Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια χαρά λειτουργούν και στην oreo και οι 2 κάρτες sim για την δουλειά που λες. Κάποια προβλήματα παρατήρησα στις aicp με την αλλαγή των data απο την 1 στην 2. Δεν το έπιανε αμέσως και ήθελε επανεκκίνηση. Τώρα έχω την aosip και είμαι οκ. Πάντως παρατήρησα χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ότι συμβαίνει αυτό ότι στις oreo κατά την πρώτη εκκίνηση μετά το φλασάρισμα, αν επιλέξεις για data την sim2 μετά δεν έχει θέμα στην αλλαγή και το κάνει άμεσα Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια...οποια rom κ να βαλω...δεν παιρνει IP κ λεει μετα απο λιγα λεπτα λεει αποτυχια ληψης IP

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παλι τα ιδια...οποια rom κ να βαλω...δεν παιρνει IP κ λεει μετα απο λιγα λεπτα λεει αποτυχια ληψης IP...

Καμια βοηθεια...??

 

Στη θεση σου θα εκανα τα εξης:

1) ολικο μπακαπ

2) wipe τα παντα εκτος την internal

3) φλασαρισμα την 13/01

4) restore μονο τα data της παλιας

 

Στη χειροτερη να μη φτιαξει και με ολικο ρεστορ να επιστρεψεις εδω που εισαι τωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη θεση σου θα εκανα τα εξης:

1) ολικο μπακαπ

2) wipe τα παντα εκτος την internal

3) φλασαρισμα την 13/01

4) restore μονο τα data της παλιας

 

Στη χειροτερη να μη φτιαξει και με ολικο ρεστορ να επιστρεψεις εδω που εισαι τωρα.

 

Αν και ετσι δε φτιαξει πας για καθαρη εγκατασταση και στησιμο απ την αρχη..να ναι καλα το titanium που μας γλιτωνει χρονο τουλαχιστον..ευκαιρια να δοκιμασεις και τη νεα oreo ;-)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Τo screen mirroring σας δουλεύει στην oreo aicp? Εμένα με την 20/1 δεν μου δουλεύει πάντως.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mε την aicp 1-2-18 και wifi dongle το tronsmart T1000 εμένα μου δούλευε κανονικά. Δε ξέρω με τι αντάπτορα προσπαθείς να το συνδέσεις αλλά πριν πατήσεις την "μετάδοση" δοκίμασε να πας ρυθμίσεις-->wifi-->wifi direct και αν σου βγάζει εκεί τον αντάπτορα σου ή την tv σου, να κάνεις πρώτα ένα pair και μετά να δοκιμάσεις πάλι την μετάδοση
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Στο 6/64 με την ROM της "μαμάς" stable 19s, ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν τα δεδομένα στο mobile internet, ενώ το WI-FI είναι μια χαρά. Κατά περίεργο τρόπο ανοίγουν μετά από αναπάντητη!!!! Μιας κι έχω στην κατοχή μου --για λίγο-- το τηλέφωνο, έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? Το ίδιο συμβαίνει και σε ένα Le Pro3 Elite X722 με την 20s από banggood...λέτε να είναι ΕΠΙΔΗΜΙΑ?

Έχει κανένας αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Mε την aicp 1-2-18 και wifi dongle το tronsmart T1000 εμένα μου δούλευε κανονικά. Δε ξέρω με τι αντάπτορα προσπαθείς να το συνδέσεις αλλά πριν πατήσεις την "μετάδοση" δοκίμασε να πας ρυθμίσεις-->wifi-->wifi direct και αν σου βγάζει εκεί τον αντάπτορα σου ή την tv σου, να κάνεις πρώτα ένα pair και μετά να δοκιμάσεις πάλι την μετάδοση
Απευθείας με την ασύρματη μετάδοση προσπαθώ να το συνδέσω αλλά δεν συνδέεται. Ενώ δύο xiaomi που δοκίμασα συνδέονται σε μισό λεπτό.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά λειτουργούν και στην oreo και οι 2 κάρτες sim για την δουλειά που λες. Κάποια προβλήματα παρατήρησα στις aicp με την αλλαγή των data απο την 1 στην 2.

