Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δεν μπόρεσα να κάνω κάτι με το κινητό όποτε είπα στον φίλο να ξεκινήσει την διαδικασία επιστροφής στο lightinthebox.

Αυτό που μπόρεσα να κανω μετά από τρεις μέρες που έπαιξα μαζί του είναι να παραγγείλω ένα για μένα όποτε σε κανα μήνα πιστεύω θα έρθω στη παρέα σας.

Από geekbuying η παραγγελία για το 6/64 στα 170€.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος κινδυνος αν γυρισουμε απο oreo 8.1 σε 28s που ειναι marshmallow? (brick, διαγραφη imei κλπ;; )
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει κανονικά απο την oreo aicp με τα απαραίτητα wipe data and system στην 6αρα και μετά πάλι πίσω με επαναφορά twrp backup χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με την AICP 21/1: όταν κάνω κλήση μέσω του bluetooth του αυτοκινήτου, ο συνομιλητής μου, ενώ αρχικά ακούει καλά, μετά από λίγα δευτερόλεπτα λαμβάνει τον ήχο παραμορφωμένο σε βαθμό που δε μπορεί να καταλάβει τι λέω. Εγώ ακούω πεντακάθαρα και γενικά όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες (κλήση, χρήση επαφών κλπ) λειτουργούν κανονικά.

 

Δοκίμασα να απεγκαταστήσω το κινητό από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου, όπως και να φλασάρω το modem 466 (μήπως είχε σημασία), αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε.

Σημειωτέον ότι αυτό δεν το είχα αντιμετωπίσει σε καμμία προηγούμενη ROM.

Έχετε καμιά ιδέα;

Το ίδιο ακριβώς έχω και εγώ. Επιτέλους δεν είμαι τρελός.

Τώρα δεν μου περνάει καν ο ήχος στο bluetooth

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει κανονικά απο την oreo aicp με τα απαραίτητα wipe data and system στην 6αρα και μετά πάλι πίσω με επαναφορά twrp backup χωρίς κανένα πρόβλημα.

θελει οπωσδηποτε back up απο την μια εκδοση android στην αλλη; κυριως ρωταω μηπως χανεται το imei οπως στα xiaomi για παραδειγμα...

Edited by geosoho
Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραίτητα.Αν η ρομ που ήσουν δεν σου άρεσε,γιατι να την κρατήσεις? Προσωπικά κρατάω πάντα ένα backup απο μια καλά στημένη ρομ που ξέρω ότι όλα λειτουργούν όπως θέλω και δοκιμάζω άλλες. πχ Εχω κρατημένο στο κινητό μια slim7 και επίσης άλλη μια σε στικάκι. Ενα backup πάντα να κρατάς για παν ενδεχόμενο όλο το σύστημα μαζί με τα firmware

Τώρα είμαι με την τελευταία pixel experience.Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω (και έχει ήδη αναφερθεί για τις 8αρες) είναι με τα ενσύρματα handsfree όπου δεν δουλεύει το μικρόφωνο στις κλήσεις και δεν σε ακούνε.Και μερικά fc στο fb messenger αλλά αυτό μάλλον έχει να κάνει λόγω της χρήσης του xmessenger privacy

Αν κουμπώσεις απλά ακουστικά χωρίς μικρόφωνο,σε ακούνε κανονικά από το μικρόφωνο του κινητού.Με το bt δεν έχω πρόβλημα προς το παρόν οπότε υποθέτω ότι έχει να κάνει και με τις διάφορες μάρκες των bt handsfree

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραίτητα.Αν η ρομ που ήσουν δεν σου άρεσε,γιατι να την κρατήσεις? Προσωπικά κρατάω πάντα ένα backup απο μια καλά στημένη ρομ που ξέρω ότι όλα λειτουργούν όπως θέλω και δοκιμάζω άλλες. πχ Εχω κρατημένο στο κινητό μια slim7 και επίσης άλλη μια σε στικάκι. Ενα backup πάντα να κρατάς για παν ενδεχόμενο όλο το σύστημα μαζί με τα firmware

