal και ίσως μετά την du x2 του infrag. Aν και έχουμε καλή σχετικά φωτογραφική θέλω και την gcam.

 

Αν τα κάνω wipe όλα και internal,δε θα πρέπει να κάνω flash τη rom από στικάκι μέσω otg?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάνε όλα τα wipe και αν δεν σε πειράζει κάνε και την internal και μετά πέρνα την 28sv12. σταθερότατη και με σούπερ μπαταρία. εγώ μόλις πήρα backup και θα δοκιμάσω την miui 9,5 του Crisbal και ίσως μετά την du x2 του infrag. Aν και έχουμε καλή σχετικά φωτογραφική θέλω και την gcam.

 

Dalvik, system,cache,data, internal όλα?

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κάνω wipe όλα και internal,δε θα πρέπει να κάνω flash τη rom από στικάκι μέσω otg?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Dalvik, system,cache,data, internal όλα?

 

εγώ έτσι κάνω πάντα και κάνω μετά install από otg. αν δεν έχεις otg μην κάνεις wipe την internal. Κανονικά πάντως δεν χρειάζεται wipe η internal. Οπότε κάνε wipe όλα τα άλλα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα για την γυναικα μου ενα Le Eco S3 απο γνωστο site του χωρου. Μεσα στα settings (η συσκευη μου), λεει Le 2 Pro Χ620. Το κουτι του λεει S3 Χ626. Mιλαω με τον πωλητη και μου λεει οτι λεει Le Pro 2 στις ρυθμισεις επειδη φοραει καποια rom του tickernel.com που ειναι για Le 2 Pro. Tαιριαζει λεει μιας και τα τηλ εχουν ιδιους επεξεργαστες κλπ. Τσεκαρω τους επεξεργαστες, και βλεπω οτι το ενα φοραει snapdragon 652, το αλλο Ηelio X25. Τρεχω ενα Aida 64 οπου μου λεει οτι ειναι το LE2 Pro. O φιλος μου λεει οχι, τσεκαρε τα imei στο κουτι και στο κινητο, ειναι τα ιδια, το S3 ειναι. Εχω πελαγωσει. Τι να κανω? Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αν και offtopic εδώ θα σου πω ότι ως πρώην κάτοχος του x626 είσαι εντάξει. Το κινητό σου είναι το x626 με 4gb ram και 32/64rom. Τα le 2-->x620/le 2 pro φοράνε επίσης επεξεργαστή mtk με το πρώτο να έχει τον mtk x20 (τον ίδιο με το x626) αλλά 3gb ram αντί 4 του 626 και το 2ο τον x25.

Και εγώ όταν δοκίμαζα τις διάφορες ρομ κάποιες το έβλεπαν το x626 μου 4/32 το έβλεπαν ως x620 αντί x626. Εφόσον όπως λες και στο κουτί ταιριάζουν τα imei εισαι εντάξει. Αν τώρα δε σου αρέσει η ρομ που έχει πάνω, ρώτησε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455098 τι άλλες επιλογές έχεις

Link to comment
Share on other sites

Kι ενα cpu-z που ετρεξα τωρα Le 2 pro λεει. 4 G ram ομως. Λες ολα αυτα αυτα τα στοιχεια να τα σερβιρει στο προγραμα (cpu-z, aida64) η rom??

Ενα πραμα δηλαδη...οτι δηλωσεις εισαι??? Τα διαφορα προγραματα αυτου του τυπου τη rom διαβαζουνε?? Οχι το hardware??? Μυστηρια πραματα.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ναι από το build.prop αρχείο. Εισαι οκ. Εγώ ειχα την aosp rom που το έβλεπε ως 620

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οποτε ψαχνω κανονικα για rom για S3 ετσι??

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι από το build.prop αρχείο. Εισαι οκ. Εγώ ειχα την aosp rom που το έβλεπε ως 620

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι αμα ειναι ετσι τη ram γιατι τη διαβαζουνε κανονικα?? Δε θα επρεπε βασιζομενα στη rom του 620 να λενε ram 3 G??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μέρες χρήσης με τον κέρνελ που προτείνει ο cris έφτιαξε η καμερα με το γνωστό πρόβλημα λόγο hardware

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οποτε ψαχνω κανονικα για rom για S3 ετσι??

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι αμα ειναι ετσι τη ram γιατι τη διαβαζουνε κανονικα?? Δε θα επρεπε βασιζομενα στη rom του 620 να λενε ram 3 G??

