Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο αρχικό post της rom υπάρχει ένα fix focus αρχείο boot.img.αυτο κατεβασε.μεσω twrp πατάς install image.μετα boot και έτοιμος.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλατε και στην AICP το fix focus της AOSip και παίζει κανονικά? Ή το 21.01 δικό της? Αν ναι να το βάλω και στης AICP το ποστ..;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα για να παω απο pure eui V4 σε Νέα-CN-28s-V10-DevStable μπορω να την περασω απο πανω με τα 2 wipe??
mi8
Link to comment
Share on other sites

Κανεις που καταφερε να βαλει το Dolby II και τα εξτρα θεματα στην Oreo AICP ;

Anybody??

 

=====================================================

Μετα απο 2 μερες με dirty install την τελευταια AICP πανω απο προηγουμενη εκδοση το τηλεφωνο επαθε soft brick. Εκανα ξανα καθαρη εγκατασταση και το βλεπω. Λογικα δε θα εχει καποιο αλλο θεμα.

Με τη γρηγορη φορτιση ξερει κανεις αν θα δουμε φως;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα για να παω απο pure eui V4 σε Νέα-CN-28s-V10-DevStable μπορω να την περασω απο πανω με τα 2 wipe??

 

Λογικά ναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλατε και στην AICP το fix focus της AOSip και παίζει κανονικά? Ή το 21.01 δικό της? Αν ναι να το βάλω και στης AICP το ποστ..;)

Kανεις να μας το ξεκαθαρισει??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

XPOSED APK Installer and Xposed zip OREO 8.1

https://mega.nz/#!sFdnzAab!iRSfDTmCJhsHK2AoefX7N9URqo1cDdW_3UCpfyY9LTk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Kανεις να μας το ξεκαθαρισει??
Της aoisp δεν μου δούλεψε. κολλάει το κινητό στο logo.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Στην Oreo 8.1 οταν κουμπωνω τα ακουστικα σταματανε να παιζουν τα ηχεια του κινητου στις εισερχομενες κλησεις και ακουω τον ηχο εισερχομενων κλησεων μονο απο τα ακουστικα ενω στην Εui 28s v10 δεν το εκανε αυτο.Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο?

 

Μπορει να βοηθησει καποιος?Υπαρχει καμια ρυθμιση γι αυtο το προβλημα η ειναι bug της rom.

Edited by jpan76
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος le max2 απο την Δευτερα και εχω να πω οτι το κινητο ειναι VFM γρηγορο, καλη οθονη και γενικα ειναι πολυ οκ. Θα το δουλεψω για λιγο καιρο με την εργοστασιακη και μετα θα αρχισω τις πειραματα. Οποιος θελει κινητο σε αυτα τα λεφτα το χτυπαει χωρις 2η σκεψη. Κατι λιγο ακυρο που θελω να ρωτησω ειναι για το Le max 3 τι παιζει με αυτο ???
Link to comment
Share on other sites

Της aoisp δεν μου δούλεψε. κολλάει το κινητό στο logo.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να το τονισουμε λιγο αυτο γιατι εδω μεσα πολλοι το προτεινουν αυτο το focus fix διχως να προσεξουν οτι δεν ειναι για τη δικια μας Oreo rom.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

CrisBal

Θελω να ζητησω μια μεγαλη χάρη. !Εκανα clean την V10 αλλα δεν έχει το record call, εγγραφή στην κλήση. Το χρειάζομαι και πιστευω και άλλοι κα μιας και υπήρχε στην προηγούμενη εκδοση.

region εχω βάλει Other region.

 

Thanks!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η CN 28s latest V10 full rom, ειναι η συνεχεια της 28s V.8?

Η κανω λαθος? (εχει κατι παραπανω?)

Ευχαριστω

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

CrisBal

Θελω να ζητησω μια μεγαλη χάρη. !Εκανα clean την V10 αλλα δεν έχει το record call, εγγραφή στην κλήση. Το χρειάζομαι και πιστευω και άλλοι κα μιας και υπήρχε στην προηγούμενη εκδοση.

region εχω βάλει Other region.

