Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το V4A μου βγαζει αυτο:Δυστυχώς αυτό το αρχείο είναι μολυσμένο με ιό

 

Μόνο ο κάτοχος έχει δικαίωμα λήψης μολυσμένων αρχείων. :O

Βασιλης

Πάρε τηλέφωνο τον andrei να σου πει...:lol::lol::lol::p:p

Tσέκαρε αρχικη καπου έχω κι άλλα...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το max2 είναι το απόλυτο V4M τώρα στα 130 ευρώ που έχει.. δεν υπάρχει άλλο με τετοια οθόνη ανάλυση κλπ σε τέτοια τιμή. Όσο αφορά μπαταρία σίγουρα είναι λίγο το 3100 αλλά εχει να κάνει με τη χρήση. Εγώ που έχω και το Pro3 και το max2 λέω ότι το max2 είναι best of... Αν θες καλύτερη μπαταρία σίγουρα πας στο Elite.

Το μόνο αρνητικό του le max 2 πέρα απο την μικρότερη μπαταρία συγκριτικά με το pro 3 που προσωπικά για εμένα δεν υφίσταται θέμα απο την στιγμή που φορτίζει τόσο γρήγορα και έχω πάρει και ένα qc3 power bank και είμαι οκ είναι ο χώρος.Στο 32αρι που κοστίζει 130€ πρέπει να βολευτείς με 22,5gb ενώ αντίστοιχα στο pro 3 αν το έχεις μονόκαρτο ή κάνεις την γνωστή πατέντα που δεν ξέρω αν παίζει στο slot του redmi βάζεις και την sd και έχεις διπλάσιο χώρο χωρίς να "μπλέκεις" με otg στικάκια κτλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με aicp oreo 8.1 τελευταία και δεν λειτουργεί η αργή φόρτιση.το έχει συνάντησή κάποιος;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με aicp oreo 8.1 τελευταία και δεν λειτουργεί η αργή φόρτιση.το έχει συνάντησή κάποιος;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι μας. Με ένα άλλο φορτιστή στα 2Α έχεις μια χαρά αργή νορμάλ φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το max2 είναι το απόλυτο V4M τώρα στα 130 ευρώ που έχει.. δεν υπάρχει άλλο με τετοια οθόνη ανάλυση κλπ σε τέτοια τιμή. Όσο αφορά μπαταρία σίγουρα είναι λίγο το 3100 αλλά εχει να κάνει με τη χρήση. Εγώ που έχω και το Pro3 και το max2 λέω ότι το max2 είναι best of... Αν θες καλύτερη μπαταρία σίγουρα πας στο Elite.

Εκτος απ την οθονη και την αναλυση υπαρχει καποια αλλη διαφορα ? π.χ σε καμερα σελφι που με απασχολει ιδιαιτερα η στην ρομ που ερχεται απο το bangood που ειδα στο φορουμ οτι του x722 ερχεται με μια ικανοποιητικη. Θα με βοηθουσε ιδιαιτερα η αποψη σου μιας και απο τι εχω δει εισαι ο γκουρου της LeEco Hellas :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,μετά την τελευταία αναβάθμιση της pixel το κινητό δεν φορτίζει παραπάνω από 86/100 το έχει κανείς άλλος το θέμα αυτό .
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο τον andrei να σου πει...:lol::lol::lol::p:p

Tσέκαρε αρχικη καπου έχω κι άλλα...

 

Περασε με τα 2 cache ...το περιμενα οτι μου ...τη φυλαγες...:lol:

ολα καλα και παλι ευχαριστω

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Μήπως υπάρχει σε ελλαδα θήκη και screen protector για το κινητό μας;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασε με τα 2 cache ...το περιμενα οτι μου ...τη φυλαγες...:lol:

ολα καλα και παλι ευχαριστω

Βασιλης

 

Τωρα που την εψαξα ...λειπουν οι εχτρα σετινγς και το ..V4A :lol::lol::lol:

Προσπαθησα βεβαια να τα βρω ..αλλα δεν.. Παω για restore

Αρχηγε δεν μπορουμε να σε ακολουθησουμε ...με.. τιποτα :dash: :dizzy:

 

ΠΡΩΤΑΣΗ: Βγαζεις λιγοτερες ρομ ...και μας λες περισοτερες ..λεπτομερειες :D

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το τελευταίο TWRP, πήγαινε advanced tools Leeco κι πάτα στο leeco disable. Αφού μπεις μέσα και κάνεις αυτά που πρέπει μπορείς να ξαναπάς και να το κάνεις enable

