Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς chrisbal...αρχιμαγειρα του θέματος . Υπάρχει εύκολος και γρήγορος τρόπος να διαβάζει το black list ΜΟΝΟ τα 10 τελευταία ψηφία του αριθμού που αποστέλλεται από το δίκτυο ώστε να μπλοκάρει και όσους έχουμε στις επαφές χωρίς το εθνικό πρόθεμα +30; Ή απλά να κάνω edit όσους θέλω να μπλοκάρω; Edited by nicorcam
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εγκατασταθεί στο κινητό μας official stable miui, κι αν ναι, ποια έκδοση;
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Προς chrisbal...αρχιμαγειρα του θέματος . Υπάρχει εύκολος και γρήγορος τρόπος να διαβάζει το black list ΜΟΝΟ τα 10 τελευταία ψηφία του αριθμού που αποστέλλεται από το δίκτυο ώστε να μπλοκάρει και όσους έχουμε στις επαφές χωρίς το εθνικό πρόθεμα +30; Ή απλά να κάνω edit όσους θέλω να μπλοκάρω;

 

Προς το παρόν κάντο χειροκίνητα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εγκατασταθεί στο κινητό μας official stable miui, κι αν ναι, ποια έκδοση;

 

Αν εχεις xiaomi ναι πας στο επίσημο site και κατεβάζεις. Αν έχεις max2 ότι ported έχουμε εδώ με κερνελ από 28s και κάποιες στο XDA με kernel από το 2016 20s.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω μια ερώτηση... Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάτι τέτοιο που να έχει full manual ρυθμίσεις οπως πχ το app της meizu?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς πως φεύγει η ώρα από οθόνη κλειδώματος? Τζάμπα μπαταρία τρώει. Για την oreo 8.1 2-2-2018

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Ξέρει κανείς πως φεύγει η ώρα από οθόνη κλειδώματος? Τζάμπα μπαταρία τρώει. Για την oreo 8.1 2-2-2018

 

Άκυρο το βρήκα. Προβολή οθόνη περιβάλλοντος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς πως φεύγει η ώρα από οθόνη κλειδώματος? Τζάμπα μπαταρία τρώει. Για την oreo 8.1 2-2-2018

Εχει Always On Display η rom που ειπες; Αν οχι, γιατι σου τρωει μπαταρια η ωρα στην οθονη κλειδωματος;

 

=====================================================

1) Η τελευταια AICP Oreo μπαινει κανονικα με dirty flash πανω απο τις παλαιοτερες εκδοσεις της σωστα;

2) Απο αυτους που την εχουν βαλει εχει δει κανεις αν δουλευει σωστα πλεον η ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του quick charge;

3) Όταν πάω να κάνω πλήρη απεγκατάσταση μιας εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις,μετά την εκκαθάριση δεδομένων και την αναγκαστική διακοπή, δεν πατιέται το κουμπί της απεγκατάστασης. Αν βγεις έξω και σύρεις το εικονίδιο στον κάδο, όλα καλά. Αλλά μέσα από τις ρυθμίσεις εμφανίζει αυτό το bug. Αυτο βεβαια ισχυει σε παλιοτερη εκδοση. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος; Διορθωθηκε στην τελευταια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Έχω μια ερώτηση... Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάτι τέτοιο που να έχει full manual ρυθμίσεις οπως πχ το app της meizu?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οταν λες full manual; Στις AICP Roms, υπαρχουν τα AICP Extras που μπορεις να παραμετροποιησεις απειρα πραγματα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει από προχθές την V10 αλλά μου κάνει συνέχεια κολλήματα. Μάλλον κάτι δεν πήγε καλά.

 

Αν του έτυχε κάποιου κάτι παρόμοιο και βρήκε λύση ας την πεί

 

Αλλιώς μάλλον θα δοκιμάσω να πάω σε Nougat

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει από προχθές την V10 αλλά μου κάνει συνέχεια κολλήματα. Μάλλον κάτι δεν πήγε καλά.

 

Αν του έτυχε κάποιου κάτι παρόμοιο και βρήκε λύση ας την πεί

 

Αλλιώς μάλλον θα δοκιμάσω να πάω σε Nougat

 

Ναι κάτι μάλλον δεν έγινε σωστά. Κάνε full wipe με 1ο data και ξανά τα άλλα. Είναι από τις ποιο γρήγορες μαζι με την Pure3..