Δε γνωρίζω. Προφανώς η ram διαβάζεται απο άλλο σημείο του λειτουργικού. Όπως πχ και με το x820 που η ίδια ρομ κάνει και για το 4 και για το 6αρι μοντέλο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μέρες χρήσης με τον κέρνελ που προτείνει ο cris έφτιαξε η καμερα με το γνωστό πρόβλημα λόγο hardware

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

δουλεύει μια χαρά με την miui 9.5 του Crisbal.

 

@Crisbal η λειτουργία έξυπνης κάλυψης στην προβολή είναι σαν το hall sensor?

Δεν μπορώ να βρω αλλού τον hall sensor.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καιρό να γράψω, γιατί είχα βολευτεί με την 28s pure του cris. Τελευταία δοκίμασα την miui 9 και μου άρεσε η αλλαγή. Δυο ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει:

1. Πώς μπορώ να κάνω unroot την miui 9 γιατί από το magisk hide δεν μου κρύβει το cosmote tv go &

2. Αν μπορώ να καταργήσω τον mi λογαριασμό πριν την εγκατάσταση για να είναι καθαρή η rom όπως είναι οι pure του cris.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καιρό να γράψω, γιατί είχα βολευτεί με την 28s pure του cris. Τελευταία δοκίμασα την miui 9 και μου άρεσε η αλλαγή. Δυο ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει:

1. Πώς μπορώ να κάνω unroot την miui 9 γιατί από το magisk hide δεν μου κρύβει το cosmote tv go &

2. Αν μπορώ να καταργήσω τον mi λογαριασμό πριν την εγκατάσταση για να είναι καθαρή η rom όπως είναι οι pure του cris.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

1. Πριν να φλασάρεις τη ρομ απλά άνοιξε το ζιπ (όχι αποσυμπίεση...διπλό κλικ άνοιγμα) με winrar ή 7zip και σβήσε τελείως μέσα απο το φάκελο patch το patch1.bin-δεξί κλικ επάνω του διαγραφη...κλείνεις το ζιπ και το βάζεις στο κινητό για φλας...

1. Πριν να την ξαναφλασάρεις κάνε unbind από τον λογαριασμο σου xiaomi-αποσύνδεση δλδ... μετά όταν θα μπεις θα σε ρωτήσει αν θες να συνδεθεις θα πατησεις παράλειψη και είσαι έτοιμος..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει μια χαρά με την miui 9.5 του Crisbal.

 

@Crisbal η λειτουργία έξυπνης κάλυψης στην προβολή είναι σαν το hall sensor?

Δεν μπορώ να βρω αλλού τον hall sensor.

Ναι αυτό κάνει...διαβάζει μαγνητική θήκη...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Πριν να φλασάρεις τη ρομ απλά άνοιξε το ζιπ (όχι αποσυμπίεση...διπλό κλικ άνοιγμα) με winrar ή 7zip και σβήσε τελείως μέσα απο το φάκελο patch το patch1.bin-δεξί κλικ επάνω του διαγραφη...κλείνεις το ζιπ και το βάζεις στο κινητό για φλας...

1. Πριν να την ξαναφλασάρεις κάνε unbind από τον λογαριασμο σου xiaomi-αποσύνδεση δλδ... μετά όταν θα μπεις θα σε ρωτήσει αν θες να συνδεθεις θα πατησεις παράλειψη και είσαι έτοιμος..;)

Ευχαριστώ πολύ cris για την άμεση απόκριση, θα το δοκιμάσω, ελπίζω στην miui 10 που ετοιμάζεις να δώσεις και επιλογή για όσους ενδιαφέρονται για unroot!!! Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστήσω την MIUI9 Nougat 7.1.2-Stable-CN-9.5.1.0-V7## - 04.16.2018

 

αλλά στο τέλος της εγκατάστασης απλά κολαει και δεν κάνει reboot... λέει οτι θα κάνει σε 5 δευτερ. αλλα δεν κανει...

το κλείνω το ανοίγω και όταν μπει στην ρομ μου βγάζει οτι δεν ολοκληρώθηκε η κρυπτογράφηση και να κάνω ρεσετ το τηλέφωνο.

Πατάω το κουμπί που βγάζει στη μέση μέση αλλά δεν κάνει κάτι... ωστόσο πριν δεν φορούσα miui rom... του έχω κάνει 4 φορές foul wipe

αλλά τίποτα...:chair::chair::chair::chair::chair::chair:

LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστήσω την MIUI9 Nougat 7.1.2-Stable-CN-9.5.1.0-V7## - 04.16.2018

 

αλλά στο τέλος της εγκατάστασης απλά κολαει και δεν κάνει reboot... λέει οτι θα κάνει σε 5 δευτερ. αλλα δεν κανει...

