Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση σαν να ειμαι αρχάριος αλλά έχω να το κάνω πάρα πάρα πολύ καιρό. Σε restore προηγούμενου backup της ίδιας ρομ κάνουνε wipe davlik, cache, data και system?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σαν να ειμαι αρχάριος αλλά έχω να το κάνω πάρα πάρα πολύ καιρό. Σε restore προηγούμενου backup της ίδιας ρομ κάνουνε wipe davlik, cache, data και system?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι βέβαια.. τίποτα... Αν κάνεις θα έχεις μια όμορφη εργοστασιακή-custom Rom..

Αν εννοείς πριν το restore δεν θα αλλάξει κάτι γιατί ότι backup είχες από partitions αυτά ακριβώς θα έρθουν πίσω..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.. τίποτα... Αν κάνεις θα έχεις μια όμορφη εργοστασιακή-custom Rom..

Αν εννοείς πριν το restore δεν θα αλλάξει κάτι γιατί ότι backup είχες από partitions αυτά ακριβώς θα έρθουν πίσω..;)

Οπότε απευθείας restore χωρίς κανένα wipe. Πάντα μιλάμε για ίδια έκδοση ρομ ή γίνεται και με restore από oreo σε 28s για παράδειγμα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οπότε απευθείας restore χωρίς κανένα wipe. Πάντα μιλάμε για ίδια έκδοση ρομ ή γίνεται και με restore από oreo σε 28s για παράδειγμα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι γιατί ότι χρειάζεται από wipes τα κάνει ουσιαστικά το restore.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το εξης προβλημα.

Ειμαι στην 28ς εκανα και το τελευταιο update στην 10 και το προβλημα μου ειναι οτι η μπαταρια πεφτει γρηγορα...

Μετα την αναβαθμιση στην 8 και τωρα στην 10 η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα... με τις ιδιες εφαρμογες και χρηση.

Καμια λυση ??

Επισης κατι μου λαγγαρει το τηλ... ανα 40'' περιπου, λαγγαρει.. κολαει για 1-2 sec σε οτι κανω και μετα ξεκολαει.

οι τελευταιες εφαρμογες που εβαλα ειναι το Lucky patcher και ενα Key για το call master (block caller).

Η Ορεο τι μπαταρια τρωει ?? Παλια για να καταλαβετε εβγαζα 35 με 40 ωρες και τωρα με το ζορι 24.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το εξης προβλημα.

Ειμαι στην 28ς εκανα και το τελευταιο update στην 10 και το προβλημα μου ειναι οτι η μπαταρια πεφτει γρηγορα...

Μετα την αναβαθμιση στην 8 και τωρα στην 10 η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα... με τις ιδιες εφαρμογες και χρηση.

Καμια λυση ??

Επισης κατι μου λαγγαρει το τηλ... ανα 40'' περιπου, λαγγαρει.. κολαει για 1-2 sec σε οτι κανω και μετα ξεκολαει.

οι τελευταιες εφαρμογες που εβαλα ειναι το Lucky patcher και ενα Key για το call master (block caller).

Η Ορεο τι μπαταρια τρωει ?? Παλια για να καταλαβετε εβγαζα 35 με 40 ωρες και τωρα με το ζορι 24.

 

Thanks!

 

Με την V10 έχω 2 μέρες τηλέφωνο και 4.49 sot. Κάτι άλλο έχεις κάνει άρα ή θες κανέναwioe ή το lucky patcher όπως πάντα...:lol:;)

Αφού δεν θέλω να την βγάλω να κάνω άλλες δοκιμές...Όλα δουλεύουν τόσο smooth and Super fast...

Και κάνα battery calibration που και που δεν βλάπτει

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Εχω την 28s v10 και σκεφτομαι να βαλω την OREO AICP 8.1 1.2.2018.

Ελπιζω να ειναι καλυτερη απο την Eui

Ποια καμερα μου προτεινετε να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί ότι χρειάζεται από wipes τα κάνει ουσιαστικά το restore.

 

Ευχαριστώ Cris. Οπότε απλά γυρνάμε από την μια ρομ στην άλλη για δοκιμές χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Με την V10 έχω 2 μέρες τηλέφωνο και 4.49 sot. Κάτι άλλο έχεις κάνει άρα ή θες κανέναwioe ή το lucky patcher όπως πάντα...:lol:;)

Αφού δεν θέλω να την βγάλω να κάνω άλλες δοκιμές...Όλα δουλεύουν τόσο smooth and Super fast...