Αυτο που ρωταει ο φιλος δεν ειναι μια καρτα για data και μια καρτα για κλησεις. Λεει να χρησιμοποιεις και τις δυο sim στο δυκτιο. Μια με πχ Γερμανικη καρτα

να μιλαει στηΓερμανια, και ταυτοχρονα μια αλλη καρτα να μιλαει με Ελλαδα. Κατι τετοιο δεν υποστηριζεται φυσικα και δεν ειναι θεμα rom. Ειναι θεμα hardware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να μου πεις ποια συγκεκριμένη εφαρμογή ή εκδοση του viper4a? Γιατί αυτές που κατέβασα (οι v4a εννοώ) ζητάνε την εγκατάσταση κάποιων drivers στην οποία δεν μπορώ να προχωρήσω. :worry:

Οποια εφαρμογη V4A και να κατεβασεις δεν θα σου δουλεψει αν δεν εγκαταστησεις τους drivers που ζηταει. Πρεπει να εισαι ROOT για να γινει αυτο. Επισης δεν ξερω αν ειδες την διορθωση στο προηγουμενο post γι αυτο το ξαναλεω. Με τα CDLA ακουστικα δεν δουλευει το V4A, και στην AICP OREO ουτε το Dolby Atmos νομιζω. Μονο με ακουστικα με το ανταπτορακι απο usb type-c σε 3,5 jack.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έτσι όπως το έγραψε καταλαβαίνω ότι θέλει να ξέρει αν λειτουργούν και οι 2 sim για κλήσεις,sms και όχι να μιλάει ταυτόχρονα και στις 2. Και αυτό μπορεί να γίνει και στην oreo. Η ελληνική μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο μέσω roaming. Δηλαδή το κινητό με την 8αρα συνεχίζει να λειτουργεί ως dualsim standby κινητό

Απευθείας με την ασύρματη μετάδοση προσπαθώ να το συνδέσω αλλά δεν συνδέεται. Ενώ δύο xiaomi που δοκίμασα συνδέονται σε μισό λεπτό.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε τότε με την πιο καινούρια aicp.Ισως η 20/1 λόγω κάποιου bug να μην συνδέεται ή να έχει προκύψει γενικότερα με την oreo κάποια ασυμβατότητα σε συγκεκριμένες cast συσκευές.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα την 20s (αν δεν κάνω λάθος την έκδοση... ) όπως φαίνεται στο παρακάτω screenshot

fOOccQll.jpg

 

Ξαφνικά από σήμερα αντιμετωπίζω τα παρακάτω θέματα:

- Μπορώ να κάνω κλήσεις αλλά όταν με καλούν φαίνομαι κατειλημμένος

- Δεν κάνει συγχρονισμό στον google λογαριασμό

- Το αριστερό virtual button και το κεντρικό (home button) σταμάτησαν να λειτουργούν ενώ το δεξί (back button) λειτουργεί κανονικά

- Στο Google Play κολλάει στο "Download pending" όταν επιχειρώ νέα εγκατάσταση ή update υπάρχουσας εφαρμογής

- Στο Developer options έχει το παρακάτω μήνυμα "Developer options are not available for this user"

- Κάνοντας συνεχόμενα tap στο build number δεν ενεργοποιείται το Developer options

- Όταν συνδέω USB καλώδιο δεν μου δίνει επιλογή για ενεργοποίηση Media device (MTP)

 

Έχει συμβεί ξανά σε κάποιον άλλο; Τι θα μου προτείνατε;

 