το κλείνω το ανοίγω και όταν μπει στην ρομ μου βγάζει οτι δεν ολοκληρώθηκε η κρυπτογράφηση και να κάνω ρεσετ το τηλέφωνο.

Πατάω το κουμπί που βγάζει στη μέση μέση αλλά δεν κάνει κάτι... ωστόσο πριν δεν φορούσα miui rom... του έχω κάνει 4 φορές foul wipe

αλλά τίποτα...:chair::chair::chair::chair::chair::chair:

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έκανε και μένα. Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έκανε και μένα. Υπάρχει κάποια λύση;

 

Μάλλον φοράτε λάθος TWRP και προηγουμένος OREO ή άλλη ρομ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστήσω την MIUI9 Nougat 7.1.2-Stable-CN-9.5.1.0-V7## - 04.16.2018

 

αλλά στο τέλος της εγκατάστασης απλά κολαει και δεν κάνει reboot... λέει οτι θα κάνει σε 5 δευτερ. αλλα δεν κανει...

το κλείνω το ανοίγω και όταν μπει στην ρομ μου βγάζει οτι δεν ολοκληρώθηκε η κρυπτογράφηση και να κάνω ρεσετ το τηλέφωνο.

Πατάω το κουμπί που βγάζει στη μέση μέση αλλά δεν κάνει κάτι... ωστόσο πριν δεν φορούσα miui rom... του έχω κάνει 4 φορές foul wipe

αλλά τίποτα...:chair::chair::chair::chair::chair::chair:

 

φορας λαθος TWRP φιλε μου...βαλε του Χρηστου και θα κανεις κανονικα την εγκατασταση χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Leeco le max 2

 

καλησπέρα παίδες μετά το τελευταίο official update το τηλέφωνο σέρνεται κυριολεκτικά.

 

Οποτε σκέφτομαι να αλλάξω rom. Απο την άλλη η μπαταρία μοιάζει να τα έχει φτύσει γνωρίζει κανεις που μπορώ να πάω να μου την αλλάξουν; Υπαρχει official service εδώ; Παιρνει μεγαλύτερη μπαταρια; και αν ναι ποια;;

Link to comment
Share on other sites

Νέα πακέτα θεμάτων και κάμερες για 28s.όλες οι εκδόσεις..

 

Camera app:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/2kjmzvpq02zk7io/com.pms.cameranextmod.v7.003.apk

 

Moto Z Camera

https://dl.dropboxusercontent.com/s/x2j75i1tfhflqja/MotoZCameraPro.x2_v2.apk

 

Κρίμα που δεν τρέχουν σε Nougat.. Η μια κανει εγγραφή video και σε hevc. Θα ηταν πολύ καλός συνδυασμός με gcamera..

Link to comment
Share on other sites

Leeco le max 2

 

καλησπέρα παίδες μετά το τελευταίο official update το τηλέφωνο σέρνεται κυριολεκτικά.

 

Οποτε σκέφτομαι να αλλάξω rom. Απο την άλλη η μπαταρία μοιάζει να τα έχει φτύσει γνωρίζει κανεις που μπορώ να πάω να μου την αλλάξουν; Υπαρχει official service εδώ; Παιρνει μεγαλύτερη μπαταρια; και αν ναι ποια;;

 

Πόσο καιρό το έχεις και τα έφτυσε η μπαταρία? Δοκίμασε μια άλλη ρομ όπως την 28sv12a για αρχή να δεις πως πάει η μπαταρία. Οσο για το official service δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έχει δύο μέρες που έβαλα την τελευταία miui, και σήμερα έκατσα να ασχοληθω λίγο παραπάνω με το κινητό! Όταν έβαλα να τρέξω παιχνίδι,το κινητό απλά ζεματουσε, σε σημείο που αναγκάστηκα να το κλείσω! Ενώ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με την pixel experience
LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έχει δύο μέρες που έβαλα την τελευταία miui, και σήμερα έκατσα να ασχοληθω λίγο παραπάνω με το κινητό! Όταν έβαλα να τρέξω παιχνίδι,το κινητό απλά ζεματουσε, σε σημείο που αναγκάστηκα να το κλείσω! Ενώ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με την pixel experience

 

Τσεκαρε με kernel audiotor και αν ανεβάζει πάνω από 68 70 άλλαξε Ρομ...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...