Δεν ξέρω πόσες φορές σου έχω πει,και θα σου ξαναπώ ευχαριστώ.Να είσαι καλά.Αν δεν ήσουν εσύ,θα το χα σπάσει εδώ κ πολύ καιρό.Μετα όμως φτιάχνει κ πάει σφαίρα.Σημερινο antutu https://postimg.org/image/vtx15kzar/

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που την εψαξα ...λειπουν οι εχτρα σετινγς και το ..V4A :lol::lol::lol:

Προσπαθησα βεβαια να τα βρω ..αλλα δεν.. Παω για restore

Αρχηγε δεν μπορουμε να σε ακολουθησουμε ...με.. τιποτα :dash: :dizzy:

 

ΠΡΩΤΑΣΗ: Βγαζεις λιγοτερες ρομ ...και μας λες περισοτερες ..λεπτομερειες :D

 

EDIT: Βρηκα τις εχτρα σετινγς!!! Το γραφει ως ..Διαμορφωσεις :lol::lol:

Λειπει μονο το V4A χμ.. να κανω restore η να ψαξω κι αλλο;

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Chris, υπάρχει περίπτωση να ασχοληθείς με την miui 9 για κάποια έκδοση που να μη είναι test; Σ' ευχαριστώ.
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Ναι, Cris οι miui fans σε παρακαλούμε

 

Μπαααα. Χλωμό... Την έχω στήσει MIUI9 κανονικά σε Nougat αλλά με πολλά bugs...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία oreo όταν μείνει αρκετή ώρα κλειδωμένο το τηλέφωνο δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα, μόνο με το power+μοτίβο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Μήπως υπάρχει σε ελλαδα θήκη και screen protector για το κινητό μας;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θήκη δυστυχώς δεν έχω βρει. Μόνο από εξωτερικό έχω πάρει δύο τρεις

Τζαμί προστασίας ταιριάζει ακριβώς του Microsoft 640xl.....

Στο πανω μέρος καλύπτει για λίγα χιλιοστά το ακουστικό αλλά δε δημιουργεί θέμα. Το έχω τοποθετημένο 2 μήνες χωρίς κανένα θέμα

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Βρηκα τις εχτρα σετινγς!!! Το γραφει ως ..Διαμορφωσεις :lol::lol:

Λειπει μονο το V4A χμ.. να κανω restore η να ψαξω κι αλλο;

 

OK. Βρηκα και το V4A (ViPER-FX_2.5.0.5_Nougat_IO_test_fix.apk) και το περασα :)

2 ερωτησεις για για οποιους γνωριζουν:

 

1.Απο την Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed_5.8.3=εκανα update στην RR-N-v5.8.5-20171006-x2-Final

Στις ρυθμισεις>ρυθμισεις LeEco moy ανοιγει μονο μια εφαρμογη (μπανταρια>γρηγορη φορτηση.

 

Στην ν.5.8.3. πριν κανω update ειχα ακομη 7 επιλογες. Προφιλ ακτ-doze-ρυθμ.ηχου-καλιμπραρ.μπανταριας-κωδ.wifi-dpi & απεγκαταστατη εφαρμογων. Μηπως υπαρχουν αυτες οι ρυθμισεις καπου αλλου? Δεν τις εχει η ρομ? Λογω που την περασα απο πανω με τα 2 cache δεν τις πηρε? Υπαρχει τροπος να τις περασω χωρις να ξανακανω καθαρη εγκατασταση παλι?:(

Παντως αν παω για καθαρη εγκατασταη παλι, μετα την απαντηση σας, παρακαλω μην βαλετε τον τυπο που γελαει ( :lol: )

 

2. Οταν εψαχνα το V4A δεν το ευρισκα και το κατεβασα μεσω Magisk και κανε και εγκατασταση (ViperA FXv2.3.4.0) :lol:

Μετα που το βρηκα στο xda εγραφε για να το περασουνε

πρεπει να απεγκταστησουμε αυτο που εχουμε. Πηγα να το κανω απεγκατασταση με

a. απεγκατασταση εφαρμογων συστηματος -β. root manager- c. File manager και τιποτα.. Αλαξα TWR γιατι ειχα την προηγουμενη

του Χρηστου 3.0.2-1 και περασα την τελευταια 3.2.1. Πηγα με Αρωμα φαιλ μανατζερ και την εσβησα. αφου μου εγραψε οτι

ειναι οκ = επανεκινηση και ..τσουπ ..νατο παλι εκει!!! :lol::lol::lol: Οποτε τοκανα απενεργοποιηση να ησυχασω!!!