Εδώ που τα λέμε δεν θα με πείραζε να αλλάξω και ROM μιας και βλέπω ότι από τότε που έβαλα αυτήν που φοράω, έχει υπάρξει τρομερή εξέλιξη... :)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Greek wpa δεν μου δούλεψε και μένα σε καμια έκδοση της aicp oreo.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ρωταει ο φιλος δεν ειναι μια καρτα για data και μια καρτα για κλησεις. Λεει να χρησιμοποιεις και τις δυο sim στο δυκτιο. Μια με πχ Γερμανικη καρτα

να μιλαει στηΓερμανια, και ταυτοχρονα μια αλλη καρτα να μιλαει με Ελλαδα. Κατι τετοιο δεν υποστηριζεται φυσικα και δεν ειναι θεμα rom. Ειναι θεμα hardware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο που ρωταω ειναι αυτο που ειχα και εχω ακομη με την 28s V.8. Δηλαδη: Εχω 1η καρτα την TelenorBG Βουλγαρια. 2η καρτα CosmoteGR

Μιλαγα π.χ. στην 1η καρτα. Ταυτοχρονα μου κανανε κλιση στη 2η καρτα. Βαζω σε αναμονη την 1η.

Ανοιγω τη 2η και μιλαω κανονικα με Ελλαδα. Τελειωνω την κλιση με ελλαδα και συνεχιζω την κλιση με την 1η καρτα

Αυτο ακριβως ρωταω αν γινετε με την OREO 8.1 Ressurection Remix

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mια χαρά λειτουργούν και στην oreo και οι 2 κάρτες sim για την δουλειά που λες. Κάποια προβλήματα παρατήρησα στις aicp με την αλλαγή των data απο την 1 στην 2. Δεν το έπιανε αμέσως και ήθελε επανεκκίνηση. Τώρα έχω την aosip και είμαι οκ. Πάντως παρατήρησα χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ότι συμβαίνει αυτό ότι στις oreo κατά την πρώτη εκκίνηση μετά το φλασάρισμα, αν επιλέξεις για data την sim2 μετά δεν έχει θέμα στην αλλαγή και το κάνει άμεσα

 

Θα περιμενω λιγο μηπως εχω καποια σιγουρη απαντηση..

Αν δεν εχω θα δικιμασω αυτο που μου λες

Σ ευχαριστω

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Cris, να περιμένουμε σύντομα κάποια miui nougat, καθότι fan της mi, ή να δοκιμάσουμε κάποια από τις νέες που ανέβασες; Ευχαριστώ.
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Εως τώρα θετικα όλα.

Καλή μπαταρία, πολύ καλη αναμονη (περιπου 1% την ώρα). Επιτέλους το τρελό πρόβλημα που είχα με το android wear ρολοι μου και τα bluetooth ακουστικά μου δεν υπάρχει. Περνάνε οι κλήσεις κανονικά και με ακουνε μια χαρα οι συνομιλητές μου.

Φωτογραφική καλή ειναι απλα δεν εχω βρει κάποιες ρυθμίσεις που θέλω.

Το κινητό ειναι γρήγορο σε αποκριση και δε λαγκάρει, είμαι αρκετά ευαριστημένος.

το δακτυλικο αποτυπωμα παιζει μια χαρα.

Μου άρεσει που δεν είχε εφαρμογή ημερολογιου εγκατεστημενη όποτε περασα αυτή που ήθελα.

Τραπεζες και αλλες εφαρμογες που θελουν πιστοποιηση παιζουν μια χαρα.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Πατήστε επάνω στο Updateπου εμφανίζεται πάλι για V10c μπείτε μέσα κλείστε και ανοίξτε την εφαρμογή και θα φύγει. Έφτιαξα άλλο app για αντικατάσταση στην V11.