Τώρα είμαι με την τελευταία pixel experience.Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω (και έχει ήδη αναφερθεί για τις 8αρες) είναι με τα ενσύρματα handsfree όπου δεν δουλεύει το μικρόφωνο στις κλήσεις και δεν σε ακούνε.Και μερικά fc στο fb messenger αλλά αυτό μάλλον έχει να κάνει λόγω της χρήσης του xmessenger privacy

Αν κουμπώσεις απλά ακουστικά χωρίς μικρόφωνο,σε ακούνε κανονικά από το μικρόφωνο του κινητού.Με το bt δεν έχω πρόβλημα προς το παρόν οπότε υποθέτω ότι έχει να κάνει και με τις διάφορες μάρκες των bt handsfree

εχεις γυρισει δηλαδη απο oreo σε marshmalow χωρις κανενα προβλημα;; εννοω χωρις να χρησιμοποιησεις το back up?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήμουν σε aicp oreo,την κράτησα backup.Φλάσαρα καθαρή την eui 28s pure v4 του Χρήστου.Μετά με την eui εγκατεστημένη,προσπάθησα να παίξω με το multirom σύστημα.Δε μου έκατσε όπως ήθελα,οπότε ξαναέβαλα το twrp του Χρήστου, και μετά ξαναγύρισα με restore στην aicp και μετά έβαλα καθαρή την slim7,την έστησα,την κράτησα backup και έκανα καθαρή εγκατάσταση την pixel experience και δεν είχα κανένα θέμα και γενικά σε δουλειά να βρισκόμαστε :lol: γιατί το avatar μου το hd2 δηλαδή ήταν αστέρι σε κάτι τέτοια και μακάρι να βγει κανένα καινούριο multirom και για το le max 2 που να παίζει με όλες τις ρομ να έχουμε να παίζουμε
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθώ να εγκαταστήσω την MTP Device (win10x64). Μπαίνω κανονικά σε mode για unsigned drivers αλλά η συσκευή έχει πάντα θαυμαστικό...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήμουν σε aicp oreo,την κράτησα backup.Φλάσαρα καθαρή την eui 28s pure v4 του Χρήστου.Μετά με την eui εγκατεστημένη,προσπάθησα να παίξω με το multirom σύστημα.Δε μου έκατσε όπως ήθελα,οπότε ξαναέβαλα το twrp του Χρήστου, και μετά ξαναγύρισα με restore στην aicp και μετά έβαλα καθαρή την slim7,την έστησα,την κράτησα backup και έκανα καθαρή εγκατάσταση την pixel experience και δεν είχα κανένα θέμα και γενικά σε δουλειά να βρισκόμαστε :lol: γιατί το avatar μου το hd2 δηλαδή ήταν αστέρι σε κάτι τέτοια και μακάρι να βγει κανένα καινούριο multirom και για το le max 2 που να παίζει με όλες τις ρομ να έχουμε να παίζουμε

 

Θρυλικό HD2 Χρήστο, με 512 mb Ram και 512 mb Rom. Ζηλεύαμε αυτούς που είχαν το Αμερικάνικο με 1 gb Rom. Μια Ρομ στη Nand και όσες θέλαμε/χωρούσαν στην SD. Το έχω ακόμα και είναι ακόμα ζωντανό, δουλεύει!!

Μακάρι να μπορέσουμε να κάνουμε παρόμοιο παιγχνίδι και με το Le Max2:)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την aicp oreo 8.1 latest. Αυτά τα x που βρίσκονται πάνω από την εμβέλεια του σήματος υπάρχει τρόπος να φύγουν;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την aicp oreo 8.1 latest. Αυτά τα x που βρίσκονται πάνω από την εμβέλεια του σήματος υπάρχει τρόπος να φύγουν;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι επειδή δεν έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής. Ανάλογα την Ρομ υπάρχουν νομίζω επιλογές για να διαμορφώσεις τη γραμμή ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

Είναι επειδή δεν έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής. Ανάλογα την Ρομ υπάρχουν νομίζω επιλογές για να διαμορφώσεις τη γραμμή ειδοποιησεων
Ναι όταν βάζω δεδομένα μου γράφει lte αλλά είναι λίγο σπαστικό το x.λες και δεν έχω σήμα
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν βάζω δεδομένα μου γράφει lte αλλά είναι λίγο σπαστικό το x.λες και δεν έχω σήμα
Λογικά με κάνα xposed module θα μπορείς να αλλάξεις όποιο εικονίδιο θέλεις.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με κάνα xposed module θα μπορείς να αλλάξεις όποιο εικονίδιο θέλεις.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενδιαφέρον αλλά δεν ξέρω πως..

