Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το εξής πρόβλημα με την AICP 21/1: όταν κάνω κλήση μέσω του bluetooth του αυτοκινήτου, ο συνομιλητής μου, ενώ αρχικά ακούει καλά, μετά από λίγα δευτερόλεπτα λαμβάνει τον ήχο παραμορφωμένο σε βαθμό που δε μπορεί να καταλάβει τι λέω. Εγώ ακούω πεντακάθαρα και γενικά όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες (κλήση, χρήση επαφών κλπ) λειτουργούν κανονικά.

 

Δοκίμασα να απεγκαταστήσω το κινητό από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου, όπως και να φλασάρω το modem 466 (μήπως είχε σημασία), αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε.

Σημειωτέον ότι αυτό δεν το είχα αντιμετωπίσει σε καμμία προηγούμενη ROM.

Έχετε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πήρα το κινητό δώρο για την γυναίκα, και επειδή πιό πριν είχε Xiaomi Note 2, είπα να της περάσω την Miui8 V7.7.7.1. Δεν δουλεύει όμως η ωραιοποίηση στις φωτογραφίες, η ίδια κάργια βγαίνει με και χωρίς.

 

Εκτός από το να αλλάξω γυναίκα, τι άλλο μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πήρα το κινητό δώρο για την γυναίκα, και επειδή πιό πριν είχε Xiaomi Note 2, είπα να της περάσω την Miui8 V7.7.7.1. Δεν δουλεύει όμως η ωραιοποίηση στις φωτογραφίες, η ίδια κάργια βγαίνει με και χωρίς.

 

Εκτός από το να αλλάξω γυναίκα, τι άλλο μπορώ να κάνω;

Περασε της μια μασκα απο τα Τζαμπο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. εκανα brick το κινητο μου και το εκανα unbrick με flashone.. Οταν το ανοιξα, ειχε την οθονη του χωρισμενη καθετα στην μεση και αναποδα τα μισα... Μπορει καποιος να με βοηθήσει? Και ξερω πως δεν ειναι hardware αφου μεχρι το unbrick δουλευε τελεια η οθονη...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πήρα το κινητό δώρο για την γυναίκα, και επειδή πιό πριν είχε Xiaomi Note 2, είπα να της περάσω την Miui8 V7.7.7.1. Δεν δουλεύει όμως η ωραιοποίηση στις φωτογραφίες, η ίδια κάργια βγαίνει με και χωρίς.

 

Εκτός από το να αλλάξω γυναίκα, τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Ωραιος ρε!!!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πήρα το κινητό δώρο για την γυναίκα, και επειδή πιό πριν είχε Xiaomi Note 2, είπα να της περάσω την Miui8 V7.7.7.1. Δεν δουλεύει όμως η ωραιοποίηση στις φωτογραφίες, η ίδια κάργια βγαίνει με και χωρίς.

 

Εκτός από το να αλλάξω γυναίκα, τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Δεν παιζεσαι !!!!! Εχω λιωσει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα. Πείτε καμιά Rom που να δουλεύει η ωραιοποίηση, ή καμιά εφαρμογή κάμερας που να έχει τέτοια λειτουργία. Αλλιώς δεν το θέλει λέει...
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα. Πείτε καμιά Rom που να δουλεύει η ωραιοποίηση, ή καμιά εφαρμογή κάμερας που να έχει τέτοια λειτουργία. Αλλιώς δεν το θέλει λέει...
Φιλαράκι να είσαι καλά από την ώρα που έγραψες το ποστ και κάθε φορά που το διαβάζω λιώνω μιλάμε... πέρα από όλα όμως νομίζω πως η miui στο 820 δεν έχει ωραίοποίηση αν θυμάμαι καλά, γιατί την ειχα μέχρι τέλος Νοεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πήρα το κινητό δώρο για την γυναίκα, και επειδή πιό πριν είχε Xiaomi Note 2, είπα να της περάσω την Miui8 V7.7.7.1. Δεν δουλεύει όμως η ωραιοποίηση στις φωτογραφίες, η ίδια κάργια βγαίνει με και χωρίς.

 

Εκτός από το να αλλάξω γυναίκα, τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Καλή σκέψη αλλά ασύμφορη...δεν είναι καιρός για καινούργια έξοδα αλλάζοντας γυναίκα... Παίξε με την μαμά κάμερα που έχει beauty face on board..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. εκανα brick το κινητο μου και το εκανα unbrick με flashone.. Οταν το ανοιξα, ειχε την οθονη του χωρισμενη καθετα στην μεση και αναποδα τα μισα... Μπορει καποιος να με βοηθήσει? Και ξερω πως δεν ειναι hardware αφου μεχρι το unbrick δουλευε τελεια η οθονη...

 

Δοκίμασε μια επίσημη με το μαμά firmware ή κάνε unbrick μήπως δεν ήταν το σωστό. Κυκλοφορούν πολλά άσχετα με Ρομ άγνωστες. Έχω κάνει unbrick ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλή σκέψη αλλά ασύμφορη...δεν είναι καιρός για καινούργια έξοδα αλλάζοντας γυναίκα... Παίξε με την μαμά κάμερα που έχει beauty face on board..:lol:

 

Σε ευχαριστώ. Με σώζεις από τα έξοδα...

