Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Now it's fixed thank you CrisBal. Eye protection toggle missing too.

 

I have new System Interface from EUI6 Nougat just little patience..;)

I will give it through OTA with some other stuff..

https://imgur.com/a/5TLRA

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έχω και εγώ. Επιτέλους δεν είμαι τρελός.

Τώρα δεν μου περνάει καν ο ήχος στο bluetooth

Βρήκα αυτή τη λύση, που φαίνεται να έχει διορθώσει το πρόβλημα: πήγα Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές και ειδοποιήσεις -> Δείτε όλες τις εφαρμογές -> πάτησα το εικονίδιο με τις τρεις κουκκίδες πάνω δεξιά ->

Εμφάνιση συστήματος.

Βρήκα το Bluetooth -> Αποθηκευτικός χώρος -> Διαγραφή δεδομένων και προσωρινής μνήμης

Εδώ και δυο μέρες που έχω κάνει αυτή τη διαδικασία η σύνδεση λειτουργεί κανονικά, ενώ πριν ο συνομιλητής μου έπαυε να με ακούει μετά από ενα περίπου λεπτό συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ώπα... Άλλο ασύρματη σύνδεση μέσω WiFi direct και άλλο ενσύρματα μέσω αντάπτορα USB3 to HDMI. Αυτό δεν παίζει ασύρματη σύνδεση παίζει μια χαρά με Miracast Mirascreen που έχω σε non smart TV.

 

επειδη δεν το εγραψα σωστα πριν, το ξαναγραφω μπας και οντως λεω βλακειες :lol:

καταλαβα οτι με αυτα που παρεθεσα εγω δεν γινεται να παιξει αφου ειναι ενσυρματη συνδεση και δεν υποστηριζεται.

αρα μπορω να παρω ενα απο αυτα https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&LH_BIN=1&_nkw=Wifi+display+dongle&_sop=15

και να κανω τη δουλεια μου. αυτα ρωταω αν συνδεονται με το κινητο μεσω wifi :O

ειναι καποιο απο αυτα το δικο σου? να προτιμησω κατι σε χαρακτηριστικα?

Link to comment
Share on other sites

Aυτά που δείχνεις θεωρητικά θα δουλέψουν.Εγώ έχω το tronsmart T1000 https://www.ebay.com/itm/Tronsmart-T1000-Mirror-2-TV-Miracast-DLNA-Airplay-Dongle-HDMI-WiFi-display-del/281802871661?hash=item419cc2936d:g:16QAAOSwWnFV-x2C και σήμερα που το δοκίμασα με την aicp 8.1 έπαιξε κανονικά.Βέβαια στο ebay η τιμή του είναι τσιμπημένη,εγώ το είχα πάρει πριν αρκετό καιρό απο geekbuying στα 11.5$
Link to comment
Share on other sites

 

Το link για το Dolby Atmos δεν λειτουργεί. όλα οκ τώρα.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδαι στην ρομ 31-1-2018 ορεο 8.1 δεν μου ανοιγη η καμερα μπορουμε να κανουμε κατ?????

 

Έχει βγει ενημέρωση που διορθώνει το πρόβλημα σε μερικά μοντέλα

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

AICP 01022018 OREO 8.1

https://drive.google.com/file/d/1OF3gMedhpL0sCAqWLZNkt2z1VwgW543i/view

DOLBY ATMOS new

https://androidfilehost.com/?fid=673956719939816426[/quote

 

τι νεο φερνει αυτη η ρομ ????

Link to comment
Share on other sites

Άρα κάτι δεν κάνεις σωστά σίγουρα ή δεν έχεις τους σωστούς Drivers Διάβασε με προσοχή τους οδηγούς και εκτέλεσε βήμα βήμα.

Έχω κάνει 10 χωρίς κανένα πρόβλημα.