Η δευτερη ερωτηση απευθυνετε στον Χρηστο, γιατι δεν εσβησε με τον αρωμα φαιλ μανατζερ? ενημ

Ευχαριστω ολους για το χρονο σας..

Ναστε ολοι καλα

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Στην ν.5.8.3. πριν κανω update ειχα ακομη 7 επιλογες. Προφιλ ακτ-doze-ρυθμ.ηχου-καλιμπραρ.μπανταριας-κωδ.wifi-dpi & απεγκαταστατη εφαρμογων. Μηπως υπαρχουν αυτες

 

2. Οταν εψαχνα το V4A δεν το ευρισκα και το κατεβασα μεσω Magisk και κανε και εγκατασταση (ViperA FXv2.3.4.0) :lol:

Μετα που το βρηκα στο xda εγραφε για να το περασουνε

 

του Χρηστου 3.0.2-1 και περασα την τελευταια 3.2.1. Πηγα με Αρωμα φαιλ μανατζερ και την εσβησα. αφου μου εγραψε οτι

ειναι οκ = επανεκινηση και ..τσουπ ..νατο παλι εκει!!! :lol::lol::lol: Οποτε τοκανα απενεργοποιηση να ησυχασω!!!

Η δευτερη ερωτηση απευθυνετε στον Χρηστο, γιατι δεν εσβησε με τον αρωμα φαιλ μανατζερ?

Βασιλης

 

1. Όχι δεν θα τα βρεις γιατί όλα αυτά και άλλα ήταν δικά μου εξτρας που είχα ενσωματώσει εγώ στη Ρομ

2.Δεν έσβησε Γιατί δεν είναι μόνο το APK αλλά και άλλα libs στο vendor μάλλον...δεν ξέρω τι έκανες και που για να σου πω..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Μήπως υπάρχει σε ελλαδα θήκη και screen protector για το κινητό μας;

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ενδιαφέρεσαι για tempered glass, στείλε μου προσωπικό μήνυμα.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Όχι 7. Σε βάση 6 με minuit 9.2

 

Απ' αυτές έχουμε...;)

MIUI9 Nougat θέλουμε..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για miui 9.2 μιλάω κι εγώ. Ας μην είναι nougat.

 

Ότι μπορεί να γίνει σε 6.0 είναι αυτές που έχουμε.. θα δείξει..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ειναι επικαιρη η αγορα αυτου του τηλεφωνου σημερα? Δεδομενου οτι εχει αρκετα χρονακια στην πλατη του και απευθυνομενος στην ομαδα υποστηριξης της συσκευης (CrisBal), ρωτω για καποια εκτιμηση υποστηριξης σε βαθος δυο ακομη χρονων περιπου. Θα με ενθαρρυνατε για την αγορα της?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι επικαιρη η αγορα αυτου του τηλεφωνου σημερα? Δεδομενου οτι εχει αρκετα χρονακια στην πλατη του και απευθυνομενος στην ομαδα υποστηριξης της συσκευης (CrisBal), ρωτω για καποια εκτιμηση υποστηριξης σε βαθος δυο ακομη χρονων περιπου. Θα με ενθαρρυνατε για την αγορα της?

Οι ανθρωποι που ασχολουνται χομπιστες ειναι που βοηθουν κι εμας τους αοματους. Καποια στιγμη θα πανε στο επομενο VFM κινητο να παιξουν. Δε νομιζω να ασχολειται ακομα καποιος με developing για αυτη τη συσκευη σε δυο χρονια. Το κινητο εχει ηδη διαφορες επιλοφες σε Oreo Custom Rom. Μπορει να σε βγαλει για δυο χρονια οπως ειναι αυτη τη στιγμη. Αν ξεπερασεις το (ψιλο)θεμα με τη μπαταρια εισαι οκ. Προχωρα ;)

 

===================================================

1) Ξερει κανεις πως κανουμε root την Oreo AICP; Εψαξα λιγο στις ρυθμισεις, αλλα δε βρηκα τιποτα. Εκανα και μια εγκατασταση SU αο τα tools του τελευταιου TWRP του Χρηστου, αλλα δε φανηκε να δουλευει. Καμια ιδεα;

2) Κατι διαβασα για wipe cache και data πριν κανουμε εγκατασταση της τελευταιας AICP. Εγω την εριξα dirty απο πανω, και δεν εντοπισα καποιο χτυπητο προβλημα. Να ανησυχω;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...