Please make a clean 28s stable ROM aroma with all OTA merged. Kindly add support for x821.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έτσι όπως το έγραψε καταλαβαίνω ότι θέλει να ξέρει αν λειτουργούν και οι 2 sim για κλήσεις,sms και όχι να μιλάει ταυτόχρονα και στις 2. Και αυτό μπορεί να γίνει και στην oreo. Η ελληνική μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο μέσω roaming. Δηλαδή το κινητό με την 8αρα συνεχίζει να λειτουργεί ως dualsim standby κινητό

 

Τωρα ειδα την απαντηση.. Ακριβως αυτο ενοουσα. (παραληλα στην 28s V8 μιλαω και ταυτοχρονα στις 2 καρτες με ρομινγκ,

χωρις το δευτερο (ταυτοχρονη ομιλια) να με ενδιαφερει τοσο. Ποιο πολυ αν ερχωνται τα μηνυματα και στις 2) Και δεν ξερω αν γινετε στην OREO 8.1 Ressurection Remix

Σ ευχαριστω και παλι

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ρωταει ο φιλος δεν ειναι μια καρτα για data και μια καρτα για κλησεις. Λεει να χρησιμοποιεις και τις δυο sim στο δυκτιο. Μια με πχ Γερμανικη καρτα

να μιλαει στηΓερμανια, και ταυτοχρονα μια αλλη καρτα να μιλαει με Ελλαδα. Κατι τετοιο δεν υποστηριζεται φυσικα και δεν ειναι θεμα rom. Ειναι θεμα hardware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποια εφαρμογη V4A και να κατεβασεις δεν θα σου δουλεψει αν δεν εγκαταστησεις τους drivers που ζηταει. Πρεπει να εισαι ROOT για να γινει αυτο. Επισης δεν ξερω αν ειδες την διορθωση στο προηγουμενο post γι αυτο το ξαναλεω. Με τα CDLA ακουστικα δεν δουλευει το V4A, και στην AICP OREO ουτε το Dolby Atmos νομιζω. Μονο με ακουστικα με το ανταπτορακι απο usb type-c σε 3,5 jack.

 

Βασικά είμαι root αλλά και πάλι οι drivers δεν εγκαθίστανται. Γι αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποιο v4a που να λειτουργεί καλύτερα στην Aicp Oreo. Δεν έχω cdla ακουστικά. Είμαι root με magisk. Ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα; Σ ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

New Ressurection Remix Oreo 8.1

Fresh Build 11.02.2018

Download link 11.02.2018

https://drive.google.com/open?id=1VLPbLNmNdsSIHp8-Vrbps4RIMTQoGzF3

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New Ressurection Remix Oreo 8.1

Fresh Build 11.02.2018

Download link 11.02.2018

https://drive.google.com/open?id=1VLPbLNmNdsSIHp8-Vrbps4RIMTQoGzF3

 

Μου βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση...this rom is for x820 cn your is.......Kοκκινα γραμματα και δεν κανει εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

New Ressurection Remix Oreo 8.1

Fresh Build 11.02.2018

Download link 11.02.2018

https://drive.google.com/open?id=1VLPbLNmNdsSIHp8-Vrbps4RIMTQoGzF3

Χρηστο καλημέρα.

Μπορουμε να βρουμε κάπου το change log γιατι δεν ξέρω εαν αξιζει να μεταβουμε σε αυτή την έκδοση. Να δουμε τι διαφορές έχουν με την 20180209

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την τελευταία aicp 13.1 oreo και έχω ένα πρόβλημα με το 4g. Κλειδώνει μόνο στα στην μπάντα b7 2600mhz με αποτέλεσμα να έχω χαμηλό σήμα και παραπάνω κατανάλωση μπαταρίας. Το ίδιο θέμα είχα και σε eui rom αλλά περνούσα το modem 419D και μετά κλείδωνε κανονικά στην b20 με φουλ σήμα. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να περάσω modem στην oreo η θα έχω bootloop? Επίσης γιατί στο xda γράφει για firmware από 26s όταν τα full firmware κάνουν μόνο για eui roms?

Screenshot_3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys,

Σχετικά με την Ressurection Remix Oreo 8.1 ξέρουμε αν δουλεύουν το remote και ο φακός σωστά ? Στην AOSIP ενώ ανοίγει το remote δυστυχώς δεν έχει τη λίστα συσκευών παρά μόνο την LETV.