το εκανα και τριτη φορα, ειμαι 100% σιγουρος για την μέθοδο... Καμια ιδεα;

 

Βρηκα στο xda 2 αλλους με το ιδιο θεμα .. Ο ενας το εφτιαξε με αλλαγη οθονης, και ο αλλος εκανε αυτο που περιγραφει η 1η απαντηση σε αυτο το φορουμ : https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/flash-eui-rom-fastboot-t3525831

 

θα μπορουσες να με βοηθησεις να δοκιμασω την λυση που δειχνει ο αλλος γιατι φαινεται να δουλεψε για αυτον..;

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και τριτη φορα, ειμαι 100% σιγουρος για την μέθοδο... Καμια ιδεα;

 

Βρηκα στο xda 2 αλλους με το ιδιο θεμα .. Ο ενας το εφτιαξε με αλλαγη οθονης, και ο αλλος εκανε αυτο που περιγραφει η 1η απαντηση σε αυτο το φορουμ : https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/flash-eui-rom-fastboot-t3525831

 

θα μπορουσες να με βοηθησεις να δοκιμασω την λυση που δειχνει ο αλλος γιατι φαινεται να δουλεψε για αυτον..;

 

Κατά αρχήν όσο αφορά το unbrick είπες ότι δεν μπαίνει με τους οδηγούς και τα αρχεία που σου έδωσα και σου είπα έχω κάνει 10. Άλλο δεν μπαίνει δεν το βλέπει το PC και μου βγάζει σφάλμα και άλλο δεν διορθώνεται η οθόνη..... πάει αυτό...

Όσο αφορά το link που δείχνεις είναι για κόλλημα σε boot loop αυτό σου κάνει ή η οθόνη είναι μισή μισή? Συνήθως μισή μισή οθόνη έχουμε όταν φοράμε firmware india me TWRP Global. Δοκίμασες να αλλάξειςTWRP να βάλεις ένα παλιό 3.0.2 και firmware China?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν όσο αφορά το unbrick είπες ότι δεν μπαίνει με τους οδηγούς και τα αρχεία που σου έδωσα και σου είπα έχω κάνει 10. Άλλο δεν μπαίνει δεν το βλέπει το PC και μου βγάζει σφάλμα και άλλο δεν διορθώνεται η οθόνη..... πάει αυτό...

Όσο αφορά το link που δείχνεις είναι για κόλλημα σε boot loop αυτό σου κάνει ή η οθόνη είναι μισή μισή? Συνήθως μισή μισή οθόνη έχουμε όταν φοράμε firmware india me TWRP Global. Δοκίμασες να αλλάξειςTWRP να βάλεις ένα παλιό 3.0.2 και firmware China?

Η οθονη μου ειναι μιση μιση..

δηλαδη αυτο που προτεινεις να κανω ειναι να bootαρω απο twrp 3.0.2 και να φλασαρω china firmware?

 

Επισης, ενα up to date china eui?

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου ειναι μιση μιση..

δηλαδη αυτο που προτεινεις να κανω ειναι να bootαρω απο twrp 3.0.2 και να φλασαρω china firmware?

 

Επισης, ενα up to date china eui?

 

Ναι... Ξεκίνα με αυτό κάντο μέσω του tool που έχω Μπουτάρεις σε 3.0.2. βάλε ένα φουλ firmware αν τα καταφέρεις και κάνε reboot. Αν δεν βάλε μία επίσημη πχ 20s όπως λέει και στο λινκ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

AICP 01022018 OREO 8.1

https://drive.google.com/file/d/1OF3gMedhpL0sCAqWLZNkt2z1VwgW543i/view

DOLBY ATMOS new

https://androidfilehost.com/?fid=673956719939816426[/quote

 

τι νεο φερνει αυτη η ρομ ????