 

Αυτές τις 5-6 ώρες sot πως τις πιάνετε βρε παιδιά? Εγώ μια δυο φορές είχα πιάσει κοντά 4 ώρες sot με το lg g3 που είχα με custom kernel και φουλ πείραγμα και ήταν λες και κέρδισα το λόττο. Πάνω από 3 ώρες δεν πιάνω σχεδόν ποτέ και με φωτεινότητα 30-35% και στην oreo τώρα 25-27% γιατί είναι πιο φωτεινή η οθόνη. Και δεν μιλάμε για την oreo που έχω τώρα αλλά και για τις παλιότερες. Καταλαβαίνω ότι είναι και θέμα χρήσης αλλά και πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω. Αχ τα έβγαλα από μέσα μου.:lol::lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδια.Εχω την 28s v10 και σκεφτομαι να βαλω την OREO AICP 8.1 1.2.2018.

Ελπιζω να ειναι καλυτερη απο την Eui

Ποια καμερα μου προτεινετε να βαλω?

 

Μια χαρά είναι και η oreo αλλά το καλύτερο είναι πολύ σχετικό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την V10 έχω 2 μέρες τηλέφωνο και 4.49 sot. Κάτι άλλο έχεις κάνει άρα ή θες κανέναwioe ή το lucky patcher όπως πάντα...:lol:;)

Αφού δεν θέλω να την βγάλω να κάνω άλλες δοκιμές...Όλα δουλεύουν τόσο smooth and Super fast...

 

εκανα unistall το Lucky patcher αλλα ακομα εχω το lagg... θα κανω full wipe αλλα φοβαμαι οτι βαζοντας παλι τις εφαρμογες μην το κανει...

Η Ορεο πως παει απο μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις που καταφερε να βαλει το Dolby II και τα εξτρα θεματα στην Oreo AICP ;

Μηπως εννοεις Dolby Atmos?? Mια χαρα μπαινει. Πρεπει να απενεργοποιησεις/διαγραψεις/παγωσεις το Audio FX ομως. Εχω και D.Atmos και V4A κανονικα στην 8.1.

Εξτρα θεματα??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

εκανα unistall το Lucky patcher αλλα ακομα εχω το lagg... θα κανω full wipe αλλα φοβαμαι οτι βαζοντας παλι τις εφαρμογες μην το κανει...

Η Ορεο πως παει απο μπαταρια?

 

Μια χαρά είναι με τα γνωστά bugs των custom roms. Διάβασε τα σχετικά ποστ των παιδιών.

Πάντως για μένα η V10 με την κάμερα που έφτιαξα από το Samsung S7 edge που παίζει άψογα με HDR pro είναι super. Μου φαίνεται θ δώσω update με αυτή και κάποια άλλα και θα μείνω εδώ... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις Dolby Atmos?? Mια χαρα μπαινει. Πρεπει να απενεργοποιησεις/διαγραψεις/παγωσεις το Audio FX ομως. Εχω και D.Atmos και V4A κανονικα στην 8.1.

Εξτρα θεματα??

Ευχαριστω για την απαντηση. Οχι δεν αναφερομαι στο απλο Dolby Atmos. Ο Χρηστος εχει βαλει αλλο ενα (Dolby Atmos II) σε μορφη MOD (για Magisk φανταζομαι) και αλλο ενα zip με εξτρα θεματα. Ριξε μια ματια ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι με τα γνωστά bugs των custom roms. Διάβασε τα σχετικά ποστ των παιδιών.

Πάντως για μένα η V10 με την κάμερα που έφτιαξα από το Samsung S7 edge που παίζει άψογα με HDR pro είναι super. Μου φαίνεται θ δώσω update με αυτή και κάποια άλλα και θα μείνω εδώ... :lol:

 

φτιάξε τον λαό σου. Αναμένουμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι με τα γνωστά bugs των custom roms. Διάβασε τα σχετικά ποστ των παιδιών.