 

Μαμά κάμερα εννοούμε βάζω official-official, ή και την δική σου την V10 πχ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια επίσημη με το μαμά firmware ή κάνε unbrick μήπως δεν ήταν το σωστό. Κυκλοφορούν πολλά άσχετα με Ρομ άγνωστες. Έχω κάνει unbrick ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

Γεια και παλι!

 

Μηπως εχεις εσυ ενα ρομ να μου στειλεις για να ειμαι σιγουρος πως ειναι το σωστο; Εχω το X820 6/64 και ηρθε με την 19s indian νομιζω.

 

Τελος, τι εννοεις "κάνε unbrick μήπως δεν ήταν το σωστό"; Συγνωμμη αν πρηζω, αλλα ειναι καινουρια η συσκευη και δεν μπορω να το αφησω ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου δουλεύουν τα δεδομένα; :cry:

 

Μόνο wifi, δεδομενα τίποτα. Τι μπορεί να φταίει; Δούλευαν όλα κανονικα και ξαφνικά μου το έκανε.

 

(aicp 8 oreo)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου δουλεύουν τα δεδομένα; :cry:

 

Μόνο wifi, δεδομενα τίποτα. Τι μπορεί να φταίει; Δούλευαν όλα κανονικα και ξαφνικά μου το έκανε.

 

(aicp 8 oreo)

Επιστροφη στη Nougat ψηφιζω.. Ναι μεν δουλευει η καμερα σε βιντεοκληση, αλλα τα προβληματακια της τα εχει η Oreo. Εγω με Nougat AICP 4 μηνες κοντα, αν εξαιρεσεις τις βιντεοκλησεις δε εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι!

Μηπως εχεις εσυ ενα ρομ να μου στειλεις για να ειμαι σιγουρος πως ειναι το σωστο; Εχω το X820 6/64 και ηρθε με την 19s indian νομιζω.

Τελος, τι εννοεις "κάνε unbrick μήπως δεν ήταν το σωστό"; Συγνωμμη αν πρηζω, αλλα ειναι καινουρια η συσκευη και δεν μπορω να το αφησω ετσι..

Rom αρχική σελίδα πολλές.

Unbrick αυτό που έκανες ήδη όπως είπες.. Μήπως δεν είχε τα σωστά αρχεία και Ρομ να σου επαναφέρει το τηλέφωνο σωστά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου δουλεύουν τα δεδομένα; :cry:

 

Μόνο wifi, δεδομενα τίποτα. Τι μπορεί να φταίει; Δούλευαν όλα κανονικα και ξαφνικά μου το έκανε.

 

(aicp 8 oreo)

Με την 21/1 aicp 8.1 μια χαρά μου δουλεύουν τα δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κσποια εφαρμογη να μπλοκαρει συγκεκριμενα νουμερα στις εισερχομενες κλησεις, η κσποιος αλλος τροπος;

Με την oreo 13/1 ειμαι.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Rom αρχική σελίδα πολλές.

Unbrick αυτό που έκανες ήδη όπως είπες.. Μήπως δεν είχε τα σωστά αρχεία και Ρομ να σου επαναφέρει το τηλέφωνο σωστά.

Επειδη ειμαι αρχαριος σε unbrick και τετοια προβληματα... Πως μπορω να βρω τα σωστα αρχεια και ρομ; Το qfil που βαζεις στο flashone πως ξερω ποιο ειναι σωστο για την δικη μου συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου δουλεύουν τα δεδομένα; :cry:

Μόνο wifi, δεδομενα τίποτα. Τι μπορεί να φταίει; Δούλευαν όλα κανονικα και ξαφνικά μου το έκανε.

(aicp 8 oreo)

Dirty flash όπως είσαι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι αρχαριος σε unbrick και τετοια προβληματα... Πως μπορω να βρω τα σωστα αρχεια και ρομ; Το qfil που βαζεις στο flashone πως ξερω ποιο ειναι σωστο για την δικη μου συσκευη;

 

Κοίτα εδώ

http://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον οδηγο χρησιμοποιησα και 2 φορες για σιγουρια...

 

Της αρχικής σελίδας τα unbrick αρχεία τα κατέβασες?

https://mega.nz/#!WholSY7Y!UrBCcopLAL_e-bxlI9iWAWrFLghFjkRF-boFwWDS5AU

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

φυσικα! Εχω δει μερικα ατομα στο xda που λενε πως ειναι hardware το θεμα και συμβαινει μετα απο unbrick... αλλα πως γινεται να χαλασει μια οθονη μετα απο Unbrick εαν πριν δουλευε τελεια? Δεν υπαρχει αλλος τροπος;

 

edit: αυτα που εστειλες τωρα τα κατεβαζω.. εχουν διαφορα απο αυτα στο σαιτ;

Edited by pantelisflou
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κσποια εφαρμογη να μπλοκαρει συγκεκριμενα νουμερα στις εισερχομενες κλησεις, η κσποιος αλλος τροπος;

Με την oreo 13/1 ειμαι.

Call Blocker

Call filter

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...