Kάποιες αλλαγές στην κάμερα γράφει ώστε να είναι συμβατή με περισσότερα μοντέλα.Εγώ έχω το 4/32 και παίζει μια χαρά στις δοκιμές που κάνω τώρα.Επίσης δεν είχα δοκιμάσει αν ίσχυε και στις προηγούμενες 8αρες αλλά όταν βάζουμε ενσύρματα ακουστικά είτε 3,5mm με τον αντάπτορα που είχε στο κουτί πρέπει το λογότυπο leeco να είναι προς τα κάτω για να λειτουργήσει το μικρόφωνο :blink: Αν είναι απο την κανονική πλευρά,δεν λειτουργεί το μικρόφωνο.Περίεργο bug αφού το type c υποστηρίζει και αντίστροφη σύνδεση. Το ίδιο γίνεται και με type c ακουστικά.Παίζει το μικρόφωνο μόνο απο την μια πλευρά σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά όταν βάζουμε ενσύρματα ακουστικά είτε 3,5mm με τον αντάπτορα που είχε στο κουτί πρέπει το λογότυπο leeco να είναι προς τα κάτω για να λειτουργήσει το μικρόφωνο :blink: Αν είναι απο την κανονική πλευρά,δεν λειτουργεί το μικρόφωνο.Περίεργο bug αφού το type c υποστηρίζει και αντίστροφη σύνδεση. Το ίδιο γίνεται και με type c ακουστικά.Παίζει το μικρόφωνο μόνο απο την μια πλευρά σύνδεσης.

Το επιβεβαιωνω κι εγω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Ξεκίνα με αυτό κάντο μέσω του tool που έχω Μπουτάρεις σε 3.0.2. βάλε ένα φουλ firmware αν τα καταφέρεις και κάνε reboot. Αν δεν βάλε μία επίσημη πχ 20s όπως λέει και στο λινκ.

crisbal πραγματικα σε ευχαριστω τοσο πολυ!!!!!!

 

Μετα απο 5 μερες πανικου πως θα πρεπει να αλλαξω οθονη, το κινητο μου δουλευει τελεια!

Και πραγματικα συγνωμμη για το πριξιμο xD

Link to comment
Share on other sites

crisbal πραγματικα σε ευχαριστω τοσο πολυ!!!!!!

 

Μετα απο 5 μερες πανικου πως θα πρεπει να αλλαξω οθονη, το κινητο μου δουλευει τελεια!

Και πραγματικα συγνωμμη για το πριξιμο xD

 

Άλλος ένας ευχαριστημένος "πελάτης"...:lol::p;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

και να κανω τη δουλεια μου. αυτα ρωταω αν συνδεονται με το κινητο μεσω wifi :O

ειναι καποιο απο αυτα το δικο σου? να προτιμησω κατι σε χαρακτηριστικα?

 

Το Miracast dongle έχω εγώ και παίζει μια χαρά 10 ευρώ το είχα πάρει αλλά υπάρχουν και καλύτερα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια ρομ της AICP 8.1 που να εχει φουλ ελληνικα?

π.χ. AICP extras τα ποιο πολλα ειναι στα αγγλικα..

η υπαρχει καποιος τροπος να μεταφραστουν!??

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια ρομ της AICP 8.1 που να εχει φουλ ελληνικα?

π.χ. AICP extras τα ποιο πολλα ειναι στα αγγλικα..

η υπαρχει καποιος τροπος να μεταφραστουν!??

 

Ναι υπάρχει τρόπος.. Να κάτσω να τα μεταφράσω και να τα ανεβάσω στο επίσημο μεταφραστικό κέντρο της AICP...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει τρόπος.. Να κάτσω να τα μεταφράσω και να τα ανεβάσω στο επίσημο μεταφραστικό κέντρο της AICP...:lol:

 

Καλο!.. :lol:

 

Ενωουσα μεσω καποιων προγραμματων

π.χ. xposed-AllTrans :ρ :D

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Την καινούργια oreo 8.1 εμείς που έχουμε παλιά την κάνουμε dirty?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...