Την έχω επάνω μια βδομάδα με μπαταρία κοντά στις 5 ώρες χωρίς ΑΚΤ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια.Επαναφορα εργ.ρυθμισεων γιατι μου εκανε καποια κολληματα,και στο log in στο leeco services βγαζει server error και δεν μπορω να κανω τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει Always On Display η rom που ειπες; Αν οχι, γιατι σου τρωει μπαταρια η ωρα στην οθονη κλειδωματος;

 

=====================================================

1) Η τελευταια AICP Oreo μπαινει κανονικα με dirty flash πανω απο τις παλαιοτερες εκδοσεις της σωστα;

2) Απο αυτους που την εχουν βαλει εχει δει κανεις αν δουλευει σωστα πλεον η ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του quick charge;

3) Όταν πάω να κάνω πλήρη απεγκατάσταση μιας εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις,μετά την εκκαθάριση δεδομένων και την αναγκαστική διακοπή, δεν πατιέται το κουμπί της απεγκατάστασης. Αν βγεις έξω και σύρεις το εικονίδιο στον κάδο, όλα καλά. Αλλά μέσα από τις ρυθμίσεις εμφανίζει αυτό το bug. Αυτο βεβαια ισχυει σε παλιοτερη εκδοση. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος; Διορθωθηκε στην τελευταια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν λες full manual; Στις AICP Roms, υπαρχουν τα AICP Extras που μπορεις να παραμετροποιησεις απειρα πραγματα.

manual εννοω να μπορεις να ελεγξεις το focus, το iso μεχρι το max Που φτανει η καμερα, την ταχυτητα κλειστρου κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια.Επαναφορα εργ.ρυθμισεων γιατι μου εκανε καποια κολληματα,και στο log in στο leeco services βγαζει server error και δεν μπορω να κανω τιποτα.

 

Βάλε το τελευταίο TWRP, πήγαινε advanced tools Leeco κι πάτα στο leeco disable. Αφού μπεις μέσα και κάνεις αυτά που πρέπει μπορείς να ξαναπάς και να το κάνεις enable

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι μάλλον δεν έγινε σωστά. Κάνε full wipe με 1ο data και ξανά τα άλλα. Είναι από τις ποιο γρήγορες μαζι με την Pure3..

Την έχω επάνω μια βδομάδα με μπαταρία κοντά στις 5 ώρες χωρίς ΑΚΤ..

 

Δηλαδή κάνω πρώτα wipe μόνο data και μετά κάνω dalvik/art, system, cache kai data;

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι αναμεσα στο Lemax 2 και το Lepro 3 elite.

Αυτο που με απασχολει γενικα στα Leeco ειναι το λογισμικο μιας και δεν ξερω καθολου απο ρομ κλπ.

Θα μπορουσε καποιος που ειναι τελειως ασχετος με τις οδηγιες απο εδω να μην το brickarei ?

Τελος εχω ακουσει για το Lemax 2 οτι εχει θεμα με την μπαταρια του και οτι δεν βγαζει ουτε μια μερα με απλη χρηση και σε καποια σχολια διαβασα οτι ειναι πιο vfm το lepro3elite λογω της μπαταριας του και οτι ερχεται με πιο σταθερη ρομ. Εμενα σαν προτιμηση μου αρεσει περισσοτερο το lemax 2 και αποτι εχω δει εχει και καλυτερη καμερα στην σελφι.Τα φωτα σας παρακαλω :p:D

 

Έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες. Ήμουν έτοιμος να πάρω το Xiaomi Redmi Note 4(X) 3/32 όταν εντόπισα τα Le Max 2 και Le Pro 3.

(έχω δει και το nubia m2 με την amoled αλλά αυτό είναι άλλη ιστορια).

Edited by aposporis
Link to comment
Share on other sites

Με την aicp 1/2 η συσκευή δεν μπαίνει σε deep sleep κατά την αναμονή με αποτέλεσμα να χάνει γύρω στο 10% ανά ώρα. Το παρατήρησε κανείς άλλος ή κατι πήγε λαθος κατά το στήσιμο που έκανα;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

=====================================================

 

3) Όταν πάω να κάνω πλήρη απεγκατάσταση μιας εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις,μετά την εκκαθάριση δεδομένων και την αναγκαστική διακοπή, δεν πατιέται το κουμπί της απεγκατάστασης. Αν βγεις έξω και σύρεις το εικονίδιο στον κάδο, όλα καλά. Αλλά μέσα από τις ρυθμίσεις εμφανίζει αυτό το bug. Αυτο βεβαια ισχυει σε παλιοτερη εκδοση. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος; Διορθωθηκε στην τελευταια;

 

Eχω την AICP οχι την ακριβως τελευταια, αλλα αυτην της 01/02/18. Γινεται κανονικα η απεγκατασταση μεσα απο τις ρυθμισεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την aicp 1/2 η συσκευή δεν μπαίνει σε deep sleep κατά την αναμονή με αποτέλεσμα να χάνει γύρω στο 10% ανά ώρα. Το παρατήρησε κανείς άλλος ή κατι πήγε λαθος κατά το στήσιμο που έκανα;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το δικο μου με την ιδια ρομ μπαινει μια χαρα σε deep sleep.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. βλέπω και άλλους στο xda να αναφέρουν μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας κατά την αναμονή

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed_CriSbal

Προσπαθω να κανω update με την

(Α:) RR-N-v5.8.5-20180125-k3gxx-Official.zip

2 φορες ταχω κανει σαλατα. Καποια βοηθεια ...(για ασχετο)?