 

Thanks!!!!!

 

Βάλε region Ελλάδα και θα τα έχεις όλα..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η CN 28s latest V10 full rom, ειναι η συνεχεια της 28s V.8?

Η κανω λαθος? (εχει κατι παραπανω?)

Ευχαριστω

Βασιλης

 

Ναι η συνέχεια είναι με πρόσθεταinterfaces και χωρίς LeEco account μιας και είναι off αν και από εχθές εμένα δούλεψαν..θα έρθει σαν φουλ Ρομ και με ΟΤΑ κάποια στιγμή..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην Oreo 8.1 οταν κουμπωνω τα ακουστικα σταματανε να παιζουν τα ηχεια του κινητου στις εισερχομενες κλησεις και ακουω το ηχο εισερχομενων κλησεων μονο απο τα ακουστικα ενω στην Εui 28s v10 δεν το εκανε αυτο.Αυτο το πραγμα σας το κανει και εσας?Υπαρχει καποια ρυθμιση να μην σταματα τα ηχεια του τηλεφωνου οταν εχω συνδεδεμενα ακουστικα επανω στις εισερχομενες κλησεις?

 

Μία βοήθεια σας παρακαλώ ρε παιδιά....

Edited by jpan76
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρειαζομαι βοηθεια ! πέρασα μια ρομ στο κινητο ανοιξε κανονικα χωρις κανενα θεμα αλλα δεν μου αρεσε και ηθελα να κανω restore το backup απο την προηγουμενη ρομ που ειχα ομως εκανα wipe τα παντα οποια επιλογη εχει και τρ δεν ξερω τι να κανω γτ το κινητο δεν εχει μεσα τπτ απολυτο οποτε δεν μπορει να ανοιξει για να περασω το backup απο το πισι τι να κανω παρακαλω ειναι επειγον ! ευχαριστω εκ των προτερων !
Link to comment
Share on other sites

Ναι η συνέχεια είναι με πρόσθεταinterfaces και χωρίς LeEco account μιας και είναι off αν και από εχθές εμένα δούλεψαν..θα έρθει σαν φουλ Ρομ και με ΟΤΑ κάποια στιγμή..

 

1.Το region china υπαρχει? Το ρωταω μονο για την ηχογραφηση κλησεων. LeEco account δεν με νοιαζει

2.Ειμαι με την Nougat Google +RR+ V.5.8.5. Θα κανω restore στην 28s.V8 (Εδω θα κανω καποιο wipe?)

3. Οταν περασω την 28s_V.8 εχει καποιο update για V.10?, την περναω απο πανω? η την βαζω καθαρη?

Για την ερωτηση 3 φανταζωμαι δεν χρειαζεται να κανω καποιο wipe?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα χρειαζομαι βοηθεια ! πέρασα μια ρομ στο κινητο ανοιξε κανονικα χωρις κανενα θεμα αλλα δεν μου αρεσε και ηθελα να κανω restore το backup απο την προηγουμενη ρομ που ειχα ομως εκανα wipe τα παντα οποια επιλογη εχει και τρ δεν ξερω τι να κανω γτ το κινητο δεν εχει μεσα τπτ απολυτο οποτε δεν μπορει να ανοιξει για να περασω το backup απο το πισι τι να κανω παρακαλω ειναι επειγον ! ευχαριστω εκ των προτερων !

 

Πηγαινε στη σελιδα 1096 ποστ #16433. Κατεβασετο, βαλε twrp και μετα ρομ

 

MULTI-TOOL (Bootloader Check, Unlock,Flash TWRP,Flash Stock Recovery) for le_x2 (LeMax2 x82x)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1.Το region china υπαρχει? Το ρωταω μονο για την ηχογραφηση κλησεων. LeEco account δεν με νοιαζει

2.Ειμαι με την Nougat Google +RR+ V.5.8.5. Θα κανω restore στην 28s.V8 (Εδω θα κανω καποιο wipe?)

3. Οταν περασω την 28s_V.8 εχει καποιο update για V.10?, την περναω απο πανω? η την βαζω καθαρη?