 

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

φυσικα! Εχω δει μερικα ατομα στο xda που λενε πως ειναι hardware το θεμα και συμβαινει μετα απο unbrick... αλλα πως γινεται να χαλασει μια οθονη μετα απο Unbrick εαν πριν δουλευε τελεια? Δεν υπαρχει αλλος τροπος;

 

edit: αυτα που εστειλες τωρα τα κατεβαζω.. εχουν διαφορα απο αυτα στο σαιτ;

 

Το επαθα μια φορα σε αλλο κινητο, ακριβως οπως τα λες, διοτι εβαλα λογισμικο απο αλλο τηλ με αλλο μεγεθος οθονης. Με unbrick το επανεφερα.

Lemax 2 x820 6 64
Link to comment
Share on other sites

Miui Report.

Τι δεν δουλευει σωστά εως τώρα:

Τα κρυφά αλμπουμ και οι σημειώσεις

Οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται αμέσως ότι και αν έχω δοκιμάσει τελικά. Αν το κινητο ειναι κλειστο κανα μισάωρο, το νωρίτερο που θέλουν είναι γυρω στα 5 λεπτα να έρθουν μέχρι και κανα 20λεπτο.

Οταν κάποιος σε καλεί ο φακός αναβοσβήνει ο κόσμος να χαλάσει :lol: Περιέργος το ίδιο συμβαίνει και με την V10 Crisball

Οταν κάποιος σε παιρνει skype πρεπει να δοκιμάσει 3-4 φορες μέχρι να πάρει μπρος

FIXED

Πήγαινε στις δικές μου ρυθμίσεις led flash μηνυμάτων κλήσεων ξετικάρεις το και παπαλα το led flash. Ειδοποιήσεις στις δικές μου ρυθμίσεις και Ενεργοποιηση να τρέχει στο παρασκήνιο η αυτόματη έναρξη. Ακουστικά άλλα παίζουν άλλα όχι..

Όταν μπαινεις στη μπαταρία από τα settings crasharei το app των settings. Δεν γίνεται το ίδιο αν πας από το app ασφάλεια.

Με το μαμά adaptorακι για τα ακουστικά το μικρόφωνο δεν δουλεύει. Περιέργως δουλεύει ένα που πήρα από το amazon και έχει και φόρτηση ταυτόχρονα. Επίσης περιέργος δουλεύουν τα razer και με τα δυο adaptorakia.

 

Κατά τα άλλα σαφώς καλύτερη κάμερα από τις 8.Χ.Χ Roms. Από οσες ρομ δοκίμασα νομίζω μονο οι 6.XX (miui, crisbal v10, μαμα) έχουν καλή κάμερα.

Με τα AKT κλειστα βγάζει 4+ ώρες Sot σε παιχνιδάκια τύπου candy crash

 

Ένα περίεργο, εκανα ένα restore backup απο το twrp και ο κωδικος στο κλειδωμα εβγαινε λάθος. Το καθάρισα απο το twrp και όλα καλά.

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω βάλει την τελευταία eui 28 dev. Όλα καλά εκτός από ένα κουλό του bluetooth. Όταν το συνδέω με ένα ραδιοcd αυτοκινήτου με bluetooth δεν συνδέεται το τηλέφωνο για κλήσεις. Αντιθέτως μουσική μπορώ να ακούσω μέσω bluetooth. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Σκέφτηκα κάτι κουλό που θέλω να δοκιμάσω. Εδώ βλέπετε σύγκριση διαστάσεων του mate 9 με το δικό μας.

vmiRrD1.png

 

Η μόνη αισθητή διαφορά είναι το 1.3 χιλιοστά έξτρα του mate.

