Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμφανιση και αισθηση ταχυτητας νομιζω οτι ειναι σχεδον ιδιες..μου αρεσει που στους επιταχυντες εχει μπαρα και οριζεις οσο χαμηλα τους θελεις.εγω παντα βεβαια τα εχω ολα στο μηδεν..το μονο που δε βρηκα στις ρυθμισεις(ισως υπαρχει απλα δε το βρηκα) ειναι η παραμετροποιηση των εικονικων πληκτρων αλλα το εφτιαξα ευκολα μεσω gravity οπως και πολλα αλλα μεσω αυτου.απο μπαταρια δε μπορω να πω ακομα εντυπωσεις.οαον αφορα το φακο,με το widget της εφαρμογης που λεει ο chris ειναι σιγουρα πιο ευκολο απ οτι να κατεβαζεις τη κουρτινα και να ψαχνεις συντομευση.

 

Αυτα που παιζουν σιγουρα εδω ενω δεν επαιζαν στην aicp ειναι οι βιντεοκλησεις και για οποιον ενδιαφερεται το greekwpa

 

Εγω προσωπικα μενω εδω προς το παρον..νομιζω +1 στην remix..

Όντως το Greek wpa δεν μου δούλεψε και μένα σε καμια έκδοση της aicp oreo.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς να βάλω στην 28s V10c την κάμερα της 26s? Είμαι φανατικός της LeTv camera και δεν μπορώ καθόλου τις αλλαγές :lol: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.υπαρχει κάπου στην rom aicp oreo 8.1 που να βλέπουμε τους αποθηκευμένους κωδικούς wifi?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.υπαρχει κάπου στην rom aicp oreo 8.1 που να βλέπουμε τους αποθηκευμένους κωδικούς wifi?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις --> Δίκτυο --> Wifi --> Αποθηκευμένα Δίκτυα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ΟΤΑ σε V10c, η έκδοση που αναφέρεται για το τηλέφωνο παραμένει η "EUI -V10b 28s by CBG". Μπορεί κάποιος που την έβαλε επίσης, να μου επιβεβαιώσει τι έκδοση του αναφέρει;
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Δίκτυο --> Wifi --> Αποθηκευμένα Δίκτυα.
Και τον κωδικό που τον γράφει;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω....χωρις να ειμαι σιγουρος αν οντως φταιει αυτο αλλα προς τα εκει κλεινω..οτι το xposed δημιουργει θεμα στην oreo remix..εχει κανεις κανενα uninstaller ωστε να κανω παραπανω δοκιμες αποφευγοντας τοσα πολλα wipe και restore??
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω μια βοηθεια για να καταλαβω κατι

Σ αυτη εδω τη ρομ: υποστηριζωνται 2 καρτες σιμ? η μια + μια εναλαξ? :confused:

Ευχαριστω

 

Να ξαναρωτησω..

 

New Ressurection Remix Oreo 8.1

Σ αυτη τη ρομ: υποστηριζωνται 2 καρτες σιμ? ταυτοχρονα, η μια + μια εναλαξ?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτησω..

 

New Ressurection Remix Oreo 8.1

Σ αυτη τη ρομ: υποστηριζωνται 2 καρτες σιμ? ταυτοχρονα, η μια + μια εναλαξ?

 

Αυτό δεν μπορεί να γίνει με καμία ρομ. Το κινητό δεν το υποστηρίζει από το hardware.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Σε εμφανιση και αισθηση ταχυτητας νομιζω οτι ειναι σχεδον ιδιες..μου αρεσει που στους επιταχυντες εχει μπαρα και οριζεις οσο χαμηλα τους θελεις.εγω παντα βεβαια τα εχω ολα στο μηδεν..το μονο που δε βρηκα στις ρυθμισεις(ισως υπαρχει απλα δε το βρηκα) ειναι η παραμετροποιηση των εικονικων πληκτρων αλλα το εφτιαξα ευκολα μεσω gravity οπως και πολλα αλλα μεσω αυτου.απο μπαταρια δε μπορω να πω ακομα εντυπωσεις.οαον αφορα το φακο,με το widget της εφαρμογης που λεει ο chris ειναι σιγουρα πιο ευκολο απ οτι να κατεβαζεις τη κουρτινα και να ψαχνεις συντομευση.

 

Αυτα που παιζουν σιγουρα εδω ενω δεν επαιζαν στην aicp ειναι οι βιντεοκλησεις και για οποιον ενδιαφερεται το greekwpa

 

Εγω προσωπικα μενω εδω προς το παρον..νομιζω +1 στην remix..

 

Καλημέρα. Έκανα και εγώ εγκατάσταση την συγκεκριμένη ρομ και είμαι γενικά ευχαριστημένος.

Το μόνο θέμα που έχω έως τώρα είναι ότι δεν ανάβουν τα κουμπιά στο κάτω μέρος του κινητού. Λειτουργούν αλλά δεν φωτίζει.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα και εγώ εγκατάσταση την συγκεκριμένη ρομ και είμαι γενικά ευχαριστημένος.