Link to comment
Share on other sites

θεματάκια με το 28sV11...

--σινεχια μου εμφανίζη ota update 28sV11 και μετά την εγκατάσταση 28sV11

--οπότε κάνω reboot μου σβήνουν διάφορες apps

--τα themes δεν δουλευουν όταν πατάς το οικονίδη για themes

-- system update μέσω system settings δεν δουλευη

 

δεν ξέρω αν αυτά είναι αποκλιστικά για το δικό μου το X829

 

καπια βοηθια??

 

thanks...

Link to comment
Share on other sites

28s-V10c UPDATE to V11 on air.

Κάντε το όλοι χειροκίνητα αν έχετε θέμα με το OTA και δεν το βλέπει.

- Includes new Screen Adjuster inside Display settings.Adjust brightness and color RGB filters

- Download all EXTRAS zip to delete Themes or have all Inerfaces available

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=bYrPruoJ

 

C.B.G. FULL ROM 28s-V11 (12.02.2018)

 

- CHANGELOG FULL ROM 28sV11

- Includes all New fixes - updates V10 to V11

- Includes 12 New modded themes for Leui Launcher. LeEco account no needed.

- Includes new Screen Adjuster inside Display settings. Adjust brightness and color RGB filters

- Download all EXTRAS zip to delete Themes if you don't want them or using other Launcher and have all Inerfaces available. Installation with FR.

 

DOWNLOAD full V11 ROM

https://mega.nz/#!9DoCBS5C!7tD5X5Xgb-k8Vr5Lh1glUfU-S01F9gb8NFAr7_-6-BE

 

ALL EXTRAS for all 28s-Vx roms

-Including cameras, fixes and interfaces

- Flash it through TWRP like any other regular zip. Go inside your inernal storage find file EXTRAS go inside find flash zips apks etc flash them through TWRP.

DOWNLOAD EXTRAS

https://mega.nz/#!1LpREKgA!8Os-M79j4uywNz3ZVwWfPX4CxDZevCU3SjvOF4pOcWM

 

EUI 125 THEMES PACKAGE FOR V5 PURE EUI and V11c

https://mega.nz/#!xLAnhaKb!1bF0R0O-GKShgIJxgVaomGZD4VqgAwfm0JyURYJLNGc

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

28s-V10c UPDATE to V11 on air.

Κάντε το όλοι χειροκίνητα αν έχετε θέμα με το OTA και δεν το βλέπει.

- Includes new Screen Adjuster inside Display settings.Adjust brightness and color RGB filters

- Download all EXTRAS zip to delete Themes or have all Inerfaces available

https://www.magentacloud.de/lnk/06LPrtpc#file

 

C.B.G. FULL ROM 28s-V11 (12.02.2018)

 

- CHANGELOG FULL ROM 28sV11

- Includes all New fixes - updates V10 to V11

- Includes 12 New modded themes for Leui Launcher. LeEco account no needed.

- Includes new Screen Adjuster inside Display settings. Adjust brightness and color RGB filters

- Download all EXTRAS zip to delete Themes if you don't want them or using other Launcher and have all Inerfaces available. Installation with FR.

 

DOWNLOAD full V11 ROM

https://mega.nz/#!9DoCBS5C!7tD5X5Xgb-k8Vr5Lh1glUfU-S01F9gb8NFAr7_-6-BE

 

ALL EXTRAS for all 28s-Vx roms

-Including cameras, fixes and interfaces

- Flash it through TWRP like any other regular zip. Go inside your inernal storage find file EXTRAS go inside find flash zips apks etc flash them through TWRP.

DOWNLOAD EXTRAS

https://mega.nz/#!1LpREKgA!8Os-M79j4uywNz3ZVwWfPX4CxDZevCU3SjvOF4pOcWM

 

updated to v11 from v10c but it still showing in updater it won't go away, themes not working Do I need to flash full v11 ROM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...