Για την ερωτηση 3 φανταζωμαι δεν χρειαζεται να κανω καποιο wipe?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πηγαινε στη σελιδα 1096 ποστ #16433. Κατεβασετο, βαλε twrp και μετα ρομ

 

MULTI-TOOL (Bootloader Check, Unlock,Flash TWRP,Flash Stock Recovery) for le_x2 (LeMax2 x82x)

 

Ελπιζω να εχεις drivers. Αν δεν εχεις πηγαινε 1η σελιδα

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Βάλε region Ελλάδα και θα τα έχεις όλα..;)

 

δεν εχει region Ελλαδα, εχει Hong kong, India, Macao, Mainland chine, russia thailand, USA, Other countries

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει region Ελλαδα, εχει Hong kong, India, Macao, Mainland chine, russia thailand, USA, Other countries

 

Ελλάδα σκέτο βάλε όχι το Ευρώπη-Ελλαδα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην 8,1 aicp η δυνατότητα ηχογράφησης της κλήσης χωρίς ροοτ και με αλλαγή region?

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα σκέτο βάλε όχι το Ευρώπη-Ελλαδα..

μονο αυτα που σου εγραψα μου εχει στο region.... δεν βλεπω πουθενα Ελλαδα....

Link to comment
Share on other sites

CrisBal

Στην Oreo 8.1 οταν κουμπωνω τα ακουστικα σταματανε να παιζουν τα ηχεια του κινητου στις εισερχομενες κλησεις και ακουω το ηχο εισερχομενων κλησεων μονο απο τα ακουστικα ενω στην Εui 28s v10 δεν το εκανε αυτο.

Υπαρχει καποια ρυθμιση να μην σταματα τα ηχεια του τηλεφωνου στις εισερχομενες κλησεις οταν εχω συνδεδεμενα ακουστικα επανω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα! Κατεβασα την MIUI 8 7.7.1 universal και όταν πάω για install οποίου apk μου πετάει bug:

 

java.lang.UnsatisfiedLinkError: No implementation found for long tmsdk.fg.module.qscanner.AmScannerStatic.newObject(android.content.Context, java.lang.String) (tried Java_tmsdk_fg_module_qscanner_AmScannerStatic_newObject and Java_tmsdk_fg_module_qscanner_AmScannerStatic_newObject__Landroid_content_Context_2Ljava_lang_String_2)

at tmsdk.fg.module.qscanner.AmScannerStatic.newObject(Native Method)

at tmsdk.fg.module.qscanner.AmScannerStatic.<init>(Unknown Source)

at tmsdk.fg.module.qscanner.d.initScanner(Unknown Source)

at tmsdk.fg.module.qscanner.QScannerManagerV2.initScanner(Unknown Source)

at com.miui.guardprovider.engine.tencent.TencentEngine.scan(TencentEngine.java:83)

at com.miui.guardprovider.manager.AntivirusManager$AntiVirusTask$3.onInitComplete(AntivirusManager.java:573)

at com.miui.guardprovider.engine.tencent.TencentEngine.init(TencentEngine.java:140)

at com.miui.guardprovider.manager.AntivirusManager$AntiVirusTask.scan(AntivirusManager.java:552)

at com.miui.guardprovider.manager.AntivirusManager$AntiVirusTask.access$200(AntivirusManager.java:316)

at com.miui.guardprovider.manager.AntivirusManager$AntiVirusTask$2.onScanFinished(AntivirusManager.java:535)

at com.miui.guardprovider.engine.mi.MiEngine$2$2.run(MiEngine.java:86)

at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:739)

at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:95)

at android.os.Looper.loop(Looper.java:148)

at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:5574)

at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)

at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:726)

at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:616)

 

 

Υπάρχει λύση;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα! Κατεβασα την MIUI 8 7.7.1 universal και όταν πάω για install οποίου apk μου πετάει bug:
Ξαναπέρασε την Rom αλλά πριν κάνε εκκαθάριση wipe cache system δύο φορές μέσα από το TWRP

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by CrisBal
Επαναδημοσίευση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...