Το μόνο θέμα που έχω έως τώρα είναι ότι δεν ανάβουν τα κουμπιά στο κάτω μέρος του κινητού. Λειτουργούν αλλά δεν φωτίζει.

 

Ναι ισχυει...και δεν αναβουν ουτε με το gravity..εμενα αυτο βεβαια δε με πειραζει..και σε ολες τις προηγουμενες ρομ σβηστα τα ειχα..μ αρεσει πιο καλα σαν εμφανιση..

 

Για οποιον βαλει το gravity να κατεβασει το beta1 γιατι το beta2 δεν αφηνει το φακο και καποια widgets να δουλεψουν.τα υπερκαλυπτει.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει...και δεν αναβουν ουτε με το gravity..εμενα αυτο βεβαια δε με πειραζει..και σε ολες τις προηγουμενες ρομ σβηστα τα ειχα..μ αρεσει πιο καλα σαν εμφανιση..

 

Για οποιον βαλει το gravity να κατεβασει το beta1 γιατι το beta2 δεν αφηνει το φακο και καποια widgets να δουλεψουν.τα υπερκαλυπτει.

 

Απο sot και κάμερα πως πάει;Το APK της Samsung s7 camera περνάει;Ποιο TRWP έχετε;Αλλα bugs βρηκατε;Λεω να την περάσω και εγώ από βδομάδα..Α και το xposed έχει πρόβλημα;να μην το περάσω;. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ΟΤΑ σε V10c, η έκδοση που αναφέρεται για το τηλέφωνο παραμένει η "EUI -V10b 28s by CBG". Μπορεί κάποιος που την έβαλε επίσης, να μου επιβεβαιώσει τι έκδοση του αναφέρει;

 

Πατήστε επάνω στο Updateπου εμφανίζεται πάλι για V10c μπείτε μέσα κλείστε και ανοίξτε την εφαρμογή και θα φύγει. Έφτιαξα άλλο app για αντικατάσταση στην V11.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Δίκτυο --> Wifi --> Αποθηκευμένα Δίκτυα.
Βάλε την εφαρμογή oreo wifi passwords από εδώ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3708043

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Greek wpa δεν μου δούλεψε και μένα σε καμια έκδοση της aicp oreo.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω την εκδοση AICP της 1ης Φεβρουαριου και το GWPA Finder δουλευει κανονικα.

 

Κατι αλλο τωρα. Χτες το βραδυ σε κουτουκι τραβηξα video. 15 λεπτα με την GCMod5.1 , και 15 λεπτα με την νεα Samsung Camera. H google βγηκε αρκετα πιο σκοτεινη, αλλα χωρις καθολου κοκκο, και με φοβερη λεπτομερεια στην εναλλαγη των φωτορυθμικων στο σκοταδι. Η Samsung camera τραβηξε με εμφανως περισσοτερη φωτεινοτητα, αλλα με αρκετο κοκκο, και το περιεργο ειναι οτι το βιντεο βγηκε σαν συμπιεσμενο στα πλαγια, βγηκαν ολοι ψιλολιγνοι. Αν θα επρεπε να βαθμολογισω, η google camera θα επαιρνε ενα 10αρακι χαλαρα. Δε θα πω για τη samsung μιας και το βιντεο ετσι που ειναι δε βλεπεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ να χρησιμοποιησω το viper4a ή κάποιο άλλο πρόγραμμα ενίσχυσης του ήχου με την aicp 8.1?

 

Ναι. Μπορεις. Φτανει να μην εχεις πανω τα CDLA ακουστικα.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Απο sot και κάμερα πως πάει;Το APK της Samsung s7 camera περνάει;Ποιο TRWP έχετε;Αλλα bugs βρηκατε;Λεω να την περάσω και εγώ από βδομάδα..Α και το xposed έχει πρόβλημα;να μην το περάσω;. Ευχαριστώ

 

Δεν έχω το APK της samsung για να το δοκιμάσω, πάντως με την ενσωματωμένη και την gcam είμαι καλυμμένος. Sοt ακόμα είναι νωρις να πω αλλά το βράδυ σε 9 ώρες έχασε 9 %. Το θεωρώ πολύ καλό. Γενικά καλά πάει. Δεν έχω δει διαφορά με την AICP 8.1 που είχα

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση AICP της 1ης Φεβρουαριου και το GWPA Finder δουλευει κανονικα.

 

Κατι αλλο τωρα. Χτες το βραδυ σε κουτουκι τραβηξα video. 15 λεπτα με την GCMod5.1 , και 15 λεπτα με την νεα Samsung Camera. H google βγηκε αρκετα πιο σκοτεινη, αλλα χωρις καθολου κοκκο, και με φοβερη λεπτομερεια στην εναλλαγη των φωτορυθμικων στο σκοταδι. Η Samsung camera τραβηξε με εμφανως περισσοτερη φωτεινοτητα, αλλα με αρκετο κοκκο, και το περιεργο ειναι οτι το βιντεο βγηκε σαν συμπιεσμενο στα πλαγια, βγηκαν ολοι ψιλολιγνοι. Αν θα επρεπε να βαθμολογισω, η google camera θα επαιρνε ενα 10αρακι χαλαρα. Δε θα πω για τη samsung μιας και το βιντεο ετσι που ειναι δε βλεπεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι. Μπορεις.