Τι κανω λαθος?

Το (Α:) ειναι update η ειναι καινουργια ρομ? (και αν ειναι καινουργια, πρεπει να την περασω απο πανω?

η εινα τελειως λαθος ρομ? και αν ειναι λαθος ρομ ξερει καποιος

καποιο λινγκ με το update και πως το περναμε?)

Ευχαριστω

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed_CriSbal

Προσπαθω να κανω update με την

(Α:) RR-N-v5.8.5-20180125-k3gxx-Official.zip

2 φορες ταχω κανει σαλατα. Καποια βοηθεια ...(για ασχετο)?

Τι κανω λαθος?

Το (Α:) ειναι update η ειναι καινουργια ρομ? (και αν ειναι καινουργια, πρεπει να την περασω απο πανω?

η εινα τελειως λαθος ρομ? και αν ειναι λαθος ρομ ξερει καποιος

καποιο λινγκ με το update και πως το περναμε?)

Ευχαριστω

Βασιλης

Κατέβασε αυτή και πέρνα την με τα 2 cache αν δεν παίξει κάνε καθαρή..

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B-2l1xmYBAzsMFNjd0w5X0RmUnM

Αν κάνεις καθαρή βάζεις και Gapps http://opengapps.org/ 7.1. arm64 Pico nano micro

και V4A https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsazlaMG5UdUVWWk0

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνω πρώτα wipe μόνο data και μετά κάνω dalvik/art, system, cache kai data;

 

Nαι σωστά δοκίμασε...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες. Ήμουν έτοιμος να πάρω το Xiaomi Redmi Note 4(X) 3/32 όταν εντόπισα τα Le Max 2 και Le Pro 3.

(έχω δει και το nubia m2 με την amoled αλλά αυτό είναι άλλη ιστορια).

 

Το max2 είναι το απόλυτο V4M τώρα στα 130 ευρώ που έχει.. δεν υπάρχει άλλο με τετοια οθόνη ανάλυση κλπ σε τέτοια τιμή. Όσο αφορά μπαταρία σίγουρα είναι λίγο το 3100 αλλά εχει να κάνει με τη χρήση. Εγώ που έχω και το Pro3 και το max2 λέω ότι το max2 είναι best of... Αν θες καλύτερη μπαταρία σίγουρα πας στο Elite.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εχω την oreo 8.1 21-1-2018 και θελω να περασω και να δοκιμασω την oreo 8.1 2-2-2018

την σεταρω απο την αρχη ??????

η μεσω recavery την τρεχω κανονικα ......

τα προγραματα που εχω εγκατεστημενα διαγραφονται???????

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτή και πέρνα την με τα 2 cache αν δεν παίξει κάνε καθαρή..

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B-2l1xmYBAzsMFNjd0w5X0RmUnM

Αν κάνεις καθαρή βάζεις και Gapps http://opengapps.org/ 7.1. arm64 Pico nano micro

και V4A https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsazlaMG5UdUVWWk0

 

Ευχαριστω αρχηγε.. Νασαι καλα

Για το V4A μου βγαζει αυτο:Δυστυχώς αυτό το αρχείο είναι μολυσμένο με ιό

 

Μόνο ο κάτοχος έχει δικαίωμα λήψης μολυσμένων αρχείων. :O

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

εχω την oreo 8.1 21-1-2018 και θελω να περασω και να δοκιμασω την oreo 8.1 2-2-2018

την σεταρω απο την αρχη ??????

η μεσω recavery την τρεχω κανονικα ......

τα προγραματα που εχω εγκατεστημενα διαγραφονται???????

 

για να περάσεις την τελευταία εκδοση όλοι προτείνουν να κάνεις διαγραφή, cach, davlik, data

για να μην έχεις αλλα θέματα μετα.

Εγω ετσι την εγκατέστησα και εκτός απο τα θέματα με τον ήχο στις κλήσεις μέσω bluetooth δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

manual εννοω να μπορεις να ελεγξεις το focus, το iso μεχρι το max Που φτανει η καμερα, την ταχυτητα κλειστρου κτλ...
Με την arnovag8 v1. 7 έχει manual ρυθμιση το iso.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...