Πάντως για μένα η V10 με την κάμερα που έφτιαξα από το Samsung S7 edge που παίζει άψογα με HDR pro είναι super. Μου φαίνεται θ δώσω update με αυτή και κάποια άλλα και θα μείνω εδώ... :lol:

 

Αν γίνεται και σε μια έκδοση unrooted (εχω μείνει με την PureEui4 για να μπορω να βλεπω cosmote tv go, παντως ειμαι πολυ ευχαριστημένος.)

και πάλι ευχαριστω CrisBal.

Link to comment
Share on other sites

chris αυτη την εφαρμογη για τα αμπερ φορτισης μπορουμε να την εχουμε;;εχω απογοητευτει με τους φορτιστες...αγοραζω εναν στα 2A και μου βγαζει 0.8Α...αγοραζω αλλον στα 2.4Α και βγαζει 1.04Α.....μονο με την εφαρμογη σου θα κανουμε δουλεια.ο δε εργοστασιακος στα κοκκινα, 3.04Α
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις 5-6 ώρες sot πως τις πιάνετε βρε παιδιά? Εγώ μια δυο φορές είχα πιάσει κοντά 4 ώρες sot με το lg g3 που είχα με custom kernel και φουλ πείραγμα και ήταν λες και κέρδισα το λόττο. Πάνω από 3 ώρες δεν πιάνω σχεδόν ποτέ και με φωτεινότητα 30-35% και στην oreo τώρα 25-27% γιατί είναι πιο φωτεινή η οθόνη. Και δεν μιλάμε για την oreo που έχω τώρα αλλά και για τις παλιότερες. Καταλαβαίνω ότι είναι και θέμα χρήσης αλλά και πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω. Αχ τα έβγαλα από μέσα μου.:lol::lol::lol::lol:

 

5-5:30 ώρες πιάνει η Miui με Χ.Α.Ν.Α battery απο τη στιμη που θα το βγάλεις από την μπρίζα, μονιμα σε wifi, μονιμα σε game τύπου διαμαντακια και 35% φωτεινότητα.

 

Μια χαρά είναι με τα γνωστά bugs των custom roms. Διάβασε τα σχετικά ποστ των παιδιών.

Πάντως για μένα η V10 με την κάμερα που έφτιαξα από το Samsung S7 edge που παίζει άψογα με HDR pro είναι super. Μου φαίνεται θ δώσω update με αυτή και κάποια άλλα και θα μείνω εδώ... :lol:

 

Σιγά μην κάτσεις στα αυγά σου :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Oreo 8.1 οταν κουμπωνω τα ακουστικα σταματανε να παιζουν τα ηχεια του κινητου στις εισερχομενες κλησεις και ακουω τον ηχο εισερχομενων κλησεων μονο απο τα ακουστικα ενω στην Εui 28s v10 δεν το εκανε αυτο.Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο? Edited by jpan76
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς? OK το βρήκα.
Τι ακριβως βρήκες ; Υπάρχει κάποιο fix? μπορείς να βάλεις το link?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως βρήκες ; Υπάρχει κάποιο fix? μπορείς να βάλεις το link?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ορίστε by moto999999

 

Kernel with focus fix: http://www.androidfilehost.com/?fid=673956719939817131

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε by moto999999

 

Kernel with focus fix: http://www.androidfilehost.com/?fid=673956719939817131

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Υπάρχουν όλα στο αρχικό ποστ της Ρομ..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.αυτο το focus fix που είναι boot.img oreo 8.1 aicp πως το κάνω εγκατάσταση;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ok.το βρήκα . δούλεψε. σας ευχαριστώ!!

Edited by misigun
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.αυτο το focus fix που είναι boot.img oreo 8.1 aicp πως το κάνω εγκατάσταση;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ok.το βρήκα . δούλεψε. σας ευχαριστώ!!

 

Απο TWRP κανονικα το περναμε?

Επισης ΔΕΝ ειναι AICP αλλα AOSIP kernel. Ειναι το ιδιο σιγουρα??? Κανει για τη δικια μας εκδοση??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Απο TWRP κανονικα το περναμε?

Επισης ΔΕΝ ειναι AICP αλλα AOSIP kernel. Ειναι το ιδιο σιγουρα??? Κανει για τη δικια μας εκδοση??

Στο αρχικό post της rom υπάρχει ένα fix focus αρχείο boot.img.αυτο κατεβασε.μεσω twrp πατάς install image.μετα boot και έτοιμος.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...