 

Μπορείς να μου πεις ποια συγκεκριμένη εφαρμογή ή εκδοση του viper4a? Γιατί αυτές που κατέβασα (οι v4a εννοώ) ζητάνε την εγκατάσταση κάποιων drivers στην οποία δεν μπορώ να προχωρήσω. :worry:

Edited by Geoponos76
αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

εχω το εξης προβλημα...

περασα την aicp 8.1 01.02 απο 10.01 με dirty flash και εκτοτε δεν ξανασυνδεθηκε σε wifi...κολλαει sto ληψη διευθυνσης IP...και δεν συνδεεται...

δοκιμασα την resurrection remix μηπως εφταιγε η ρομ...κ παλι το ιδιο...καμια ιδεα τι φταιει κ πως να το διορθωσω?

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Απο sot και κάμερα πως πάει;Το APK της Samsung s7 camera περνάει;Ποιο TRWP έχετε;Αλλα bugs βρηκατε;Λεω να την περάσω και εγώ από βδομάδα..Α και το xposed έχει πρόβλημα;να μην το περάσω;. Ευχαριστώ

 

Δεν εχω μετρησει με ακριβεια sot γιατι γενικα τα βαζω στο ρευμα σε ασχετους χρονους..αυτο που παρατηρησα ειναι οτι χτες το βγαζω 100% κατα τη 1 το βραδυ και το πρωι ειχε 99%..πολυ καλο deepsleep λοιπον.νομιζω σε χρηση τρωει μπαταρια οπως η aicp.περασα ξανα το xposed με το gravity beta1 και τωρα δεν εχω προβληματα.αρα μαλλον εφταιγε το gravity beta2.κρατα ενα μπακαπ ομως οταν το στησεις και πριν περασεις το xposed.αυτο γενικα ειναι ωφελιμο επειδη το xposed ειναι γενικα hard και δε ξερεις ποτε πως θα σου κατσουν τα modules του.εχω το τελευταιο twrp του chris.τα μονα bugs που εχω παρατηρησει ειναι οτι ειναι σβηστα τα πληκτρα(εγω ετσι κι αλλιως ετσι τα ειχα) και οτι ειναι μονιμα σε fast charge οπως η aicp αλλα με μικροτερο φορτιστη λυνεται.οσον αφορα τις καμερες, με την στοκ και την gcam εισαι καλυμενος νομιζω.δε δοκιμασα αλλα λογικα παιζει και η s7 αφου επαιζε και στην aicp.αν δε σου παιζει απλα ξηλωσε την μετα.οσον αφορα την παραμετροποιηση με το gravity εχει λυθει οριστικα αυτο το θεμα εδω και χρονια.κανεις οτι θελεις (με προσοχη και συχνα μπακαπς)

 

Συμπερασματικα νομιζω δεν υπαρχει bug που να σε κανει να μην εχεις oreo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια...

εχω το εξης προβλημα...

περασα την aicp 8.1 01.02 απο 10.01 με dirty flash και εκτοτε δεν ξανασυνδεθηκε σε wifi...κολλαει sto ληψη διευθυνσης IP...και δεν συνδεεται...

δοκιμασα την resurrection remix μηπως εφταιγε η ρομ...κ παλι το ιδιο...καμια ιδεα τι φταιει κ πως να το διορθωσω?

 

Περνα dirty την 13/01 εκδοση και πες μας..λογικα θα στρωσει

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Περνα dirty την 13/01 εκδοση και πες μας..λογικα θα στρωσει

 

Παλι τα ιδια...οποια rom κ να βαλω...δεν παιρνει IP κ λεει μετα απο λιγα λεπτα λεει αποτυχια ληψης IP

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περνα dirty την 13/01 εκδοση και πες μας..λογικα θα στρωσει

 

Παλι τα ιδια...οποια rom κ να βαλω...δεν παιρνει IP κ λεει μετα απο λιγα λεπτα λεει αποτυχια ληψης IP...

Καμια βοηθεια...??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορεί να γίνει με καμία ρομ. Το κινητό δεν το υποστηρίζει από το hardware.

 

Σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα μαλλον εγω δεν το αιθαισα σωστα

Ενοω να εισαι στο εξωτερικο, να εχεις μια σιμ στη χωρα που εισαι και μια ελληνικη (ενοειτε ενεργοποιημενες)

Μπορουν να σε περνουν τηλ η να σου στειλουν μηνυμα και στις 2 καρτες?

 

Το ρωταω γιατι θα ηθελα να περασω τη ρομ αλλα καπου ειχα δει οτι η

ορεο υποστηριζει 1 καρτα σιμ. (χωρις να ειμαι σιγουρος):confused:

 

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...