 

Κι εδώ είναι μία θήκη με μπαταρία για το mate 9.

 

...

.

Λέω να το χτυπήσω. Σε ένα render που έκανα στο photoshop, το άνοιγμα που έχει η θήκη θα μπλοκάρει το 30% του δακτυλικού και το φλας τελείως. Τη θήκη θα την ήθελα κυρίως για ταξίδια αντί του powerbank μιας και είναι πιο βολική και έτσι απλά για τον πειραματισμό. Έχει αποπειραθεί κανένας κάτι παρόμοιο;

 

Edit: Επίσης το Galaxy A7 είχε ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με το δικό μας (και μερικά άλλα ήταν πολύ κοντά) αλλά δεν έχει γκάμα αξεσουάρ.

 

Πολύ ενδιαφέρον,περιμένω με ανυπομονησία να δω αν ταιριάζει,μπράβο για την σκέψη σου

 

Παρέλαβα τη θήκη, το αποτέλεσμα άρτιο αλλά όχι τέλειο, έκανα ένα πετσόκομμα για να βγει το φλας εκτός και όλα κομπλέ :D

 

https://imgur.com/a/xxHbN

Link to comment
Share on other sites

Miui Report.

Τι δεν δουλευει σωστά εως τώρα:

Τα κρυφά αλμπουμ και οι σημειώσεις

Οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται αμέσως ότι και αν έχω δοκιμάσει τελικά. Αν το κινητο ειναι κλειστο κανα μισάωρο, το νωρίτερο που θέλουν είναι γυρω στα 5 λεπτα να έρθουν μέχρι και κανα 20λεπτο.

Οταν κάποιος σε καλεί ο φακός αναβοσβήνει ο κόσμος να χαλάσει :lol: Περιέργος το ίδιο συμβαίνει και με την V10 Crisball ........

Ένα περίεργο, εκανα ένα restore backup απο το twrp και ο κωδικος στο κλειδωμα εβγαινε λάθος. Το καθάρισα απο το twrp και όλα καλά.

 

Πήγαινε στις δικές μου ρυθμίσεις led flash μηνυμάτων κλήσεων ξετικάρεις το και παπαλα το led flash. Ειδοποιήσεις στις δικές μου ρυθμίσεις και Ενεργοποιηση να τρέχει στο παρασκήνιο η αυτόματη έναρξη. Ακουστικά άλλα παίζουν άλλα όχι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω βάλει την τελευταία eui 28 dev. Όλα καλά εκτός από ένα κουλό του bluetooth. Όταν το συνδέω με ένα ραδιοcd αυτοκινήτου με bluetooth δεν συνδέεται το τηλέφωνο για κλήσεις. Αντιθέτως μουσική μπορώ να ακούσω μέσω bluetooth. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι. Ευχαριστώ.

 

Δεν είναι συμβατό με όλα τα μοντέλα αλλά υπάρχει ένα κολπακι να αλλάξεις ένα script sto build.prop και κατά 95% παίζει..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εριξα την aicp 8.1 ...ολα φαινονται να δουλευουν κανονικα εκτος της μπροστινης καμερας... υπαρχει λυση η ειναι bug της ρομ;

edit: με ενα restart διαβασε και την μπροστινη καμερα αλλα δυστυχως κολλαει στην βιντεοκληση (viber) ενω διαβασα οτι η oreo 8.1 δεν ειχε τετοιο προβλημα...μπορω να κανω κατι;

Edited by geosoho
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη θήκη, το αποτέλεσμα άρτιο αλλά όχι τέλειο, έκανα ένα πετσόκομμα για να βγει το φλας εκτός και όλα κομπλέ :D

 

https://imgur.com/a/xxHbN

Δε το λες κι ωραιο με αυτη τη θηκη...... και ειδικα απο πισω.....ασε καλυτερα.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δε το λες κι ωραιο με αυτη τη θηκη...... και ειδικα απο πισω.....ασε καλυτερα.

 

Στόχος δεν ήταν το ωραίο. Στόχος ήταν σε μια μέρα που θα το χρειαστώ να μην ξεμείνω από μπαταρία χωρίς να κουβαλάω power bank

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...